Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nieregularna praca silnika/drzenie auta przy postoju 1.7CDI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cameleons

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow/Szkocja
Posiadane auto: Mercedes 170CDI 2003r elegance, przebieg 67 tys mil
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Sty 2014, 13:00
Temat postu:

Nieregularna praca silnika/drzenie auta przy postoju 1.7CDI


Koledzy posiadajacy A klase, mam problem ktory pojawil sie ok.2 msc temu.
Podkreslam ze mam automatyczna skrzynie I auto poza opisywana usterka bdb pracuje I nie ma ubytkow mocy.
Auto czasami drzy na postoju lub przy ruszaniu - odglos jakby nieregularnej pracy silnika. Nie brzeczy jak ''typowy diesel'' rowno, a w sposob zaklucony, niestaly. Na poczatku zdarzalo sie to co 3-4 zatrzymanie autem np. na swiatlach czy przy parkowaniu a teraz juz praktycznie co drugie zatrzymanie auta. Drzenie auta przechodzi po dodaniu gazu i predkosci powyzej ok 15-20km.
NIe ma to raczejnic wspolnego z zimnych czy rozgrzanym silnikiem. Czasami drzy po 2minutach, a czasami dopiero zaczyna drzec po 20-30minutach jazdy. Drzenie jednak zazwycaj wystepuje na rozgrzanym silniku, nawet po 2minutach, a na zimnych praktycznie nigdy. Przy drezniu auta i nieregularnej pracy silnika czasami wyczuwam lekkie drzenie pedala gazu, ktore przechodzi przy 15-20km. Jest to strasznie deprymujace, raz pojawia sie raz nie - praktycznie zawsze auto drzy jezeli koncze 30-40min jazde i parkuje pod domem.
Pierwsza mysl to cos zlego z wtryskami, zakupilem dobry srodek oczyszczajacy, dodalem do paliwa 2 razy jednak nie za bardzo pomaga. Auto nie stracilo mocy, pracuje bdb, zadnych zapachow spalin w kabinie nie mam. Drzenie auta i ta nieregularna praca silnika slyszalna tylko i wylacznie przy bardzo wolnej jezdzie lub postoju.
4 msc temu wymienialem komplet filtrow i olej. Automatyczna skrzynia tez pracuje bez zarzutow. Prosze o cenne uwagi jesli mieliscie podobny problem.
Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
archive_49

Auto Maniak



Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 588

Posiadane auto: mercedes 208 2.2 cdi, 2000,ford mondeo mk1 i mk2,fiat 126p,honda acura integra 1994rok,ford transit od 1998 rok,opel vectre 1998 rok,
Piwa: 24/1
Wysłany: Nie 19 Sty 2014, 13:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nieregularna praca silnika/drzenie auta przy postoju 1.7CDI


Witaj, tematy już są poruszane, wystarczy poszukać problemy zgodnie z twoimi problemami: http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=150616
Powrót do góry
cameleons

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow/Szkocja
Posiadane auto: Mercedes 170CDI 2003r elegance, przebieg 67 tys mil
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Sty 2014, 14:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nieregularna praca silnika/drzenie auta przy postoju 1.7CDI


Dzieki Mercel za porade ale zaproponowany link I jego temat nie za bardzo dotyczy mojego problemu. Wlasciciele aut tam dyskutujacych sa wlascicielami silnikow benzynowych z LPG, poza tym wystepujace u mnie objawy to nie sa metaliczne dzwieki kilkukrotnie opisane w podeslanym linku.
Od 2h przeszukuje forum, znalazlem kilka zblizonych watkow mniej lub bardziej rozwinietych w temacie szarpania/drgania auta. Jedni opisuja problem jako silnik terkaczacy jak traktor - to jest dokladnie to co nazywam nieregularna praca u mnie. U kilku forumowiczow pomogly wymiany podkladek/uszczelek pod wtryskami. Z duzym prowdopodobienstwem mysle ze u mnie jest podobny problem, szczegolnie po odsluchaniu nagrania pracy silnika dostepnego w dyskusji pod linkiem http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=123486.
Mam pytanie do Kolegow czy ktos jest w stanie opisac jak wyglada praca silnika z zepsutymi/zle dzialajacymi wtryskami?
Zastanawiam sie czy niepoprawnie dzialajace wtryski/1, 2, 3 czy 4 powodowalyby ze raz auto drzy a raz nie, czy po prostu objawy szarpania wystepowalyby za kazdym razem - nie tak jak u mnie, nieregularnie I glownie przy manewrowaniu na postoju.
Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
archive_49

