Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes ) Tuning wizualny SLK 2.3 1998r



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Tuning
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TomaszL

Debiutant



Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: MB SLK 2.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Wrz 2012, 09:04
Temat postu:

Tuning wizualny SLK 2.3 1998r


Witam,
Posiadam od 3 lat w/w SLK, rok temu miałem poważniejszą kolizję jednak nie chciałem się pożegnać z samochodem i postanowiłem przywrócić go do żywych. Samochód ma niecałe 85tys przebiegu który jest oryginalny.
Planuje zmiany wyłącznie wizualne. Cały zestaw zderzaków,progów biorę z "po lifta".

Widziałem nakładkę taką na tylną klapę ale nie mogę tego nigdzie dostać to samo tyczy się atrapy z trzema srebrnymi listwami ( http://www.benzworld.org/forums/attachments/r170-slk-class/103161d1162221728-3-lamel-clk-grill-slk-grill-10-ft-copy.jpg )

Samochód był/jest srebrny, zamierzam zmienić kolor na dwa. Dach z lusterkami w kolorze czarnym, natomiast nadwozie w kolorze szarym/stalowym. Początkowo chciałem bardziej dziki kolor jednak nie pasuje to do tego samochodu. Wzdłuż dolnej listwy drzwi (tam gdzie idzie uszczelka) chce dać czarny pasek 10-15cm wysokość na całej długości. Wkurza mnie ta czarna guma która nawet po pomalowaniu się łuszczy.

http://www.imagebanana.com/view/svpvgg5o/MercedesBenz_SLK_R170_1.jpg

Światła przednie mam przeźroczyste z tych takich "tuningowych" tylne planuje zakupić ledowe

Może ktoś z was zna się na VT i mógłby virtualnie stuningować samochód z tym co chce uzyskać ?
Co myślicie o takich zmianach ?
Co byście dodali ?


Update:
Chciałbym dodać moduł sterujący dachem, najchętniej z kluczyka albo dodatkowego breloczka, tak żeby podchodzą do autka już otwierać dach, możliwość otworzenia dachu do 50km/h byłaby super.
Może ktoś coś takiego posiada?

Przeniesiono.
Keram
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Pią 21 Wrz 2012, 11:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Tuning wizualny SLK 2.3 1998r


Twardy zawodnik jestes, ale mi sie to podoba co prawda sam zmienilem troche design w srodku, ale z zewnatrz jakos mam obiekcje, tylko ciut ruszylem, empirycznie doswiadczylem ze nie warto nic robic dla siebie bo i tak to sie gdzies kiedys zatraca... Smile

po kolei...

atrapa :

http://www.chrome-tec.com/shop/Mercedes-SLK-R170/R170-Exterior/SL-Look-Grille-Avantgarde::449.html

http://www.tarostrade.com/tuning-grille-chrome-black-for-mercedes-slk-r170-96-04-41158

- w polsce byly kiedys dostepne, ale sklep sie zawinal...
- ebay alternatywą

części

http://www.mapet-tuning.com/sklep/advanced_search_result.php?keywords=slk&sort=2a&page=2&osCsid=1s1i5kh7gjr1l98d47nk7pi732

ogolnie niezly projekt, ale duzo na niego wydasz i raczej nie sprzedasz jako "bezwypadkowy" i tym bardziej nigdy sie to nie zwroci :/

VT- nigdy nie odda tego co na zywo, bedzie ciezko moze byc w rzeczywistosci niezle a w VT bedzie srednio wygladac...

Zaneguje tylko pomysl z otwieraniem z pilota dachu Smile bajer i owszem, ale proponuje "zawsze" na odpalonym silniku otwierac dach...dlaczego ? Żeby było taniej...

Tak jak prosiles wysle ci foty mojego cudaka, zrobie tez foto w srodku, moze cie natchnie do czegos...

Rozumiem ze skoro za tuning sie zabrales, to przepustnica, dwumasa, półośki i tarcze z klocami sa w idealnym stanie ?

Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
TomaszL

Debiutant



Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: MB SLK 2.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Wrz 2012, 12:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Tuning wizualny SLK 2.3 1998r


Właśnie o ten grill mi chodzi Wink Często bywam w krajach zachodnich więc nie będzie problemu z zakupem chociaż cena powala i nie wiem czy warto.
Co do lamp i atrapy po lakierowaniu itp podejmę decyzje które ,żeby wszystko się spasowało.

Nie odzyskam nigdy swoich pieniędzy ale nie o to chodzi. Samochód to moje hobby i jakoś się z nim związałem na tyle ,że warto mi w niego inwestować.
Ma być bardziej "męski" Wink

W środku muszę zrobić tunel bo wychodziłem przez miejsce pasażera i zdarłem trochę tej powłoki butami. Póki co nie wiem co mógłbym zmienić ale chętnie zobaczę nowe "natchnienie"

" przepustnica, dwumasa, półośki i tarcze z klocami sa w idealnym stanie ? "
Powiem szczerze ,że nic tutaj nie robiłem, klocki z tarczami mam zamiar zrobić.

Podświetlić chce podwozie dodać ładną końcówkę na tłumik i ok. Wydech mam z AMG tyle ,że sama końcówka jest lekko zgnieciona.

Jak chodzi o osiągi itp. nie zamierzam nic zmieniać , nie widzę sensu ani potrzeby, obniżać też nie mogę bo polska bywa w falach.


ten kolor nadwozia mi się podoba
http://www.youtube.com/watch?v=VPzxcBPI00M od 2 minuty
Powrót do góry
gadu-gadu
mbmastermx

Dyskutant



Dołączył: 21 Wrz 2012
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Ford Explorer 4.0, 407 Coupe 2,2
Piwa: 8/1
Wysłany: Sob 22 Wrz 2012, 11:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Tuning wizualny SLK 2.3 1998r


Jak dla mnie to niestety będzie lekki wiejski tuning. Mercedesy tylko i wyłącznie należy tuningować zestawami AMG czy innymi dedykowanymi do danego modelu bo inaczej Meśki wyglądają jak z pod remizy.

Kup dobrą felgę najlepiej AMG 18-19 cali i już odmłodzisz auto. Grill od w209. Zderzaki i progi od wersji po lifcie no i lampy soczewkowe ala w171 i już masz piękną brykę.

ronaldinhio o co chodzi z tym otwieraniem dachu na odpalonym silniku? bo ja co 2 raz otwieram i zamykam na zgaszonym.

Co do tuning lada moment będę oddawał kółko kompresora do stoczenia to parę koników wpadnie a później dołożę koło pasowe wału większe. Wydech już mam w przelocie ale muszę go przyciszyć bo po wywaleniu kata [cenzura] jak poldek. Na koniec jeszcze przelokuje przepływkę w stronę przepustnicy.
Powrót do góry
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Sob 22 Wrz 2012, 17:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Tuning wizualny SLK 2.3 1998r


ronaldinhio o co chodzi z tym otwieraniem dachu na odpalonym silniku? bo ja co 2 raz otwieram i zamykam na zgaszonym.

Co do tuning lada moment będę oddawał kółko kompresora do stoczenia to parę koników wpadnie a później dołożę koło pasowe wału większe. Wydech już mam w przelocie ale muszę go przyciszyć bo po wywaleniu kata [cenzura] jak poldek. Na koniec jeszcze przelokuje przepływkę w stronę przepustnicy.[/quote]

Siema, sprawdzal jaki ma pobor produ przy odpalaniu dachu na "sucho" i na "zapalonym" ? Sprawdzi i da znac Smile

co oznacza kolko kompressora do stoczenia ? Bo jak by nie czytac chesz zrobic 2 rzeczy na jedym kompresorze ?

