Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Klima w W168 po nabiciu działała 1-miesiąc


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ chłodzenia i ogrzewanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KashmirBB

Czytelnik



Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Mercedes,W-168,A-160,1.6,1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Kwi 2014, 20:31
Temat postu:

Klima w W168 po nabiciu działała 1-miesiąc


Dzień dobry.Klima nie działała,sprawdziłem-brak czynnika-nabiłem,szczelność sprawdzona ponąć nieszczelna lub jakieś nie wyrównane ciśnienia w układzie,układ cały sprawdzony(niby szczelny-nic nie wyszło)po miesiącu pusto klima znowu nie chłodzi.Mogę prosić o jakieś sugestie,porady,z góry dziękuję i pozdrawiam użytkowników forum.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Wto 08 Kwi 2014, 22:01
Temat postu:

Re: Klima w W168 po nabiciu działała 1-miesiąc


KashmirBB napisał:
szczelność sprawdzona ponąć nieszczelna
układ cały sprawdzony(niby szczelny-nic nie wyszło)

To w końcu szczelny - czy nieszczelny? Jakoś nie potrafię zrozumieć tego co piszesz. Chociaż prawdę mówiąc jest to niezbyt skomplikowana dedukcja: skoro gaz był, a po czasie go nie ma - to raczej znaczy, że uciekł. Chyba że można wyciągnąć inne wnioski?
Powrót do góry
KashmirBB

Czytelnik



Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Mercedes,W-168,A-160,1.6,1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Kwi 2014, 21:51
Temat postu:

Odp


No właśnie 0-śladów wycieków,szczelność sprawdzona,ręce opadają,mechanik twierdzi że nieszczelna ale po rozebraniu klimy na częśći 1-erwsze wygląda na szczelną.Dodam że w ciepłe dni syczy w kokpicie ale nie chłodzi
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pią 11 Kwi 2014, 22:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Klima w W168 po nabiciu działała 1-miesiąc


Czy przy nabijaniu był dodany to gazu taki znacznik świecący w ultrafiolecie? Wtedy pojawia się on w miejscu przecieku i pomaga zlokalizować uszkodzenie.
Powrót do góry
KashmirBB

Czytelnik



Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Mercedes,W-168,A-160,1.6,1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Kwi 2014, 10:49
Temat postu:

re


Tak był tzw.contrast
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 12 Kwi 2014, 10:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Sob 12 Kwi 2014, 22:07
Temat postu:

Re: Odp


KashmirBB napisał:
No właśnie 0-śladów wycieków,szczelność sprawdzona,ręce opadają,mechanik twierdzi że nieszczelna ale po rozebraniu klimy na częśći 1-erwsze wygląda na szczelną.Dodam że w ciepłe dni syczy w kokpicie ale nie chłodzi

No to może zawór którym się wpina do układu nie trzyma?
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
KashmirBB

Czytelnik



Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Mercedes,W-168,A-160,1.6,1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Kwi 2014, 20:23
Temat postu:

re


też jest wporządku cały układ przejrzany niby sczelny jednak czynnik uciekł
Powrót do góry
Mietek21

Debiutant



Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: MB W168, '98, A160 classic, MB W168, '97, A160 elegance
Piwa: 3/1
Wysłany: Sob 31 Maj 2014, 13:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Klima w W168 po nabiciu działała 1-miesiąc


Cudów nie ma, jak pusty układ to musi być jakaś nieszczelność. Sprawdź sprężarkę. Słyszałem, że sama sprężarka może mieć jakieś wewnętrzne nieszczelności, albo parownik. Znajduje się w kabinie, więc i syczenie by się zgadzało.
P.S. Upewnij się jeszcze, czy napewno facet wpuścił wraz z czynnikiem konrast. Słyszałem ostatnio historię, że gość przyjechał do mojego mechaniora z podobnym problemem zarzekając się, że mu inny "specjalista" nabił układ kontrastem a okazało się, że najprawdopodobniej chciał mu nabić - a raczej jego nabił - w butelkę bo kontrastu nawet grama nie było w układzie. Więc może pomyśl o zmianie warsztatu. Ja dopiero w trzecim warsztacie w znalazłem ratunek. Jestem wybredny i nieufny wobec mechaników, bo nikt nie jest w stanie zaopiekować się moimi "babymercami" jak ja sam, ale czasem już nie mam wyjścia i muszę jechać do doktora;)
Powrót do góry
siutek

