Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes ) jak podlaczyc radio



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Car audio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dafka85

Debiutant



Dołączył: 24 Sie 2008
Posty: 40

Posiadane auto: W168, 160 benzyna, rok 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Sie 2008, 12:06
Temat postu:

jak podlaczyc radio


witam
chce podlaczyc rado w a-klasie zeby jak wyciągnę kluczyk z stacyjki radio gaslo. teraz sam musze wylaczac radio bez wzgledu czy kluczyk w stacyjce jest czy go nie ma. Szukalem przewodu w kostce iso gdzie po przekreceniu kluczyka w stacyjce pojawia sie 12V i ( i jak nie ma kluczyka nie mam napiecia) podlaczylem do niego zasilanie z radia wszytko oki bylo ale gdy ruszylem radio zgaslo, radio dzilalo tylko wtedy gdy jest tylko przekrecony kluczyk w stacyjce lub przy uruchominym slilniku ale jeszcze nie ruszylem .
Powrót do góry
lukaszm

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie / Łódzkie
Posiadane auto: Było MB A140 Classic (W168) '99 jest Mazda 3 BK MZR 1.6 '05
Piwa: 4/2
Wysłany: Nie 24 Sie 2008, 12:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) jak podlaczyc radio


ja mam inny problem jak wyciągnę kluczyk czy przekręcę do punktu 0 radio gaśnie, ale da się je uruchomić naciskając on a gdy kluczyk w ogóle wyciągnę to radio też śmiga aż się boje że kiedyś zapomnę i zostawię je włączone a rano akumulator będzie kaput. U mojego ojca w polo jest radio panasonica i działa to tak że jak wyciągnie się kluczyk to radia w ogóle nie da się uruchomić a jak kluczyk przekręci się do punktu 0 radio gra
Powrót do góry
dafka85

Debiutant



Dołączył: 24 Sie 2008
Posty: 40

Posiadane auto: W168, 160 benzyna, rok 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Sie 2008, 13:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) jak podlaczyc radio


drogi kolego lukaszm mi tez chodzi o to zaby radio nie grało cały czas ten sam problem tylko inaczej opisany Smile
Powrót do góry
Kozak_K

Auto Maniak



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 1019
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: www.kozak-k.net84.net
Piwa: 102/0
Wysłany: Nie 24 Sie 2008, 20:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) jak podlaczyc radio


Witam. Trochę dziwnie opisujecie problem Laughing . Oryginalne radio działa nastepująco. Jeżeli przed wyłączeniem kluczyka radio jest włączone to po jego wyjęciu radio się wyłącza. Po ponownym włączeniu kluczyka radio włącza się samoczynnie (pamięć stanu zasilania). Jeżeli włączysz radio naciskając włącznik bez włożonego kluczyka to musisz radio wyłączyć ręcznie. Czyli podsumowując wyłączasz samochód i radio też się wyłącza, więc nie ma problemu akumulatora.
Powrót do góry
lukaszm

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie / Łódzkie
Posiadane auto: Było MB A140 Classic (W168) '99 jest Mazda 3 BK MZR 1.6 '05
Piwa: 4/2
Wysłany: Nie 24 Sie 2008, 21:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) jak podlaczyc radio


ale jak sam je włączysz bez kluczyka i zapomnisz wyłączyć to już lipa;/
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 24 Sie 2008, 21:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
grzeswielki

Dyskutant



Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Sie 2008, 21:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) jak podlaczyc radio


hmm mi tam sie podoba ze radyjko sie samo wylacza choc czasami jest to denerwujace bo juz bez kluczyka nie uruchomi sie radyjka
Powrót do góry
gadu-gadu
dafka85

Debiutant



Dołączył: 24 Sie 2008
Posty: 40

Posiadane auto: W168, 160 benzyna, rok 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Sie 2008, 22:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) jak podlaczyc radio


niestety nie posiadm orginalnego radia wiec nie wylacza sie jak wyciagam kluczyk a caly czas o to mi chodzi zeby sie wylaczal. na chwiel obecna to musze sciagac panel jak wjerzdzam do garazu i jak przychode aby wyjechac to zakladam panel po co mam to robic skoro wystarczy kluczyk w stacyjce. Smile wiec prosze o pomoc jak to zrobic bo moze ja cos zle robie
Powrót do góry
Rafal24h

Dyskutant



Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: W245 200CDI i XantiaII 1.8 16v
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 25 Sie 2008, 06:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) jak podlaczyc radio


Panowie Jest OPCJA, coś mi się przypomina że wystarczy zmostkować na kostce od radia żółty przewód z " + " zasilającym miałem tak kiedyś zrobione i radio miało wiecznie zasilanie bez względu na włączanie i wyłąnczanie zapłonu , ale popytajcie się jeszcze co do waszych modeli radia na forum co z czym tam zmostkować... Pozdrawiam....
Powrót do góry
gadu-gadu
Kozak_K

Auto Maniak



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 1019
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: www.kozak-k.net84.net
Piwa: 102/0
Wysłany: Pon 25 Sie 2008, 08:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) jak podlaczyc radio


Większość radioodbiorników ma wejście na zasilanie tzw "po stacyjce". Wejście to działa tak, że dopóki nie ma na nim napięcia to radio się nie włącza, i odwrotnie gdy napięcie się wyłączy to radio też się wyłącza. Chcąc mieć możliwość włączania i wyłączania radia niezależnie od kluczyka zwieramy to wejście z zasilaniem radia i ok. Jeżeli radio nie ma takiego wejścia (co było by dziwne) pozostaje włączanie i wyłączanie ręczne wyłacznikiem, gdyż wyłączanie zasilania głównego radia (np podłączając zasilanie do kabla +12 v "po stacyjce") wiąże się z ciągłym programowaniem stacji.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Car audio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes ) Car audio, nawigacja, alarmy, komputery

15) radio »

MercedesA 180

92 600

2021r.

58 000 km

mazowieckie

MercedesE 220

27 000

2008r.

209 000 km

lubelskie

MercedesE 200

29 990

2010r.

256 900 km

wielkopolskie

MercedesE 450

209 777

2019r.

46 000 km

pomorskie

MercedesGLA 180

96 900

2019r.

100 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System