Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) a150 Blad:Cylinder 1 misfire/problemy z opaleniem gdy zimno



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grzegorzk94

Debiutant



Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydgoszcz
Posiadane auto: 307 2.2 2002
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 16 Sty 2014, 11:33
Temat postu:

a150 Blad:Cylinder 1 misfire/problemy z opaleniem gdy zimno


Witam, mam W169 2006 rok 1.5 benzyna + gaz. Problem jest taki ze gdy odpalam samochod po zimnej nocy auto nie ma mocy, co dodaje gazu to tak jaby sie dlawil i nie ma mocy zeby jechac, az do czasu jak je kilkakrotnie porzadnie przegazuje. Wtedy juz nagrzany silnik przelacza sie na gaz i jedzie bez problemu. W cieply dzien lub gdy auto bylo wczesniej jezdzone to nie ma tego problemu, tylko po zimnej nocy i tylko na beznynie bo odpalanie jest na benzynie.
Do tego na wolnych obrotach na gazie troszke nierowno chodzi a i czasem potrafi zgasnac (tak jaby sie zadlawial lub nie dostawal wystarczajaco czegos). Wymienilem cewki, swiece, przeczyscilem przeputnice i bez poprawy.

Gdy skasuje blad to sie nie pojawia kontrolka na desce ale dalej mozna go odczytac podpinajac sie.

Wydaje mi sie ze z elektryka powinno byc wszystko dobrze bo zmienilem nawet komputer w aucie ( mialem zapasowy z poprzednich problemow mi zostal).

ps. po wyczyszczeniu przepustnicy zauwazylem ze jest mala 1 mm szparka z kazdej stony, jak docisnie sie palcami to wtedy jest szczelnie ale ogolnie caly czas jest szparaka i czy tak to powinnow pozostac czy tez powinno byc szczelnie?

ps 2 . nie wiem czy zmieniac filtr paliwa bo nie wiem czy nie popsuje sie jakies cicnienie paliwa bo czytalem w jednym z watkow ze po zmianie wlasnie tego filtra zaczely sie problemy (?)

Jak byscie sie za to zabrali ?
z gory dziekuje.
Powrót do góry
bluevaneo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 350
Skąd jesteś (miejscowość / region): pod w-wa, mazowieckie
Posiadane auto: W414, vaneo 1.6 '02 LPG auto
Piwa: 17/2
Wysłany: Czw 16 Sty 2014, 18:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) a150 Blad:Cylinder 1 misfire/problemy z opaleniem gdy zimno


W pierwszej kolejności powinny być wymienione świece (np irydowe), lub sonda lambda, niż komputer który przecież tylko zbiera dane z wielu czujników i na ich podstawie steruje pracą silnika. Natomiast komputer gazowy po prostu kopiuje mapę komputera benzynowego. Podobny problem z przerywaniem miałem w innym samochodzie, winą był jeden z wtryskiwaczy benzynowych.

Swoją drogą, komputer gazowy też powinien posiadać interfejs z którego można odczytać ewentualne błędy w pracy silnika.

Odnośnie przepustnicy: u mnie w 1.6 też jest mała szczelina, tak jakby przepustnica nie była domknięta. Ale nie można tego dotykać, tak gdzieś kiedyś przeczytałem, stąd ograniczyłem się tylko do umycia wszystkiego w benzynie ekstrakcyjnej i sprayem do czyszczenie gaźników. Ale podobno też nie zabardzo można to robić bo przepustnica jest pokryta specjalnym środkiem przeciw osadzaniu się nagarów, no ale skoro nagary już są to trzeba to jakoś wyczyścić.
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Czw 16 Sty 2014, 20:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) a150 Blad:Cylinder 1 misfire/problemy z opaleniem gdy zimno


Faktycznie komputer silnika tylko steruje dawką paliwa i kątem wyprzedzenia zapłonu, na gazie sonda nigdy nie będzie dobrze pokazywać. Jest kilkanaście rzeczy które trzeba sprawdzić.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
bluevaneo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 350
Skąd jesteś (miejscowość / region): pod w-wa, mazowieckie
Posiadane auto: W414, vaneo 1.6 '02 LPG auto
Piwa: 17/2
Wysłany: Czw 16 Sty 2014, 22:17
Temat postu:

Re: a150 Blad:Cylinder 1 misfire/problemy z opaleniem gdy zimno


grzegorzk94 napisał:
ps. po wyczyszczeniu przepustnicy zauwazylem ze jest mala 1 mm szparka z kazdej stony, jak docisnie sie palcami to wtedy jest szczelnie ale ogolnie caly czas jest szparaka i czy tak to powinnow pozostac czy tez powinno byc szczelnie?