o ile pamietam modyfikacja kola jest w zaleznosci od tego czy ma sie kompresor Eaton M45 i M62 (moglem pomylic kodowanie bo jest jeszcze M65 ale to chyba dla po F/L'ach)

te 2 byly uzywane w modelach przed F/L jeden byl z elektrosprzeglem (moj takze) tuninguje sie tylko i wylacznie przez nakladke na kolo pasowe wiekszym kolem (oraz dluzszym paskiem) natomiast drugi Eaton przez zmiane kolka na mniejsze w kompresorze bez modu paska(widzialem juz CLK ktoremu kowal zrobil mniejsze kolko , przejechal 500 Km i koniec ale jak pisal idzie jak odrzutowiec...a raczej szedl tylko 500 Km ), wtedy cisnienie minimalnie zwieksza sie na kompresorze i stad macie "niby efekt" - niby bo PC nic nie wie o tym dlatego chip tunning naszych wozkow jest 2 etapowy i jak chip kosztuje 2000 to u nas 3000 (2000 programowanie i 1000 zakup kolka) - jak kompa zestroicie z 0,7 badz 0.8 do + 0,3 przez kolko to macie efekty... minus jest taki ze zaraz 2-masa sie odzywa i nagle okazuje sie ze nasze dosc mocne hamulce okazuja sie duzo za slabe...

przerabialem juz temat w kilku firmach i final jest taki ze mod polegacjacy na zwiekszeniu Nm bo KM nie ma sensu kosztuje finalnie 5-6 tys, bo jeszcze trzeba barany zastapic, przeloty na tlumikach i sonde zbajerowac...+ sprzeglo i hamulce

duzo zabawy efekt moze byc krociutki a latwiej zjebac niz dobrze zrobic, oczywiscie zawsze popieram takie rozwiazania, ale warto wszystko na spokojnie przemyslec bo moze bedzie latwiej sprzedac auto i 600 dolozyc do 3,2 badz znalezc AMG (widzialem 1 raz w publicznej ofercie, 350 konny AMG...)

Reasumujac zabawa godna podziwu Twoja jak i kolegi co wizualnie chce zmienic to i owo, czy bedzie z tego remiza nie wiem, dla mnie wieksza jest remiza gdy dresik zmodyfikowal auto na 500 Nm z 200 i jedynka mu nie moze wskoczyc... to jest dopiero wstyd Smile

Pozdrawiam was
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 22 Wrz 2012, 17:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mbmastermx

Dyskutant



Dołączył: 21 Wrz 2012
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Ford Explorer 4.0, 407 Coupe 2,2
Piwa: 8/1
Wysłany: Sob 22 Wrz 2012, 20:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Tuning wizualny SLK 2.3 1998r


Mam Eatona m62. Można bezpiecznie stoczyć koło o 7mm tak aby nie doszło do łożyska. Dodatkowo można dać nakładkę koła pasowego o średnicy 220mm bo większa już nie wejdzie. ECU samo dostosowuje się do nowych wartości doładowania. Można ew na Stardiagnozie zmienić mieszankę paliwową o 1 stopień wyższą. Można też spokojnie pozbyć się elektro-sprzęgła kompresora a żeby oszukać cewkę podpina się żarówkę 21W by nie wywalało check-a. Oba sposoby tuningu są sprawdzone na forum w202 i clk więc można śmiało dłubać. Moje auto jest w 99% sprawne technicznie więc o rozsypkę się nie boję. Poza tym modyfikacje kółek kompresora nie dają bóg wie jakiego przyrostu. OK 10KM i 50NM
Powrót do góry
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Sob 22 Wrz 2012, 21:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Tuning wizualny SLK 2.3 1998r


Żadna firma by sie nie podjela takich rozwiazan, piszesz ze na forach CLK tak juz robiono, dasz link zapytam ile juz przebiegu zrobili na "zjechaniu" kolek (swoja droga kto obliczyl te 7 mm ? bo kowalowi tak wyszlo ?, bylem juz kiedys na forum CLK brednia za brednia szla...i wszystko z teorii, a jak jeden kolko zmniejszyl to do dzis je sprzedaje na allegro bo sie okazalo... ze paski pourywalo)i wstawianiu żarówek, troche to jak bajki brzmi bo wiem z doświadczenia ile zabawy jest czasami z sondami gdy walnie sie prawdziwy sportowy kat, nie jakas puche z allegro, tylko kat spelniajacy normy a dajacy przepustowosc lepsza, a ty wywaliles cale barany ? techniczny u kogo robisz w takim razie ? czekam na link - tuninguj i jezdzij napisz co z tego wyszlo w przyszlosci... a i pytanie kto kupi takie auto, bo w mysl jak cos pojdzie nie tak to sprzedam...ale rzuca sie w oczy 19' wiec bedzie zapamietany Smile

