Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa SLK ) szarpanie na zimnym silniku



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dszymek

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): koło
Posiadane auto: slk 230 kompresor 1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 00:56
Temat postu:

szarpanie na zimnym silniku


Witam. Jakby mi mogl ktos pomoc w mojej dolegliwosci to bylbym wdzieczny.
Po dluzszym postoju ja silnik jest zimny, na benzynie strasznie szarpiei nie mozna przyspieszyc za bardzo no chyba ze wcisnie sie gaz do oporu to wtedy tak po 3 sekundach cos tam zalapie ale tez bez szalu. natomiast jak juz sie przelaczy na gaz( sekwencja) to wszystko jest ok. Mozna przelaczac spowrotem na benzyne i wtedy w prawie ciagnie dobrze.
Glownie chodzi o to ze jak zimny to ni hu hu nie chce jechac na oktanch a jak temperatura podskoczy to zachciewa mu sie pracowac dobrze.

Jakies propozycje?
Powrót do góry
kondri87

Debiutant



Dołączył: 01 Lip 2014
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: MB
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 01:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) szarpanie na zimnym silniku


Sprawdzałeś filtr paliwa i pompę? Taki efekt opóźnionej reakcji na gaz i dławienia się silnika mógłby na to wskazywać.

Swoją drogą jak silniki naszych SLK tolerują gaz? jakie macie opinie na ten temat?
Powrót do góry
dszymek

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): koło
Posiadane auto: slk 230 kompresor 1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 12:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) szarpanie na zimnym silniku


Tak, filtr Paliwa jak i sama pompa była sprawdzana. Duzo ludzi mówi ze może to być przepływa. Czy takie objawy pasują do niej?
Powrót do góry
dszymek

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): koło
Posiadane auto: slk 230 kompresor 1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 12:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) szarpanie na zimnym silniku


Tak, filtr Paliwa jak i sama pompa była sprawdzana. Duzo ludzi mówi ze może to być przepływka. Czy takie objawy pasują do niej?
Tak jak wspomniałem, dzieje się to tylko na zimnym silniku. Po rozgrzaniu wszystko wraca do normy
Powrót do góry
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 12:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) szarpanie na zimnym silniku


Przepływka owszem, ale lepiej będzie do warsztatu porządnego pojechać, poza tym instalacja lpg w kompresorze... na własne życzenie troszkę problemy Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 12:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dszymek

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): koło
Posiadane auto: slk 230 kompresor 1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 12:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) szarpanie na zimnym silniku


A dlaczego "nie" w kompresorze? Nie rozumiem. Aż takie są z tym problemy? Znalazlem na necie jakas przeplywke za 120zl. Nada się czy dać sobie spokój z takim czymś?
Powrót do góry
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 13:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) szarpanie na zimnym silniku


Pojedź do serwisu niech podłączą pod SD, może coś wyjdzie, rozumiem, że z gazem wszystko ok ? nie kupuj w ciemno części, szczególnie przepływomierz, który nieraz trzeba adaptować a nieraz nie - zależy od "szkoły" podkreślam także, że pewna przepływka od renomowanego producenta to zakres 500-1000 zł, to, że mi się udało za 250 zł mieć dobrą przepływkę nie oznacza, że polecam ryzykować firmę X do takiego zabiegu, poza tym to tylko gdybanie, może właśnie masz zawalony kompressor od gazu i póki się nie zagrzeje to nie działa i się dławi mieszanką, cholera go wie na dystans ciężko pomagać w takich sprawach, dlatego serwis ->SD -> naprawa, nie na odwrót...

Swoją drogą ile spalasz w mieście, że zdecydowałeś się na GAZ ? Ja zimą nie przekraczam 13 litrów, latem 11 litrów, patrząc na dziwoląg o nazwie kompressor + wiek auta i przyzwyczajenia spalania mieszanek w określonych temperaturach przez silnik, montaż LPG jest po prostu ryzykowny...Nie neguje tutaj gazu, jednak jest więcej zagrożeń niż pewnych oszczędności...

BTW przyjrzałem się temu topicowi...

http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?p=989186&highlight=#989186

Cytat:
Dodam ze bylem u "specow" od automatu i stwierdzili po kilkudniowym zostawieniu auta ze skrzynia jest w 100% sprawna i nalezy szukac przyczyny w silniku. ale czy to prawda, niewiem.


Wynika z tego że masz problem ze skrzynią, ale ktoś Ci powiedział, że nie umie znaleźć nic w skrzyni więc jest OK, zatem szukaj Pan w silniku i ty tym tropem pytasz co jest nie tak z silnikiem, bo widzę ze tu i tu jest "problem na zimnym silniku" od szarpiącej skrzyni przez dławienie się na obrotach...

Przykre jest natomiast Twoje podejście, zamiast zainwestować i naprawić samochód napisałeś

Cytat:
Szkoda mi sie rozstawac z mesiem bo naprawde fajne autko


Nie ma to jak naprawić problem usuwając auto, niech ktoś go kupi i wróci na forum z tematem "kupiłem tanio , mam gaz i mi szarpie, pomóżcie"

Drogi kolego, napraw auto pojedź do normalnego serwisu, podłącz pod SD i zacznij fachową naprawę, z pewnością w Wielkopolsce będzie jakiś dobry mechanik, najlepiej jakby specjalizował się w MB



Powodzenia !!!


