Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa CLK ) Problem z otworzeniem bagażnika-dostaniem się do akumulatora



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fiat 126

Debiutant



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolskie/Nowy Targ
Posiadane auto: Mercedes Clk W208 2.0 Kompressor (192KM) 1998r
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 14:07
Temat postu:

Problem z otworzeniem bagażnika-dostaniem się do akumulatora


Witam,
nie używałem przez około 2 tygodnie mojego clk, stał on na polu. Teraz mam problem, gdyż padł akumulator tak całkowicie, że nawet nie dam rady otworzyć samochodu z pilota.. co prawda istnieje ten kluczyk awaryjny i udało mi się otworzyć nim drzwi, jednak nie mogę otworzyć bagażnika.. Kluczyk wchodzi do połowy zamka (nie jest on zamarznięty, ponieważ polałem go odmrażaczem a nawet ogrzewałem)

Mam więc pytanie: w jaki sposób mogę dostać się do bagażnika, lub w jaki sposób odpalić samochód by dostarczyć pra do akumulatora?

jest to model clk W208 98r

znajomy powiedział mi że pod maską powinien się znajdować gdzieś zacisk "+" do ktorego moge podlaczyc przewody i odpalić samochód ale nie wie gdzie on się znajduje w tym modelu... czy ktoś mógłby mi powiedzieć?
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 18:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z otworzeniem bagażnika-dostaniem się do akumulatora


Otwierasz maskę i po swojej prawej stronie mniej więcej w połowie długości błotnika jest czarne pudełko. Ciężko je otworzyć ale zapewne dasz radę. Ja kiedyś też miałem taki sam przypadek. Kluczyk nie dochodził do końca. Po prostu zasyfiało, WD40, rurka i do środka, kluczykiem popychając. Po jakimś czasie próby przyniosły skutek. Poza tym jak masz Mercedesa to nie parkuj go w polu Wink
_________________



Powrót do góry
Fiat 126

Debiutant



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolskie/Nowy Targ
Posiadane auto: Mercedes Clk W208 2.0 Kompressor (192KM) 1998r
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 18:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z otworzeniem bagażnika-dostaniem się do akumulatora


dzięki wielkie za info, może się jeszcze przyda a póki co udało mi się złożyć fotele, odkręciłem lampę i dostałem się do akumulatora, podłączyłem inne auto i już wystarczyło prądu do otwarcia klapy, ale mam problem gdyż podłączam scenica w dieslu (bateria 74Ah a w mercu 70Ah) i prąd w Mercu jest ale nie pali czy jest możliwe że to z powodu zbyt 'słabych' przewodów? Obecnie podłączyłem prostownik... Uda się go tak podładować nie wyciągając akumulatora z auta na tyle żeby odpalił?
Co do garażowania, to chętnie bym go zapakował gdzieś ale nie mam garażu niestety... a do dziurki od klucza wlałem duuużo wd40 i ruszałem kluczykiem jakies półtorej godziny bezskutecznie...
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 20:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z otworzeniem bagażnika-dostaniem się do akumulatora


Jeżeli napięcie w aku spadnie poniżej krytycznej wartości to dochodzi do spięcia w celi. Aku wtedy jest do wyrzucenia. Podłączanie nic nie da, otworzysz jedynie, ale nie przepłynie tyle prądu, żebyś mógł odpalić auto. Ja w swoim przypadku trzymałem taksówkarza 20 minut i nic. Twój aku jest uszkodzony i nie "odbierze" przesyłanej energii. Ten wyjmij i zawieź do sprawdzenia, i weź od razu kasę na drugi Wink co do zamka, jak już zdołałeś otworzyć guzikiem klapę to podnieś ją do góry i czynność powtarzaj, lej WD40 (tylko wsadź rurkę do środka zamka) i dziob kluczykiem. Na otwartej klapie siła grawitacji ściągnie WD na dół zamka rozprowadzając go, brud się rozpuści. Ja z tym walczyłem z godzinę albo dłużej. Warto, bo wymiana zamka z wkładką to grubszy wydatek a WD jest tanie Wink
_________________



