Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Mercedes A Klasa - dymi czarną chmurą



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cobradxp

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Parczew
Posiadane auto: Mercedes A-Klasa 1.7CDI
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 26 Kwi 2010, 17:46
Temat postu:

Mercedes A Klasa - dymi czarną chmurą


Mercedes A Klasa - dymi czarną chmurą ale dopiero przy dodaniu gazu. Czytałem na forum że to wina zaworu ERG. Ogólnie jezdzę tak myśle ekologicznie i bez brawury Smile ale jak trzeba to muszę trochę depnąć - no i wtedy za tylną szybą czarna odchłań. Takie objawy zaobserwowałem zimą myślałem że to przez temperaturę niedawno doszłem do wniosku że to paliwo i kupiłem SHELLA ale wraz to samo. Z jazda nie ma problemu idzie dobrze tylko ta czarna łuna mnie martwi. Jakby ktoś z tyłu stał i tak bym przygazował to człowiek by się szybko nie domył a o ubraniu nie wspomne. Jeśli ktoś jest pewien w mojej aułcie usterki to bardzo proszę o rade.
Z Góry Dziękuję
Pozdrawiam [/b]
Powrót do góry
gadu-gadu
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Pon 26 Kwi 2010, 21:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Mercedes A Klasa - dymi czarną chmurą


Witam sprawdz cale podcisinienie a nastepnie sprawdz droznosc jednego przewodu ktory jest po stronie pasazera przy silniku i on jest podpiety pod kolektor ssacy i zobacz czy jest drozny w kolektoze bo tam sie czesto zatyka nagaremam i jak nie bedzie tam podcsinienia to czujnik podcsinienia bedzie wysylal bledne dane do komputera i moze tak dymic sprawdz to. Pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
cobradxp

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Parczew
Posiadane auto: Mercedes A-Klasa 1.7CDI
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 28 Kwi 2010, 20:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Mercedes A Klasa - dymi czarną chmurą


Witam Dzięki.
Przeciściłem ten zaworek ERG nie wiem czy normalnie on ciężko się zaciąga bo prubowałem ustami go wciągnąć i się dało. Ale chyba zeczywiście z tym podcisnieniem jest cos nie tak ogólnie przedmuchałem kilka przewodow ale nie wiem czy wszystkie. Nawet dzisiaj zobaczyłem normalny siwy normalne spaliny ale później znów coś nie tak. Na dzisiejszy wieczór mi starczy jeszcze jutro zobaczy może aklurat będzie dobrze i zamówiłem sobie książke "Sam naprawiam ". Dzięki jeszcze raz za razde przydała się bo już chciałem wydać od 260 do 340zł na zaworek. jak jeszcze rzedmuchanie niepomoże to przeczyszcze tego ERG jeszcze raz bo dzisiaj się troche śpiszyłem No ale mam wrażenie że bardziej dynamiczny jest - może troche albo poprostu tak się tym czyszczeniem przejołem że się zmęczyłem i takie było wrażenie. Jeszcze raz dzięki za rade Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
cobradxp

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Parczew
Posiadane auto: Mercedes A-Klasa 1.7CDI
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 01 Lip 2010, 13:04
Temat postu:

problem z dymienie zarzegnalny ale dlaczego tak....:)


