Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa E ) Mercedes klasa E W211



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
salexander

Dyskutant



Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: E400d
Piwa: 6/2
Wysłany: Wto 08 Gru 2009, 22:56
Temat postu:

Mercedes klasa E W211


Witam,
W imieniu swojego ojca Smile który planuje zakup klasy E 2003-2006 limuzyna
Silnik diesla (270 CDi lub 320 CDI) skrzynia automat.

Bardzo proszę o sprawdzone i konkretne informacje na co zwrócić uwagę przy zakupie, jakie są cechy "charakteru" e klasy czyli kwestie ten model tak ma... i czy w ogóle zabierać się za jej zakup - rozważając inny pojazd powiedzmy BMW serii 5 po 2004 roku również limousine, diesel, automat

Pozdrawiam
Powrót do góry
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Wto 08 Gru 2009, 23:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Mercedes klasa E W211


Pomysl jednak nad Bmw,ktore posiada mniej awaryjne silniki,jak np.3.0d.270cdi i 320 cdi maja zbyt wiele nieusunietych wad od poczatku produkcji tych silnikow.dziwne ze mercedes zrezygnowal dosc szybko z silnika rzedowego 320cdi i zmienil na silniki w ukladzie V,ale to nie pierwszy raz w tej ponoc renomowanej marce.juz niebede wspominal o kilkuletnich zardzewialych autach z tej marki,pozdr
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
jano67

Debiutant



Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 36


Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 08 Gru 2009, 23:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Mercedes klasa E W211


Dziwne. Kolega oceniający ma peugeota i Forda, a wypowiada się w temacie mercedesa. Ja jeżdżę różnymi Mercedesami od 17 lat i jakoś nie widzę awaryjności tych samochodów. To samo odnośnie rdzewienia. Chyba, że samochód bity - to co innego. Mam E-klasę od nowości , od 2002r. I jest to odpukać auto bezawaryjne. W temacie rdzy - coś takiego u mnie nie występuje.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Sro 09 Gru 2009, 01:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Mercedes klasa E W211


Witam co do wyboru z jakim silnikiem to ja proponuje 320cdi co nie mozna mowic ze 270cdi jest niewiadomo jak awaryjny to tylko jest maszyna i zawsze moze zawiesc ale tez zalezy jak sie o to dba 320cdi jest mocniejszym i w spalaniu nie ma wielkiej roznicy i pracuje duzo ciszej od 270cdi a co do marki BMW to pewnie jak i z mb jak dbasz tak masz a co do korozji to ja mam E 240 z 98r i na niej jest moze okolo 2 cm rdzy i nigdy nie byla malowana no ale to juz jest prawie 12letni i niema problemu. A na co zwracac uwage- pierwsze co ksiazka serwisowa i gdzie byl serwisowany i mozesz zadzwonic czy napewno byl serwisowany i co bylo robione i przy jakim przebiegu po drugie jak bedziesz jechal na prube to sprawdzi czy skrzynia niema szarpniec przy przelanczaniu biegow w gore i w dol ma to zmieniac plynnie po trzecie podpiecie pod kompa czasami jest dobrze podjechac na serwis zaplacic pare groszy ale wtedy niechsprawdza czy modul SBC niejest do wymiany bo jest bardzo drogi okolo 6000 zl niestety a w nich jest licznik i jak czas sie skonczy to niestety trzeba go wymienic i niech dokladnie sprawdza przebieg w liczniku i w stacyjce i niech poruwnaja i jeszcze niech sprawdza silnik i korekte wtrysku czy jest ok. Co do zawieszenia to czasami swoznie padaja i tuleje drazkow rozciaganych i z tylu tulejewahaczy i sprawdzi na jezidzie prubnej czy autko dobrze sie czyma na lukach przy wyzszych szybkosciach i na koniec czujnik lakieru czy niebyl bity bo ciezko kupic idealne autko takie jak ma Autor Wiadomość
jano67 bo wtedy albo troche wiecej kosztuje albo niejest na sprzedaz, tylko zeby to nie bylo od handlaza. Pozdrawiam
Powrót do góry
krzysieksek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: t&c 3.6
Piwa: 10/0
Wysłany: Sro 09 Gru 2009, 09:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Mercedes klasa E W211


