Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa S ) Awaryjne otwieranie klapy bagażnika - akumulator wyczerpany


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karolczyk

Czytelnik



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: W220 S600 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 12:49
Temat postu:

Awaryjne otwieranie klapy bagażnika - akumulator wyczerpany


Witam

Przyznaję - moja wina. Akumulator już raz się rozładował w listopadzie. Należało go wymienić. Ale go podładowałem i żyłem nadzieją, że jakoś to będzie.

Auto teraz postało i akumulator zdechł zupełnie. Ale tak zupełnie, że nie mogę za jasną cholerę otworzyć bagażnika, żeby go wymienić. Kręciłem kluczykiem w zamku bagażnika, naciskałem - i nic. Coś tam w środku przeskakuje, jakby styk elektryczny, ale brakuje prądu, żeby zadziałał zamek.

Idealnie byłoby, żeby dało się podłączyć prostownik gdzieś indziej - na przykład pod maską, żeby choć trochę podładować akumulator. Wtedy otworzyłby się bagażnik i wymieniłbym go na nowy.

A może jest jakiś magiczny sposób na otworzenie bagażnika bez udziału akumulatora?

Jeśli wiesz coś na ten temat, bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Karol
Powrót do góry
belcho99

Debiutant



Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Fujarowo 16
Posiadane auto: sprinter 312
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 14:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Awaryjne otwieranie klapy bagażnika - akumulator wyczerpany


Na twoim miejscu wziąłbym drugi aku i kable otworzył maskę podął masę na silnik-karoserię a plus albo na zacisk alternatora albo na zacisk rozrusznika, to tak na chłopski rozum. . . . wówczas powinien dać się otworzyć ten nieszczęsny bagażnik
Powrót do góry
gadu-gadu
Karolczyk

Czytelnik



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: W220 S600 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 16:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Awaryjne otwieranie klapy bagażnika - akumulator wyczerpany


Zgadzam się z Twoją sugestią. Dobrze byłoby podłączyć właśnie kable w takim miejscu, jak alternator. Rozrusznik może być odpięty bez włączonego zapłonu.

Ten cholerny silnik V12 tak szczelnie wypełnia przestrzeń pod maską, że ciężko jest na oko rozróżnić poszczególne podzespoły, jak na przykład alternator.

Może wiesz, gdzie on się znajduje, albo jak go namierzyć?

Pozdrawiam
Karol
Powrót do góry
Qnisz

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 811
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: niegdyś Mercedes W140 S320 LPG; Mercedes W220 S500 306KM 2000; Chysler Grand Voyager LE 3,3 LPG 2000; Honda CBR 1100 XX 164KM
Piwa: 38/0
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 16:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Awaryjne otwieranie klapy bagażnika - akumulator wyczerpany


Może łatwiej będzie Ci znaleźć rozrusznik - może od dołu z podnośnika. Do rozrusznika idzie gruby kabel z (+) z akumulatora - podłączony bezpośrednio do rozrusznika.
_________________
www.qnisz.pl
Silniki Falowniki
Motoreduktory
Przekładnie
Wibratory Przemysłowe
'ZPA'
Powrót do góry
skype status
Dolesław

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Mercedes S320 CDI 2002
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 19:37
Temat postu:

Re: Awaryjne otwieranie klapy bagażnika - akumulator wyczerpany


Karolczyk napisał:
Kręciłem kluczykiem w zamku bagażnika, naciskałem - i nic. Coś tam w środku przeskakuje, jakby styk elektryczny, ale brakuje prądu, żeby zadziałał zamek.


To dziwne. Wg instrukcji zamek bagażnika można odryglować ręcznie za pomocą mechanicznego klucza. Klucz w zamku ma trzy polożenia, przekręcenie do oporu w lewo (poz 3) i wciśnięcie wkładki powinno otworzyć zamek.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 19:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
RAPA

Dyskutant



Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: e 212 220 cdi 2011
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 19:54
Temat postu:

xxxxxxx


witam .jak padł aku a nie działa kluczyk ( wkładamy przekręcamy w lewo i naciskamy )to jedynym dobrym i bezpiecznym miejscem podpięcia drugiego aku jest złącze pod nogami pasażera wykładzina styropian płyta aluminiowa i mamy złącza elektryczne bezpośrednio do aku -brak przepięć ,kombinowania pod maską dostęp do alternatora pod psem ,nie polecam podpinania pod bezpieczniki ,pierwszy prąd po podłączeniu jest bardzo wysoki ( sporo amper) może spowodować uszkodzenie sterowników (ogólnie)
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Karolczyk

Czytelnik



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: W220 S600 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 21:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Awaryjne otwieranie klapy bagażnika - akumulator wyczerpany


Witam

Dzięki wszystkim za rady, spróbuję podpiąć się pod nogami pasażera i dam znać, czy się udało.

Oczywiście sprawdziłem w instrukcji, jak odryglować awaryjnie bagażnik i próbowałem nie w 3, a chyba w 100 różnych pozycjach kluczyka naciskać zapadkę. I nic. Może mój zamek jest uszkodzony...