Auto Maniak



Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 588

Posiadane auto: mercedes 208 2.2 cdi, 2000,ford mondeo mk1 i mk2,fiat 126p,honda acura integra 1994rok,ford transit od 1998 rok,opel vectre 1998 rok,
Piwa: 24/1
Wysłany: Nie 19 Sty 2014, 15:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nieregularna praca silnika/drzenie auta przy postoju 1.7CDI


Jeżeli praca silnika masz taką samą, jaką podaną na linku: to w tym przypadku wtryski są dobre. Jeśli można mówić o pracy zepsuty wtrysków, to auto w ogóle nie odpala, więc w twoim przypadku, pomoże wymiana uszczelki pod wtryskami. Pozdrawiam
http://vimeo.com/21489571
Powrót do góry
cameleons

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow/Szkocja
Posiadane auto: Mercedes 170CDI 2003r elegance, przebieg 67 tys mil
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Sty 2014, 18:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nieregularna praca silnika/drzenie auta przy postoju 1.7CDI


Mercel napisał:
Jeżeli praca silnika masz taką samą, jaką podaną na linku: to w tym przypadku wtryski są dobre. Jeśli można mówić o pracy zepsuty wtrysków, to auto w ogóle nie odpala, więc w twoim przypadku, pomoże wymiana uszczelki pod wtryskami. Pozdrawiam
http://vimeo.com/21489571



Mercel dziekuje za konstruktywna odpowiedz - mam nadzieje ze wymiana 4 uszczelek pod wtryskami definitywnie pomoze. Przez ostatnie 4lata posiadalem Passata B5 I przyznam szczerze, ze nigdy problemow tego typu nie mialem - auto bylo praktycznie bezawaryjne przy przejechaniu 80tys km I dobiciu do 300tys! Obecny Mercedes ma przebieg sprawdzony - jedynie 66tys mil = 105600 i juz taka nierowna praca silnika troche mnie negatywnie zaskoczyla...
Czy ktos z forumowiczow wymienial te uszczelki w warsztacie i moglby podzielic sie ile kosztowalo z robocizna i czy warto zakupic uszczelki jakies sprawdzonej firmy? Przy tak malej ilosci msc pod maska podejrzewam ze wymiana jest dosc klopotliwa i kosztowna...
Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Nie 19 Sty 2014, 18:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
archive_49

Auto Maniak



Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 588

Posiadane auto: mercedes 208 2.2 cdi, 2000,ford mondeo mk1 i mk2,fiat 126p,honda acura integra 1994rok,ford transit od 1998 rok,opel vectre 1998 rok,
Piwa: 24/1
Wysłany: Nie 19 Sty 2014, 19:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nieregularna praca silnika/drzenie auta przy postoju 1.7CDI


Witaj. Niestety, dzisiejsze Mercedesy już nie są takie ciekawe, jak kiedyś. Tym bardziej że ich produkcja, opiera się na podwykonawcy.

Naprawa niestety, o ile da się wtryskiwacze wyjąc, a to już trudno powiedzieć.
Koszt robocizny w zależności od wyjęcia wtryskiwaczy, jeśli uda się wyjąc wtryski bez problemowo, to koszt robocizny już taniej. Ale nie każdy warsztat może się podjąć, że względu ryzyka uszkodzenia głowicy lub pokrywy zaworów. Więc polecam poszukania warsztatu, który posiada specjalne urządzenie do wyjęcia wtrysku oraz przeczyszczenia gniazda wtryskiwaczy. Zakup uszczelki do wtryskiwaczy, kupisz w każdym sklepie Mercedesa i kosztują w zależności od marży sprzedawcy. W mojej okolicy, kosztuje 16 zł, jak dla mnie trochę za dużo, ale cóż nie ma innego wyjścia. Pozdrawiam


Cytat:
Koszty jakie by nie było, to i tak musisz zrobić. Kwestia do gadania się z mechanikiem.
Powrót do góry
rychopycho

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice /Śląskie
Posiadane auto: Mercedes Vaneo 1.7 CDI 2002 Automat
Piwa: 2/3
Wysłany: Nie 19 Sty 2014, 20:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nieregularna praca silnika/drzenie auta przy postoju 1.7CDI


Witaj
wyjęcie wtrysków w zależności od komplikacji około 800 - 1000 podkładki miedziane pod wtryski w ASO 3 złote sztuka należy też wymienić śruby mocujące wtryski jedna na dwa wtryski. Nie pamiętam ceny ale to parę złotych. Zięć robił to parę tygodni temu właśnie w A klasie dlatego znam ceny.
Powrót do góry
Marcin-CDI