i tak jak napisalem przy Twoim Eatonie nie robi sie malego kolka i pasowego, jedno tylko a drugie dla innego kompresora... pojedz do mastersa albo V-techa, jak im wspomnisz o zjechaniu kolka recznie 7 mm to poprosza abys juz nigdy sie tam nie pojawial Smile

niemcy to kraj dlubania po to stworzyli male i duze aby kazdy mogl byc zadowolony, polacy natomiast wpadli skoro jedno i drugie "daje 25 kucy"
to oba 50 i juz mamy 240 koni jak zamienimy 2 kolka...

tylko polak taki zaradny, bo wie ile to 25x2 Smile

w rzeczywistosci tak nie jest, nie bede negowal tego pomyslu bo on na papierze ma male szanse powodzenia, a praktyce, no coz wiesz jak montuje sie wieksze kolo pasowe ?? srubami dokrecajac od gory, owszem trzymaja ale ile i jak niepewnie to juz nikt nie wspomina

pozdrawiam i zycze sukcesow

PS w zyciu widzialem jedną slk ktora miala 244/245 koni, z jednym kolkiem zmienionym i nowka kompresorem Smile bylo pare innych jeszcze rzeczy, ale nikt tam nie pomyslal o robieniu 2 kolek

PS 2 wydaje ci sie ze pasek ma nieograniczona liczbe dlugosci ? mysle ze moze byc olbrzymi problem z doborem paska z dokladnoscia 1 mm gdzie zminisz 2 kolka w tym jedno rzemioslem zmniejszone a drugi trzymane na dwunastu M6 chyba Smile

PS3 masz blachy WY (Warszawa Wola ?) jak zrobisz to o czym pisales jade z Toba do Mastersa pokazac tuning doskonaly Smile na moj koszt oczywiscie...
Powrót do góry
mbmastermx

Dyskutant



Dołączył: 21 Wrz 2012
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Ford Explorer 4.0, 407 Coupe 2,2
Piwa: 8/1
Wysłany: Sob 22 Wrz 2012, 22:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Tuning wizualny SLK 2.3 1998r


Ojejku ale ty wygadany w temacie....

W clk uwalili jeden kompresor bo kowal dal dupy i źle wieloklin im zrobił przez co kólko dostało bicie. Temat już ogarneli i mogą sprzedać gotowca.

Ja mam dostęp do obrabiarek CNC w instytucie robotyki

Przeczytaj cały wątek (gość ściga się na torze są) filmiki i jakoś nic mu sie nie rozpadło http://www.youtube.com/watch?v=Buket-cHbJw&feature=plcp

http://www.benzworld.org/forums/r170-slk-class/1516156-home-port-job-eaton-m62-s-5.html


wątek W202
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=16971&postdays=0&postorder=asc&start=120

wątek clk

http://www.mercedes-clk.pl/forum/viewtopic.php?f=58&t=3147
Powrót do góry
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Nie 23 Wrz 2012, 19:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Tuning wizualny SLK 2.3 1998r


Przepraszam, tak mam Smile faktycznie pisza ciekawe rzeczy, ale poki co 1 ma i mu dziala (moze szczescie, moze nie mowi do konca wszystkiego, zwlaszcza ze najpierw pisal ze "jest glosniejszy" a pozniej ze juz nie)

Natomiast post "mikey bee" i Twoja odpowiedzi jest jednoznaczna tak samo jak i tu cytuje

"UWAGA!!!Jeśli ktoś lubi swój samochód, chce nim jeździć długo i bezawaryjnie to ten temat nie jest dla niego. Nawet po wykonaniu koniecznych modyfikacjach, o których pisałem, silnik skończy swój żywot dużo wcześniej niż w fabrycznej konfiguracji."