Powrót do góry
Fiat 126

Debiutant



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolskie/Nowy Targ
Posiadane auto: Mercedes Clk W208 2.0 Kompressor (192KM) 1998r
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 20:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z otworzeniem bagażnika-dostaniem się do akumulatora


hmm nie odbierze? no nie znam się ale po jakiejś godz ładowania i odłączeniu światła się świecą i prąd jest w całym samochodzie taki jak powinien tylko wgl silnik nie kręci, to samo przy odpalaniu od drugiego samochodu... czy w tej sytuacji to rzeczywiście wina akumulatora?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 20:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 20:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z otworzeniem bagażnika-dostaniem się do akumulatora


Tak, jest zbyt małe napięcie w aku i rozrusznik nie łapie. Ładuj go do rana i sprawdź. Jeżeli nie to niech go sprawdzą i będziesz wiedział na 100%.
_________________



Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Fiat 126

Debiutant



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolskie/Nowy Targ
Posiadane auto: Mercedes Clk W208 2.0 Kompressor (192KM) 1998r
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 23:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z otworzeniem bagażnika-dostaniem się do akumulatora


no ale właśnie gdy włącze światła to świecą idealnie, a gdyby było małe napięcie to chyba by ledwie co świeciły, co nie? Przed chwilą był u mnie kuzyn-mechanik, pooglądał i stwierdził że najprawdopodobniej uruchomiła się jakaś blokada np odcięcie dopływu paliwa lub odcinanie prądu od rozrusznika, stwierdził że prąd nie jest dostarczany do rozrusznika (możliwe że też z innej przyczyny)... Może on się myli i jest jakaś inna przyczyna?
A co do tych blokad, to są najprawdopodobniej 3, o jednej wiedziałem i czasem jej używałem, druga była podobno fabryczna i nawet nie wiem jak działa, a dziś znaleźliśmy przycisk od trzeciej i myślimy posprawdzać rozrusznik i jak działają wszystkie te blokady...
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 11:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z otworzeniem bagażnika-dostaniem się do akumulatora


FiFi_Boss napisał:
Jeżeli napięcie w aku spadnie poniżej krytycznej wartości to dochodzi do spięcia w celi. Aku wtedy jest do wyrzucenia. Podłączanie nic nie da, otworzysz jedynie, ale nie przepłynie tyle prądu, żebyś mógł odpalić auto. Ja w swoim przypadku trzymałem taksówkarza 20 minut i nic. Twój aku jest uszkodzony i nie "odbierze" przesyłanej energii.

Krótkotrwałe pozostawienie rozładowanego akumulatora umożliwia jego ponowne naładowanie bez zauważalnej utraty parametrów. Dłuższe pozostawienie akumulatora rozładowanego prowadzi do jego ZASIARCZENIA i ten proces nie ma nic wspólnego ze "zwarciem w celi" i "napięciem krytycznym". Zwarcie w celi powstaje najczęściej wskutek wykruszenia masy czynnej i osadzenie się takich kawałków pomiędzy płytami. Przyczyną może być poddawanie akumulatora zbyt silnym wstrząsom, przeładowanie (powoduje wykrzywianie płyt) lub MRÓZ - rozładowany akumulator może zamarznąć w temperaturze niewiele poniżej zera! Dodatkowo jest rzeczą oczywistą, że nie ma możliwości żeby naładować zamarznięty akumulator.
Osobiście udawało mi się "odzyskać" niektóre akumulatory pozostawione na długi czas w stanie rozładowanym. Takie ładowanie odsiarczające małym prądem trwa tydzień lub nawet dłużej. Wiele z tych akumulatorów było z powodzeniem eksploatowanych przez następne lata.
Powrót do góry
Fiat 126

Debiutant



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolskie/Nowy Targ
Posiadane auto: Mercedes Clk W208 2.0 Kompressor (192KM) 1998r
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 19:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z otworzeniem bagażnika-dostaniem się do akumulatora


ale skoro wszystkie odbiorniki prądu działają bez problemu poza rozrusznikiem i pompą paliwa, to chyba akumulator jest ok? rozładowany stał na mrozie około tygodnia
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 20:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z otworzeniem bagażnika-dostaniem się do akumulatora


