Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Powyżej 110km/h trzęsienie auta - max prędkość 140 km\h



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chester07

Debiutant



Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowogard
Posiadane auto: A160 '99 benz+gaz
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 08 Cze 2010, 20:35
Temat postu:

Powyżej 110km/h trzęsienie auta - max prędkość 140 km\h


Witam. Jestem świerzakiem forumowym i od niedawna mam A-klasę, która coraz bardziej mnie stresuje. Pomijam brak chęci odpalenia kiedy silnik jest zimny (pali za 4-5 razem, potem zaraz gaśnie i następne kręcenie dopiero jest skuteczne), okazjonalne działanie klimy i "przetarcie" przewodu od świateł co spowodowało, że miałem tylko pozycje. To wszystko nic. Mam prawdziwy problem: otóż autko (1,6 benzyna + LPG) do prędkości 110 km (na gazie) chodzi świetnie, jest dynamiczne, ładnie się prowadzi - wszystko ok. Natomiast powyżej tej magicznej granicy zaczyna jakby się trząść, drga - strach jechać. Na benzynie natomiast jest strasznie mułowate i jego max prędkość to 140 km - co wydaje mi się lekkim kwasem, więc coś musi być nie tak. Proszę pomóżcie - zamierzam udać się z nim do mechanika, ale może macie jakieś pomysły w którą mańkę najpierw uderzyć? Acha - nie świeci się żadna kontrolka o awarii. Ciągle spłacam to cudeńko i boję się, że A-klasa doprowadzi mnie do krawędzi finansowej. Myślałem, że mercedesy to stabilne i raczej nieawaryjne auta... Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
adam28i

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 219
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krefeld.de
Posiadane auto: Citroen C3 Picasso 1.4 VTI
Piwa: 3/1
Wysłany: Wto 08 Cze 2010, 20:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Powyżej 110km/h trzęsienie auta - max prędkość 140 km\h


Witam, wiem ze moja wypowiedz moeze nie bedzie zadowalajaca, ale jezeli kupiles auto i byl w nim zamontowany gaz to od tego bym zaczol, poniweaz auto powinno fabrycznie pracowac na benzynie i nawet wedlug producenta jechac nie szybciej niz 168 km/h to potrafi nawet jak lekkie jest ze 200 km/h, ALE jezeli monutje sie urzadzenia typu LPG to niestety trzeba zamonowac dobrej jakosci tak zeby to wspolgralo z komputerem ktory steruje wtryskiem benzyny i nie zakluca jego naturalnej prycy.
Tak wiec jezeli auto dziala niepoprawnie od zakupu to proponuje zwrocic sie do sprzedawcy ktory jak zakladam zamontowal gaz, nie byl zadowolony i sprzedal, a jak sie myle i to Ty zamontowales gaz w tym aucie to trzeba bylo zainwestowac wiecej pieniedzy i zamontowac gaz dobrej jakosci.
Pozdrawiam! Very Happy
_________________
adam28i
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
chester07

Debiutant



Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowogard
Posiadane auto: A160 '99 benz+gaz
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 08 Cze 2010, 21:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Powyżej 110km/h trzęsienie auta - max prędkość 140 km\h


Autko zostało wyposażone w gaz sekwencyjny, kosztowało to 2,5 tys - więc myślę, że instalacja jest w porzo tym bardziej, że już przed założeniem LPG silnik na benzynie mulił.
Powrót do góry
gadu-gadu
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Sro 09 Cze 2010, 08:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Powyżej 110km/h trzęsienie auta - max prędkość 140 km\h


Myślę że w tej sytuacji od diagnostyki koputerowej trzeba zacząć szukać przyczyny takiego stanu.
.... a co do prędkości to budowa tego auta jest taka że przy 140km/h auto nawet na autostradzie zaczyna być juz mało stabilne w prowadzeniu.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
adam28i

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 219
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krefeld.de
Posiadane auto: Citroen C3 Picasso 1.4 VTI
Piwa: 3/1
Wysłany: Czw 10 Cze 2010, 17:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Powyżej 110km/h trzęsienie auta - max prędkość 140 km\h


culmen napisał:
Myślę że w tej sytuacji od diagnostyki koputerowej trzeba zacząć szukać przyczyny takiego stanu.
.... a co do prędkości to budowa tego auta jest taka że przy 140km/h auto nawet na autostradzie zaczyna być juz mało stabilne w prowadzeniu.



Witam ponownie odnosnie predkosci to propnuje obejrzec ten film http://www.youtube.com/watch?v=SSPCyqfdrjg


widac w nim, ze auto potrafi szybko i stabilnie jechac i jest w nim pod koniec filmu ciekawy model a-klasy ktory ma dwa silniki i to jest dopiero wypasiona a-klasa.
Pozdrawiam
_________________
adam28i
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Czw 10 Cze 2010, 17:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
chester07

Debiutant



Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowogard
Posiadane auto: A160 '99 benz+gaz
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 12 Cze 2010, 17:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Powyżej 110km/h trzęsienie auta - max prędkość 140 km\h


Problem z trzęsieniem auta powyżej setki został zlokalizowany - mechanik stwierdził, że jest to wina czujnika położenia wału. Po naprawie autko już nie trzęsie. Jeśli chodzi o prędkość max i zamulanie na benzynie - to prawdopodobnie wina układu benzynowego: pompa, filtr lub coś w tym guście. Na razie nie mam siły (ani kasy) aby to drążyć. Dziękuję za wszystkie posty.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe


MercedesGLS Klasa

322 000

2018r.

86 000 km

mazowieckie

MercedesC 200

69 500

2014r.

239 000 km

mazowieckie

MercedesS 400

720 744

2023r.

27 252 km

kujawsko-pomorskie

MercedesC 270

64 900

2015r.

196 000 km

pomorskie

MercedesGLC 200

182 900

2020r.

58 900 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System