Ja mimo wszystko wole wydac do 600 tys i wyblagac goscvi z Mastersa aby zrobili wyjatek i zabrali sie za SLK jeszcze bo juz PB98/95 nie robia niestety :/


Pozdrawiam i zycze udanych modyfikacji
Powrót do góry
TomaszL

Debiutant



Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: MB SLK 2.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Wrz 2012, 15:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Tuning wizualny SLK 2.3 1998r


Hej,
Właśnie wróciłem z niemiec i widziałem marzenie na kołach 170ka w stalowym kolorze na szerokich felgach bbs, z daleka piękna z bliska szpachtel ale to nie ma znaczenia.

Póki co zamówiłem atrape do slk na wzor clk/sl ale już pasująca (coś ala SL),

Nie ma nikt może progów do slk albo przedniego zderzaczka po lifcie ?
Powrót do góry
gadu-gadu
TomaszL

Debiutant



Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: MB SLK 2.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Paź 2012, 10:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Tuning wizualny SLK 2.3 1998r


Orientuje się ktoś czy wystarczy same poszycie zderzaka po lifcie zeby zamontować do swojego przed lifta
Powrót do góry
gadu-gadu
VVolny

Czytelnik



Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice
Posiadane auto: SLK 230 97' & SLK 230 01'
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Paź 2012, 08:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Tuning wizualny SLK 2.3 1998r


Powinno pasować. Co do progów chętnie bym ci swoje odsprzedał bo planuje wymianę na progi AMG to stare by były zbędne. A jaki masz kolorek auta?
Powrót do góry
TomaszL

Debiutant



Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: MB SLK 2.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Paź 2012, 10:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Tuning wizualny SLK 2.3 1998r


No ja jestem chętny, ostatnio mogłem zakupić cały pakiet amg z 2002r za 1000zl progi i zderzaki procz tylnego ale mi się nie podobają.

W Austrii ostatnio myknął mi taki czerwony slk ze ohoho

Na pewno będę chciał umieścić czarny pasy wzdłuż nadwozia aby zakryć te uszczelki od drzwi(żeby nie były tak widoczne) i może dam całe auto polakierować w jednym kolorze wtedy mógłbym dodać jakiś znaczek na dach
Powrót do góry
gadu-gadu
castillo20

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfów/Dolnośląskie
Posiadane auto: Mercedes SLK 200 2.0 kompressor 1999r
Piwa: 6/3
Wysłany: Wto 15 Sty 2013, 15:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Tuning wizualny SLK 2.3 1998r


Zapraszam autora tematu do krótkiej lektury Smile
Też niedawno kupiłem slk 200 kompressor. Również planuje modyfikacje z zewnątrz a ponieważ siedzę w tuningu już parę lat, to mam już zamysł jak go zrobić żeby nie wiało wiochą.
Z tego co zauważyłem na allegro części które ludzie podpisują "po lifcie" t chyba AMG ?? Bo według mnie są takie same

1) Grill z 3-ma żeberkami TAK ! jest bardzo ładny odnawia foront jak najbardziej na plus, również z 4-ma jest ładny
2) Lamy tylne ledowe NIEEEE ! to jest wiocha i w dodatku często słabo wykonana, lampy parują od środka, a farba np czerwona którymi jest wypełniona lampa często odpada
Lampy tylne w SLK są akurat ponadczasowe i nadal bardzo ładne, jedyny zabieg jaki ewentualnie można by zrobić to leciutko przyciemnić białe miejsca czyli tam gdzie miga kierunkowskaz ale UWAGA przyciemnianie jest nielegalne dlatego policja się może przyczepić, dlatego tez proponuje jeśli juz to tylko lekko
3) Lampy przednie OBOWIĄZKOWO do wymiany jak slk ma wyglądać, oryginalne strasznie się postarzały, szpecą front. Najlepiej tak jako pisałeś soczewkowe z przezroczystym szkłem chrom do jasnych lakierów, ciemne z czarnym wkładem do ciemnych lakierów. Z tym że lampy kup takie żeby nie było rozdzielenia na kierunkowskazy i halogeny, tylko ma być jeden klosz ( o wiele lepiej wyglądają)
3) Zawieszenie. Pierwsza zasada tuningowa mówi że w aucie tak naprawdę 90% sukcesu to 2 elementy czyli koło i zawiecha. Zawieszenie najlepiej gwintowane z możliwością regulacji ( uwaga twarde). Bardziej komfortowe rozwiązanie to same sprężyny ale bez sportowych amorów można tylko do -45 mm. Poniżej -50 mm trzeba już sportowe amorki zakładać
4)Felgi : po pierwsze koło musi być szerokie bo auto ma sportowy charakter. Czyli szerokość felgi minium 8 cali, naciąg jak największy czyli przy feldze 8 cali najlepiej szerokość opony to optymalnie 205 nie jest za mały ani za duży. Felgi polecam z szerokim rantem ja bym tu widział Brabus Monoblock, RH ZW! lub ZW3, jak najbardziej BBS, bez rantu za to np fele z audi rs6, lub z vw golf gti V. Zresztą koło to kwestia gustu każdy wybiera jakie lubi
5) Progi boczne chyba jedyne jakie widziałem ładne to z wersji AMG niestety piekielnie drogie na allegro
6) Zderzak tylny tutaj AMG czyli na allegro ludzie piszą po lifcie , chodzą po 200 zł a są ładniejsze od ori więc polecam
7) zderzak przedni tu jest problem bo kurde mi się np AMG przedni kompletnie nie podoba chociaż może jakoś go łyknę. Może warto by poszukać jakiejś dobrej dokładki do ori albo jakiegoś innego zderzaka sam nie wiem