Witam.
Dzisiaj znalazłem chwile żeby zająć się problemem dymienia w mojej a klasie.
I udało mi sie wykombinować tylko nie wiem czy to jest dobrze. Okazuje się że są dwa przetworniki Y31/1 i Y31/5 do których jest potpięty kabelek.
Jeśli wyjmie się jednemu z tych czujników kabelek to a klasa nie dymi. Ja wyjołem kabelek z tego czujnika "przetwornika" do którego przewód podciśnienia jest podpięty - pod zawór ERG.
Okazuje się również że jeśli a klasa dymi to obroty może osiągać do 5x1000 a jeśli odłączymy kabelek jeden z tych czujników to obroty max do 3x1000.
A klasa nie dymi już kiedy załóżmy po odpaleniu kabelek wyjmiemy i założymy ale ja odłączyłem narazie na stałe "przy zaworze ERG".
Okazuje się również że i świece żarowe krócej się grzeją i nie trzeba na nie czekać. Jeśli ktoś z Was rozumie i potrafi to wytłumaczyć to proszę o poradę czy dobrze zrobiłem.
Jeśli z aklasą się nie szaleje to nic z tyłu nie było widać ale wystarczyło gwałtowne wdepnięcie w pedał i czarna łuna dymu za mną była.
Po moim zabiegu nic nie widać a symbolem Y31/1/5 powołuje się na podstawie wystawionych pdf na stronie http://www.kozak-k.net84.net/. gość od którego kupiłem autko mówił że ma kopa ale jak się obchodziłem z autkiem jak z dzieckiem to tego penie dymu nie widziałem bo trzeba pożądnie depnąć i zresztą zobaczyłem to dopiero w zimie myślałem że coś przymarzło ale i po zimie bez zmian .
Jeśli ktoś wie o co w tym biega to proszę o radę mi to troche wygląda na grzebanie w komputerze. Proszę o odzew na ten temat:)
Zmieniłem miejscami te przetworniki i to samo się działo wyjęcie kabelka z któregoś z tych dwóch czujników daje reakcje.
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Samur_aj

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk

Piwa: 4/0
Wysłany: Pon 05 Lip 2010, 23:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Mercedes A Klasa - dymi czarną chmurą


Kumpel ma to samo i nie ciekawą diagnozę dziś usłyszał - wtrysk na 4 garze leje. Wymiana to jakieś 1500 zł z robocizną Crying or Very sad
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 05 Lip 2010, 23:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Kozak_K

Auto Maniak



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 1019
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: www.kozak-k.net84.net
Piwa: 102/0
Wysłany: Wto 06 Lip 2010, 09:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Mercedes A Klasa - dymi czarną chmurą


Odłączanie przewodów od czujników lub zaworów regulacyjnych niestety nie uzdrowi Twojego samochodu. Jeżeli po odpięciu silnik mniej dymi to tylko dlatego że komputer ogranicza ilość podawanego paliwa do wartości ustawionych na stałe w pamięci, a co za tym idzie zmniejsza się moc silnika. Przy dymieniu powinieneś sprawdzić stan wszystkich wężyków podciśnienia, szczelność całego układu dolotowego, sygnały płynące z przepływomierza oraz ciśnienie na wyjsciu z turbiny. Jeżeli tutaj wszystko będzie dobrze to faktycznie może być problem z lejącymi wtryskami.
Powrót do góry
ghost2255

Dyskutant



Dołączył: 16 Kwi 2010
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: SCENIC 2 1.9dCi
Piwa: 1/5
Wysłany: Wto 06 Lip 2010, 21:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Mercedes A Klasa - dymi czarną chmurą


Jeszcze może być po prostu zawalony wydech sadzą. Jak auto jeździ cały czas po mieście, to nie ma się kiedy "przedmuchać".

U mnie też dymiło po depnięciu, ale przegoniłem go trochę jadąc na wakacje (430km x2) i teraz mimo deptania ostrego nic nie puszcza dymka.

