Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa C ) spece nie mają pomysłu - obroty c 180



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yuchyu

Debiutant



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Mercedes C-180
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 05 Kwi 2011, 23:16
Temat postu:

spece nie mają pomysłu - obroty c 180


witam,
hej - dziwna sprawa:
do tej pory nie zauwazylem wahania obrotow - ale
bylo tak ze pedal gazu reagował po - no 5 cm od wcisniecia - strasznie szarpalo i nie moglem sie do grata przyzwyczaic.
trzy dni temu postanowilem podkrecic linke gazu - po czym!!!...:
obroty skacza mi od 700 do 1500 bez niczego - nie jest sie w stanie ustabilizować za chiny
to po pierwsze
po drugie nie spadaja obroty
jedynka - do 3,5 tys obrotów - sprzegło - a on trzyma te 3500 caly czas
obojetnie na jakie obroty go wkręce - trzyma je na wcisnietym sprzegle... - musze je wyhamowywać do ponizej tys na biegu - bo inaczej stojac na swiatlach silnik wyje na 3 tys obrotów.
rzecz jeszcze dziwniejsza:

wyhamowałem obroty - stoje na światłach - patrze - a on SAM sie wkreca na 3000 obrotów bez zadnego działania z mojej strony - nic nie dotykam - muszę wrzucić jedynke i puscic sprzeglo by spadly
same sie wkręcily na 3 tys - same!!!
pojechalem dzs do speca o mb - wszyscy taksowkarze polecaja... psika olejem zgiety w pol przez 15 minut - i nie dał rady:)
w piatek odstawiam celine i zobaczymy - ale twierdzi ze pierwszy raz coś takiego widzi - a zna kazda taksowkę mb w poznaniu

co Wy na to?

pozdr
_________________
Maciej C-180 94r
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sro 06 Kwi 2011, 07:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) spece nie mają pomysłu - obroty c 180


Który rok tego C? Mniemam że między 90 a 99 gdzieś jak jest jeszcze linka, a czy przepustnica jest elektryczna? linki gazu się nie naciąga bo teraz nie ma styku wolnych obrotów. Auto jest na LPG?
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
yuchyu

Debiutant



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Mercedes C-180
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 06 Kwi 2011, 08:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) spece nie mają pomysłu - obroty c 180


holloww napisał:
Który rok tego C? Mniemam że między 90 a 99 gdzieś jak jest jeszcze linka, a czy przepustnica jest elektryczna? linki gazu się nie naciąga bo teraz nie ma styku wolnych obrotów. Auto jest na LPG?


rocznik 94 a w dowodzie mam 95:)
http://picasaweb.google.com/yuchyo/Merc#5554551004143196770
nic elektroniki

jka to sie nie naciaga? - a jak poradzić sobie z problemem wciskania powietrza na pedale gazu przez ok 5 cm?
jest pokrętło na lince - tak jak w hamulcach (przy klamkach) w rowerze - wiec jest po to by krecic i naciagać.
mechanik stwioerdził ze założy silniejsza sprezynke - ale sadze ze to nie ten problem
jezdziłem nim 4 miesiace i bylo wszystko cacy - teraz latają mi obroty nie schodza przy zmianie biegow, a w dodatku dwa razy na swiatlach sam zaczal wkrecac sie na 3 tys obrotów - wiec uwierzcie mi - BIAŁA MAGIA
pzdr
_________________
Maciej C-180 94r
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 06 Kwi 2011, 08:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) spece nie mają pomysłu - obroty c 180


Nikt nie pisze, że masz 5 centymetrów naciągać. Linka ma mieć ok. 1mm luzu - nie może być w żadnym przypadku naprężona, bo nie będzie działał układ regulacji wolnych obrotów. Jak "spec" od tego nie zaczął - tylko od pryskania olejem, to na jego temat wiemy mniej więcej wszystko.
yuchyu napisał:
nic elektroniki

