Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160CDI (W169 2005) problem wspomaganie proszę o pomoc



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
salexander

Dyskutant



Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: E400d
Piwa: 6/2
Wysłany: Czw 25 Lis 2010, 17:01
Temat postu:

A160CDI (W169 2005) problem wspomaganie proszę o pomoc


Witam,

Pojazd jak w temacie - od kilku dni żona ma problem z wspomaganiem kierownicy. Objawy są następujące. Zimny silnik - raz jest raz nie ma - przy kręceniu kołem kierownicy, po rozgrzaniu jest słabsze ale działa.
Zdarza się też tak że "przeksakuje" tzn przy kręceniu w jedną stronę w jednym momemncie czuć opór jakby bez aby za ułamek sekundy było wspomaganie i tak wkoło.
Od wczoraj nie ma wogóle.
W związku z tym mam dwa pytania:
1. Jaka może być tego przyczyna (obstawiam silnik elektryczny wspomagania)
2. Czy znacie jakiegoś fachowca z Tarnowa lub okolic kto może to zdiagnozować ?
Powrót do góry
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Czw 25 Lis 2010, 18:26
Temat postu:

Re: A160CDI (W169 2005) problem wspomaganie proszę o pomoc


Witam.
Wygląda na to że brakuje dobrej masy w układzie elektroniki wspomagania kierownicy. Może wystarczy przeczyścić i dobrze dokręcić miejsce styku masy a problemy znikną.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Czw 25 Lis 2010, 20:40
Temat postu:

Re: A160CDI (W169 2005) problem wspomaganie proszę o pomoc


salexander napisał:

1. Jaka może być tego przyczyna (obstawiam silnik elektryczny wspomagania)

Witam również. Raczej bym nie stawiał na silnik. Jak jest z ładowaniem?
W poprzednim modelu (168) wystarczał chwilowy zanik ładowania, żeby wspomaganie się straciło. W 169 nie mam na tyle doświadczenia, ale ładowanie możesz sprawdzić.
Powrót do góry
salexander

Dyskutant



Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: E400d
Piwa: 6/2
Wysłany: Pon 13 Gru 2010, 21:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160CDI (W169 2005) problem wspomaganie proszę o pomoc


Witam,
Dla potomnych - w samochodzie przyczyną niesprawnego układu kierowniczego (zaniki wspomagania) był sterownik elektrycznej pompy wspomagania kierownicy - taki błąd pokazywał komputer.
Dzisiaj auto poszło do fachury. Daje gwarancji około roku na swoją robociznę. Koszt z wymontowaniem i zamontowaniem ponownym pompy i sterownika to około 400PLN. Czas trwania 2 dni robocze
Powrót do góry
zbyros

Debiutant



Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: W 245 B Klasa
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 19 Kwi 2011, 22:14
Temat postu:

elektryczne połączenia - te objawy to właśnie to


Przekładnia taka sama jak w B klasie którą mam. Objawy takie same. Zauważyłem że podczas mycia karcherem komory silnika ( zdjęte osłony silnika i straszny syf w całej komorze) te dolegliwości zniknęły. Czyli sprawy prądowe. Podpytałem w servisie MB w Gdańsku - częste usterki układu kierowniczego związane z prądem w napędzie pompy wspomagania. Znając MB trzeba poprawić sprawdzić i poprawić masę lub obejrzeć przewody - mogą być przetarte i jak dostają wilgoci to głupieją lub odwrotnie są już zasniedziałe i po wyschnięciu głupieją. Fajna zabawa Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 19 Kwi 2011, 22:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sro 20 Kwi 2011, 07:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160CDI (W169 2005) problem wspomaganie proszę o pomoc


Powiem że bardzo niedrogo sobie policzył w ASO to by było pewnie ze 2 tauzeny.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
drwmac

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: MERCEDES A 169 Fiat Seicento 1.1 z LPG
Piwa: 0/5
Wysłany: Pią 13 Sty 2017, 12:12
Temat postu:

