Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes ) Mercedes na taxi (proszę o pomoc)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafal22bb

Czytelnik



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Lis 2010, 15:31
Temat postu:

Mercedes na taxi (proszę o pomoc)


Witam Wszystkich,
Jako, że nigdy nie miałem do czynienia z marką Mercedes, postanowiłem tutaj zapytać. Otóż planuję rozpocząć dodatkową pracę na taksówce, no i potrzebowałbym auto najlepiej kombi i nie zawodne, a niezawodność to moim zdaniem Mercedes (tak mi się wydaję) bo włochy jakimi jeździłem do tej grupy się nie zaliczały... Na zakup samochodu mogę przeznaczyć do 12000 zł wiem, że to nie wiele ale może starczy, nie wiem co lepsze czy diesel czy benz+gaz ogólnie zależy mi na niezawodności tego auta tzn. silnik i osprzęt oraz zawieszenie. I tutaj pytanie do Was szanowni forumowicze co byście mi polecili ?
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Pon 01 Lis 2010, 18:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Mercedes na taxi (proszę o pomoc)


Witam, do 12tys znajdziesz ekstra 124 kombi. Żadnej benzyny z gazem, silniki diesla w tych modelach uchodzą za jedne z najbardziej trwałych. Silnik 200D , 250D, 300D, wolnossące, tłuką po 1.000.000km bez problemu. Ja bym w tą stronę uderzał. Jeżeli chodzi o gaz to w starszych modelach z gaźnikiem zapomnij o tym, pod koniec produkcji wychodził model z silnikiem 2,0 16V 136 koni. Ja mam taki i chodzi w gazie, z tym że tu jest elektroniczny wtrysk paliwa co ma kolosalne znaczenie przy gazie. Osobiście wybrałbym diesla.
_________________



Powrót do góry
rafal22bb

Czytelnik



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Lis 2010, 20:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Mercedes na taxi (proszę o pomoc)


a co myślicie przykładowo o E290 ? znalazłem kilka ofert, i ile może spalić taki silnik ropy w cyklu miejskim ?

http://otomoto.pl/mercedes-e-290-e290-skory-klima-kombi-w-wa-C15099645.html

http://otomoto.pl/mercedes-c-250-okazja-diesel-C15949005.html
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Wto 02 Lis 2010, 00:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Mercedes na taxi (proszę o pomoc)


Słyszałem, że nie jest to zbyt udana konstrukcja. Jest dość słaby jak na tą pojemność. Osobiście wybrałbym silnik 3,0 TD 24V, ma 177 koni i dobry moment obrotowy. Miałem przyjemność takim pojeździć jakiś czas, akurat w kombi i naprawdę niczego sobie bryka.
_________________



Powrót do góry
Qnisz

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 811
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: niegdyś Mercedes W140 S320 LPG; Mercedes W220 S500 306KM 2000; Chysler Grand Voyager LE 3,3 LPG 2000; Honda CBR 1100 XX 164KM
Piwa: 38/0
Wysłany: Wto 02 Lis 2010, 20:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Mercedes na taxi (proszę o pomoc)


Okular dużo lepiej się prezentuje. Ale C-klasa tańsza w eksploatacji będzie. Myślę że te silniki chyba nie spalą więcej jak 8-9 l / 100 km.
_________________
www.qnisz.pl
Silniki Falowniki
Motoreduktory
Przekładnie
Wibratory Przemysłowe
'ZPA'
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Wto 02 Lis 2010, 20:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marcinLe

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: W168 CDI classic , W202 CDI esprit
Piwa: 8/0
Wysłany: Wto 02 Lis 2010, 23:33
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Mercedes na taxi (proszę o pomoc)


Qnisz napisał:
Okular dużo lepiej się prezentuje. Ale C-klasa tańsza w eksploatacji będzie. Myślę że te silniki chyba nie spalą więcej jak 8-9 l / 100 km.



W202 za 12 tys z dieslem a tym bardziej kombi?
Wybacz, ale to chyba będzie poniemiecka taksówka z przebiegiem ponad 500 tyś!

Odradzałbym W210 "okulara" ze względu na korozję. Nie zaprzeczam, elegancja i prezencja jest ale chodziło również o niezawodność.
Podobno niemieckie korporacje taksówkarskie wystosowały pismo do zarządu Daimler-Chrysler o przywrócenie "124" do produkcji.

