Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa CLK ) Problem z otworzeniem bagażnika-dostaniem się do akumulatora



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fiat 126

Debiutant



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolskie/Nowy Targ
Posiadane auto: Mercedes Clk W208 2.0 Kompressor (192KM) 1998r
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 14:07
Temat postu:

Problem z otworzeniem bagażnika-dostaniem się do akumulatora


Witam,
nie używałem przez około 2 tygodnie mojego clk, stał on na polu. Teraz mam problem, gdyż padł akumulator tak całkowicie, że nawet nie dam rady otworzyć samochodu z pilota.. co prawda istnieje ten kluczyk awaryjny i udało mi się otworzyć nim drzwi, jednak nie mogę otworzyć bagażnika.. Kluczyk wchodzi do połowy zamka (nie jest on zamarznięty, ponieważ polałem go odmrażaczem a nawet ogrzewałem)

Mam więc pytanie: w jaki sposób mogę dostać się do bagażnika, lub w jaki sposób odpalić samochód by dostarczyć pra do akumulatora?

jest to model clk W208 98r

znajomy powiedział mi że pod maską powinien się znajdować gdzieś zacisk "+" do ktorego moge podlaczyc przewody i odpalić samochód ale nie wie gdzie on się znajduje w tym modelu... czy ktoś mógłby mi powiedzieć?
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 18:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z otworzeniem bagażnika-dostaniem się do akumulatora


Otwierasz maskę i po swojej prawej stronie mniej więcej w połowie długości błotnika jest czarne pudełko. Ciężko je otworzyć ale zapewne dasz radę. Ja kiedyś też miałem taki sam przypadek. Kluczyk nie dochodził do końca. Po prostu zasyfiało, WD40, rurka i do środka, kluczykiem popychając. Po jakimś czasie próby przyniosły skutek. Poza tym jak masz Mercedesa to nie parkuj go w polu Wink
_________________



Powrót do góry
Fiat 126

Debiutant



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolskie/Nowy Targ
Posiadane auto: Mercedes Clk W208 2.0 Kompressor (192KM) 1998r
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 18:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z otworzeniem bagażnika-dostaniem się do akumulatora


dzięki wielkie za info, może się jeszcze przyda a póki co udało mi się złożyć fotele, odkręciłem lampę i dostałem się do akumulatora, podłączyłem inne auto i już wystarczyło prądu do otwarcia klapy, ale mam problem gdyż podłączam scenica w dieslu (bateria 74Ah a w mercu 70Ah) i prąd w Mercu jest ale nie pali czy jest możliwe że to z powodu zbyt 'słabych' przewodów? Obecnie podłączyłem prostownik... Uda się go tak podładować nie wyciągając akumulatora z auta na tyle żeby odpalił?
Co do garażowania, to chętnie bym go zapakował gdzieś ale nie mam garażu niestety... a do dziurki od klucza wlałem duuużo wd40 i ruszałem kluczykiem jakies półtorej godziny bezskutecznie...
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 20:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z otworzeniem bagażnika-dostaniem się do akumulatora


Jeżeli napięcie w aku spadnie poniżej krytycznej wartości to dochodzi do spięcia w celi. Aku wtedy jest do wyrzucenia. Podłączanie nic nie da, otworzysz jedynie, ale nie przepłynie tyle prądu, żebyś mógł odpalić auto. Ja w swoim przypadku trzymałem taksówkarza 20 minut i nic. Twój aku jest uszkodzony i nie "odbierze" przesyłanej energii. Ten wyjmij i zawieź do sprawdzenia, i weź od razu kasę na drugi Wink co do zamka, jak już zdołałeś otworzyć guzikiem klapę to podnieś ją do góry i czynność powtarzaj, lej WD40 (tylko wsadź rurkę do środka zamka) i dziob kluczykiem. Na otwartej klapie siła grawitacji ściągnie WD na dół zamka rozprowadzając go, brud się rozpuści. Ja z tym walczyłem z godzinę albo dłużej. Warto, bo wymiana zamka z wkładką to grubszy wydatek a WD jest tanie Wink
_________________