Dyskutant



Dołączył: 25 Sty 2014
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: JAZZ 2004/5, CRV 08
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Mar 2014, 23:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nieregularna praca silnika/drzenie auta przy postoju 1.7CDI


Ja robiłem ostatnio podkładki pod wtryskami, koszt roboty z podkładkami około 250zł-350zł, ale też słyszałem o kwotach 600zł i więcej jeśli coś będzie nie tak z gniazdami (otworami) na wtryski..
Z tego co się orientowałem to koszta sa najczęściej koło 300 zł (dużo roboty żeby się dostać).
Powrót do góry
gadu-gadu
meteor3000

Czytelnik



Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wroclaw
Posiadane auto: Mercedes W168 A170
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Kwi 2014, 12:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nieregularna praca silnika/drzenie auta przy postoju 1.7CDI


Witam
Mam podobny problem z A klasą W168 A170 z 2003r., auto chodzi mi jak traktor od jakiegoś roku. Próbowałem wszystkiego w stylu płyny STP, wymiana olej, dolewanie oleju T2 ok 1l na bak, wszystko działało na chwilę. Teraz doszło do tego że auto szarpie podczas ruszania i hamowania silnikiem. Auto pali normalnie, nie ma spadku mocy. Byłem już u kilku mechaników w różnych częściach Wrocławia i poza. Generalnie diagnoza to wtryski. Ale jak mogły paść wtryski jak auto ma przejechane ok 120 tys. km i jest w rodzinie od nowości. Do ASO już nie jeżdżę bo unikają tego tematu jak ognia. Zawsze mi znajdą coś innego i kasują po parę tysięcy zł. Proszę o pomoc bo już nie mam siły do tego samochodu, w kółko się coś sypie, w zeszłym roku musiałem wymienić łożysko w skrzyni biegów ponad 3 tys. zł. alternator juz robiłem dwa razy kolejne 3tyś. sprężarka klimy regeneracja 1500zł i zaczynam mieć dość tego auta.
Pomocy!!!!
Powrót do góry
rychopycho

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice /Śląskie
Posiadane auto: Mercedes Vaneo 1.7 CDI 2002 Automat
Piwa: 2/3
Wysłany: Sro 16 Kwi 2014, 21:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nieregularna praca silnika/drzenie auta przy postoju 1.7CDI


Pompo wtryski są bardzo wrażliwe na jakość paliwa więc w Polsce jest możliwe że to wtryski nawet przy tak małym przebiegu.
Powrót do góry
joshua79

Debiutant



Dołączył: 24 Sie 2008
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Twierdza Breslau
Posiadane auto: w168 A170 CDI 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Kwi 2014, 09:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nieregularna praca silnika/drzenie auta przy postoju 1.7CDI


Jeśli pracuje jak traktor, to pewnie podkładka pod wtryskiem. Standardowy problem. Nie pomoże tu dolewanie niczego.
Drugie co przychodzi na myśl to przepływomierz - potrafi pokazywać głupoty a sterownik się pod te głupoty dostraja. Sprawdzić, próbować przeczyścić izopropanolem, a jak dead to wymienić.
Jeśli jest padnięty całkiem, to ECU podstawia myślę uśrednione wartości pt. "byle jechało".
Powrót do góry
gadu-gadu
meteor3000

Czytelnik



Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wroclaw
Posiadane auto: Mercedes W168 A170
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Cze 2014, 10:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nieregularna praca silnika/drzenie auta przy postoju 1.7CDI


Dziękuję za podpowiedzi zdecydowałem brać się za wtryski tylko muszę kasę uzbierać bo po ostatnich ulewach 3 raz walną alternator - płytka sterowania wyglądała jak by ją piorun strzelił. Dodatkowo mam kolejny problem tz. auto nie pali na ciepłym siniku. Miałem tak kilka razy. Za pierwszym odpalił po dłuższym rozruchu ale za drugim musiał stać ze 2h i dopiero odpalił. Wczoraj musiałem go na linie holować bo nic nie pomagało( wietrzenie, odpięcie akumulatora) a auto normalnie kręciło. Nie wiem co teraz robić, auto stoi w warsztacie i dumają. Proszę pomocy!!! Sad
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla


MercedesE 220

92 900

2017r.

203 100 km

kujawsko-pomorskie

MercedesE 200

69 900

2010r.

36 000 km

mazowieckie

MercedesB 180

16 900

2007r.

212 463 km

pomorskie

MercedesE 350

49 900

2009r.

313 507 km

kujawsko-pomorskie

MercedesCLS 500

119 900

2011r.

75 372 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System