@rafal22bb jeśli chcesz kupić aut niezawodne i ażeby koszty eksploatacji Cię nie zjadły to polecałbym właśnie W124, jeśli chcesz to kup kombi (tylko uważaj na NIVO - tylne zawieszenie). Jeśli silnik to 250D. Ten silnik przeżyje Ciebie a Twoje dzieci będą jeszcze nim jeździć.
Silniki turbo są silniejsze ale w jeździe miejskiej nie trzeba aż takich osiągów, bardziej liczy się ekonomia i żywotność.
200D odrzucam za zbyt małą oc natomiast 300D za pojemność, opłaty i ekonomię. 250D słynie z niewiarygodnych wręcz przebiegów grubo ponad pół miliona.
Jeżeli chodzi o skrzynię to manual czy automat: podobno nawet spalanie mają niemal identyczne a w korkach automat znacznie przyjemniejszy, jednak manual to manual - bezawaryjny.

Kwota 12 tyś za W124 to nie mało ale jeśli trafisz zadbany egzemplarz z przebiegiem nie większym niż 200 tyś i klimatyzacją to powinieneś być zadowolony z zakupu. Boję się czy w kraju znajdziesz taki egzemplarz, w niemczech za zadbany egzemplarz z udokumentowanym przebiegiem trzeba liczyć nawte 3 tyś Euro plus opłaty to znacznie ponad Twój limit


WAŻNE - nie mylić przebiegu ze wskazaniem licznika. Może brzmi podobnie ale oznacza niejednokrotnie dwie różne historie !!!
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Sro 03 Lis 2010, 15:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Mercedes na taxi (proszę o pomoc)


Z racji tego, że te samochody tłuką wielkie przebiegi to żebyś się kolego nie nadział na "okazję" 300.000 km, kiedy będzie 1.300.000 km bo licznik się "przekręci" Wink
_________________



Powrót do góry
marcinLe

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: W168 CDI classic , W202 CDI esprit
Piwa: 8/0
Wysłany: Sro 03 Lis 2010, 22:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Mercedes na taxi (proszę o pomoc)


FiFi_Boss napisał:
Z racji tego, że te samochody tłuką wielkie przebiegi to żebyś się kolego nie nadział na "okazję" 300.000 km, kiedy będzie 1.300.000 km bo licznik się "przekręci" Wink


Od razu tak gościa (rafal22bb) straszyć??? Very Happy
Przecież żaden "włoch" takiego przebiegu nie osiągnie a na pewno nie na jednym silniku i skrzyni.

Trzeba patrzeć optymistycznie:)


Podstawa przy oględzinach:
- jak masz dziurę w poduszce fotela (oparcie od strony drzwi) to (zakładając, że z taksówki) ma co najmniej 400-500 tyś lub przynajmniej pod 300 jak od "prywaciarza"
- wybite zawieszenie to tez gwarantuje spory przebieg. Wybaczcie, ale to nie fiaty żeby co dwa lata lub 80 tyś robić remont zawieszenia
- jeśli chce się kombi to proszę uważać na NIVO. To taki patent z hydraulicznym (lub elektrohydraulicznym) samopoziomującym się tylnym zawieszeniem (tzn choćby był załadowany po dach to i tak trzyma poziom, nie przysiada tyłem lub jak kto woli nazywać) nie pamiętam szczegółów ani objawów ale znajomy miał problem z tym właśnie w kombi W124 300TD. Naprawa była droga i tylko oryginalne części - zbyt duże ryzyko kupna "zużytej używki" a poza tym mała podaż sprawnych części na rynku.
Powrót do góry
marcinLe

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: W168 CDI classic , W202 CDI esprit
Piwa: 8/0
Wysłany: Sro 03 Lis 2010, 23:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Mercedes na taxi (proszę o pomoc)


rafal22bb napisał:
a co myślicie przykładowo o E290 ? znalazłem kilka ofert, i ile może spalić taki silnik ropy w cyklu miejskim ?

http://otomoto.pl/mercedes-e-290-e290-skory-klima-kombi-w-wa-C15099645.html

http://otomoto.pl/mercedes-c-250-okazja-diesel-C15949005.html


C-klasa: wygląda okrutnie! Jakby żywcem wydarta spod prasy złomowej, a do tego niebieski środek i kierownica powtórnie obita, tym razem fioletową skórą Crying or Very sad

E-klasa: nigdy nie miałem z nim bliższego kontaktu ale nie wygląda obiecująco. Zmęczona skóra na siedzeniu kierowcy, przednie lampy takie jakby każda z innej bajki, ogólnie jakoś "nie łapie za serce".
2,9TD to podobno silnik nie do zajeżdżenia ale popytaj na forum o szczegóły, typowe usterki. Silnik popularny więc powinni znaleźć się użytkownicy.

