Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Klekotanie w okolicach (lub w) silniku? (A150)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacoxp

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: a169 150 starline
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Wrz 2013, 15:01
Temat postu:

Klekotanie w okolicach (lub w) silniku? (A150)


Witam,

może spotkaliście się z podobną przypadłością - przy zapalaniu silnik rusza z warkotem jak stary diesel, po czym terkocze jakby patyk w wentylator wsadzić. I tak terkocze, przestaje, znów terkocze. We wnętrzu tego nie słychać, ale na zewnątrz... wstyyyd. Do tego głośno "cyka" i na zmianę - przestaje. Spadku mocy nie zauważyłem, choć co tu zauważać przy 95 KM na taki mały czołg Smile Co było "robione"? Podczas wymiany uszczelki - głowica niby ok, wymieniony napinacz (nie wiem po co), rok wcześniej rolki od paska (nie wiem po co) - wszystkie te operacje nic nie poprawiły, a klekotanie jest coraz częstsze. Mechanicy na słuch nie potrafią zdiagnozować, a w ASO powiedzieli - rozbierzemy i będziemy myśleć. Ale ich rozbieranie i myślenie - bez gwarancji sukcesu - nie jest na kieszeń normalnego użytkownika... mogę podesłać audio jeśli to komuś coś nasunie Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
bluevaneo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 350
Skąd jesteś (miejscowość / region): pod w-wa, mazowieckie
Posiadane auto: W414, vaneo 1.6 '02 LPG auto
Piwa: 17/2
Wysłany: Wto 10 Wrz 2013, 21:22
Temat postu:

Re: Klekotanie w okolicach (lub w) silniku? (A150)


Terkotanie, cykanie, stukanie to charakterystyczny efekt zbyt dużych luzów na popychaczach zaworowych.
Tylko że hydrauliczne popychacze nie powinny mieć żadnych luzów. Pytanie: jakiej gęstości jest olej? Bo jeśli jakiś towot typu 10W40 to nic dziwnego że są zaklejone.

Natomiast głuche stukanie z okolic napinacza może być spowodowane przez odłączoną rurkę plastikową z gumowego króćca (okolice filtra oleju). U siebie myślałem że to panewka na wale korbowym się przekręciła, tak to było słychać tą rurką.


jacoxp napisał:
[...] Podczas wymiany uszczelki - głowica niby ok, [..]

drugie pytanie: Z jakiego powodu była wymieniana uszczelka pod głowicą? Może ten silnik przeżył jakieś ogromne przegrzanie, co wytworzyło dodatkowe nagary które zapchały kanaliki w popychaczach.
Powrót do góry
jacoxp

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: a169 150 starline
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Wrz 2013, 06:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Klekotanie w okolicach (lub w) silniku? (A150)


Wcześniej lałem tylko Motula wedle normy Benza, więc raczej dobry olej Smile Potem co mi wlali - to już pytanie do kolegi z Sosnowca, bo ostatnie przeglądy robiłem tam. Uszczelka była robiona, bo najprawdopodobniej odma - wywaliło bagnet i zarzygało cały silnik. W serwisie w Sosno uznali- uszczelka - i zrobili. Problem wywalanego bagnetu ustał. Klekotanie - nie.
Powrót do góry
gadu-gadu
lukson

Czytelnik



Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: vaneo, fiat126, Panda, Ibiza, c5
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Wrz 2013, 14:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Klekotanie w okolicach (lub w) silniku? (A150)


Miałem podobnie, klekotało koło rozrządu. Nie ma problemów ze spadkiem napięcia na baterii?
Powrót do góry
jacoxp

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: a169 150 starline
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Wrz 2013, 16:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Klekotanie w okolicach (lub w) silniku? (A150)


Jakbyś zgadł - zimą zauważałem, że kiedy włączał się ABS, to jakby światełka przygasały. No to godej chopie - co to? Smile
Ale żeby nie było, że coś z akumulatorem - 95 procent sprawności według kolegów z Sosno (badane jakimś magicznym miernikiem). Akuś oryginalny od nowości 7 lat i nadal nic mu nie dolega.

