Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes 200-500 (W124) ) Problem z Zewnętrzną klamką pasażera (Lewa strona przód)


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes 200-500 (W124) ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tunig Mercedes W124;)

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Garbno
Posiadane auto: Mercedes W124 Sedan 2.0 1991r
Piwa: 3/4
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 14:12
Temat postu:

Problem z Zewnętrzną klamką pasażera (Lewa strona przód)


Witam. mam takie dwa problemy,jeden mały drugi to już na wage złota.
zacznę od tego pierwszego.
Ktoś pewnego dnia próbował prawdopodobnie się dobrać do mojego autka Mercia, który był zamknięty.dobieranie było się od strony pasażera przód. i przez to dodziś nie mogę otwierać drzwi od strony zewnętrznej a tylko mogę je otworzyć od wewnątrz..a i dodam że i kluczyka nie mogę tam obrócić nawet.tylko lekko chodzi a dalej coś blokuje Sad a drugi problem to centralka,jednego dnia mi chodziła lux a na drugi dzień chciałem go zamknąć(zawsze zamykałem bagażnikiem ) i wogule nie było slychać pompki by chodziłaSad pomoże ktoś rozwiązać problemy??
Powrót do góry
gadu-gadu
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 21:05
Temat postu:

Re: Problem z Zewnętrzną klamką pasażera (Lewa strona przód)


Witam również.
Tunig Mercedes W124;) napisał:
i przez to dodziś nie mogę otwierać drzwi od strony zewnętrznej a tylko mogę je otworzyć od wewnątrz

Może napisz coś więcej - czy jak próbujesz otworzyć drzwi od zewnątrz to "guzik" blokujący jest podniesiony?
Niewątpliwie trzeba zacząć od zdjęcia "boczka" drzwi i oceny strat jakie wyrządziła próba włamania. Może coś jest złamane i powoduje ciągłe nadawanie sygnału do pompki i ona się z tego powodu blokuje? Może jakiś kawałek uszkodzonej wkładki (bębenek zamka) blokuje mechanizm?
Tunig Mercedes W124;) napisał:
kluczyka nie mogę tam obrócić nawet.tylko lekko chodzi

No to w końcu możesz go obrócić czy nie???
Tunig Mercedes W124;) napisał:
drugi problem to centralka

To co piszesz oznacza, że masz założoną centralkę alarmu lub centralkę do zamykania centralnego zamka z pilota. Czy to prawda?
Tunig Mercedes W124;) napisał:
zawsze zamykałem bagażnikiem

Włamanie było do drzwi pasażera, tak więc wiemy, że tych drzwi nie użyjesz do zamknięcia auta. A jak się zachowuje centralny zamek przy uruchamianiu z drzwi kierowcy?
Tunig Mercedes W124;) napisał:
wogule

Spróbuj zapanować nad błędami Wink
Plus oczywiście duże litery na początku zdania. Ja już nie wiem, co to za epidemia na forum !!!
Albo raczej brak szacunku dla innych... Confused
Powrót do góry
Tunig Mercedes W124;)

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Garbno
Posiadane auto: Mercedes W124 Sedan 2.0 1991r
Piwa: 3/4
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 22:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W124) ) Problem z Zewnętrzną klamką pasażera (Lewa strona przód)


He He .:]
Nie no po prostu na to już uwagi nie zwracałem.Przepraszam forumowiczówWink
To wracając do tematu to jest tak: wkładam kluczyk i próbuje go przekręcić lecz tylko mogę go obrócić może o parę stopni czyli tylko tzw małe drgnięcie.
A centralny wcześniej zamykał te drzwi normalnie nawet jak nie mogłem od zewnątrz otworzyć.
A teraz to mówię musiałbym każde drzwi pojedynczo zamykać bo centralny hmmm powiedzmy tak jakby go nie było. Cicho ,milczy
A z tą wkładką to ją dziś zdemontowałem i mogę powiedzieć jedno... Złom...zapadki wszystkie uszkodzone dlatego i klucz ciężko wchodził ale jakoś wchodził.
Czyli ktoś naprawdę musiał walczyć z nim.
a mówiąc o centralce to mam naa pilot nio i wiadomka manualne zamykanie kluczykiem czyli zamykam jedne drzwi i wszystkie są zamknięte(oczywiście gdyby on teraz działał)

