Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Vito ) Kopcenie na czarno vito 2.2cdi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dpopek29

Czytelnik



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: mersedes vito 2,2 cdi td 99r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Wrz 2011, 18:47
Temat postu:

Kopcenie na czarno vito 2.2cdi


Mam vito 99 2.2cdi td od niedawna zaczoł mi dymic na czarno jak dodaje gazuto dymi bardzo mocno i gesto co to moze znaczyć prosze o opinie.
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Nie 18 Wrz 2011, 20:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Kopcenie na czarno vito 2.2cdi


Prawdopodobnie wtryski do wymiany. Koszt ok 400-600zł/szt.
_________________



Powrót do góry
broniu72

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujście
Posiadane auto: Vito 108D i S220 3,2CDI
Piwa: 10/0
Wysłany: Nie 18 Wrz 2011, 20:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Kopcenie na czarno vito 2.2cdi


a jak ze spalaniem wzrosło? jeśli tak to filtr paliwa do wymiany albo leją wtryski może też być nieszczelny układ doładowania
_________________
nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi.
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pon 19 Wrz 2011, 07:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Kopcenie na czarno vito 2.2cdi


Kopcenie może być z wielu przyczyn, słaba kompresja, wtryski, EGR, katalizator, turbina, olej w dolocie.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
A.S.

Czytelnik



Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk/siewierz
Posiadane auto: MB Vito 110 CDI 1999r 6 osób
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Wrz 2011, 11:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Kopcenie na czarno vito 2.2cdi


Jeśli kopci na czarno to raczej jest to wina układu paliwowego. Może to być lejący wtryskiwacz ale oczywiście przyczyn może być tysiąc innych ...
Jeśli kopci na NIEBIESKO ( a w dodatku kiedy się nagrzeje ) to spala oliwę z silnika .....
I teraz .... przyczyn może być też kilka ale najczęstsza to EGR ( a ściślej jego budowa która powoduje że zbiera się w nim olej )
Jeśli masz na tyle zdolności żeby utrzymać śrubokręt a jakąś tam kasę zamiast dla mechanika wolisz przeznaczyć na narzędzia które nie raz i nie dwa mogą ci się kiedyś przydać ( jeśli ich nie masz Smile ) to wykręć EGR i wylej olej jaki się tam zebrał ( ludzie często wpadają w paranoję z turbiną ) ale prawda jest taka że olej jaki się tam zbiera pochodzi z odmy i nie do końca sprawnych uszczelniaczy zaworowych ... nie od razu z rozlecianego łożyska olejowego turba ... Potem trzeba umyć to wszystko ( polecam płyn do mycia silników - taka pomarańczowa butelka ze spryskiwaczem - coś koło 9 zł ) ... Przy okazji możesz sprawdzić czy membrana jest OK .. Po prostu trzeba założyć wężyk i ciągnąć "gembofonem" patrząc czy się otwiera zawór i czy trzyma podciśnienie Wink .. kup jeszcze jakąś pastę uszczelniającą do wysokich temp. bo EGR połączony jest z odprowadzeniem z kolektora wydechowego na dwie śrubki i na to połączenie skręcane dwoma śrubami trzeba lekko posmarować taką pastą )
Potem można pokusić się z wymyciem całego układu ( od airboxa do wejścia do turba i potem od turba do kolektora .. ) Nie jest to praca trudna .. raczej czasochłonna a wymiana termostatu jest gorsza niż wyjęcie i wymycie intercolera ( atrapa przednia, dolna listwa pod atrapą, reflektory ... pas przedni potem odpinamy węże, wentylator .. odkręcamy śrubę mocującą intercoler do chłodnicy i już mamy go na wierzchu )
Dobrze jest kupić sobie z 5 litrów benzyny i wlewać po trochu i płukać zatykając otwory ... potem przedmuchać kompresorem, wysuszyć dokładnie i po temacie .... węże tez można umyć robiąc identycznie ..
Przy okazji można zajrzeć do kolana turba ( od tej strony gdzie kawałek węża gumowego łączy się zaraz z rurą metalową idącą pod autem do przodu do intercolera - rura jest przykręcana na 3 śruby ) czy jest czyste i suche .. jeśli tam będzie choćby odrobina oleju no to jednak nie jest za wesoło ;-( ...
itd.... itd ... potem poskładać i obserwować czy dymi po jakimś czasie Wink .... Koszty niewielkie a nawet jeśli nic to nie pomoże akurat w tym przypadku, to pozna się sporo szczegółów odnośnie budowy auta..
Ale jak nie będzie poprawy.. no to pędem do szpeców od układu wtryskowego .. bo dziura w tłoku od nadmiaru ropy w cylindrze to paskudna sprawa Wink
_________________
Pozdro !
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 20 Wrz 2011, 11:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Wto 20 Wrz 2011, 18:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Kopcenie na czarno vito 2.2cdi


Można sobie jeszcze kupić tester diagnostyczny bo też nie raz się przyda, podłączyć i sprawdzić wartości na kompie czy wszystko jest ok, zrobić sobie kilka drobnych szkoleń albo z ciekawości poczytać bo to i tak jest wiedza którą warto mieć bo jak się coś zepsuje to przynajmniej będzie wiadomo gdzie rękę wsadzić.

