Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Vito ) Problem vito 2.2 cdi 111 nie pali. immobiliser?? stacyjka??


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leny009

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bierutów
Posiadane auto: Vito
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Sty 2010, 00:27
Temat postu:

Problem vito 2.2 cdi 111 nie pali. immobiliser?? stacyjka??


Witam.Mam problem i nie wiem czy ktos z was sie juz z tym spotkal.Mianowicie posiadam vito 2.2 cdi 111 z 2004r przebiego 230tys. Problemem jest to ze autko nie chce palic.Kluczyk normalnie sie przekreca blokada sie zwalnia kontorlki swieca.przekrecam zaplon i rozrusznik nie chce zakrecic. kilka razy sie pobawie tak kluczykiem i wkoncu odpala za ktoryms razem bez problemu.czasami musze sie z tym bawic nawet pol godziny.. probowalem drogim kluczykiem rezultat ten sam.Dzieje sie to gdy mietek postoi kilka godzinek.bylem na diagnostyce i stwierdzono ze nie ma zadnych usterek ,bledow.czy moze to byc wina stacyjki?? lub immobilisera?? czy tez silnika.prosze o pomoc i pozdrawiam Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Nie 03 Sty 2010, 02:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem vito 2.2 cdi 111 nie pali. immobiliser?? stacyjka??


Witam pierwsza żecz sprawdzi czy ci wychodzi napięcie na rozrusznik sprawdzi to przy rozruszniku i będziesz widzał czy jest problem ze stacyjka czy może z rozrusznikiem i sprawdzi czy masz dobra mase przy silniku. Pozdrawiam
Powrót do góry
danekvito

Czytelnik



Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: merc.vito
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Sty 2010, 22:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem vito 2.2 cdi 111 nie pali. immobiliser?? stacyjka??


witam,
dołączę sie do kolegi,mam podobny problem ze stacyjką i kluczykiem na podczerwień,chodzi o to ze vito kiedy postoi w temperaturze ponizej 0 stopni odbezpiecza blokade kierownicy ale przy prubie rozruchu auto nie reaguje...po ok 0,5h wielokrotnych prob zlapie i odpali, kiedy jest cieply dzien lub tez auto jest rozgrzane nie ma problemu.akumulator jest sprawdzony,wymienony 100% dobry a stacyjka (czy tam kulczyk dokladnie nie wiem) przeprogramowane na nowo w ASO a i oni nie wiedzą co grane...
może ktoś na forum nam coś poradzi...?
Powrót do góry
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Sob 09 Sty 2010, 23:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem vito 2.2 cdi 111 nie pali. immobiliser?? stacyjka??


Witam a masz jakieś błędy w EZS albo w CDI było cos czy niema nic. Pozdrawiam
Powrót do góry
Leny009

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bierutów
Posiadane auto: Vito
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Sty 2010, 23:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem vito 2.2 cdi 111 nie pali. immobiliser?? stacyjka??


przyczyna znaleziona problem jest w tym ze spalil sie komputer. z tego co mi wiadomo jest to bardzo czesta przyczyna komputer ten bardzo lubi se palic.. i trudno go znalesc cr 3,31. gdy pojawi wam sie na legarze czerwony wentylator oddajcie jak najszybciej go do elektro mechanika, bo nie jest to zaden czujnik ale komputer glowny,chyba ze chcecie wydac na nowy komputer.pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 17 Sty 2010, 23:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Pon 18 Sty 2010, 00:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem vito 2.2 cdi 111 nie pali. immobiliser?? stacyjka??


Witam pierwsze sysze zeby sie spalil sterownik silnika w tym modelu a robie przy tym na codzien i jeszcze nie mialem takiej usterki zeby wina byla spalonego kompa. ale jest jedna mozliwosc spalenia kompa jak go kros wysunie z kieszeni nie odpinajac go i komp na mase i wystaje tam trzpien plusowy i jak sie nie uwaza to nawet przy wymontywowaniu jak dotchniesz tego plusa to go spalisz tylko w taki sposob. Pozdrawiam
Powrót do góry
Leny009

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bierutów
Posiadane auto: Vito
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Sty 2010, 17:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem vito 2.2 cdi 111 nie pali. immobiliser?? stacyjka??


witam.z tego co mi wiadomo w serwisie to wlasnie te vito 639 z silnikiem 110 km ma wadliwy komputer a ten sterownik 3,31 jest bardzo chodliwy. Szukalem go i ciezko bylo znalesc jak komputery byly od 600zl do 2 tys to moze 1 na 30 byl wlasnie cr 3,31 i to w tych wyzszych cench.pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
qnik

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN / WARSZAWA
Posiadane auto: VITO 109 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Lut 2010, 22:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem vito 2.2 cdi 111 nie pali. immobiliser?? stacyjka??


