Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Kontrolka EPC



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Edyta Ptak

Debiutant



Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 13


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Lip 2008, 23:21
Temat postu:

Kontrolka EPC


Witam serdecznie ,mam problem po przejechaniu ok 40 km zapala mi się kontrolka EPC i samochód gaśnie po wyłączeniu stacyjki i ponownej próbie zapalenia samochód odpala i można jechać dalej chociaż niekiedy nie zapali za pierwszym razem.Problem ten zazwyczaj pojawia się na wysokim biegu i na dość niskich obrotach chociaż nie jest to zadławienie samochodu , bo występuje to w trakcie jazdy...po prostu gaśnie i tyle .Niekiedy przy pokonaniu zakrętu...chociaż nie ma reguły...Byłam na komputerze ,ale ten pan chyba za bardzo nie miał pojęcia o co chodzi bo wyskoczył mu jeden błąd z układem zasilania , wykasował go ,ale problem niestety pozostał ..żadnych konkretówm -oprócz ceny za podłączenie do kompa .Po wciśnięciu pedału gazu na maxa samochód sprawia wrażenie jakby nie mógł osiągnąć max obrotów ..cośgo dławi .Lałam środek na przeczyszczenie układu zasilania ale nic z tego ...proszę o pomoc może ktośmoże polecić mądrego i uczciwego fachowca z okolic Warszawy, który by zdiagnozował i naprawił tę usterkę ...z góry dziękuję
_________________
Edyta
Powrót do góry
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Pon 14 Lip 2008, 00:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Kontrolka EPC


Witam a pamientasz może jaki to był błąd co on mówił??? Pozdrawiam
Powrót do góry
Edyta Ptak

Debiutant



Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 13


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Lip 2008, 09:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Kontrolka EPC


Niestety nie pamiętam jaki to błąd ,mówił tylko że to coś z układem zasilaniai że jeden wtrysk jest słabszy.Wykasował ten błąd i sprzedał mi jakiś płyn czyszczący do układu zasilania ..ale niestety dzieje się to samo... jest to uciążliwe szczególnie gdy samochód gaśnie w najmniej odpowiednim momencie .Dziękuję i pozdrawiam.
Powrót do góry
msk

Dyskutant



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 55

Posiadane auto: A 170 cdi
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 14 Lip 2008, 10:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Kontrolka EPC


Witam
Miałem podobny przypadek w moim, zapalała się kontrolka EPC po przekroczeniu 2000 obrotów, aż w końcu nie dało się go zapalić, powód był błahy (przynajmniej w moim przypadku) okazało się że na jednym z wtryskiwaczy rozpięła się wtyczka. Zdiagnozował to warsztat na Rzemieślników w Warszawie

http://www.mercedesbroler.pl/

genialni to oni nie są ale przynajmniej nie naciągnęli na wymianę wtryskiwacza, a koszt to podpicie do komputera (150)+ demontaż kolektora (100) niestety kolektor po nich musiałem poprawić Smile
Powrót do góry
Edyta Ptak

Debiutant



Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 13


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Lip 2008, 11:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Kontrolka EPC


Dzięki- mnie też się zdaje że to jakaś błachostka ...lecz cóż jak trzeba najpierw wiedzieć jaka ...a poza tym nie jest sztuką jechać do pierwszego lepszego warsztatu i metodą prób i błędów dochodzić po kolei co to może być....chyba wiecie o co biega nieprawdaż? Pozdrawiam i dziękuję>.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 14 Lip 2008, 11:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jall12

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: volkswagen Polo 1,4TDI 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Lip 2008, 14:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Kontrolka EPC


Koniecznie sprawdz olej w silniku wczoraj syn miał to samo jest tam ponoć czujnik zapobiegajacy zatarciu czyt[przegrzaniu silnika] dlatego odbiera mu moc Jest z jednej strony i dlatego reaguje na zakrecie
Nie gwarantuje ale objawy podobne
Powrót do góry
radislaw

Czytelnik



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Strzelce Opolskie
Posiadane auto: `99 A170CDI Avantgarde
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Lip 2008, 19:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Kontrolka EPC


Witam, mialem ten problem, juz rozwiazany na szczescie, jednak dosc drogo to mnie kosztowalo :/ u mnie byl uszkodzony wtryskiwacz Smile robota w ASO MB jest dosc droga, jednak solidnie zrobione z gwarancja Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
OXY DRY

Debiutant



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 10

Posiadane auto: Mercedes 170 cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Lip 2008, 21:58
Temat postu:

kontrolka EPC w 170 cdi A-klasa - zgasł i nie chce odpalić


witam wszystkich. potrzebuje pomocy- podczas jazdy zapaliła się kontrolka EPC i silnik zaczął spadać z obrotów i zgasł. teraz auta nie da się go odpalić. dzień wczesniej wymieniałem olej-czy może mieć to coś wspólnego z EPC? auto mam od tygodnia i nic sie z nim nie działo aż do dzisiaj. kto mógłby mi polecić jakiś warsztat w okolicy kielc lub radomia który jest dobry w tych sprawach? co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla


MercedesA 180

92 600

2021r.

58 000 km

mazowieckie

MercedesE 250

68 900

2013r.

245 000 km

lubelskie

MercedesE 280

28 000

2006r.

267 000 km

śląskie

MercedesE 200

19 999

2003r.

233 000 km

dolnośląskie

MercedesR 350

69 700

2012r.

260 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System