Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) Migająca kontrolka "check engine" i lekki brak mocy 190 koni



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lelu27

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Sprintek 319 '10
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Sty 2013, 03:49
Temat postu:

Migająca kontrolka "check engine" i lekki brak mocy 190 koni


Witam, od mniej więcej 3 dni cały czasy miga w równych odstępach, mniej więcej z częstotliwością kierunkowskazu kontrolka "check engine". Oprócz tego zauważyłem lekki choć zauważalny spadek mocy, szczególnie powyżej 2500 obrotów.
Sprinter 319 Cdi z marca 2010 roku, przebieg 125 tysięcy. Samochód mam od nowości, do tej pory nie było żadnych problemów z silnikiem a z uwagi na długie trasy również żadnych z DPFem.
Ma ktoś jakieś rozsądne pomysły?

Pozdrawiam
Lelu
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 21 Sty 2013, 09:59
Temat postu:

Re: Migająca kontrolka "check engine" i lekki brak mocy 190 koni


Lelu27 napisał:
Ma ktoś jakieś rozsądne pomysły?

Jaki byś chciał rozsądny pomysł? Lista błędów tego silnika obejmuje ponad tysiąc pozycji. Zdecydowana większość z nich powoduje zapalenie kontrolki "check engine".
To może ja Ci będę te błędy po kolei podawał, a ty sobie będziesz po kilka dziennie sprawdzał. Jak już znajdziesz przyczynę (a może i nie znajdziesz) to najprawdopodobniej będziesz musiał pojechać na komputer żeby ten błąd skasować. Pasuje Ci takie rozwiązanie?
Kup sobie na Allegro jakiś prosty interfejs - ja mam np. ELM 327 i onwspółpracuje ze Sprinterem 906. Do zastosowań amatorskich jest wystarczający.
Powrót do góry
Lelu27

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Sprintek 319 '10
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Sty 2013, 11:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Migająca kontrolka "check engine" i lekki brak mocy 190 koni


Dzięki za info, jednak za dużo nie pomaga mi to. Sęk w tym, że jestem poza granicami kraju i najzwyczajniej nie mam kiedy podjechać do serwisu, gdyż tutaj gdzie jestem pracują one do 15:00 (Norwegia).
Myślałem, że miganie jest bardziej charakterystyczne i ktoś coś będzie wiedział.
Dzięki mimo wszystko.
Pozdrawiam.

P.S. Do wspominanego interfejsu należy dokupić jeszcze soft, prawda? Co byś polecał?
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Wto 22 Sty 2013, 00:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Migająca kontrolka "check engine" i lekki brak mocy 190 koni


Skoro jesteś gościem kulturalnym i mimo wszystko dziękujesz - to troszkę przybliżę problem. Otóż miganie kontrolki zazwyczaj świadczy w tym aucie o nieprawidłowym działaniu filtra DPF (chociaż nie zawsze).
Jednak szukanie błędu w tym systemie zazwyczaj mija się z celem, ponieważ przyczyną pierwotną jest zazwyczaj coś zupełnie innego. Akurat w tej chwili nie przychodzi mi na myśl konkretny przypadek, ale przykładowo usterka wtryskiwacza, czujnika temperatury w katalizatorze, nieszczelność intercoolera prowadzą do przejścia silnika w pracę awaryjną. Mówiąc po prostu filtr DPF żeby działał prawidłowo MUSI współpracować ze SPRAWNYM SILNIKIEM. Jeżeli silnik niedomaga - to "ekologia" się wyłącza, bo nie daje rady.
Żyjecie (sorry) ludkowie w poprzedniej epoce. Jak żarówka nie świeci - to znaczy, że się spaliła żarówka albo bezpiecznik. Jak motor nie pracuje - to znaczy że nie ma albo paliwa albo iskry. TAK JUŻ NIE JEST! Diagnostyka jakiegokolwiek uszkodzenia wiąże się z podłączeniem do komputera. Tak to jest po prostu zrobione - jeżeli mamy kilkaset możliwości uszkodzeń danego systemu to jest chyba mało prawdopodobne żeby do tego konkretnego trafić "na piechotę".
I zalecam dużą ostrożność wobec wszelakich forumowych, dobrych rad typu: "bo u mnie tak było, i wystarczyło dokręcić śrubkę pod kolektorem i jest dobrze". NIEPRAWDA. Zaczniesz na ślepo wymieniać części, zmarnujesz czas i pieniądze, a auto będzie dalej nienaprawione. Bo niektóre podzespoły potrzebują komputerowego "zgrania" z autem, a czasami po naprawie konieczne jest trywialne skasowanie błędu żeby kontrolka zgasła. Nie jestem przeciw Tobie i nie chcę Ci utrudniać życia. Po prostu TAK TO WYGLĄDA.
Powrót do góry
Lelu27

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Sprintek 319 '10
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Sty 2013, 01:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Migająca kontrolka "check engine" i lekki brak mocy 190 koni


Znowu dzięki Gerri, jednak komentarz o ludku z poprzedniej epoki mogłeś sobie darować. Pracowałem dla Mercedesa (MBWarszawa, w razie czego może sprawdzić po moim nicku nawet) i właśnie zajmowałem się sprzedażą takich nowych samochodów, z resztą swojego też mam od nowości.
Wiem doskonale, że Star Diagnosa w 99% wypadków rozwiewa wszelkie wątpliwości jednak nie mam w tym momencie dostępu do tego gdyż jak wspominałem serwisy zamykają zanim mogę do któregoś podjechać a po prostu zastanawiam się, czy mogę ten problem jeszcze troszkę przejeździć.
DPF... gdyby nie to, że mój samochód (wg instrukcji) ma mi na wyświetlaczu komunikować, że coś jest z DPFem nie tak, to sam bym podjechał. Gwoli ścisłości, dzisiaj w ciągu dnia się wypalił (przeczekałem cały cykl) a kontrolka jak migała tak miga Very Happy
Rozmawiałem już przez telefon ze wszystkimi, których znam z sieci MB i oczywiście każdy ma swoje teorie, jednak jak się pewnie domyślasz każdy powiedział, że trzeba się podpiąć.
Uwierz mi, że jeżeli mam błąd to szukam przyczyny a nie jak znacznik owego błędu wykasować. Mój Sprinter ma już 5 stron historii obsługi, gdyż jeżeli tylko mam możliwość to z każdą [cenzura]łą jadę do autoryzowanego serwisu i nigdy nie szukam bezsensownych oszczędności.
Pytanie tutaj zadałem po to, żeby przeczytać, co inni, którzy mieli podobne objawy mają do powiedzenia i też nie po to, żeby w to bez chociaż zdroworozsądkowej weryfikacji wierzyć.
Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas. Proszę również, żebyś w miarę możliwości odpowiedział na pytanie o soft, który poleciłbyś do "chałupniczej" diagnozy poprzez złączkę którą wskazałeś wcześniej.
Pozdrawiam
Lelu
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 22 Sty 2013, 01:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie

MercedesB 180

38 900

2015r.

244 178 km

kujawsko-pomorskie

MercedesE 200

69 900

2010r.

36 000 km

mazowieckie

MercedesGLS Klasa

322 000

2018r.

86 000 km

mazowieckie

MercedesML 320

48 990

2008r.

266 896 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System