Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) sprinter 311 przekaźnik świec żarowych



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mario124

Czytelnik



Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: mercedes sprinter 311 2,1 cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Cze 2013, 23:53
Temat postu:

sprinter 311 przekaźnik świec żarowych


witam niedawno kupiłem mescedesa sprintera 311 z świecaca sie kontrolka od świec żarowych myślałem ze to swiece żarowe wymieniłem je na nowe bo i tak bym musiał to zrobić bo dawno nie były wymieniane ale problem nie ustał kontrolka ciagle sie paliła po odpaleniu silnika wczoraj kupiłem urzywany przekażnik świec żarowych o nr. 025 545 28 32 dokładnie taki sam nr przekaznika miałem u siebie.
W opisie na allegro nie była napisane ile jest w tym przekazniku pinów, ja mam 4 a kupiłem dokładnie taki sam ale z 6 pinami oznaczenia były takie same w kostce te same numery pinów
tylko nie miałem tych dwóch dodatkowycz kabelków wiec pomyślalem że i tak nic sie nie może stac
po zamianie i odpaleniu problem zniknął ale teraz pytanie czy wszystko jest tak jak być powinno i czy komputer nie bedzie wariował i po co sa te dwa dodatkowe piny nigdzie nie znalazłem informacji czy można zastąpić przekaźnik z 4 pinami na przekaznik z 6 pinami
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 02 Cze 2013, 10:39
Temat postu:

Re: sprinter 311 przekaźnik świec żarowych


Witamy również.
Jeżeli chcesz na tym forum uzyskiwać jakiekolwiek porady na swoje problemy to niestety musisz zmienić styl pisania. Nie są tutaj mile widziane zdania na pół strony - bo z takiego słowotoku naprawdę ciężko coś zrozumieć. Pisz zdania krótkie (kropki i duże litery!) - na pewno będzie to z korzyścią dla zrozumiałości tekstu.
Teraz po kolei:
mario124 napisał:
witam niedawno kupiłem mescedesa sprintera 311

Fajnie że Ty wiesz o jakiego Mercedesa chodzi. Jeżeli ktoś usiłuje pomóc to pewnie też by chciał wiedzieć. Oba Mercedesy Sprintery na zdjęciach poniżej mogą nosić oznacznie handlowe "311". Mam nadzieję, że widzisz różnicę? Nawet w opisie nie podałeś roku produkcji - skąd mamy wiedzieć, o jakie auto chodzi?

mario124 napisał:
myślałem ze to swiece żarowe

Naprawa samochodu polega zazwyczaj na zdiagnozowaniu najpierw jaka część jest uszkodzona, a następnie się ją wymienia. Niektórzy wymieniają pół samochodu i są dalej zdziwieni, że kontrolka świeci. Czasami wystarczy po prostu wykasować błąd...
mario124 napisał:
wymieniłem je na nowe bo i tak bym musiał to zrobić bo dawno nie były wymieniane

Żarówki w żyrandolu też wymieniasz po roku na nowe? Nawet jak nie są spalone? Sprawdzenie świec jest bardzo proste i dziwię się, że tego nie zrobiłeś.
mario124 napisał:
ale problem nie ustał kontrolka ciagle sie paliła po odpaleniu silnika

Właśnie takie są efekty działania "na ślepo". Jeżeli któraś ze świec miała zwarcie to mógł ulec uszkodzeniu przekaźnik. Jednak w normalnej eksploatacji wystarczy po wymianie wykasować błąd z pamięci strownika. Tak! Przekaźnik świec żarowych Sprintera CDI ma pamięć błędów i informacja o spalonej świecy wymaga skasowania - poprzez kilkukrotne załączenie zapłonu lub poprzez podłączenie do komputera serwisowego. Ale z tym się musisz liczyć przy swoich metodach działania - jeszcze nie raz będziesz wymieniać dobre elementy Smile
mario124 napisał:
wczoraj kupiłem urzywany przekażnik świec żarowych o nr. 025 545 28 32 dokładnie taki sam nr przekaznika miałem u siebie.

Przekaźniki o dokładnie takich samych numerach katalogowych są ze sobą zamienne.
mario124 napisał:
W opisie na allegro nie była napisane ile jest w tym przekazniku pinów, ja mam 4 a kupiłem dokładnie taki sam ale z 6 pinami oznaczenia były takie same w kostce te same numery pinów
tylko nie miałem tych dwóch dodatkowycz kabelków wiec pomyślalem że i tak nic sie nie może stac

Nie wiem jakich "tych". Znowu Ty wiesz jakich "tych" a my nie wiemy nic. Mógłbyś jaśniej? Może fotkę jakąś? Skoro przekaźniki mają ten sam numer - to skąd jakieś dodatkowe piny? Tam są dwie wtyczki - nawet nie byłeś uprzejmy napisać, na której są te dodatkowe.
mario124 napisał:
czy komputer nie bedzie wariował

O którym komputerze myślisz? Bo Sprinter drugiej generacji ma ich przeważnie ok. 4-5
Nic się nie przejmuj - zawsze można jeszcze raz wymienić świece i kupić do kompletu następny przekaźnik - aż do skutku Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie

MercedesC 180

41 990

2011r.

156 000 km

wielkopolskie

MercedesE 280

24 990

2006r.

291 986 km

pomorskie

MercedesA 160

12 900

2006r.

290 100 km

mazowieckie

MercedesGLA 220

87 900

2015r.

63 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System