Debiutant



Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń/Chełmża
Posiadane auto: M-B A170 CDI 1,7l, 2002r
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 25 Lip 2014, 22:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Klima w W168 po nabiciu działała 1-miesiąc


Podepnę się do tematu, bo mam całkiem podobną sytuację.

we wtorek podjechałem do warsztatu by nabili mi klime, była zupełnie pusta, nawet sprężarka nie pracowała, ciśnienia nie było wcale.

po napełnieniu mechanik stwierdził, że wszystko gra, i że wszystko jest ok, nie ma nieszczelności.

no i było super... przez 3 dni, do dzisiaj (piątek). wracając do domu, stwierdziłem, że sprawdzę jak to działa (upałów nie ma, więc nie miałem potrzeby by jeździć non stop na klimie). no i niestety klima przestała działać. tzn sprężarka chodziła, nawiew był, ale oceniam, że temperatura była mniej więcej taka jak na zewnątrz. to nie było to co po nabiciu.

dla jasności: temperaturę miałem ustawioną najniżej.

zastanawiam się, czy jechać do faceta robić mu awanturę, że to jego sprawdzanie to o kant tyłka może rozbić. czy po prostu potulnie razem z nim szukać przyczyny, bo coś nam musiało umknąć. oczywiście licząc się z dodatkowym kosztem.

a najlepsze jest to, że w niedzielę jadę do krakowa, z torunia. chciałem mieć auto przygotowane na tip-top :/
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pią 25 Lip 2014, 22:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Klima w W168 po nabiciu działała 1-miesiąc


siutek napisał:
we wtorek podjechałem do warsztatu by nabili mi klime, była zupełnie pusta, nawet sprężarka nie pracowała, ciśnienia nie było wcale

Pierwszy błąd - żyjesz w poprzedniej epoce kiedy kompresor się włączał i wyłączał. W A-klasie kompresor PRACUJE CAŁY CZAS. Zmienia się tylko jego wydajność.
siutek napisał:
no i niestety klima przestała działać. tzn sprężarka chodziła, nawiew był, ale oceniam, że temperatura była mniej więcej taka jak na zewnątrz.
Tu dochodzimy do sedna sprawy. Ponieważ kompresor kręci się cały czas, to potrzebuje smarowania. Tłoczki kompresora smarowane są olejem który niesie ze sobą czynnik chłodzący (gaz). Jeżeli gazu nie ma - to nie ma smarowania. Czyli najprawdopodobniej zrobiłeś "killa" klimie na własne życzenie. NIE WOLNO przy tego typu kompresorze i pustej instalacji dopuszczać do pracy silnika! Nie ma gazu - po co mi klima- jest zima - szkoda kasy - zrobię to na wiosnę Evil or Very Mad
Jak gaz uszedł - to jest w instalacji dziura. Jak jest dziura - to równie dobrze może się do środka dostać wilgoć i zanieczyszczenia. A to najprostsza droga do zanieczyszczenia układu i zniszczenia kompresora i zaworu rozprężnego. Pomijając że opiłki z pracującego na sucho kompresora rozchodzą się po całym układzie i wcale nie jest łatwo się ich pozbyć.
siutek napisał:
zastanawiam się, czy jechać do faceta robić mu awanturę, że to jego sprawdzanie to o kant tyłka może rozbić. czy po prostu potulnie razem z nim szukać przyczyny, bo coś nam musiało umknąć. oczywiście licząc się z dodatkowym kosztem.

Raczej to drugie. Teraz wiesz więcej.
Powrót do góry
siutek

Debiutant



Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń/Chełmża
Posiadane auto: M-B A170 CDI 1,7l, 2002r
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 25 Lip 2014, 22:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Klima w W168 po nabiciu działała 1-miesiąc


Gerri napisał:

Pierwszy błąd - żyjesz w poprzedniej epoce kiedy kompresor się włączał i wyłączał. W A-klasie kompresor PRACUJE CAŁY CZAS. Zmienia się tylko jego wydajność.

