Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa R ) Tuleje dolnego wachacza przedniego czy wystepuja zamienniki?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa R ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
crowe

Debiutant



Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Belgia
Posiadane auto: IS300h,F20 125d M,W204
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 10:51
Temat postu:

Tuleje dolnego wachacza przedniego czy wystepuja zamienniki?


Podczas sprawdzania zawieszenia w Aso dowiedzialem sie ze musze wymienic dwie tuleje dolnego wachacza przedniego Sad w jednej tulei rozwarstwila sie guma natomiast druga jest peknieta.
Z ciekawosci zapytalem ile kosztuja owe tuleje z wymiana,jakiez bylo moje zdziwienie kiedy pan powiedzial tuleje 900zl 1szt.+wymiana Shocked
Ok jak mnie kasuja w Aso za kazdym razem po 2-4kpln nie mowie slowa tylko place ale z tymi tulejami to juz cenowe przegiecie Shocked
Orientuje sie ktos czy wystepuja one w zamienniku?ewentualnie gdzie mam ich szukac?
Pzdr,Crowe
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 19:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa R ) Tuleje dolnego wachacza przedniego czy wystepuja zamienniki?


Ja też miałem walniętą jedną taką tuleję. W serwisie "zestaw naprawczy" (cokolwiek to znaczy) kosztował prawie 400 zł za jedną stronę. U swojego mechanika wymieniłem za 150zł (część + wymiana). Poszukaj speca mechanika od Mercedesa. Nie dawaj się naciągać w serwisach...
_________________



Powrót do góry
crowe

Debiutant



Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Belgia
Posiadane auto: IS300h,F20 125d M,W204
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 19:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa R ) Tuleje dolnego wachacza przedniego czy wystepuja zamienniki?


Dzieki FiFi_Boss Z Twojej podpowiedzi wnioskuje ze sa zamienniki Smile
Czy po wymianie owych tulei musze robic geometrie?w Aso powiedzieli ze tak.
U mnie problem polega na tym ze auto jest zarejestrowane na moja firme w Belgii(jezdzi w Polsce).W Polsce Aso wystawia mi fakture z nipem europejskim=0% vatu Cool czyli za czesci i usluge place netto.Oprocz tego moge ta fakture wrzucic w koszta :wink:no i moj ksiegowy toleruje tylko te faktury z Polski,niestety oprocz Aso rzadko kto chce wystawiac takie glejty Sad normalnie musza ale im sie nie chce badz nie wiedza jak to zrobic Sad z tego tez powodu zawsze serwisuje w Aso Sad
Pzdr,Crowe
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 20:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa R ) Tuleje dolnego wachacza przedniego czy wystepuja zamienniki?


Ja nic nie robiłem, mam swojego mechanika w Warszawie, nikomu innemu nie daję samochodu. Nie potrzeba robić geometrii po tego typu czynności. Przynajmniej u mnie tak jest, u Ciebie prawdopodobnie też.
_________________



Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 20:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa R ) Tuleje dolnego wachacza przedniego czy wystepuja zamienniki?


Masz kolego zapewne swoje powody przemawiające za "serwisowaniem" swojego auta. Przytoczę Ci kilka przykładów z własnego doświadczenia:
1. chciałem kiedyś wymienić olej, filtr oleju i powietrza w serwisie MB w Bydgoszczy, (moje filtry i olej) - cena 350zł za wymianę.
2. z racji sportowych sprężyn tylne koła były w pozycji "minusowej" tzn. dół koła stał szerzej niż góra, przez co zjechałem opony w sezon, dzwonię do Płocka do MB i pytam co z tym mogą zrobić..."no nie wiem, coś się podreguluje, ustawi zbieżność....ale od razu muszę powiedzieć, że to będzie koszt ponad 1000zł"....powiedziałem więc Do widzenia. Wstawiłem w Warszawie po jednej gumowej podkładce pod sprężyny za 80zł (komplet + robocizna) i jest nieporównywalnie lepiej.
3. ojciec oddał MLa do serwisu w Płocku na wymianę oleju, filtrów, samochód wrócił z uszkodzoną matą obciążeniową w fotelu pasażera.
4. Mam małe pęknięcie na listwie bocznej (drewno), myślę sobie, zamówię w serwisie i wymienię.... w Bdg chcieli 950zł za część, w Płocku 850zł.
Było jeszcze kilka innych epizodów, kiedy myśleli że złapią idiotę. Warto szukać prywatnych mechaników specjalizujących się w danej marce. W Warszawie znam mechanika, elektryka, człowieka od geometrii. Wszyscy robią jedynie Mercedesy, nic poza tym.
_________________



Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 20:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
crowe

Debiutant



Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Belgia
Posiadane auto: IS300h,F20 125d M,W204
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 20:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa R ) Tuleje dolnego wachacza przedniego czy wystepuja zamienniki?


Spoko wiem ze ''serwisy'' musza z czegos zyc Wink
Niedawno mialem sportowa mazde i za wymiane oliwy z filtrami(ich materialy) placilem w Aso niecale 390zl Coola mowia ze japonce sa drogie w eksploatacji Laughing w MB wychodzi krocie,serwis mojej Beemki jest duzo tanszy.Dla przykladu ostatnia wymiana oliwy i filtrow+odgrzybianie klimy w A-klasie wyszlo prawie 1600kpln.
Spytaj prosze swojego znajomego mechaniora czy wystawi fakture z europejskim nipem.Czesto jestem w Wawie wiec nie jest dla mnie problemem serwisowac auto w stolicy Wink
Pzdr,Crowe
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 20:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa R ) Tuleje dolnego wachacza przedniego czy wystepuja zamienniki?


606 762 577 Maciek ul. Czeremchowa 17 zadzwoń i zapytaj. Dla pewności że to nie jakiś naciągacz partacz to poszukaj w necie informacji. Jest dużo opinii na różnych forach Merców. Będziesz w Warszawie to zapytaj pierwszego lepszego taksówkarza MB o braci na Czeremchowej. Na 100% będzie ich znał.
_________________



Powrót do góry
crowe

Debiutant



Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Belgia
Posiadane auto: IS300h,F20 125d M,W204
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 21:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa R ) Tuleje dolnego wachacza przedniego czy wystepuja zamienniki?


Wielkie dzieki :)jutro kretne do niego. Masz u mnie DUZE PIWO ale prawdziwe Wink
Wraz z sardzentem planujemy spota w Wawie piszesz sie?
Pzdr,Crowe
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 22:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa R ) Tuleje dolnego wachacza przedniego czy wystepuja zamienniki?


Mam słabe doświadczenie ze zlotami ;p poleciałem raz do Warszawy na zlot pod torwar, ktoś na tym forum rzucił hasło, pusty parking ;p
_________________



Powrót do góry
crowe

Debiutant



Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Belgia
Posiadane auto: IS300h,F20 125d M,W204
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 22:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa R ) Tuleje dolnego wachacza przedniego czy wystepuja zamienniki?


Hehe no to sie Ci wcale nie dziwie Smile ze masz mala antypatie do spotow.
Jak ja sie konkretnie umawiam to raczej dotrzymuje slowa no chyba ze cos wypadnie ale wtedy daje znaka ze nie dam rady albo nic nie pisze zeby w maliny nikogo nie wprowadzac Wink
zerknij tu: http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=285&t=90739 czasami sie uda cos sklecic Wink moj nick kwiatek1901
Pzdr,Crowe
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa R ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa R »

Opinie o samochodach Mercedes klasa R - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa R ) Porady, problemy techniczne


MercedesGLE 350

166 000

2018r.

51 000 km

pomorskie

MercedesA 180

95 900

2020r.

34 000 km

mazowieckie

MercedesB 170

19 900

2006r.

179 513 km

mazowieckie

MercedesC 180

20 900

2006r.

246 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesCL 55 AMG

129 999

2012r.

183 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System