A mówiąc o stronie kierowcy to jest tak:
Chcąc zamknąć drzwi od kierowcy nie mogę tego zrobić kluczykiem ponieważ gdy nim chce obrócić to tylko ten guziczek chowa się troszkę i jakby coś blokowało go tak jak przy otwartych, a gdy zamknę go guziczkiem od wewnątrz to normalnie go zamyka.
A i centralny u mnie ma dwa główne zamknięcia żeby centralny zamknął wszystko czyli od strony pasażera<nieaktywny teraz> i od bagażnik

Scalony przez Emiś
Pkt 20 RF
Powrót do góry
gadu-gadu
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 22:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W124) ) Problem z Zewnętrzną klamką pasażera (Lewa strona przód)


Tunig Mercedes W124;) napisał:
a mówiąc o centralce to mam naa pilot nio i wiadomka manualne zamykanie kluczykiem

Ten pilot to oryginalny "kluczyk-scyzoryk" czy jakaś chińszczyzna i do zwykłego kluczyka do stacyjki masz osobny pilot?
I co w końcu nie działa: ta centralka do zamykania z pilota, czy wg Ciebie "centralka" to coś innego?
Powrót do góry
Tunig Mercedes W124;)

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Garbno
Posiadane auto: Mercedes W124 Sedan 2.0 1991r
Piwa: 3/4
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 23:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W124) ) Problem z Zewnętrzną klamką pasażera (Lewa strona przód)


Pilot i kluczyki orginał żaden bubel to jest plus.
A z centralnym to serio nie wiem jednego dnia działał na kluczyk czyli zamykanie drzwiami a na drugi dzień już nie.
Oczywiście Centralny działał bardzo długi czas.
A mówiąc czy pilota używałem ,NIE bo nie reagował więc o pilocie można temat skonczyć tylko kwestia co może dolegać dla Centralnego zamka
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 23:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
delek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 825
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: w168 170 cdi
Piwa: 95/5
Wysłany: Pią 05 Lis 2010, 00:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W124) ) Problem z Zewnętrzną klamką pasażera (Lewa strona przód)


Od strony kierowcy kluczykiem nie można zamknąć, a czy można otworzyć?
Jeśli w kierunku otwierania też nie da się przekręcić to najprawdopodobniej też uszkodzona wkładka. Podstawowa sprawa - bezpiecznik pompki sprawdzony?


Zakładam, że Mercedes przystosowany do ruchu prawostronnego, w takim razie lewa strona przód (vide temat) to strona kierowcy, a nie pasażera Wink
Powrót do góry
Tunig Mercedes W124;)

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Garbno
Posiadane auto: Mercedes W124 Sedan 2.0 1991r
Piwa: 3/4
Wysłany: Pią 05 Lis 2010, 02:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W124) ) Problem z Zewnętrzną klamką pasażera (Lewa strona przód)


Wszystkie bezpieczniki sprawdzone,oczyszczone z sadzy itp.
A otworzyć też nie można.
Powrót do góry
gadu-gadu
delek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 825
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: w168 170 cdi
Piwa: 95/5
Wysłany: Pią 05 Lis 2010, 10:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W124) ) Problem z Zewnętrzną klamką pasażera (Lewa strona przód)


Pozostaje sprawdzic czy do pompki dochodzi w ogole napiecie. Nie mialem w124 ale w w201 zeby sie do niej dostac trzeba zdjac siedzisko kanapy, u Ciebie pewnie bedzie to samo.
Powrót do góry
Tunig Mercedes W124;)

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Garbno
Posiadane auto: Mercedes W124 Sedan 2.0 1991r
Piwa: 3/4
Wysłany: Pią 05 Lis 2010, 11:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W124) ) Problem z Zewnętrzną klamką pasażera (Lewa strona przód)


Po prawej stronie kanapy;) i do którego Kableka probówką sprawdzić??
Powrót do góry
gadu-gadu
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pią 05 Lis 2010, 12:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W124) ) Problem z Zewnętrzną klamką pasażera (Lewa strona przód)


Jeden kabelek probówki do czerwonego, a drugi do brązowego na płaskiej wtyczce

Tunig Mercedes W124;) napisał:
A mówiąc czy pilota używałem ,NIE bo nie reagował więc o pilocie można temat skonczyć