Scalono. Pkt 20 RF.
Keram
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 11 Wrz 2013, 16:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lajsta

Dyskutant



Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): G.Śląsk
Posiadane auto: A150
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 07 Mar 2016, 19:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Klekotanie w okolicach (lub w) silniku? (A150)


U mnie w A150 (W169) też cyka (a może nawet rzęzi) kilka sekund (2-3) po odpaleniu zimnego silnika. Wygląda to tak jakby jeszcze olej nie dotarł do popychaczy. Na ciepłym nie występuje. Zastanawiałem się czy nie ma tutaj znaczenia filtr oleju. Moje podejrzenia biorą się stąd, że u brata, w Astrze H 1.4, występowały podobne dźwieki. Okazało się, że ktoś założył niewłaściwy filtr oleju, bez jakiegoś zaworka czy czegoś w tym rodzaju, powodującego, że po ostygnięciu cały olej spływał do miski. Ów zaworek powodował, że ten olej całkowicie nie spływał i po wymianie na właściwy hałasowanie na zimnym silniku ustało jak ręką odjął. Ja stosuje filtry Mann'a i tam są w nim dwie uszczelki (oringi) duża i mała. Duża idzie na nakrętkę a nie za bardzo wiem co z tym mniejszym oringiem zrobić. Nigdzie nie znalazłem informacji na ten temat.
Powrót do góry
blazejg

Debiutant



Dołączył: 09 Lip 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radomsko
Posiadane auto: W245 B150 2007 CVT
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 01 Kwi 2016, 13:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Klekotanie w okolicach (lub w) silniku? (A150)


Mała uszczelka (oring) zakładana jest na sześciokąt pokrywy filtra żeby ta nie wysuwała się z klucza przy wyjmowaniu Smile

Pozdrawiam
Powrót do góry
peters30

Debiutant



Dołączył: 23 Kwi 2012
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: GL X166 350 CDI BLUETEC
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Gru 2016, 18:06
Temat postu:

Mam to samo


Mam W169 A170 czyli benzyna 116kM ręczna skrzynia biegów ,przebieg 160tys km oryginalny( to to sam co A150 niczym się nie różni oprócz pojemności). Ja mam silnik w idealnym stanie od nowości jeżdżony na mobil 0w40 wymiana co 15 tysi ,silnik pracuje cichutko ale po kilkunastu sekundach słychać tykanie klepanie terkotanie z częstotliwością jakby to był jeden popychacz zaworowy ale nie ma metalicznego stukania tylko jakby patyk stukał. Stuka tak trzy minuty przestaje na 10-40 sekund i znowu zaczyna klekotac na 2-5 minut i tak cały czas.(silnika prawie nie słychać tylko te terkotanie)Odkręciłem korek od wlewu oleju nasłuchiwałem z każdej strony i wg mnie to nie popychacz ale co to może być? Czy to jeden z wtrysków tak klepie jakby patykiem stukał? Czy może jakiś zaworek? Nie ma cykania syczenia czy metalicznych odglosow, nie jest to tez panewka ani tego typu dźwięk. Czy ktoś wie lub spotkał się z tym? Jak klepie wtrysk w benzynie? Może to jakiś zawór na listwie wtryskowej?
Pozdrawiam
Powrót do góry
peters30

Debiutant



Dołączył: 23 Kwi 2012
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: GL X166 350 CDI BLUETEC
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Gru 2016, 21:08
Temat postu:

POMOCY !!!


Dziś znowu osłuchałem silnik i te trykanie jest takie że trzy minuty tryka z częstotliwością dwa razy większą niż popychacz zaworowy i potrzech minutach przestaje na 30 sekund żeby znowu zaczęło trykać i tak wkółko tryka i po trzech minutach przestaje . silnika prawie nie słychać a te trykanie pukanie słychać przy zamkniętej masce bardzo wyraźnie.
Czy jest fachman od benzynowej a klasy żeby mi pomógł. POMOCY!!!
Powrót do góry
bajer1/a

Debiutant



Dołączył: 25 Sie 2016
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: W 169
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 29 Gru 2016, 23:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Klekotanie w okolicach (lub w) silniku? (A150)


Witam
Mam W169 A170 benzyna 116kM ręczna skrzynia biegów ,przebieg 158tys km niby oryginalny,
Coś jakby robi puf puf koło filtra powietrza a nieraz jakby uciekało jakies powietrze jak schodzi z obrotów, drga przy rospedzaniu na wszystkich biegach jak puszcze gaz to niby normalnie chodzi.Moje pierwsze skojarzenie to jakby wypadał zapłon na jednym cylindrze. Przed ta awarią słychać było ale nie zawsze łancucha.
Co to za cholerstwo ???? a jeszcze świeci chack ale jeszcze nie sprawdziłem jakie to błedy. olej 5w40

Pozdrawiam i czekam na jakieś podpowiedzi .
Powrót do góry
ArturM76

Czytelnik



Dołączył: 09 Gru 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zbuczyn
Posiadane auto: Mercedes W169 A150 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Gru 2019, 11:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Klekotanie w okolicach (lub w) silniku? (A150)