EDIT: poczytaj:

http://mb201-124.eu/topic/25217-lpg-w-c200-kompresor/

spełniłeś wszystkie warunki, wiem, że to inny kompressor, ale w tym wypadku mniej wyżyłowany więc, u nas jeszcze gorzej...

Warto też wnikliwie poczytać tutaj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=633 co jakiś czas jest szczegół, który warto wychwycić...
Powrót do góry
dszymek

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): koło
Posiadane auto: slk 230 kompresor 1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 14:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) szarpanie na zimnym silniku


Jeżeli chodzi o spalanie gazu to przy normalnej miejskiej jeździe palił mi 10-11l. Ale nie ja tam gaz wstawiłem tylko poprzednik. Instalacja ma rok czasu i nic się z nią nie dzieje. Co do skrzyni to faktycznie występował problem szarpniec przy zmianie biegów ale wymieniłem olej i jakby trochę poprawiło się ale jeszcze przy tym pogrzebie pozniej. Co do głuchych stukow z tyłu to okazało się ze dyfer się kończył. Podmienilem na inny i jest ok wiec musze kupić i będzie dobrze. Sam widzisz, że staram się naprawiać wszystko w miarę możliwości finansowych. A co do tego dlawienia to w przyszłym tygodniu podskocze go podłączyć pod kompa. Może wtedy będzie jakaś lepsza diagnoza
Powrót do góry
kondri87

Debiutant



Dołączył: 01 Lip 2014
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: MB
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 14:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) szarpanie na zimnym silniku


No właśnie, czyli tak jak czytałem też na innych forach o tych silnikach M111, że one raczej słabo tolerują gaz. To by się potwierdzało.

Co do Twoich problemów to najlepiej najpierw podłączyć go pod komputer i sprawdzić czy będą jakieś błędy, tak jak pisze rolandinho, powinny być. Później trzeba sprawdzać po kolei wszystkie elementy, które mogą być przyczyną takich objawów. Ja bym sprawdził jeszcze na pewno cewki, przepływomierz i przepustnicę.
Powrót do góry
bigwiśnia

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: SLK 200 kompressor 16V
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 23 Lis 2014, 15:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) szarpanie na zimnym silniku


Ja mam u siebie w 200 kompressorze 192 konie gaz BRC SQ24 ze zbiornikiem stako w kole zapasowym i działa bez zarzutu. Gaz założony w 2011 roku, u mnie 1.5 miesiąca i na gazie jak i benzynie auto chodzi tak samo. Zdania są podzielone natomiast moim zdaniem jeśli się dba o silnik i o instalacje to nie powinno być problemów. Oczywiście mowa o dobrej sekwencji. W moim aucie instalacja jest od 2011 i zrobione na niej jest ponad 30tyś. Wszystko działa bez zarzutu
Powrót do góry
gicy

Dyskutant



Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Slupsk
Posiadane auto: SLK 200 K + junkers, viano 2,2 cdi, 20ne-t
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Lis 2014, 20:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) szarpanie na zimnym silniku


Cytat:

No właśnie, czyli tak jak czytałem też na innych forach o tych silnikach M111, że one raczej słabo tolerują gaz. To by się potwierdzało.


Ja obserwuje, że MB ogólnie ma dużo problemów przez zerową tolerancję na odchyły od normy poszczególnych elementów przez sterownik, dlatego jakakolwiek ingerencja w układ, musi być poprzedzona doprowadzeniem od porządku wszystkich jego elementów. Trzeba też przy tym pamiętać, że lpg ma większe wymaganie jeśli chodzi o układ WN niż BP i często są sytuacje, w których słyszymy "na benzynie mi śmiga a na lpg nie chce". Jeśli będziemy pamiętać o tych czynnikach i zadbamy o nie, to użytkowanie tych aut na lpg będzie tylko przyjemnością.
_________________
"Nic nie zastąpi doładowania chyba, że większe doładowanie" gicy vel dexter
Powrót do góry
SebastianMK

Debiutant



Dołączył: 13 Lis 2014
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnobrzeg
Posiadane auto: Mercedes SLK 200 Kompressor, 1997 rok
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 02 Sty 2015, 11:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) szarpanie na zimnym silniku


Skoro dobrze jeździ na gazie, a na PB słabo, najpierw poszukałbym przyczyny w układzie paliwowym. Gdyby problem był z cewkami, kablami, świecami znacznie gorzej radziłby sobie na gazie, który jest dużo bardziej wymagający.

Co do samego gazu - bardziej niż sama instalacja ważny jest dobry serwis. Wcześniej miałem dużo bardziej wymagające auto i mimo najlepszych możliwych gratów, dopiero w 11 serwisie potrafili dobrze dostroić.

Ja zacząłbym od filtra paliwa, a później od podłączenia pod komputer.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa SLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa SLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie

MercedesGLA 220

104 900

2018r.

107 000 km

wielkopolskie

MercedesA 170

7 900

2004r.

123 000 km

wielkopolskie

MercedesE 350

69 900

2013r.

252 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesS 55 AMG

49 900

2001r.

163 291 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System