Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa SLK ) Zawór ciśnienia paliwa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Muchotrepek

Debiutant



Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: SLK
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Lis 2010, 14:14
Temat postu:

Zawór ciśnienia paliwa


Czy w silnikach benzynowych jest coś takiego jak zawór ciśnienia paliwa. W mam problemy z odpalaniem ktore sa wynikiem chyba braku cisnienia paliwa. Wymienilem pompe, odpowietrzony został uklad paliwowy dodatkowo zamontowano zaworek ktory ma blokowac paliwo przez powrotem do baku (na na wszelki wypadek), nowe przewody i swiece. Test komputera.
Problem nie znikl samochod odpala gdy stoi 'z górki' i po zgaszeniu go przekrece zapłon tak aby pompa podpompowała paliwo. Cisnienei paliwa ok 4 Bary.

Brak mi juz pomysłow. ;/
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Wto 30 Lis 2010, 18:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) Zawór ciśnienia paliwa


Są mi znane 2 systemy regulacji ciśnienia paliwa, zawór przelewowy w pompie paliwa w baku, i zawór przelewowy na listwie wtryskowej przy silniku. Wtedy od listwy wtryskowej idzie przelew, dodatkowy wężyk od listwy do baku, którym wraca nadmiar nie wykorzystanego paliwa. W tym drugim wypadku ciśnienie trzeba mierzyć manometrem zaopatrzonym w trójnik bo założenie wężyka od pompy wykazuje tylko ciśnienie jakie daje pompa, a nie jakie trzyma zawór przelewowy . Nie wiem jaki masz system i jak mierzyłeś ciśnienie, ale podana wartość powinna być dobra. Proponuję jeszcze sprawdzić, czy jak samochód stoi normalnie to pompa nie pcha powietrza razem z paliwem (bąbelki) co by świadczyło o jakiejś nieszczelności w zbiorniku. Jeżeli chciałbyś pisać dalej to napisz jak wygląda jazda po zapaleniu, czy silnik pod obciążeniem na wyższych obrotach się nie dławi.
Pozdrawiam
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sro 01 Gru 2010, 01:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) Zawór ciśnienia paliwa


Na wszelki wpadek, to takie zaworki zwrotne montowane są w starych dieslach gdzie pompa już nie ma siły zassać paliwa i nie można dopuścić do jego cofania. Nie słyszałem żeby ktoś montował coś takiego do benzyny. Może to tylko spowodować zmniejszenie przepływu paliwa, bo ciśnienie to nie wszystko.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Muchotrepek

Debiutant



Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: SLK
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Gru 2010, 19:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) Zawór ciśnienia paliwa


Zaworek który wmontowaliśmy został wyjety (miałeś racje co do zmniejszenia cisnienia paliwa), dzis daje cały układ paliwowoy do wyczyszczenia, zmieniam podkładki i sprawdzam szczelnośc, zobaczymy co bedzie za kilka dni.
Samochod po zapaleniu zachowuje sie idealnie, nie faluja obroty. Gdy odpaili obroty stoja na 9k po zagrzniu zmniejszajac sie do 7k czyli ksiazkowo. Jesli chodzi o jazde to jak juz zapali, jest idealnie.
Jedyne co zaobserwowalem to fakt, gdzy ma biegi na P (automat), działa chyba układ recyrkllucji paliwa (czy oparow paliwa) i pompuje cos przez zawór MOT, moznawyczuc co jakies 20s jest takie malutkie, drzenie silnika (szarpniecie). Aby je wyczuc trzeba siedziec na fotelu i czuć to tyłkiem inaczej sie tego ie zobaczy. Gdy samochod jest na D i stoi czy jedzie nic nie szarpie (ale nie pracuje wtedy ten ukłąd recyrkulacji paliwa)
Powrót do góry
Muchotrepek

Debiutant



Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: SLK
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Gru 2010, 19:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) Zawór ciśnienia paliwa


Po 2 tygodniach pisze ponownie:

Wymieniłem znów pompe paliwa, preczysliłem cały układ paliwa, wymienilem filtr weglowy i znow wyczyszczono mi bak. Robilismy testy wynik wyglada tak:
Paliwo jest, iskra jest a nie pali Wink Mysle ze mozemy wykluczyc kwestie dopływu paliwa wszystko zostało dokładnie sprawdzone i przetestowane.
Ostatnio nie chciał mi odpalic i pomogl dopiero restart komputera. Po restarcie odpalil za pierwszym razem.

Wpadlem na pomysl ze mozet to czujniek temperatury silnika jest wadliwy i ciagle pokazuje temperature nagrzanego silnika nawet gdy jest zimy. Ale samochod po odpaleniu pracuje na wyzszych obrotach a gdy sie chwile nagrzeje zmniejsza je Wiec chyba czujnik temperatury jest ok ?
Czy mzoliwe jest ze samochod nie chce odpalać przez sonde lambda?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 20 Gru 2010, 19:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Czw 23 Gru 2010, 09:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) Zawór ciśnienia paliwa


Sygnał z lambady brany jest pod uwagę po tym jak się nagrzeje trochę czyli jakieś minuta dwie po odpaleniu. Jeżeli iskra jest i paliwo jest to może ciśnienia nie ma? a jak się świecę wykręci to jest mokra? bo może za dużo ma paliwa, w sensie czas wtrysku za długi? Po podłączeniu manometru do paliwa, jak się włączy zapłon pompa pompuje do tych 4 barów, potem wyłączyć zapłon i jak szybko schodzi ciśnienie? powinno schodzić bardzo powoli.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa SLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa SLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesGLA 180

96 900

2019r.

100 000 km

mazowieckie

MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie

MercedesE 200

19 999

2003r.

233 000 km

dolnośląskie

MercedesC 300

46 990

2012r.

226 992 km

pomorskie

MercedesC 180

18 900

2005r.

184 217 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System