Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Vito ) Utratek mocy Vito 2.3 TD 97r



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mariuszmarkon

Czytelnik



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: Punto II 1.2 2002 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Lut 2014, 12:16
Temat postu:

Utratek mocy Vito 2.3 TD 97r


Witam,
Na wstępnie nakreślę poprzedzające okoliczności. Przez ostatnio pół roku mało jeździłem, głównie po mieście
Pod koniec października przeprowadzałem się z Krakowa do Gdańska, na autostradzie spokojnie jechał 130km/h (więcej mu nie cisnełem bo padał deszcz, była noc, zmęczenie)
Przez listopad praktycznie nie jeżdżony, na początku grudnia zaczełem jeździć nim do pracy i zauważyłem wyciek paliwa z pod przewodu z pompy do wtrysku, jeździłem tak ze 3 tygodnie ponieważ jedyny mechanik jakiego tu znałem i ufałem nie miał za bardzo czasu się za to wziąść, albo auto było mi potrzebne. W zwiazku z wyciekami delikatnie operowałem gazem by za
duże ciśnienie nie wywalało za dużo paliwa. Usterka usunięta na przełomie roku (w pompie jest taki kołnierzyk z którego wychodzi przewód i on się minimalnie odkrecił, naprawa nie wymagała ruszania pompy wtryskowej jedynie kolektor był odkręcony, do tego wymieniłem świece żarowe bo jedna była przepalona od kilku tygodni)
Odbierałem auto jak był atak zimy i na drogach pełno błota śnieżnego, w związku z tym jazda po mieście bardzo delikatna, choć wówczas już wydawało mi się że nie reaguje na pedał gazu tak jak przedtem, lecz tłumaczyłem sobie że to przez breje śnieżne. W połowie stycznia jazda z Gdańska do Łodzi prawie cały czas autostradą i maksymalna prędkość jaką osiągał to ok 120 km/h (no z dużej góry dochodziło do 130km/h gdzie jeszcze pół roku temu spokojnie dochodził do 150km/h), od naciśnięcia gazu tak ponad 2/3 nie było zupełnie reakcji ani różnicy. Do tego znacznie wzrosło spalanie 10.5 litra na 100 km (ostatnia jazda na trasie z października autostrada/drogi krajowe wunosiło lekko ponad 8 l/100)
Myślałem że to wina paliwa z Leclerka, 2 razy zatankowałem po około 30 litrów paliwa z Shela, wracałem przez Płock do Gdańska zwykłymi drogami na zasadzie ecodrivingu (bardzo delikatnie z gazem by nie mieć takich przepałów i w Gdańsku po zatankowaniu na BP wielkie zdziwienie - spalanie w okolicach 7.5 l/100 km. Byłem pewien zatem że to wina paliwa, wyskoczyłem na obwodnicę by sprawdzić lecz nie stety różnicy specjalnie nie było - maksymalna po dłuższej prostej to 125 km/h z górki 135 km/h)
Byłem u tego mechanika (ogólnie dobry gościu specjalizujący się w samochodach grupy VW, serwisowałem u niego przez wiele lat T4) ale na Vito to się za bardzo nie zna i nie ma pojęcia o co chodzi, sprawdził tylko że się turbina na pewno załącza (po rurze dolotowej) i zauważył że są jakieś przedmuchy spalin z za silnika do jego komory przy bardzo wysokich obrotach (wydech nie szczelny (katalizator usunięty był już dawno). On specjalnie nie ma czasu bawić się w dochodzenia co może być tego powodem, ponieważ ma pełne ręce roboty, ja też nie bardzo mam możliwość zostawienia mu auta na dłuższy czas ponieważ niedawno zacząłem pracę i jest mi ono potrzebne. Doradził mi szukać porady u kogoś kto się na Vito zna, ja mieszkałem przez kilka lat w Krakowie i tam takich mechaników znałem, tu nie znam żadnego.
Samochód odpala bez żadnego problemu nawet przy - 22 stopniach na starym akumulatorze za pierwszym razem szedł, pracuje równo, ale jak się mu przyciśnie gaz powyżej tych 2/3 to nic się nie dzieje (sprawdzałem też czy to nie wina linki - na pompie działa na maksimum)

Macie jakieś sugestie lub znacie kogoś kto to zdiagnozuje w Gdańsku za niezbyt duże pieniądze (nie pracowałem przez kilka miesięcy i jestem nieco spłukany z kasy). Nie jest to sprawa pilna poniewaz po mieście się tego tak nie odczuwa a rzadko jadę w trase, lecz jednak gdy wyjeżdżam to brak tej mocy mocno się odczuwa.

Mariusz
Powrót do góry
maniuś65

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 248
Skąd jesteś (miejscowość / region): dęblin
Posiadane auto: volkswagen sharan 2,0 b+gs 96r.
Piwa: 27/2
Wysłany: Nie 23 Lut 2014, 18:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Utratek mocy Vito 2.3 TD 97r


Tak po krótce odkręcany był króciec - gniazdo przewodu wysokiego ciśnienia? Tam jest zaworek utrzymujący ciśnienie w przewodzie więc powinien dobrze pracować . silnik pracuje równiuteńko na każdym zakresie obrotów? Ustalić trzeba nieszczelność układu wydechowego np jeśli był ściągany kolektor to również odkręcany był przewód od egr. uciekające spaliny = mniejsza wydajność turbiny = mniejsza moc = większe zużycie paliwa.

pisania dużo w gardle sucho a sponsorów brak.
Powrót do góry
mariuszmarkon

Czytelnik



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: Punto II 1.2 2002 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Lut 2014, 22:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Utratek mocy Vito 2.3 TD 97r


Dzięki. Jak będzie ładniejsza pogoda i będę miał trochę czasu to to posprawdzam tyle na ile mam o tym pojęcia, jak nie będę musiał chyba poszukać tu jakiegoś specjaliste od Vitków
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Vito »

Opinie o samochodach Mercedes Vito - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 220

36 900

2011r.

227 000 km

lubelskie

MercedesA 170

15 490

2005r.

219 831 km

pomorskie

MercedesGLC 300

139 990

2017r.

139 077 km

pomorskie

MercedesR 350

69 700

2012r.

260 000 km

mazowieckie

MercedesA 150

12 490

2004r.

166 333 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System