Oczywiście że to wtrysk całkowicie elektroniczny. Silnik 111 nie był nigdy wypuszczany z wtryskiem mechanicznym.
Pzdr. G
Mógłbyś napisać wyraźnie w podpisie jaki to model? Wszystkie trzy C-klasy (202,203 i 204) mają w ofercie C-180. Problem pojawi się znowu przy następnym pytaniu. I używaj dużych liter - choćby z szacunku dla tych co będą Twój tekst czytać!
Pzdr.
Powrót do góry
yuchyu

Debiutant



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Mercedes C-180
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 06 Kwi 2011, 16:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) spece nie mają pomysłu - obroty c 180


Gerri napisał:
Nikt nie pisze, że masz 5 centymetrów naciągać. Linka ma mieć ok. 1mm luzu - nie może być w żadnym przypadku naprężona, bo nie będzie działał układ regulacji wolnych obrotów. Jak "spec" od tego nie zaczął - tylko od pryskania olejem, to na jego temat wiemy mniej więcej wszystko.
yuchyu napisał:
nic elektroniki

Oczywiście że to wtrysk całkowicie elektroniczny. Silnik 111 nie był nigdy wypuszczany z wtryskiem mechanicznym.
Pzdr. G
Mógłbyś napisać wyraźnie w podpisie jaki to model? Wszystkie trzy C-klasy (202,203 i 204) mają w ofercie C-180. Problem pojawi się znowu przy następnym pytaniu. I używaj dużych liter - choćby z szacunku dla tych co będą Twój tekst czytać!
Pzdr.


Za niedoróbki i styl przepraszam - wszak rację ma Gerri:)
jaki model?
w 202 c-180, 94 - 5 r - w dowodzie i karcie jest 5 - z vinu czytam 4
oto on:
https://picasaweb.google.com/yuchyo/Merc#5554548849938849410

Linkę naciągnąłem cztery obroty w lewo (czy prawo - jakoś tak)
na samej lince nie ma - nie stwierdziłem luzów - luz wyczuwam wciskając pedał gazu..
dość ciężko chodzi - i by silnik zareagował na wciskanie gazu - no te 4 - 5 cm noga trzeba depnąć - efekt - piekielnie trudno łagodnie ruszyć - wielokrotnie szarpie i podskakuje - tak jak mówię - nie mogę się do niego - po przejechaniu 6 kkm przyzwyczaić.
poprzednio miałem peugeota 106 - i wspominam go jak stary wygodny dobry kapeć - w porównaniu z Celiną
a możecie mi wyjaśnić dlaczego po wciśnięciu obroty spadają / wracają do normalnego stanu - dopiero po ok 20 - 30 sek?
i po drugie

co się musi stać z samochodem by - nic nie dotykając zaczął wkręcać się na obroty rzędu 2500 - 3000 (wkręcał by się może wyżej - gdybym przerażony nie wrzucił jedynki i nie shamował ich biegiem?
nikt nic nie wie - a mesiu chodził bez zarzutu całe 4 miechy - na wiosnę zwariował..
jaki pan taki pies:)))
ehehheh

wszystko stało się z godziny na godzinę!!
na zimnym - gdy jechałem do mechanika - na zimnym silniku pracował oki - nawet myślałem że już problem minął - po 3 km zaczął gruchać jak opisałem wyżej - więc to niekoniecznie linka - a może się mylę
ja nie wiem - nikt nie wie

mowie raz jeszcze - koleś który naprawia wszystkie mb w poznaniu pod maską zrobił się czerwony i zaprosił mnie na piątek:(
_________________
Maciej C-180 94r
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 06 Kwi 2011, 16:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 06 Kwi 2011, 18:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) spece nie mają pomysłu - obroty c 180