Szukając auta musisz sobie zdać sprawę z tego, że zrobisz nim pewnie grubo ponad 100 tys więc nie możesz interesować się autami o najniższych cenach (wiadomo, wysoka cena tez nie jest gwarancją pewnego auta) bardziej radziłbym średni pułap cenowy i raczej ogłoszenia prywatne niż komisy.

Sam nieraz szukam auta dla znajomych, czasem dla siebie (różne marki) i z doświadczenia Ci powiem, że jak komis sprzedaje za "dobrą" (atrakcyjną) cenę to nawet szkoda dzwonić nie wspominając już o umawianiu się na oględziny. Komis musi zarobić więc jeśli atrakcyjna cena zawiera prowizje komisu to pomyśl jak musi zależeć właścicielowi na sprzedaży auta skoro gotów jest je oddać za małe pieniądze...

Mercedes oferuje możliwość sprawdzenia przebiegu i historii serwisowej (jeśli takowa była - liczą się tylko autoryzowane serwisy MB na całym świecie). Wystarczy zadzwonić do serwisu podać numer VIN a panowie podadzą ostatnią datę przeglądu oraz zanotowany wtedy przebieg. Dodajesz minimum 25-30 tyś na rok i już masz prawdopodobny przebieg na dzień dzisiejszy Smile
Jeżeli nie będą chcieli telefonicznie (zdarzało mi się) to należy zaprosić właściciela lub przedstawiciela komisu na wycieczkę do serwisu celem sprawdzenia w/w historii serwisowej. Jeśli ma jakieś problemy/brak czasu/itp to sprawa jest jasna i należy szukać dalej a o tym zapomnieć.

Oczywista sprawa koloru: białego ani budyniowego/beżowego mercedesa się nie kupuje. W124 były popularne w kolorze metalicznym fioletowo/szarym.
Tapicerka w środku: w starszych brązowy w nowszych czarny skaj i boczki drzwi, oraz ślady na desce po ewentualnej kasie fiskalnej - to ewidentny ślad taksówkarskiej przeszłości.
Ślady na dachu po "kogucie" oraz odciśnięte na uszczelkach po przewodach do jego zasilania.

Jak sam przyznajesz jesteś i byłeś taksówkarzem więc myślę, że znajdziesz w środku ślady po poprzednikach Wink
Powrót do góry
rafal22bb

Czytelnik



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Lis 2010, 15:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Mercedes na taxi (proszę o pomoc)


dziękuję Wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi. Tak wiem jak rozpoznać taksówkę, bynajmniej polską, choć szczerze Wam powiem, że nieraz wolałbym kupić taryfę z Polski niż z komisu, bo jak wiem z doświadczenia (ojciec jeździ już 30 lat na taryfie) części są wymieniane dużo wcześniej niż zakłada producent i wszelkie remonty czy naprawy wykonywane są tylko na dobrych jakościowo zamiennikach lub oryginałach tak by jak najdłużej jeździć bez usterki, bo przecież każdy dzień postoju szarpie po kieszeni Smile
Kurcze marzę o mercedesie klasy E ale chyba faktycznie póki co sobie odpuszczę bo nie mam ochoty kupić za 12 czy 13 tysięcy i później władować kolejne 10...
Tylko kurcze co kupić wiem 124 no ale są to już auta strasznie oklepane i sylwetka no mnie jakoś tak kojarzy się z minioną epoką, jako że auto ma jeździć na taksówce powinno mieć trochę bardziej współczesną sylwetkę, bo wiadomo klient wybiera to co mu się spodoba i tak zazwyczaj zapłaci podobną cenę za kurs...
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Nie 07 Lis 2010, 21:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Mercedes na taxi (proszę o pomoc)


Jak widzę 124 na taxi albo jakąkolwiek inną markę to zawsze pędzę do tego pierwszego Wink
_________________



Powrót do góry
Tunig Mercedes W124;)

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Garbno
Posiadane auto: Mercedes W124 Sedan 2.0 1991r
Piwa: 3/4
Wysłany: Czw 06 Sty 2011, 10:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Mercedes na taxi (proszę o pomoc)


Merol to bardzo dobra sprawa jako Taxi , często bywam w swoim mieście i Merc jest tam naj milej widziany przez Taksówkarzy,zdarzają się przypadki że ktoś leci z inną marką, ale najbardziej polecam Merca;) Sam posiadam W124:D dla mnie to super auto i nie chce go sprzedać.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes ) Dyskusje ogólne


MercedesC 200

69 500

2014r.

239 000 km

mazowieckie

MercedesE 220

176 900

2020r.

97 000 km

mazowieckie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie

MercedesC 43 AMG

159 900

2016r.

126 826 km

kujawsko-pomorskie

MercedesA 150

12 490

2004r.

166 333 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System