Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Powyżej 110km/h trzęsienie auta - max prędkość 140 km\h



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chester07

Debiutant



Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowogard
Posiadane auto: A160 '99 benz+gaz
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 08 Cze 2010, 20:35
Temat postu:

Powyżej 110km/h trzęsienie auta - max prędkość 140 km\h


Witam. Jestem świerzakiem forumowym i od niedawna mam A-klasę, która coraz bardziej mnie stresuje. Pomijam brak chęci odpalenia kiedy silnik jest zimny (pali za 4-5 razem, potem zaraz gaśnie i następne kręcenie dopiero jest skuteczne), okazjonalne działanie klimy i "przetarcie" przewodu od świateł co spowodowało, że miałem tylko pozycje. To wszystko nic. Mam prawdziwy problem: otóż autko (1,6 benzyna + LPG) do prędkości 110 km (na gazie) chodzi świetnie, jest dynamiczne, ładnie się prowadzi - wszystko ok. Natomiast powyżej tej magicznej granicy zaczyna jakby się trząść, drga - strach jechać. Na benzynie natomiast jest strasznie mułowate i jego max prędkość to 140 km - co wydaje mi się lekkim kwasem, więc coś musi być nie tak. Proszę pomóżcie - zamierzam udać się z nim do mechanika, ale może macie jakieś pomysły w którą mańkę najpierw uderzyć? Acha - nie świeci się żadna kontrolka o awarii. Ciągle spłacam to cudeńko i boję się, że A-klasa doprowadzi mnie do krawędzi finansowej. Myślałem, że mercedesy to stabilne i raczej nieawaryjne auta... Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
adam28i

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 219
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krefeld.de
Posiadane auto: Citroen C3 Picasso 1.4 VTI
Piwa: 3/1
Wysłany: Wto 08 Cze 2010, 20:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Powyżej 110km/h trzęsienie auta - max prędkość 140 km\h


Witam, wiem ze moja wypowiedz moeze nie bedzie zadowalajaca, ale jezeli kupiles auto i byl w nim zamontowany gaz to od tego bym zaczol, poniweaz auto powinno fabrycznie pracowac na benzynie i nawet wedlug producenta jechac nie szybciej niz 168 km/h to potrafi nawet jak lekkie jest ze 200 km/h, ALE jezeli monutje sie urzadzenia typu LPG to niestety trzeba zamonowac dobrej jakosci tak zeby to wspolgralo z komputerem ktory steruje wtryskiem benzyny i nie zakluca jego naturalnej prycy.
Tak wiec jezeli auto dziala niepoprawnie od zakupu to proponuje zwrocic sie do sprzedawcy ktory jak zakladam zamontowal gaz, nie byl zadowolony i sprzedal, a jak sie myle i to Ty zamontowales gaz w tym aucie to trzeba bylo zainwestowac wiecej pieniedzy i zamontowac gaz dobrej jakosci.
Pozdrawiam! Very Happy
_________________
adam28i
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
chester07

Debiutant



Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowogard
Posiadane auto: A160 '99 benz+gaz
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 08 Cze 2010, 21:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Powyżej 110km/h trzęsienie auta - max prędkość 140 km\h


Autko zostało wyposażone w gaz sekwencyjny, kosztowało to 2,5 tys - więc myślę, że instalacja jest w porzo tym bardziej, że już przed założeniem LPG silnik na benzynie mulił.
Powrót do góry
gadu-gadu
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Sro 09 Cze 2010, 08:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Powyżej 110km/h trzęsienie auta - max prędkość 140 km\h


Myślę że w tej sytuacji od diagnostyki koputerowej trzeba zacząć szukać przyczyny takiego stanu.
.... a co do prędkości to budowa tego auta jest taka że przy 140km/h auto nawet na autostradzie zaczyna być juz mało stabilne w prowadzeniu.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
adam28i

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 219
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krefeld.de
Posiadane auto: Citroen C3 Picasso 1.4 VTI
Piwa: 3/1
Wysłany: Czw 10 Cze 2010, 17:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Powyżej 110km/h trzęsienie auta - max prędkość 140 km\h


culmen napisał:
Myślę że w tej sytuacji od diagnostyki koputerowej trzeba zacząć szukać przyczyny takiego stanu.
.... a co do prędkości to budowa tego auta jest taka że przy 140km/h auto nawet na autostradzie zaczyna być juz mało stabilne w prowadzeniu.



Witam ponownie odnosnie predkosci to propnuje obejrzec ten film http://www.youtube.com/watch?v=SSPCyqfdrjg


widac w nim, ze auto potrafi szybko i stabilnie jechac i jest w nim pod koniec filmu ciekawy model a-klasy ktory ma dwa silniki i to jest dopiero wypasiona a-klasa.
Pozdrawiam
_________________
adam28i
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Czw 10 Cze 2010, 17:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
chester07

Debiutant



Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowogard
Posiadane auto: A160 '99 benz+gaz
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 12 Cze 2010, 17:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Powyżej 110km/h trzęsienie auta - max prędkość 140 km\h


Problem z trzęsieniem auta powyżej setki został zlokalizowany - mechanik stwierdził, że jest to wina czujnika położenia wału. Po naprawie autko już nie trzęsie. Jeśli chodzi o prędkość max i zamulanie na benzynie - to prawdopodobnie wina układu benzynowego: pompa, filtr lub coś w tym guście. Na razie nie mam siły (ani kasy) aby to drążyć. Dziękuję za wszystkie posty.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe


MercedesC 180

94 800

2019r.

50 000 km

mazowieckie

MercedesA 150

12 490

2004r.

166 333 km

pomorskie

MercedesVito

124 999

2018r.

335 000 km

pomorskie

MercedesA 180

12 800

2006r.

267 500 km

mazowieckie

MercedesGLC 250

145 900

2018r.

95 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System