Pompa paliwa powinna ruszyć - bo ma niewielki pobór prądu. Rozrusznik wcale nie musi ruszyć - nawet jak lampy dobrze świecą (lub nam się wydaje, że świecą dobrze) - bo rozrusznik ma duży pobór prądu.
W tym wypadku problem leży raczej poza akumulatorem.
Powrót do góry
Gerappa

Czytelnik



Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-WA
Posiadane auto: CLK 3.2 Rok 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 21:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z otworzeniem bagażnika-dostaniem się do akumulatora


Mam podobny problem, mianowicie padł mi akumulator, wiec go wyjąłem i postanowiłem podładować, na moje nieszczęście jak się okazało. Zamek, który wcześniej działał teraz nie daje się otworzyć z kluczyka. Autka nie wprowadzę do garażu bo kierownica jest zablokowana i skrzynia też w pozycji P.

Poradzicie jak mogę się dostać do bagażnika? ewentualnie gdzie mogę się wpiąć z akumulatorem aby otworzyć bagażnik przyciskiem.

Będę wdzięczny za pomoc.
Powrót do góry
Fiat 126

Debiutant



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolskie/Nowy Targ
Posiadane auto: Mercedes Clk W208 2.0 Kompressor (192KM) 1998r
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 19 Gru 2010, 15:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z otworzeniem bagażnika-dostaniem się do akumulatora


nie pisałem długo gdyż zachwycałem się jazdą moim "bolidem"

Problem został rozwiązany w dość dziwny sposób.. Otóż kuzyn wziął go do siebie do garażu, spiął na krótko, odpalił i od tej pory pali normalnie na kluczyk za każdym razem...

A co do dostarczenia prądu do samochodu, to ja zrobiłem to w ten sposób, iż udało mi się otworzyć drzwi kluczykiem awaryjnym, miałem odblokowane w bagażniku składanie foteli, więc je złożyłem, odkręciłem lampę, tamtędy doprowadziłem przewody do akumulatora i otworzyłem klapę z pilota. Dodatkowo pod maską masz ten zacisk do podpięcia się w takim małym czarnym pudełeczku w połowie lewego nadkola koło bezpieczników, o ile oczywiście dasz radę otworzyć awaryjnym kluczykiem drzwi, jeśli nie, to kup za kilka złotych odmrażacz do zamków , wd40 i próbuj wcisnąć kluczyk...
Powrót do góry
parlo

Czytelnik



Dołączył: 13 Maj 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-w
Posiadane auto: CLK 230
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Maj 2015, 22:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z otworzeniem bagażnika-dostaniem się do akumulatora


Witam.
Mam problem z dostaniem sie do bagaznika, poniewaz na drodze stoi mi wielka butla z gazem :/
Pojazd odpalam z kabli, poniewaz calyt czas swieci sie lampka, wiec co 8-10 godzin pada aku, a kluczyk do zamka z baganizka nie dziala.
Ma ktos jakis pomysl jak sie tam dostac nie wymieniajac zamka(jestem za granica wiec wymiana bedzie absurdanie droga)?
Z gory dzieki za pomoc.
Powrót do góry
marrsell

Czytelnik



Dołączył: 14 Sty 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: mercedes clk 230 avangard w208 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Sty 2016, 21:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z otworzeniem bagażnika-dostaniem się do akumulatora


witam .
mam podobny problem i potrzebuje podpowiedzi , nie będę się rozpisywał bo większość problemów już opisaliście . w moim przypadku podłączenie kabli pod maskę nic nie daje ,nawet tyle żeby odblokować stacyjkę czy otworzyć bagażnik .nie mogę nawet wciągnąć dziada na lawete bo mam automat a nie da sie wrzucić na N .
Pytanie : może jest w klapie bagażnika jakaś klamka do otwierania od środka ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa CLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa CLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesE 220

93 900

2016r.

238 100 km

mazowieckie

MercedesCitan

79 777

2019r.

43 000 km

pomorskie

MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie

MercedesC 220

36 900

2011r.

227 000 km

lubelskie

MercedesC 200

69 500

2014r.

239 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System