Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) Sprinter 513 2.2CDI - 2009 - błąd P2263 - spadek mocy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Front242

Czytelnik



Dołączył: 13 Sie 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lomza
Posiadane auto: Sprinter 513
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Sie 2014, 20:45
Temat postu:

Sprinter 513 2.2CDI - 2009 - błąd P2263 - spadek mocy


Sprinter 513 2.2CDI - 906 rocznik 2009 - błąd P2263

Od miesiaca czasu walcze z problemem zapalajacej sie kontrolki check engine ( pomaranczowy kolor - silnik )
Kontrolka zapala sie w roznych sytuacjach , nie ma tu jakiejs powtarzalnosci . Na zimnym , na goracym silniku , zaraz po odpaleniu auta , podczas jazdy , czy jade obciazony czy pusty itd.
Po zapaleniu sie kontrolki , auto traci moc i cisnie max do 90km/h . Po wylaczeniu i wlaczeniu silnika 2 razy ( zawsze 2 razy pomagaja ) kontrolka sie nie pali ponownie i auto jedzie normalnie .
Po ilus tam km , czasem po 5km czasem po 120 km , kontrolka znowu sie zapala i znowu spadek mocy . Po podpieciu do kompa zawsze wywala ten sam blad P2263 .

Bylem juz w :
- 3 razy w ASO MERCEDESA w Bialymstoku i nic to nie dalo ... Naciagneli mnie na wymiane puszki podcisnienia i za druga wizyta na wymiane rury od intercoolera . Zostawilem u nich okolo 3000zl .
Problem nie zostal rozwiazany . Powiedzieli mi ze trzeba wymienic biturbo , cena nowego z wymiana okolo 11-12 tysiakow . Pojechalem do serwisu BOSCHA , stwierdzili ze turbina jest dobra i 5 innych mechanikow powiedzialo tez ze turbina jest OK . Tez w ASO MB bialystok powiedzieli mi ze nie gwarantuja na 100% ze to jest turbina , moze to byc cos innego ... dobry numer co ? naprawa za okolo 12 tysiecy i robia sobie eksperymenty na moim aucie .
- bylem u jakiegos magika pod Zambrowem co przepalil mi filtr DPF , koszt 100 zeta - [cenzura] co to dalo ( namiar dostalem od dealera samochodow uzywanych , ze ponosc gostek mistrz swiata - wszystko naprawi )
- w Bialymstoku na ulicy GEDYMINA ( wszyscy chwala ze to najlepszy mechanik od meskow w bialym ... ale ma za maly/niski warsztat zeby do srodka sprinterem z kontenerem wjechac , przez to odmowil naprawy )
- w serwisie BOSCH w Lomzy , gdzie tez nie wiedza co i jak , za podpinke do kompa i sprawdzenie zaplacilem 100 zeta , powiedzieli ze komputer wykazal ze 3 swiece zarowe sa do wymiany i od tego trzeba zaczac ( koszt z wymiana okolo 800 zeta ) i pozniej sie zastanawiac co moze byc dalej ...
- u elektromechanika w Lomzy kolo stacji paliw LOTOS ( wylot na nowogrod ) .
- dwoch mechanikow w warszawie ( szkoda gadac ... )
- u mechanika w miejscowosci CZERWIN kolo Ostroleki
- BOSCH Kadzidlo
- Mechanik w Kadzidle ( Posprawdzal cisnienia przy turbinie jakas pompka z miernikiem i powiedzial ze cos tam za slabo jest na wskazniku .
Wymienil mi ELEKTROZAWOR CISNIENIA REGULACJI DOLADOWANIA . Zmiana jest bo widze na vacumometrze ze po calej nocy stania cisnienie jest na tym samym miejscu co bylo poprzedniego dnia , czyli na -0.9 . Wczesniej bylo tak ze jak gasilem auto to po godzinie czasu cisnienie na vacumometrze spadalo do zera .
Czyli naprawa cos dala ale lampka CHECK ENGINE dalej sie zapala .

Moze ktos przerabial podobny problem i podzieli sie jak to rozwiazal - bede wdzieczny . Oczywiscie szukam odpowiedzi w starszych postach .
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 13 Sie 2014, 21:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Sprinter 513 2.2CDI - 2009 - błąd P2263 - spadek mocy


Cześć
Nie bardzo wiem, czym sczytujesz ten błąd, ja mam takie tłumaczenie:
2263 (001) Event:G2/7 (Alternator with LIN bus)- Communication fault
Trudno dopatrzyć się w tym błędzie związku z utratą mocy. Czasami różne wynalazki diagnostyczne stosują swoją terminologię i swoje kody błędów.
Powrót do góry
Front242

Czytelnik



Dołączył: 13 Sie 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lomza
Posiadane auto: Sprinter 513
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Sie 2014, 21:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Sprinter 513 2.2CDI - 2009 - błąd P2263 - spadek mocy


Ten blad wyskakiwal na komputerze w ASO mercedesa . Nie wiem jakie oni maja oprogramowanie . Ten blad wyskakiwal na innych komputerach u wszystkich mechanikow u ktorych bylem . Z tego co pamietam pisalo ze jest problem z podcisnieniem .
Powrót do góry
jambajump

Czytelnik



Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): JEDRZEJOW
Posiadane auto: BRAVA
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Sty 2018, 23:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Sprinter 513 2.2CDI - 2009 - błąd P2263 - spadek mocy


Odepnij wtyki od komputera silnika po prawej stronie wyczyść kontaktem lub wd40 i potem przedmuchać powietrzem i będzie ok
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 180

39 900

2011r.

162 272 km

mazowieckie

MercedesC 350

39 900

2010r.

299 000 km

mazowieckie

MercedesA 160

18 900

2009r.

189 217 km

mazowieckie

MercedesA 180

95 900

2020r.

34 000 km

mazowieckie

MercedesGL 450

62 990

2007r.

205 106 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System