Powrót do góry
Fiat 126

Debiutant



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolskie/Nowy Targ
Posiadane auto: Mercedes Clk W208 2.0 Kompressor (192KM) 1998r
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 20:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z otworzeniem bagażnika-dostaniem się do akumulatora


hmm nie odbierze? no nie znam się ale po jakiejś godz ładowania i odłączeniu światła się świecą i prąd jest w całym samochodzie taki jak powinien tylko wgl silnik nie kręci, to samo przy odpalaniu od drugiego samochodu... czy w tej sytuacji to rzeczywiście wina akumulatora?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 20:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 20:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z otworzeniem bagażnika-dostaniem się do akumulatora


Tak, jest zbyt małe napięcie w aku i rozrusznik nie łapie. Ładuj go do rana i sprawdź. Jeżeli nie to niech go sprawdzą i będziesz wiedział na 100%.
_________________



Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Fiat 126

Debiutant



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolskie/Nowy Targ
Posiadane auto: Mercedes Clk W208 2.0 Kompressor (192KM) 1998r
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 23:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z otworzeniem bagażnika-dostaniem się do akumulatora


no ale właśnie gdy włącze światła to świecą idealnie, a gdyby było małe napięcie to chyba by ledwie co świeciły, co nie? Przed chwilą był u mnie kuzyn-mechanik, pooglądał i stwierdził że najprawdopodobniej uruchomiła się jakaś blokada np odcięcie dopływu paliwa lub odcinanie prądu od rozrusznika, stwierdził że prąd nie jest dostarczany do rozrusznika (możliwe że też z innej przyczyny)... Może on się myli i jest jakaś inna przyczyna?
A co do tych blokad, to są najprawdopodobniej 3, o jednej wiedziałem i czasem jej używałem, druga była podobno fabryczna i nawet nie wiem jak działa, a dziś znaleźliśmy przycisk od trzeciej i myślimy posprawdzać rozrusznik i jak działają wszystkie te blokady...
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 11:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z otworzeniem bagażnika-dostaniem się do akumulatora


FiFi_Boss napisał:
Jeżeli napięcie w aku spadnie poniżej krytycznej wartości to dochodzi do spięcia w celi. Aku wtedy jest do wyrzucenia. Podłączanie nic nie da, otworzysz jedynie, ale nie przepłynie tyle prądu, żebyś mógł odpalić auto. Ja w swoim przypadku trzymałem taksówkarza 20 minut i nic. Twój aku jest uszkodzony i nie "odbierze" przesyłanej energii.

Krótkotrwałe pozostawienie rozładowanego akumulatora umożliwia jego ponowne naładowanie bez zauważalnej utraty parametrów. Dłuższe pozostawienie akumulatora rozładowanego prowadzi do jego ZASIARCZENIA i ten proces nie ma nic wspólnego ze "zwarciem w celi" i "napięciem krytycznym". Zwarcie w celi powstaje najczęściej wskutek wykruszenia masy czynnej i osadzenie się takich kawałków pomiędzy płytami. Przyczyną może być poddawanie akumulatora zbyt silnym wstrząsom, przeładowanie (powoduje wykrzywianie płyt) lub MRÓZ - rozładowany akumulator może zamarznąć w temperaturze niewiele poniżej zera! Dodatkowo jest rzeczą oczywistą, że nie ma możliwości żeby naładować zamarznięty akumulator.
Osobiście udawało mi się "odzyskać" niektóre akumulatory pozostawione na długi czas w stanie rozładowanym. Takie ładowanie odsiarczające małym prądem trwa tydzień lub nawet dłużej. Wiele z tych akumulatorów było z powodzeniem eksploatowanych przez następne lata.
Powrót do góry
Fiat 126

Debiutant



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolskie/Nowy Targ
Posiadane auto: Mercedes Clk W208 2.0 Kompressor (192KM) 1998r
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 19:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z otworzeniem bagażnika-dostaniem się do akumulatora


ale skoro wszystkie odbiorniki prądu działają bez problemu poza rozrusznikiem i pompą paliwa, to chyba akumulator jest ok? rozładowany stał na mrozie około tygodnia
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 20:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z otworzeniem bagażnika-dostaniem się do akumulatora