Jak ręką szczelnie zatkamy wlot powietrza to silnik zgaśnie, prawda? stąd jeśli przepustnica jest zamknięta, bo palcami ją dopchnęliśmy to też będzie szczelnie, i z braku powietrza silnik się zdławi i zgaśnie.
W tym dokumencie W168 throttle.pdf jest to opisane, że na wolnych obrotach przepustnica jest wychylona 10-12 stopni. Pozostaje pytanie, czy obecnie nie jest uszkodzona.

Tak wogóle to zależy od rozwiązania, np Ford, honda, mają IAC (idle air valve) i przepustnica może być zamknięta, bo powietrze dopływa dodatkowym kanałem.
Powrót do góry
grzegorzk94

Debiutant



Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydgoszcz
Posiadane auto: 307 2.2 2002
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 16 Sty 2014, 23:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) a150 Blad:Cylinder 1 misfire/problemy z opaleniem gdy zimno


bluevaneo napisał:
W pierwszej kolejności powinny być wymienione świece (np irydowe), lub sonda lambda, niż komputer .


swiece wymienione, cewki, kable ... a komputer mialem juz wczesniej kupiony zapasowy bo moj poprzedni siadl ale dal sie pozniej zregenerowac wiec mam dwa teraz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 16 Sty 2014, 23:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
archive_49

Auto Maniak



Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 588

Posiadane auto: mercedes 208 2.2 cdi, 2000,ford mondeo mk1 i mk2,fiat 126p,honda acura integra 1994rok,ford transit od 1998 rok,opel vectre 1998 rok,
Piwa: 24/1
Wysłany: Pią 17 Sty 2014, 00:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) a150 Blad:Cylinder 1 misfire/problemy z opaleniem gdy zimno


Witam, Mam pytanie,
Cytat:
Do tego na wolnych obrotach na gazie troszke nierowno chodzi a i czasem potrafi zgasnac (tak jaby sie zadlawial lub nie dostawal wystarczajaco czegos). Wymienilem cewki, swiece, przeczyscilem przeputnice i bez poprawy.

Jeśli na benzynie i na gazie, tak samo się zachowują, to możliwe że lewe powietrze łapie na kolektorze ssącym, i dziwne że komputer nic nie pokazuje, nawet w paramenta silnika nic a nic
Question
Powrót do góry
grzegorzk94

Debiutant



Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydgoszcz
Posiadane auto: 307 2.2 2002
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 22 Sty 2014, 11:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) a150 Blad:Cylinder 1 misfire/problemy z opaleniem gdy zimno


po dokladnej diagnostyce okazalo sie ze na 1 cylindrze cisnienie 6 a powinno byc wiecej, pod korkiem wlewu oleju jest zolta maz ale nie ubywa plynu z chlodnicy, na 99 % jest jakas nieszczelnosc z zaworem i na zimnym jest nieszczelnosc a jak sie rozgrzeje to ta nieszczelnosc jakos zanika gdy silnik sie rozgrzewa, do olejeu niby dostaja sie jakies spaliny powrotne i to z nich w polaczeniu z olejem robi sie ta zolta maz pod korkiem,

podsumowujac to nie uszczelka tylko nieszczelnosc zaworu ale do roboty tak czy tak caly silnik ( tak zrozumialem mechanika)
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Sro 22 Sty 2014, 21:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) a150 Blad:Cylinder 1 misfire/problemy z opaleniem gdy zimno


Cytat:
do olejeu niby dostaja sie jakies spaliny powrotne i to z nich w polaczeniu z olejem robi sie ta zolta maz pod korkiem

co do małej kompresji na jednym cylindrze tego nie bierz pod uwagę. Żółta maź to normalne zjawisko w tego typu autkach jeżdżące krótkie odcinki.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe


MercedesC 32 AMG

41 000

2001r.

247 000 km

śląskie

MercedesCLS 350

95 800

2013r.

136 750 km

lubelskie

MercedesA 160

29 700

2010r.

142 000 km

śląskie

MercedesB 180

16 900

2008r.

205 000 km

lubelskie

MercedesML 63 AMG

87 777

2008r.

119 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System