Ja jezdze w211 co prawda ma sinny silnik 2.2 cdi .mechanik u ktorego robie okresowe przeglady a pracował ładnych kilka lat w salonie w norwegii w BMW ,powiedzial ze nie kupi tej marki ze wzgledu na awaryjnosc i ceny czesci.Planuje zakup wlasnie w211 2.7cdi .Ja w przeciagu 2 lat to co wymienilem w aucie to: klocki/120zl/kpl/,oleje to wiadomo czesci eksploatacyjne,pozniej czujniek MAP cena /70zl orginal bosh a wloski kupisz za 50zl oczywiscie mowimy o nowych/ i padla mi przeplywka nowa na gwrancji 270zl / dowiedz sie ceny do BMW takich czesci
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 09 Gru 2009, 09:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
anker

Czytelnik



Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wejherowo
Posiadane auto: W211 270CDI elegance 2002r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 11 Gru 2009, 12:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Mercedes klasa E W211


Krzysieksek powiedz mi jakie są objawy jak padnie przepływka?
Powrót do góry
krzysieksek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: t&c 3.6
Piwa: 10/0
Wysłany: Pią 11 Gru 2009, 12:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Mercedes klasa E W211


Jak padnie przeplywka silnik przechodzi w stan awaryjny i kreci do 2 tys,jezeli odepniesz przeplywke i bedzie krecic normalnie wszytko jasne.Mozna jezdzic bez przeplywki wtedy troche wiecj pali.Jezeli chodzi o MAP to mialem objawy takie ze po pierwszym przygazowaniu tez przechodzil w stan awaryjny,czyszczenie nie pomoglo kupilem nowy i śmiga az milo.
Powrót do góry
anker

Czytelnik



Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wejherowo
Posiadane auto: W211 270CDI elegance 2002r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 11 Gru 2009, 14:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Mercedes klasa E W211


Dzięki, pytałem bo w moim aucie jak macno przygazuję np. przy wyprzedzaniu i zredukuje mi bieg na niższy to z rur wydechowych wy latuje czarny dym (wtryski nowe, przed wymianą było jeszcze gorzej) Mówią tak ma być, ale ja w innych 211 tego nie zaobserwowałem. Może się domyślasz jaka może być przyczyna?
Powrót do góry
Adam stgt

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): stuttgart
Posiadane auto: E280cdi t 3222 2004 a 150w169-2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 12 Gru 2009, 17:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Mercedes klasa E W211


szczerze mowiac to nie widzialem 211 pordzewialej,podejrzewam ze byl by to przykry widok.najlepsze rozwiazanie to przjedz sie bmw i mb i sam ocenisz.jezdze na silniku 320cdi i naprawde to jest frajda nim jezdzic,spalanie nie jest az tak straszne ,cichy ,super dynamika ,dobre przyspieszenie.komfort 1 klasa.kolega ci napisal na co masz zwrocic uwage-moge ci dopowiedziec zeby dokladnie sprawdzac kilometry na auta sprowadzane z wloch.swojego nigdy bym nie zamienil na inna marke.pozdrawiam i zycze trafnego wyboru i zakupu
_________________
adam
Powrót do góry
komunikator tlen - status spik (wp kontakt) skype status
sibi60

Debiutant



Dołączył: 17 Lip 2014
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Busko
Posiadane auto: Mercedes ML w 163 2.7 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Lis 2017, 20:28
Temat postu:

Swiece Zarowe grzanie


Witam forum uzytkownikow Mercedesa.
Wystapil problem z odpalaniem w zerowej temp
Wymienione swiece na nowe okazalo sie ze walniety przekaznik swiec zalozony inny uzywka
sprawdzony przez elektryka temp zerowa swiece grzeja prad idziena przekaznik i z przekaznika wina byla 2 wtryskiwacz przelewal na odplyw teraz pali po 1 obrocie silnika.
moje pytanie czy Mercedes 2.2 CDI 2004 r silnik 646 grzeje tylko temp bliska zeru czy grzeje w temp plusowej.
odpialem ze swiecy fajke zalozylem swiece wlaczylem zaplon kontrolka swieci 3 do 4 sekund i gasnie lecz swieca nie grzeje i teraz nie wiem czy elektryk sprawdzil dobrze czy sterownik znowu padl ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa E »

Opinie o samochodach Mercedes klasa E - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 180

18 000

1996r.

296 000 km

śląskie

MercedesC 180

20 900

2006r.

246 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesE 220

43 900

2010r.

209 147 km

śląskie

MercedesA 180

92 600

2021r.

58 000 km

mazowieckie

MercedesE 220

27 000

2008r.

209 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System