No i ostatnia podobna możliwość-zawalony smołą dolot z powodu działania EGR i odmy-poczytaj na forum golfa, jak się turbo diesle z "ekologicznym" EGR zawalają smołą w dolocie. Brakuje wtedy silnikowi powietrza i paliwa jest za dużo w stosunku do powietrza i jest dym..
Powrót do góry
MarcinWroc
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 547
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław / dolnośląskie
Posiadane auto: Fiat Grande Punto Dynamic z Blue&Me 1.4 8V (77KM) / 2009r. /
Piwa: 10/2
Wysłany: Nie 02 Sty 2011, 16:53
Temat postu:

Re: Mercedes A Klasa - dymi czarną chmurą


cobradxp napisał:
Mercedes A Klasa - dymi czarną chmurą ale dopiero przy dodaniu gazu. Czytałem na forum że to wina zaworu ERG. Ogólnie jezdzę tak myśle ekologicznie i bez brawury Smile ale jak trzeba to muszę trochę depnąć - no i wtedy za tylną szybą czarna odchłań. Takie objawy zaobserwowałem zimą myślałem że to przez temperaturę niedawno doszłem do wniosku że to paliwo i kupiłem SHELLA ale wraz to samo. Z jazda nie ma problemu idzie dobrze tylko ta czarna łuna mnie martwi. Jakby ktoś z tyłu stał i tak bym przygazował to człowiek by się szybko nie domył a o ubraniu nie wspomne. Jeśli ktoś jest pewien w mojej aułcie usterki to bardzo proszę o rade.
Z Góry Dziękuję
Pozdrawiam [/b]


100% uszkodzone wtryski lub pompa wtryskowa, to raz...
dwa..., może także być uszkodzony recyrkulator spalin...

Szykuj się chłopie na "małą" naprawę - 2000zł najmniej...
Powrót do góry
sardzent

Auto Maniak



Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 803
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: AMG S55
Piwa: 17/4
Wysłany: Pon 03 Sty 2011, 09:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Mercedes A Klasa - dymi czarną chmurą


Kolego MarcinWroc ...

"100% uszkodzone wtryski lub pompa wtryskowa" to ja rownie dobrze moge dodac od Siebie ze na 99% wystarczy dokladnie przeczyscic uklad dolotowy i ERG a dopiero potem zajac sie wtryskami.

Twoje aktualne podejscie bardzo mi przypomina ASO Smile wymienic najpierw najdrozsze a potem jak nie pomoze to bedziemy sie zastanawiac Smile

Nie obraz sie prosze ale tak to odbieram Smile
Powrót do góry
Katamaran200

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Mercedes-benz w168 a170 95km 2002r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Gru 2016, 16:18
Temat postu:

duzo dymu


Witam, nie chciałem zakłada jeszcze nowego tematu wiec zdecydowałem sie tutaj. Temat chyba juz nie aktualny bo sprzed kilku lat ale może ktos pomoże Smile Objawy te same co u kolegi -dymi bardzo na czarno + rano na siwo i czuć olej napędowy w spalinach, kilka sekund i w porządku. Moje pytanie to czy kopcenie na czarno, na niebiesko na zimnym i spalanie Male miasto 10L trasa 120 km/h 10L na setkę może być spowodowane blednymi odczytami z przepływomierza oraz uszkodzonym czujnikiem (doladowania?) tym od strony pasażera przykręconego do podszybia? Takie bledy wyszly na komputerze ale mechanik nie jest powiedziec mi czy jak wymienie to bedzie okej. Wtryskiwacze regenerowane w marcu b.r. Turbosprężarka sprawdzana na komputerze, dodatkowo nie ma wycieków ani luzu na wirniku.
_________________
Kocham Cię Mercedes.
Powrót do góry
jk1970

Czytelnik



Dołączył: 23 Maj 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: A 160 CDI W168 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Cze 2017, 19:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Mercedes A Klasa - dymi czarną chmurą


Witam, potrzebny doktorek od silników merca w Świętokrzyskim . Autko jeździ tylko kopci przy gwałtownym dodaniu gazu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla


MercedesA 160

29 700

2010r.

142 000 km

śląskie

MercedesA 160

12 900

2006r.

290 100 km

mazowieckie

MercedesE 280

28 000

2006r.

267 000 km

śląskie

MercedesE 250

68 900

2013r.

245 000 km

lubelskie

MercedesGLC 220

136 500

2019r.

49 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System