Skoro linka pedał ciężko chodzi to proponuję zacząć od tego. Może linka się gdzieś przyciera? Zacznij od sprawdzenia, jak naciskanie pedału gazu przekłada się na obrót dźwigni przy przepustnicy. Czy już niewielkie naciśnięcie pedału powoduje jej obrót? Znajdź przyczynę, DLACZEGO pedał chodzi tak ciężko.
Ten model generalnie to miał dwa rodzaje wtrysku.
- PSM (sterowanie wtryskiem za pomocą ciśnienia): tańszy,prostszy w budowie, sprawiający mniej kłopotów, jednak później z niego zrezygnowano z uwagi na to, że nie spełniał norm ekologicznych.
- HFM (sterowanie wtryskiem za pomocą przepływu powietrza) - bardziej złożony, droższy i bardziej awaryjny, jednak to właśnie on został na placu boju z uwagi na ekologię.
Na pierwszy rzut oka różnią się tym, że HFM ma przepływomierz powietrza (jest to część 8 na poniższym rysunku (tylko to 8 na górze, na środku, ta wersja bardziej na lewo to jakaś zboczona):
http://www.unitcat.ru/mercedes/7/1/1/111920/19K/07/040/
PMS ma natomiast w tym miejscu wstawiony kawałek niepomalowanej rury.
Jeżeli masz HFM i rozwiązałeś kłopoty z linką, to szczególną uwagę trzeba zwrócić na przepływomierz oraz szczelność kolektora dolotowego. Jakiekolwiek nieszczelności będą powodować nieregularną pracę. Jednak nie będą to raczej na pewno skoki obrotów aż do trzech tysięcy Shocked
Zacznij od linki - możesz to zrobić sam. Odepnij od dźwigni na przepustnicy, zobacz wtedy jak chodzi linka i poruszaj ręką dźwignię przepustnicy czy nie stawia oporu.
Powrót do góry
yuchyu

Debiutant



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Mercedes C-180
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 06 Kwi 2011, 23:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) spece nie mają pomysłu - obroty c 180


poczciwy kumpel podpowiedział mi ze to może byc zaciąganie fałszywego powietrza przez jakąś spruchniałą gumę..
co sądzicie?
_________________
Maciej C-180 94r
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 06 Kwi 2011, 23:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) spece nie mają pomysłu - obroty c 180


Gerri napisał:
szczególną uwagę trzeba zwrócić na przepływomierz oraz szczelność kolektora dolotowego. Jakiekolwiek nieszczelności będą powodować nieregularną pracę.

A o czym napisałem?
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Czw 07 Kwi 2011, 07:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) spece nie mają pomysłu - obroty c 180


Powtarzając pytanie czy auto ma LPG.
Myślę, że powinieneś jechać do kogoś od mercków.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
yuchyu

Debiutant



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Mercedes C-180
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 07 Kwi 2011, 10:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) spece nie mają pomysłu - obroty c 180


wszystkim b dziękuje.

nie uwierzycie - dziś miało padać, więc moto zostawiłem w garażu i wsiadam do celiny
-no pomęcze się - pomyślałem i pojechałem..
25 km - działał bez zarzutów - zero - jakby mu sie odmieniło..

tylko te fele - a koleiny to juz czysta rozpacz - ćwicze bicepsy heheh
zobaczymy z powrotem..

niestety - nie ma LPG

pozdrawiam
_________________
Maciej C-180 94r


Ostatnio zmieniony przez yuchyu dnia Pon 18 Kwi 2011, 11:44, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
yuchyu

Debiutant



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Mercedes C-180
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 08 Kwi 2011, 01:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) spece nie mają pomysłu - obroty c 180


Embarassed
za wczesnie sie cieszylem - w polowie drogi z powrotem...
eh
jak baba..

to niemal na 100 % uklad dolotowy powietrza - gdzies jest dziura badz luz na obejmie.
na dziś to dla mnie czarna magia, ale w weekend ubabram się po lokcie - i zobaczymy:(
_________________
Maciej C-180 94r
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa C »

Opinie o samochodach Mercedes klasa C - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne


MercedesE 350

71 900

2013r.

252 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesViano

25 000

2008r.

385 000 km

mazowieckie

MercedesE 250

68 900

2013r.

245 000 km

lubelskie

MercedesA 180

109 850

2019r.

34 500 km

wielkopolskie

MercedesE 200

29 990

2010r.

256 900 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System