1,5 benzyna.
Delikatne metaliczne stukanie w okolicach paska wieloklinowego i rozrządu i to napinacz łańcucha. Wymiana zajmie ok 15 nim, ale trzeba uważać, bo nowy może nie mieć zakrętki tylko zaślepkę plastikową i wywali olej Smile
Polecam wymienić jak najszybciej, bo zablokowany napinacz rozciągnie łańcuch i dopiero zacznie klekotav
Powrót do góry
portable

Debiutant



Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Mercedes, W169, Elegance, 170, 2004
Piwa: 4/0
Wysłany: Sob 06 Lis 2021, 19:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Klekotanie w okolicach (lub w) silniku? (A150)


Witam. W moim w169/A150 właśnie odkryłem, że silnik klekocze. Na tyle głośno, że słychać w kabinie. Miałem wcześniej taki objaw, że przy włączeniu silnika przez 2..3 sekundy coś głośno rzęziło / zgrzytało w silniku. Po chwili było ok. Wymieniłem napinacz łańcucha rozrządu i efekt zgrzytania przy starcie minął, jednak jak silnik się zagrzeje, wyraźnie, głośno klekocze, prawie jak diesel. Obsłuchałem silnik i mam wrażenie graniczące z pewnością, że słychać te klekotanie z rozrządu, w miejscu gdzie jest wałek z popychaczami. W aucie jest nowy olej (plus oryginalny Militec-1 - zawsze wlewam do silnika). W momencie jak wlewałem Militec klekotanie ustało na chwilę ale potem wróciło. Silnik działa ok, pracuje równo, dobrze się zbiera. Nie mam już pomysłu na to auto a prucie silnika odpada ze względu na koszty.
Zastanawiam się jeszcze, czy nie spróbować z innym olejem i filtrem. Albo wymianą silnika.
jak myślicie, o co może chodzić (dziwi mnie zwłaszcza fakt zaniku klekotania w trakcie wlewania Militecu) ?
pozdrawiam
_________________
Mam własną skalę porażki: skala W169.
Jeden W169 to wielka porażka ale np 2 W169 to epicka wtopa. Mam 2.
Powrót do góry
ArturM76

Czytelnik



Dołączył: 09 Gru 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zbuczyn
Posiadane auto: Mercedes W169 A150 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Lis 2021, 09:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Klekotanie w okolicach (lub w) silniku? (A150)


Hałas jest z rozrządu. Rozciągnięty łańcuch, skutek nie działającego wcześniej napinacza.
Do wymiany masz rozrząd. Jak nie wymienisz to łańcuch przetrze obudowę i będzie wywalać olej
Powrót do góry
portable

Debiutant



Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Mercedes, W169, Elegance, 170, 2004
Piwa: 4/0
Wysłany: Nie 07 Lis 2021, 10:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Klekotanie w okolicach (lub w) silniku? (A150)


tego się właśnie obawiam. zmieszczę się w kwocie 3000 zł z wymianą rozrządu (jestem na Śląsku, tu ceny serwisów są odrobinę niższe niż we Wrocku, z którego pochodzę) ?
Autko jest w bardzo ładnym stanie, zero rdzy, dobrze wyposażone, ma nawet nawigację z dotykowym ekranem, nowe sprzęgło (i to mnie najbardziej wkurza, bo silnik już był raz wyciągany - niestety nic nie wwskazywało na awarię rozrządu).
Szkoda je złomować, ale jak koszt wymiany rozrządu będzie wyższy - auto na złom.
_________________
Mam własną skalę porażki: skala W169.
Jeden W169 to wielka porażka ale np 2 W169 to epicka wtopa. Mam 2.
Powrót do góry
ArturM76

Czytelnik



Dołączył: 09 Gru 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zbuczyn
Posiadane auto: Mercedes W169 A150 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Lis 2021, 13:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Klekotanie w okolicach (lub w) silniku? (A150)


rozrząd to ok 1000 + wymiana (trzeba wyjąć silnik...
W Wawie powiedzieli ok 2000 za całość. Jednak zawsze coś jeszcze dojdzie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe


MercedesB 180

25 800

2010r.

229 057 km

pomorskie

MercedesB 170

26 900

2009r.

98 700 km

mazowieckie

MercedesGLC 220

136 500

2019r.

49 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

73 900

2016r.

148 000 km

wielkopolskie

MercedesC 180

79 900

2014r.

103 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System