Pompa paliwa powinna ruszyć - bo ma niewielki pobór prądu. Rozrusznik wcale nie musi ruszyć - nawet jak lampy dobrze świecą (lub nam się wydaje, że świecą dobrze) - bo rozrusznik ma duży pobór prądu.
W tym wypadku problem leży raczej poza akumulatorem.
Powrót do góry
Gerappa

Czytelnik



Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-WA
Posiadane auto: CLK 3.2 Rok 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 21:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z otworzeniem bagażnika-dostaniem się do akumulatora


Mam podobny problem, mianowicie padł mi akumulator, wiec go wyjąłem i postanowiłem podładować, na moje nieszczęście jak się okazało. Zamek, który wcześniej działał teraz nie daje się otworzyć z kluczyka. Autka nie wprowadzę do garażu bo kierownica jest zablokowana i skrzynia też w pozycji P.

Poradzicie jak mogę się dostać do bagażnika? ewentualnie gdzie mogę się wpiąć z akumulatorem aby otworzyć bagażnik przyciskiem.

Będę wdzięczny za pomoc.
Powrót do góry
Fiat 126

Debiutant



Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolskie/Nowy Targ
Posiadane auto: Mercedes Clk W208 2.0 Kompressor (192KM) 1998r
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 19 Gru 2010, 15:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z otworzeniem bagażnika-dostaniem się do akumulatora


nie pisałem długo gdyż zachwycałem się jazdą moim "bolidem"

Problem został rozwiązany w dość dziwny sposób.. Otóż kuzyn wziął go do siebie do garażu, spiął na krótko, odpalił i od tej pory pali normalnie na kluczyk za każdym razem...

A co do dostarczenia prądu do samochodu, to ja zrobiłem to w ten sposób, iż udało mi się otworzyć drzwi kluczykiem awaryjnym, miałem odblokowane w bagażniku składanie foteli, więc je złożyłem, odkręciłem lampę, tamtędy doprowadziłem przewody do akumulatora i otworzyłem klapę z pilota. Dodatkowo pod maską masz ten zacisk do podpięcia się w takim małym czarnym pudełeczku w połowie lewego nadkola koło bezpieczników, o ile oczywiście dasz radę otworzyć awaryjnym kluczykiem drzwi, jeśli nie, to kup za kilka złotych odmrażacz do zamków , wd40 i próbuj wcisnąć kluczyk...
Powrót do góry
parlo

Czytelnik



Dołączył: 13 Maj 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-w
Posiadane auto: CLK 230
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Maj 2015, 22:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z otworzeniem bagażnika-dostaniem się do akumulatora


Witam.
Mam problem z dostaniem sie do bagaznika, poniewaz na drodze stoi mi wielka butla z gazem :/
Pojazd odpalam z kabli, poniewaz calyt czas swieci sie lampka, wiec co 8-10 godzin pada aku, a kluczyk do zamka z baganizka nie dziala.
Ma ktos jakis pomysl jak sie tam dostac nie wymieniajac zamka(jestem za granica wiec wymiana bedzie absurdanie droga)?
Z gory dzieki za pomoc.
Powrót do góry
marrsell

Czytelnik



Dołączył: 14 Sty 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: mercedes clk 230 avangard w208 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Sty 2016, 21:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Problem z otworzeniem bagażnika-dostaniem się do akumulatora


witam .
mam podobny problem i potrzebuje podpowiedzi , nie będę się rozpisywał bo większość problemów już opisaliście . w moim przypadku podłączenie kabli pod maskę nic nie daje ,nawet tyle żeby odblokować stacyjkę czy otworzyć bagażnik .nie mogę nawet wciągnąć dziada na lawete bo mam automat a nie da sie wrzucić na N .
Pytanie : może jest w klapie bagażnika jakaś klamka do otwierania od środka ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa CLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa CLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesML 320

48 990

2008r.

266 896 km

pomorskie

MercedesE 280

24 990

2006r.

291 986 km

pomorskie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie

MercedesR 350

69 700

2012r.

260 000 km

mazowieckie

MercedesC 220

36 900

2011r.

227 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System