No a potem to już w sumie można otworzyć warsztat i przy okazji trochę dorobić Very Happy
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
A.S.

Czytelnik



Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk/siewierz
Posiadane auto: MB Vito 110 CDI 1999r 6 osób
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Wrz 2011, 20:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Kopcenie na czarno vito 2.2cdi


No nie da się ukryć że na naprawach silników CDI ( czy ściślej ICH OSPRZĘTU ) to można fortunę zbić i to nie małą ...
I wszystko jest fajnie jak się kasuje .... tylko gorzej jak jest tak jak piszą tu ludzie nie raz i nie dwa ... wydane 2 czy 3 tys a usterka jak była tak jest nadal ..
Jeśli ktoś kupuje auto za 300.000 zł no to nie widzę problemu żeby sobie płacił nawet i po 30 tyś za samą diagnostykę .. ale w przypadku Vita z 2000 roku co można zrobić samemu to warto pogrzebać, każde parę zł przyda się gdzie indziej .. nie mówię o skomplikowanych rzeczach wymagających maszyn itd ... ale o zwykłych czynnościach które np. dla mnie to odprężenie i odskocznia od codzienności... a z resztą mniejsza o to ... kwestia podejścia do życia ....
Ale spokojnie ... zgłoszę się do Was ... Cool .. obczaimy tą "diagnozę" ..
_________________
Pozdro !
Powrót do góry
gadu-gadu
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sro 21 Wrz 2011, 07:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Kopcenie na czarno vito 2.2cdi


Tak oczywiście, że można pogrzebać, a ja już tyle razy poprawiałem po takim grzebaniu, że wiem o co chodzi i jest jeszcze lepiej żeby nie zepsuć więcej niż jest przy takich naprawach bo niestety im bardziej skomplikowane tym łatwiej zepsuć, ale oczywiście to zależy od człowieka. To tak jak ze wszystkim nie potrafię kłaść kafelek więc zlecam to fachowcom, a nie uczę się na łazience teściowej, a ile bym zaoszczędził jak bym sam sobie kładł ???
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
A.S.

Czytelnik



Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk/siewierz
Posiadane auto: MB Vito 110 CDI 1999r 6 osób
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Wrz 2011, 18:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Kopcenie na czarno vito 2.2cdi


holloww napisał:
ale oczywiście to zależy od człowieka.

No i tu jest sedno sprawy .... ( zrobił nam się off-top ... ale i tak dużego ruchu tu nie ma więc możemy trochę popisać ... )
Ja widzisz przyjacielu jestem zdania że jak mam mieć zrobione dobrze to muszę to zrobić SAM Wink .. na prawdę JA TEŻ nie raz i nie dwa poprawiałem po różnych mechanikach .. bo to albo to źle złożone albo tamto urwane albo to krzywo poskręcane... i tak jak piszesz WSZYSTKO ZALEŻY od człowieka .. dlatego twój post mnie nie dziwi bo zareagowałeś na to ci cię spotkało ( poprawki po paprokach ) bo i ja też dokładnie tak samo patrzę na sprawę tylko z drugiej strony "barykady" ...
Jeśli ktoś ma deko inteligencji to da radę zrobić wszystko Smile .... swoją drogą dobry przykład z kafelkami ... w domu zrobiłem sobie sam bo mnie szlag trafił jak widziałem jakie różnice są i w zgodności rogów i w szczelinach pod fugę Wink .... po wielkim fachowcu który robił mi przedpokój .. i na szczęście tylko przedpokój ....
Rozum i inteligencja .. nic więcej ...... trochę czasu i ochoty a nauczysz się BARDZO wiele ..... Wink ....
Zresztą spotkamy się to pogadamy ja też pracuję z ludźmi mam ich "na głowie" pond 5000 Wink ( TVK i Internet ) .... więc jesteśmy z podobnej "bajki" ....
_________________
Pozdro !
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Vito »

Opinie o samochodach Mercedes Vito - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne


MercedesE 200

29 990

2010r.

256 900 km

wielkopolskie

MercedesA 180

44 900

2013r.

190 877 km

śląskie

MercedesGLC 300

139 990

2017r.

139 077 km

pomorskie

MercedesA 180

109 850

2019r.

34 500 km

wielkopolskie

MercedesCitan

79 777

2019r.

43 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System