Mam podobny problem - a w169 180cdi


Witam problem to skaczące wspomaganie jest niema sprawdziłem masę jest ok na komputerze wskoczył błąd łączności szyny modułu może ktoś pomoże co to oznacza dzięki
Powrót do góry
Robsonic

Czytelnik



Dołączył: 12 Wrz 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Darmstadt /Hessen
Posiadane auto: Mercedes Vaneo 1.6 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Wrz 2017, 00:01
Temat postu:

Wspomaganie nie działa, vaneo 16


Witam kolegów, również chciałbym się podpiąć do wątku, być może ktoś zna rozwiązanie tego problemu, a mianowicie: kupiłem okazyjnie MB Vaneo 16 z 2004, z niedziałającym wspomaganiem, o czym sprzedawca poinformował,tak więc po przeprowadzeniu autka do garażu niezwłocznie zająłem się naprawą no i tu się zaczyna, czym dalej w las tym więcej drzew jak to mówią. Zacząłem od sprawdzenia poziomu płynu, potem kable a dokładnie złącze pod zbiornikiem płynu spryskiwaczy, potem podłączenie masy, wszystko ok, następnie poszedł w ruch miernik napięcia, okazało się że prąd płynie, na stałym plusie(grubszy czerwony kabel) prąd jest, po odpaleniu silnika, na cienkim niebieskim kabelku prąd również jest(14,5V),ładowanie z alternatora również sprawdzone, jest idealne. Postanowiłem wyciągnąć pompę i się jej przyjrzeć, po zdjęciu pokrywy sterownika okazywało się że nie ma śladów wskazujących na jakiekolwiek uszkodzenia, wygląda jak nowa, wszystko suche i czyste. Postanowiłem więc podłączyć pompę na krótko do akumulatora i ku mojemu zdziwieniu pompa zadziałała i tak kilka razy żeby się upewnić. No i to teraz zbiło mnie z tropu, gdzie może być problem w tym przypadku, że pompa się nie załącza? Ma ktoś jakieś pomysły? Czy ktoś wie gdzie w Vaneo jest bezpiecznik 47 od wspomagania? Bo w skrzynce w podłodze od strony pasażera jest tylko 45 jako ostani. Z racji tego że prąd do pompy płynie wykluczam bezpiecznik ale chciałbym wiedzieć w razie czego gdzie go szukać. To tyle na razie w temacie, dzisiaj będę walczył dalej z tym problemem
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy!
Powrót do góry
Robsonic

Czytelnik



Dołączył: 12 Wrz 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Darmstadt /Hessen
Posiadane auto: Mercedes Vaneo 1.6 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Wrz 2017, 00:06
Temat postu:

Wspomaganie nie działa, vaneo 16


Właśnie zakończyłem na dziś walkę ze wspomaganiem z częściowym sukcesem, co prawda dalej nie działa ale pojawiło się światełko w tunelu. Po ponownym zamontowaniu pompy, cały układ zalałem świeżym olejem, wypompowujac całkowicie stary, wszystkie połączenia kabli prądowych i masy wyczyszczone i poskręcane jak należy. Po odpaleniu silnika pompa zadziałała ale ciśnienia wystarcza zaledwie na jeden obrót kierownicą. Przed moją ingerencją pompa nie dawał w ogóle znaków życia. Moim zdaniem pompa nie daje wystarczającego ciśnienia do układu, być może łopatki wirnika są na tyle zużyte że nie wyrabiają przy większym obciążeniu, także moim następnym krokiem będzie wymiana pompy na używkę, o wynikach będę informował na bieżąco
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy!
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pon 23 Paź 2017, 22:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160CDI (W169 2005) problem wspomaganie proszę o pomoc


to będzie najlepsze wyjście.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie.


MercedesA 250

69 700

2013r.

250 000 km

mazowieckie

MercedesVito

124 999

2018r.

335 000 km

pomorskie

MercedesA 180

77 960

2020r.

55 230 km

mazowieckie

MercedesC 32 AMG

41 000

2001r.

247 000 km

śląskie

MercedesB 200

14 900

2006r.

250 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System