Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa CLK ) CLK 320, W208- brak mocy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mateo309

Czytelnik



Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZS
Posiadane auto: CLK 320 W208
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Gru 2015, 11:58
Temat postu:

CLK 320, W208- brak mocy


Witam wszystkich serdecznie.

Posiadam w/w mercedesa od nie całego roku. Samochód posiada instalację gazową BRC 5 letnią.

Niestety trapi mnie kontrolka check engine od dłuższego czasu, alarm jaki wchodzi na komputerze to wypadanie zapłonów, ostatnio jak byłem na komputerze tylko na jednej stronie (1,3,6).
Byłem z wizytą u mechaników którzy stwierdzili że tak już jest w tych autach z gazem i nie da się nic z tym zrobić lub też trafiałem na poradę aby wyciąć katalizatory lub wymienić świece, aczkolwiek nikt nie postawił mi konkretnej diagnozy z pełną odpowiedzialnością (...)

Nie jestem niestety skłonny wydawać pieniądze na coś co nie wiem czy przyniesie mi jakieś efekty. Dlatego też piszę tutaj, może ktoś na podstawie sensownego doświadczenia spróbuję mnie poratować ponieważ mój mercedes zaczyna mnie irytować i pcha się bardzo na otomoto- tego bym nie chciał.

Auto było również u dobrego gazownika- prze regulował wszystko indywidualnie na miodzio, mimo wszystko check później wpadł. Gazownik poradził katalizator.

Dlaczego nie chcę katalizatorów wycinać ?

Sondy lambda wskazuję poprawne wartości tak jak by prawidłowo pracowała.

Teraz postaram się dokładnie opisać objaw z przed kilku dni.:

Auto stoi na mrozie 2 tygodnie.:
*zapala się bez problemu

W momencie jak daję mu mocniej w gaz(kick down) wskakuję check engine(miga) i trzyma się, moc zerowa, obroty falują na postoju, auto trzęsie się jak galareta na postoju. Generalnie padaka....

Silnik osiąga w pełni temp. roboczą.:
W momencie gdy rozgrzeje się dobrze motor wszystko znika- check engine, moc jest taka jak powinna, auto się nie trzęsie.


Jeżeli znacie człowieka który jest prawdziwym mechanikiem i ma konkretnie doświadczenie ze Szczecina- chętnie przyjąłbym numer, aczkolwiek problem polega na tym że potrzebuję kogoś od ręki, często wyjeżdżam po za dom i nie ma sensu umawianie się ze mną na odległe terminy...

Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie porady.
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Wto 22 Gru 2015, 18:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) CLK 320, W208- brak mocy


Witaj na forum.
Cytat:
na komputerze tylko na jednej stronie (1,3,6).
Jeżeli wypadanie powoduje na jedną stronę, to z przyczyn techniczny instalacja gazowa jednak szkodzi, dzieje się to z tego że większość jeździmy na gazie niż benzynie, co polecam bardziej na benzynie więcej jeździć niż na gazie, ponieważ sam Gas jest bardzo suchy niż benzyna.
A więc, skoro wypada zapłon tylko na jednej stronie głowicy, to mamy do czynienia z uszkodzeniem głowicy, a mogą być takie: wypalone gniazda zaworowe bądź uszkodzona uszczelka lub słabe świece albo uszkodzone cewki zapłonowe, co jednocześnie możliwe też i instalację elektryczną idące do cewki, na którym warto wszystko po kolei sprawdzić.
Również, należy odczytać z diagnostyki czujniki położenia wałka rozrządu z tej które wypadają zapłony, jak i po drugiej strony głowicy, ponieważ mają identyczne przyczyny przy wypadaniu zapłonu o którym mowa.
Cytat:
aby wyciąć katalizatory
Bardzo słusznie podejmujesz że nie godzisz się na wycięcie katalizatora, bo niczym one w tym momencie nie są winne.

Pozdrawiam i Wesoły Świąt Bożego Narodzenia, które lada chwila nadejdzie Wink
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
mavelius

Czytelnik



Dołączył: 24 Gru 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wschowa
Posiadane auto: c55 amg
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 24 Gru 2015, 13:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) CLK 320, W208- brak mocy


W 320 często padają sterowniki. Czasami wiązki elektryczne na zapłon się kruszą. Poszukaj kogoś kto jest mocny w mercach. Ja znam gościa co ma warsztat pod poznaniem. Robi tylko merce i powiem, że gościu nie ma problemów z większością tematów i nie jest drogi. W sumie ciężko się tam wcisnąć bo tylko 2 tam robi, ale dają rade.
Ma warsztat w Kicinie pod poznaniem.
Powrót do góry
ciasy

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Lis 2015
Posty: 100
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: ML350 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 25 Gru 2015, 21:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) CLK 320, W208- brak mocy


U mnie wycieli 2 katalizatory, pomogło.
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Sob 02 Sty 2016, 14:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) CLK 320, W208- brak mocy


ciasy napisał:
U mnie wycieli 2 katalizatory
To nie długo będziesz kazał zamontować katalizatory, bo inaczej badanie nie przejdzie.( zaostrzone troszkę przepisy)
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 02 Sty 2016, 14:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mateo309

Czytelnik



Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZS
Posiadane auto: CLK 320 W208
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Sty 2016, 02:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) CLK 320, W208- brak mocy


Jak się okazało, czujnik temp. powietrza na dolocie był uszkodzony- pokazywał temp. -40 st. Jeżdżę pierwszy dzień autem po odebraniu w warsztatu jednak niestety mimo wszystko problem nie ustąpił, brak mocy na zimnym motorze. Mój mechanik będzie szukał dalej... Szkoda tylko że czujnik temp. został zakupiony a efektów brak...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa CLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa CLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesE 320

19 900

2004r.

282 000 km

mazowieckie

MercedesViano

25 000

2008r.

385 000 km

mazowieckie

MercedesS 400

720 744

2023r.

27 252 km

kujawsko-pomorskie

MercedesC 180

94 800

2019r.

50 000 km

mazowieckie

MercedesC 270

64 900

2015r.

196 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System