Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) wymiana tarcz sprinter na blizniaku 413



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
themacleod

Debiutant



Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętochłowice/śląskie
Posiadane auto: MB Sprinter 413(904), 2.2 cdi 129 koni, 2001rok, bliźniak
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Sie 2014, 20:07
Temat postu:

wymiana tarcz sprinter na blizniaku 413


witam

chce wymienić tarcze w bliźniaku w budzie 904 w sprinterze

pytanie do was czy musze sciagac piaste i lozyska czy da się wyjac tarcze normalnie.

od razu wymienie okładziny z recznego ale martwi mnie to rozbieranie polowy napedu...

jakies podpowiedzi co trzeba odkrecac po kolei?

nie miałem jeszcze auta na bliźniakach stad to pytanie...

z góry dziekuje za pomoc. mechanik chce odemnie 6 stowek za montaż tego wiec sprobuje wlasnycy sil...

dzieki
Powrót do góry
lkswro

Debiutant



Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Sprytny 413 02r
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 20 Sie 2014, 22:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) wymiana tarcz sprinter na blizniaku 413


Ja wymieniałem w swoim w zeszłym roku tarcze i szczęki ręcznego , zapłaciłem coś koło tysiąca , mechanik wyjmował półosie z mostu , bo zdaje się , że tarcze są jeszcze głębiej , więc rzeczywiście będziesz musiał sporo rozebrać .
Powrót do góry
lkswro

Debiutant



Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Sprytny 413 02r
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 25 Sie 2014, 17:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) wymiana tarcz sprinter na blizniaku 413


Witam , wymieniłem sobie dzisiaj samodzielnie tarcze i klocki z przodu , a że nie jestem biegły w tym temacie , to prosiłbym o rozwianie kilku wątpliwości .

1. Po podniesieniu auta i kilku skręceniach kołami , to w lewo , to w prawo i jeszcze przed cofaniem tłoczków wylał mi się ciemno brązowy płyn z czarnego zbiornika obok filtra oleju ( wspomaganie kierownicy , hamulców ? ) , była plama pod autem . Czy tak powinno się stać , co to jest za płyn i czy uzupełniać ?

2. Klocki strasznie ciasno weszły w jarzmo , wyczyściłem je śrubokrętem z grubej warstwy brudu , nie będą się blokować , tłoczki powinny sobie poradzić ? Na te chwilę czuję , że przód hamuje zdecydowanie słabiej od tyłu , ale przejechałem może z 1,5 km , cały czas lekko hamując , tarcza ściera się równo , zeszła dopiero co srebrna warstwa .

3. I tu właściwe pytanie - pedał hamulca zrobił się miękki . Czy układ mógł się zapowietrzyć , jeżeli nie ściągałem przewodów z zacisków ? Przy okazji spuściłem nadmiar płynu odpowietrznikiem . Odpowietrzać wszystkie koła , jeździć aż hamulce się dotrą czy coś jeszcze innego ?
Powrót do góry
lkswro

Debiutant



Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Sprytny 413 02r
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 01 Wrz 2014, 16:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) wymiana tarcz sprinter na blizniaku 413


Witam ponownie , tarcze i klocki wymienionr rowno tydzien temu , przejechane w granicach 900 km i dzisiaj zapalila mi sie kontrolka hamulcow Very Happy . Pewnie spowodowane to jest usterka czujnikow , ktore byly podlamane , a jeden w ogole nie byl wlozony . Nie przejmowac sie tym czy wymieniac czujniki czy jak ? Very Happy
Powrót do góry
wodniczek

Debiutant



Dołączył: 13 Wrz 2014
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Sprinter 412/413/516, C-klasa W203 2,2 CDI
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 13 Wrz 2014, 23:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) wymiana tarcz sprinter na blizniaku 413