Ja się na tym nie znam, facet kazał podnieść maskę - podniosłem. Posłuchał, coś dotknął i stwierdził, że klima pusta bo kompresor nie pracuje. Jak zrobił swoje, to klima działała, więc gdzie tu "kill"?
Minusem jest fakt, że klima w tych autach włącza się automatycznie po odpaleniu silnika tak?? Można ją wyłączyć dopiero po wciśnięciu przycisku. Wychodzi więc na to, że każdorazowo, przy kolejnym aucie powinienem studiować instrukcję obsługi, bo być może coś działa inaczej niż w większości innych aut. W nissanie, którego miałem wcześniej, aby uruchomić klime, musiałem ją włączyć.

Pytanie co według Ciebie jest tym killem, co się spieprzyło, skoro po zabiegu napełnienia zarówno czynnikiem jak i olejem klima działała, a po 3 dniach przestała?
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sob 26 Lip 2014, 00:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Klima w W168 po nabiciu działała 1-miesiąc


siutek napisał:

Minusem jest fakt, że klima w tych autach włącza się automatycznie po odpaleniu silnika tak?? Można ją wyłączyć dopiero po wciśnięciu przycisku.

Mylisz się - czytaj ze zrozumieniem. Kompresor działa CAŁY CZAS - a nie "zawsze po odpaleniu silnika" - i nie ma możliwości, żeby go wyłączyć! Zmienia się tylko wydajność - jeżeli działa na poziomie kilku procent to dla użytkownika sprawia wrażenie, że klima jest wyłączona. Dalej się jednak kręci, pracuje i elementy wewnątrz w przypadku braku gazu MIELĄ SIĘ BEZ SMAROWANIA.
siutek napisał:
Wychodzi więc na to, że każdorazowo, przy kolejnym aucie powinienem studiować instrukcję obsługi

Chyba jednak nie mamy o czym dyskutować Evil or Very Mad To niby dla kogo jest instrukcja? JA JESTEM MACZO! Nie potrafiłbym sobie poradzić z głupim autem bez przeczytania równie głupiej instrukcji??
Powiem ci coś: kilkanaście lat jestem związany zawodowo z Mercedesem. Ale często się zdarza, że sobie po prostu siadam i czytam instrukcję auta (TAK - właśnie tą instrukcję dla głupoli!) I najczęściej dowiaduję się czegoś nowego, o czym do tej pory nie wiedziałem. I wcale nie uważam tego za powód do wstydu!
siutek napisał:
Pytanie co według Ciebie jest tym killem, co się spieprzyło, skoro po zabiegu napełnienia zarówno czynnikiem jak i olejem klima działała, a po 3 dniach przestała?

W przypadku braku czynnika kompresor pracuje z minimalną wydajnością. Może w czasie pracy tłoczków na sucho powstały jakieś opiłki, jednak z uwagi na brak gazu (czynnika krążącego w instalacji) opiłki pozostawały w kompresorze. Po nabiciu gazu i oleju wydajność kompresora się zwiększyła, a powstałe w kompresorze zanieczyszczenia zaczęły krążyć po układzie. Może zatkały zawór rozprężny? Może nadwyrężony kompresor nie wytrzymał wzrostu obciążenia po napełnieniu układu? Na kółku pasowym kompresora jest gumowe sprzęgiełko - w przypadku gdy kompresor się zatrze mogłoby dojść do zerwania całego napędu i unieruchomienia wszystkich urządzeń napędzanych paskiem: wspomagania, alternatora, klimy, pompy wody. W takim awaryjnym przypadku to gumowe sprzęgiełko ulega zerwaniu i pomimo tego, że kółko pasowe kompresora się kręci, to napęd nie jest przekazywany na oś i KOMPRESOR ( jego mechanizm wewnątrz) JEDNAK PRZESTAJE SIĘ KRĘCIĆ! Kręci się TYLKO jego kółko pasowe! Ale tu już się trzeba przyjrzeć - a niestety nie każdemu się chce...
Pierwsze do zrobienia - sprawdzić czy w układzie jest gaz.
Drugie - sprawdzić, czy po wysterowaniu klimy na chłodzenie pojawia się różnica ciśnień (co świadczy o działaniu klimy) Układ może być szczelny i napełniony gazem, ale jeżeli różnica ciśnień się nie pojawi, to efektu chłodzenia nie będzie. Takie niestety są nieubłagane prawa termodynamiki.
Powrót do góry
Marcin-CDI