Czemu zaraz kończyć?
Naciśnij guzik na pilocie na dłużej niż ok. dwie sekundy - w oczku pilota powinieneś zobaczyć błysk światła. Jeżeli jest - przechodzimy do punktu następnego. Jeżeli błysku nie ma - wymieniamy baterie.
Punkt następny: bierzemy telefon komórkowy z aparatem fotograficznym włączamy go i oczko pilota kierujemy w stronę obiektywu. Teraz naciskamy przycisk pilota. Na ekranie komórki powinniśmy zobaczyć zaraz po naciśnięciu przycisku błysk światła w podczerwieni. Musimy użyć komórki, bo okiem "nieuzbrojonym" tego nie zobaczymy.
Jeżeli błysk się pojawia, to przystępujemy do synchronizacji pilota z samochodem. Kierujemy oczko pilota w stronę czytnika (w nowszych 124 jest w takim "dzyndzlu" pod lusterkiem wstecznym) i naciskamy przycisk pilota DWA RAZY. Następnie w ciągu dziesięciu sekund (nie później) właczamy zapłon. Synchronizacja jest zakończona.
Synchronizację przeprowadzamy również w przypadku, gdy wymieniamy baterie w pilocie i zajmie nam to dłużej jak minutę - wtedy pilot również "straci kody" i trzeba go zasynchronizować.
Powrót do góry
Tunig Mercedes W124;)

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Garbno
Posiadane auto: Mercedes W124 Sedan 2.0 1991r
Piwa: 3/4
Wysłany: Pią 05 Lis 2010, 13:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W124) ) Problem z Zewnętrzną klamką pasażera (Lewa strona przód)


Nom wymieniłem baterie bo były padnięte,ale błysku nie ma tylko jest czerwona kropka w punkcie,zaraz zobacze jak przy aucie zareaguje

A wracając do Pompki Centralnego i napięcia które powinno dochodzić do niej to niestety jest brak;( każdy kabelek sprawdziłem podłączony do niej i nic...

Scalony przez Emiś
Pkt 20 RF
Powrót do góry
gadu-gadu
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pią 05 Lis 2010, 14:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W124) ) Problem z Zewnętrzną klamką pasażera (Lewa strona przód)


Masz sprawdzić tak jak napisałem - sciagasz płaska wtyczkę z pompki i w dwie dziury wsadzasz kable kontrolki. Jak nie ma prądu to sprawdź bezpiecznik C
Powrót do góry
Tunig Mercedes W124;)

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Garbno
Posiadane auto: Mercedes W124 Sedan 2.0 1991r
Piwa: 3/4
Wysłany: Pią 05 Lis 2010, 14:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W124) ) Problem z Zewnętrzną klamką pasażera (Lewa strona przód)


He he he teraz możecie się śmiaćWink Sprawdziłem bezpiecznik C który wizulanie wyglądał na miejscu ok a gdy tylko go zdjąłem rozsypał się;D Centralny śmiga;)
Teraz to już tylko pozostało mi drzwi zrobić czyli jak zrobić otwieranie od zewnętrznej strony;) skoro od wewnątrz otwiera się drzwi normalnie;)
Powrót do góry
gadu-gadu
delek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 825
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: w168 170 cdi
Piwa: 95/5
Wysłany: Pią 05 Lis 2010, 17:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W124) ) Problem z Zewnętrzną klamką pasażera (Lewa strona przód)


A podobno wszystkie bezpieczniki były sprawdzone i oczyszczone Wink
Pisząć otwieranie z zewnątrz masz na myśli odryglowanie zamka kluczykiem czy otwieranie dzrwi klamką?


Ostatnio zmieniony przez delek dnia Pią 05 Lis 2010, 17:55, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Tunig Mercedes W124;)

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Garbno
Posiadane auto: Mercedes W124 Sedan 2.0 1991r
Piwa: 3/4
Wysłany: Pią 05 Lis 2010, 17:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W124) ) Problem z Zewnętrzną klamką pasażera (Lewa strona przód)


otwieranie klamką zewnętrznąWink wogule nie otwiera drzwi, od wewnętrznej strony klamką otworzysz..
;)Więc co może być przyczyną nie otwierania się drzwi klamką zewnętrzną??
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes 200-500 (W124) ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes 200-500 (W124) »

Opinie o samochodach Mercedes 200-500 (W124) - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes 200-500 (W124) ) Porady, problemy techniczne


MercedesA 160

29 700

2010r.

142 000 km

śląskie

MercedesB 180

25 800

2010r.

229 057 km

pomorskie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie

MercedesA 180

92 600

2021r.

58 000 km

mazowieckie

MercedesC 180

18 000

1996r.

296 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System