Witam
czujnik klocków jest potrzebny tylko dla świadomości kierowcy ile ma jeszcze okładzin oraz żeby wiedział kiedy musi się przyszykować na wymianę klocków. Nie ma ona żadnego wpływu na funkcjonowanie samochodu.
Co do wymiany tarcz w bliźniaku z tyłu oczywiście nie trzeba ściągać piasty, ani nawet wyciągać półosiek. Wystarczy ściągnąć koła, popuścić śruby od korony i tarczy hamulcowej, odkręcić jarzmo z zaciskiem, wyluzować okładziny ręcznego i ściągnąć tarcze. Cena za wymianę tarcz na tylnej osi powinna oscylować w granicach 200-250 zł.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 13 Wrz 2014, 23:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 14 Wrz 2014, 10:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) wymiana tarcz sprinter na blizniaku 413


Ja bym jednak zajrzał co się tam dzieje. To jednak hamulce.
Z tego co piszesz fachowcem nie jesteś - może rzeczywiście coś zostało "sknocone" przy wymianie? Może nie - ale bym dla świętego spokoju zajrzał.
Czujniki w hamulcach tarczowych są zazwyczaj w bliskim sąsiedztwie wirującej tarczy, i jak został niedbale założony to po pewnym przebiegu tarcza przeciera kabelek czujnika i kontrolka się zapala.
Powrót do góry
lkswro

Debiutant



Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Sprytny 413 02r
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 15 Wrz 2014, 21:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) wymiana tarcz sprinter na blizniaku 413


Te czujniki popękały mi już przy wyciąganiu ich śrubokrętem ze starych klocków , więc jednego nawet nie wkładałem , bo od razu wypadał , a drugi ledwo co się trzymał . Z tego co widzę na allegro , to można takie kupić już za 4 złote , ale nie wiem czy na te chwilę chce mi się je wymieniać . Z hamowaniem jest ok .

Mam z kolei inne pytania . Jak rozpoznać czy układ jest zapowietrzony ? Niby nic nie rozbierałem , ale wydaje mi się , że hamuje minimalnie słabiej niż na starych tarczach i klockach ( może jeszcze się nie dotarły ) .

I druga rzecz . Miałem już kiedyś taki problem i dzisiaj również mi się pojawił . A mianowicie podnosi mi się dźwignia ręcznego . Jest spuszczona do samego dołu i sama minimalnie się unosi , a to już wystarczy , żeby zapaliła się kontrolka i piszczało w czasie jazdy . Domyślam się że linka się przyblokowała . Oczywiście kilka razy zaciągałem i spuszczałem , ruszałem na zaciągniętym ręcznym itp itd , nie pomogło .
Powrót do góry
wodniczek

Debiutant



Dołączył: 13 Wrz 2014
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Sprinter 412/413/516, C-klasa W203 2,2 CDI
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 15 Wrz 2014, 23:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) wymiana tarcz sprinter na blizniaku 413


Jeżeli nie rozkręcałeś układu hamulcowego przy wymianie klocków (np ściskaniu tłoczków) to nie powinien. Jeżeli hamulec łapie w tym samym miejscu to również nie powinien być zapowietrzony. Ale nigdy nie zaszkodzi spróbować go odpowietrzyć.
A co do ręcznego to w pierwszej kolejności sprawdź czy do końca odbija, następnie sprawdź czy na regulatorze (sankach) nie jest zapieczony. Jeżeli wszystko jest tak jak powinno to pozostaje tylko problem z pancerzem przy rączce ręcznego.
Powrót do góry
lkswro

Debiutant



Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Sprytny 413 02r
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 17 Wrz 2014, 20:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) wymiana tarcz sprinter na blizniaku 413


Ostatnim razem samo przeszło . Teraz póki co jeszcze nie , a nie mam czasu tam zajrzeć ( mam roboty po uszy ) , więc muszę wkładać plecak między fotele , żeby docisnąć dźwignię , po jęczy w czasie jazdy Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 180

49 999

2015r.

217 000 km

łódzkie

MercedesC 220

36 900

2011r.

227 000 km

lubelskie

MercedesGLC 220

136 500

2019r.

49 000 km

mazowieckie

MercedesE 220

43 900

2010r.

209 147 km

śląskie

MercedesE 200

19 999

2003r.

233 000 km

dolnośląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System