Nie muszę mówić że wszystko z body kitu ma być ori lub z dobrego plastiku jak ABS żadnego laminatu (czyli gfk , żywica poliestrowa , włókna szklane itp) bo od razu będzie wiocha

Cool dodatki co można jeszcze zrobić to np xexnon co by dobrze pasowała do tych nowych lamp, tylko trzeba kupić zderzak przedni z otworami na spryskiwacze oraz same spryskiwacze
można jeszcze oświetlenie diodowe wnętrza czyli powymieniac wszystkie żarówki we wnętrzu na diodowe, tu akurat diody pasują zamiast starego żółtego światła będzie ładne białe
podświetlenie tablicy rejestracyjnej jak ma być ładnie mocno na biało to nie same diodowe żarówki ale panele - moduły diodowe czyli całe wkłady lampek wtedy jest efekt
można jeszcze pokusić się o zrobienie lampek obrysowych tak jak to mają wersje z USA czyli takie żółto-pomarańczowe lampi w przednim zderzaku na wysokości listwy obrysowej bardzo fajne miałem w poprzednim aucie taki patent

Jeśli nie masz zamiaru zmieniać felg i zawieszenie to proponuje zostawić auto w serii bo wyglądać i tak nie będzie bajerancko, a kasę z tuningu nie odzyskasz, a czasami również ciężej sprzedać auto po takim tuningu !
Pozdrawiam

Przykład bardzo dobrze zrobionego auto jest na filmiku poniżej od czasu 1:20 jedyny błąd w tym aucie że gościu musiał diodowe lampy na tył dać, co prawda słabo to widać ale wprawne oko uchwyci co zawsze auto w stronę wiejskiego tuningu trochę kieruję

[youtube:b45659812d]http://www.youtube.com/watch?v=Ym4W5Zbhi88[/youtube:b45659812d]


W sumie w tych czasach wdaje mi się że najbardziej imponuje German style czyli nisko i szeroko, do SLK na pewno to pasuje
Powrót do góry
Kapiszonek

Czytelnik



Dołączył: 04 Wrz 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pszczyna
Posiadane auto: Mercedes SLK 200 1999r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Lis 2013, 17:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Tuning wizualny SLK 2.3 1998r


Zapraszam wszystkich maniaków tuningu Mercedesów SLK do odwiedzenia strony na Facebooku poświeconej temu modelowi Mercedesa.

https://www.facebook.com/mercedesslkr170fanclub

Kapiszonek
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Tuning Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes ) Tuning


MercedesCLS 350

214 900

2018r.

140 408 km

kujawsko-pomorskie

MercedesCLS 350

95 800

2013r.

136 750 km

lubelskie

MercedesA 160

29 700

2010r.

142 000 km

śląskie

MercedesA 180

12 800

2006r.

267 500 km

mazowieckie

MercedesCLA 200

129 000

2019r.

130 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System