Dyskutant



Dołączył: 25 Sty 2014
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: JAZZ 2004/5, CRV 08
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Sie 2014, 21:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Klima w W168 po nabiciu działała 1-miesiąc


Sprężarka ma coś takiego jak sprzęgło, gdy ja wyłączymy przyciskiem nie pracuje. I nie ma czegoś takiego że sprężarka bez czynnika pracuje i się zmieli wszystko w środku. Chyba że zostało uszkodzone sprzęgło klimy i sam kompresor poprzez brak czynnika który uciekł podczas pracy sprężarki (najczęściej).
U mnie po nacisnięciu działa jak w każdym aucie po wyłączeniu kręci się tylko na sprzegle. O wydajności mniejszej większej tez pierwsze słysze. Albo się załącza częściej albo mniej (jak w każdym innym aucie z lat W168/9.
pozdr
Powrót do góry
gadu-gadu
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Wto 19 Sie 2014, 23:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Klima w W168 po nabiciu działała 1-miesiąc


Marcin-CDI napisał:
O wydajności mniejszej większej tez pierwsze słysze.

Usiłujesz sugerować, że skoro TY o tym nie słyszałeś - to czegoś takiego nie ma? Jesteś po prostu cienias w tym temacie. POszukaj sobie, pogugluj i się dowiedz, co masz w aucie. A potem podpisz się ponownie pod tym, co napisałeś powyżej.
Tu masz przykładowy link - jak zaznaczono w tekście dotyczy również Mercedesa:
http://www.laser-sinex.pl/auto-klimatyzacja-samochodowa/kompresory-sterowane-zaworem-elektromagnetycznym/
Tu jeszcze jeden link:
http://www.motofaktor.pl/47,2/WARSZTAT-24-7/Sprezarki-o-zmiennej-wydajnosci-,2217.html

Jeżeli byś jednak przeoczył - to zacytuję dosyć istotny fragment z drugiego tekstu:

sprężarki o zmiennej wydajności nie posiadają rozłączanego sprzęgła elektromagnetycznego. Posiadają jednak tzw. sprzęgło przeciążeniowe. W przypadku wystąpienia nadmiernych oporów w czasie pracy sprężarki następuje zerwanie tego sprzęgła. Koło napędzające obraca się wówczas swobodnie nie powodując ruchu tłoczków. Zerwanie sprzęgła przeciążeniowego następuje w przypadku zatarcia sprężarki lub gdy nastąpił niekontrolowany wzrost ciśnienia w układzie.

Ciągła praca sprężarki o zmiennej wydajności oznacza, że nie wolno eksploatować pojazdu, gdy nastąpił całkowity wyciek czynnika. Smarowanie sprężarki realizowane jest bowiem przy pomocy oleju zmieszanego z czynnikiem. Brak czynnika oznacza zanik smarowania i nieuchronne zatarcie sprężarki.
Powrót do góry
Marcin-CDI

Dyskutant



Dołączył: 25 Sty 2014
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: JAZZ 2004/5, CRV 08
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Sie 2014, 08:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Klima w W168 po nabiciu działała 1-miesiąc


W takim razie u mnie jest sprezarka z czasow miedzywojennych. Bo sprzeglo ma i sie rozlacza. I silnik czuje zalaczona i wylaczona. Jak i spalanie.
Ale widocznie sie nie znam co mam i co mialem w reku.
pozdrawiam

ps. "Googluj" dalej.
sory za literowki ale pisze z tel.
Pozdr.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ chłodzenia i ogrzewanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ chłodzenia i ogrzewanie


MercedesE 220

65 990

2015r.

292 340 km

pomorskie

MercedesC 220

36 000

2011r.

227 000 km

lubelskie

MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie

MercedesC 180

94 800

2019r.

50 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

109 850

2019r.

34 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System