Witam. Mam podobny problem. Brak reakcji na przekręcenie kluczyka. Początkowo udało się go odpalić podając bezpośredni plusa na rozrusznik, w tym momencie brak jest jakiejkolwiek reakcji nawet przy bezpośrednim zasileniu. Dodatkowo po przekręceniu kluczyka brak jest plusa na rozruszniku. Sądzicie że to jednoczesna usterka rozrusznika i ... No właśnie i czego. Czy to bezpośrednio komp, czy może jest jeszcze jakiś przekaźnik pośredniczący który mógł się zgrzać ?? Jeśli ktoś trafił na rozwiązanie proszę o pomoc.
Powrót do góry
danekvito

Czytelnik



Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: merc.vito
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Lut 2010, 20:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem vito 2.2 cdi 111 nie pali. immobiliser?? stacyjka??


Hej,
cały czas problem mnie nie opuszcza,są mrozy a ja co ranek 0,5h z farelką grzeje mietka od środka aby ten ów "merc" odpalił.sił juz nie mam a na jazdy po elektrykach nie mam juz cierpliwosci.ogólnie zacz biorac nic nikt nie wie....
czy ten spalony sterownik daje jakieś inne znaki o swoim defekcie? bo u mnie zadna czerwona kontrolka nie zapala sie...Sad
po kilku wizytach w ASO "merc" ekipy mechaników twierdzą ze to chyba stacyjka której wymiana jest bardzo kosztowna (kilka tys.) i są male próby naciągniecia mnie na wymianę. po takiej zimie jusz czasami sie zastanawiam czy czasem nie poddac sie ale jak to bedzie zły traf...?
..pomocy...Smile
Powrót do góry
qnik

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN / WARSZAWA
Posiadane auto: VITO 109 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Lut 2010, 22:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem vito 2.2 cdi 111 nie pali. immobiliser?? stacyjka??


Witam

Jutro sprawdzę czy w moim przypadku podgrzanie kabinki (stacyjki) pomoże i pojawi się napięcie na rozruszniku. Może uda się dobrać do stacyjki i sprawdzić styki. Dam znać jak uda mi się coś namierzyć ...

Pozdrawiam
Powrót do góry
qnik

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN / WARSZAWA
Posiadane auto: VITO 109 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Lut 2010, 22:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem vito 2.2 cdi 111 nie pali. immobiliser?? stacyjka??


Witam ponownie.

W moim przypadku podgrzanie kabiny nie pomaga. Po długich próbach raz udało się mietka odpalić (nie wiadomo w jaki sposób). Pochodził jakieś pół godziny i po zgaszeniu już kolejny raz się nie udało.
- rozrusznik sprawny (kręci na "druta" po podaniu zasilania)
- stacyjka podaje napięcie na przekaźnik
???
JAK KTOŚ POSIADA SCHEMATY układu rozruchowego proszę o pomoc

Dalej brak napięcia na rozruszniku, a przy kręceniu rozrusznikiem na "sztywno" silnik nie łapie Sad

Jak ktoś ma jakieś pomysły dajcie znać

Pozdrawiam
Powrót do góry
Leny009

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bierutów
Posiadane auto: Vito
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Lut 2010, 11:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem vito 2.2 cdi 111 nie pali. immobiliser?? stacyjka??


Witam posprawdzajcie sobie te komputery ja juz mam nowy komputer i nie mam juz zadnego problemu.;] a tez myslalem ze stacyjka bo jak byly mrozy postal noc i nie odpalal a jak juz jezdzil i nie stal dlugo to palil normalnie.pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
only21

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elektronika samochodowa, Jablonna k/Wawy tel/509211100
Posiadane auto: VITO 639
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 05 Lut 2010, 18:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem vito 2.2 cdi 111 nie pali. immobiliser?? stacyjka??


qunik ja tam sawiam na ezs :pobiera kluczyk?
a najlepiej zadzwon
Powrót do góry
qnik

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN / WARSZAWA
Posiadane auto: VITO 109 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Lut 2010, 00:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem vito 2.2 cdi 111 nie pali. immobiliser?? stacyjka??


Witam

Piątkowy wieczór w garażu i mietek wyzdrowiał. Okazało się najprościej jak się da. Przepalony bezpiecznik na rozruchu Smile (Sprawdzany były wcześniej jakieś trzy razy) Spalił się jakoś tak pechowo że niby łączył ale pod obciążeniem jednak nie łączył i nie upalił się do końca. Możliwe że jeszcze gdzieś coś nie łączył bo rozbebeszyliśmy całą elektrykę i przeczyściliśmy wszystko.
Inna sprawą jest przywieszający się czasami rozrusznik ale to nie problem i koszt niewielki Smile

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
ruki

Czytelnik



Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBLIN
Posiadane auto: VITO 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Cze 2010, 09:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem vito 2.2 cdi 111 nie pali. immobiliser?? stacyjka??


Mam podobny problem przekręcam kluczyk i nic a jak go cofam żeby ponownie przekręcić to sygnał do tego trąbi wycieraczki chodzą. I tak ze trzy razy i dopiero załapie. A to wszystko przeważnie sie dzieje jak dłużej postoi.Co to może być???
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Vito »

Opinie o samochodach Mercedes Vito - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne


MercedesGLC 250

145 900

2018r.

95 000 km

mazowieckie

MercedesE 280

28 000

2006r.

267 000 km

śląskie

MercedesE 220

43 900

2010r.

209 147 km

śląskie

MercedesA 160

12 900

2006r.

290 100 km

mazowieckie

MercedesE 280

24 990

2006r.

291 986 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System