Pozdrawiam
Karol
Powrót do góry
RAPA

Dyskutant



Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: e 212 220 cdi 2011
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 07:39
Temat postu:

xxxxx


Jeszcze jedno ! szczęśliwy posiadaczu S-ki Smile (czy aby napewno szczęśliwy) nie podpinamy prostownika do ładowania aku w aucie z podpientym akumulatorem .Wymień aku bo czeka cię więcej niespodzianek z niesprawną bateryjką .
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 09:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Awaryjne otwieranie klapy bagażnika - akumulator wyczerpany


Mam taką eseczkę i nie ma żadnego problemu z podpinaniem do akku, wystarczy podnieść maskę otworzyć dekielek od sama lewego albo prawego otworzyć zatrzask podnieść go do góry i od tyłu jest gruby czerwony kabel tam podłączamy plusika i już. Problem w esce jest taki że jak pompka centralnego nie ma zasilania to nie otworzy bagażnika. Jeżeli będą jakiekolwiek problemy czy to mechaniczne z silnikiem V12 czy to zawieszeniem czy to z elektryką zapraszam.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Qnisz

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 811
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: niegdyś Mercedes W140 S320 LPG; Mercedes W220 S500 306KM 2000; Chysler Grand Voyager LE 3,3 LPG 2000; Honda CBR 1100 XX 164KM
Piwa: 38/0
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 10:54
Temat postu:

Re: xxxxx


RAPA napisał:
Jeszcze jedno ! szczęśliwy posiadaczu S-ki Smile (czy aby napewno szczęśliwy) nie podpinamy prostownika do ładowania aku w aucie z podpiętym akumulatorem .Wymień aku bo czeka cię więcej niespodzianek z niesprawną bateryjką .

A niby co się może stać. Jeszcze nigdy nie odpinałem aku do ładowania ani w samochodzie ani w motorze, a awaryjny rozruch to niby jak przeprowadzasz - odpinasz akumulator? Przepięcia przy napięciu 12V są tak małe ze nie są w stanie niczego uszkodzić. Większe przepięcie jest przy włączaniu ksenonów niż przy podpinaniu prostownika.
_________________
www.qnisz.pl
Silniki Falowniki
Motoreduktory
Przekładnie
Wibratory Przemysłowe
'ZPA'
Powrót do góry
skype status
RAPA

Dyskutant



Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: e 212 220 cdi 2011
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 19:22
Temat postu:

Re: xxxxx


Qnisz napisał:
RAPA napisał:
Jeszcze jedno ! szczęśliwy posiadaczu S-ki Smile (czy aby napewno szczęśliwy) nie podpinamy prostownika do ładowania aku w aucie z podpiętym akumulatorem .Wymień aku bo czeka cię więcej niespodzianek z niesprawną bateryjką .

A niby co się może stać. Jeszcze nigdy nie odpinałem aku do ładowania ani w samochodzie ani w motorze, a awaryjny rozruch to niby jak przeprowadzasz - odpinasz akumulator? Przepięcia przy napięciu 12V są tak małe ze nie są w stanie niczego uszkodzić. Większe przepięcie jest przy włączaniu ksenonów niż przy podpinaniu prostownika.
Zwracam honor tak jakoś niewiele widać ( w tych modelach co posiadasz i co miałeś ) lecz niedają mi spać te eski co stoją w warsztacie ( oczywiście nie moim)po podaniu napięcia nie tam gdzie trza -niewiele się stanie gdy podłączysz odwrotnie klemy z prostownika ,masz racje że tak robisz bo kolega nie miałby co robić w warsztacie gdyby nie takie prozaiczne pomyłki . Właśnie teraz robi eskę po otwarciu z innego aku -bo kluczyk nie pasował Smile błąd właściciela ,ale za to będzie swieża kasa Very Happy
Powrót do góry
wlyzyblyzy

Czytelnik



Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie

Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 12 Mar 2011, 19:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Awaryjne otwieranie klapy bagażnika - akumulator wyczerpany


Karolczyk: poradziłeś sobie z tym jakoś? Mam ten sam problem (troszkę temat zdublowałam ale no cóż)

Ostatnio zmieniony przez wlyzyblyzy dnia Nie 13 Mar 2011, 21:45, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
gadu-gadu
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 20:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Awaryjne otwieranie klapy bagażnika - akumulator wyczerpany


Przeczytaj mojego posta troszkę wyżej.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
wlyzyblyzy

Czytelnik



Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie

Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 21:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Awaryjne otwieranie klapy bagażnika - akumulator wyczerpany


Czytałam i maskę by bylo fajnie otworzyc, ale jak to zrobić nie mogąc otworzyc samochodu?
Powrót do góry
gadu-gadu
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 08:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Awaryjne otwieranie klapy bagażnika - akumulator wyczerpany


Metalowym kluczykiem w pilocie też się nie otwiera? I oczywiście jest tylko jeden kluczyk?
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa S »

Opinie o samochodach Mercedes klasa S - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne


MercedesE 250

68 900

2013r.

245 000 km

lubelskie

MercedesC 270

64 900

2015r.

196 000 km

pomorskie

MercedesE 280

24 990

2006r.

291 986 km

pomorskie

MercedesCLS 350

95 800

2013r.

136 750 km

lubelskie

MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System