Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa S ) cos rozładowuje akumulator


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kielbasa

Czytelnik



Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdansk
Posiadane auto: w220 400 cdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 17 Gru 2010, 22:46
Temat postu:

cos rozładowuje akumulator


witam. czy ktoś podpowie co może rozładowywać aku??? postoi godzinke i już nie moge odpalić bo jest rozładowany? coś mi pobiera prąd, jak to sprawdzić?
Powrót do góry
_amg_

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 167
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes S320 CDI W220 2004r
Piwa: 7/8
Wysłany: Pią 17 Gru 2010, 23:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) cos rozładowuje akumulator


ja unikajac tego typu sutuacji,zostawiam samochód otwarty pod domem,a gdy jade do pracy to zostawaim go na długie godziny i nic sie nie dzieje
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Sob 18 Gru 2010, 09:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) cos rozładowuje akumulator


Proszę poczytać. Sposób jest taki sam. http://chrysler.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=108979
Pozdrawiam
Powrót do góry
ziem5

Debiutant



Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 20


Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 01 Sty 2011, 18:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) cos rozładowuje akumulator


Mam ten sam problem kupiłem nowy akumulator - to samo dzieje się u mnie 2 dni i akumulator jest rozładowany do zera. Co robić ? Za każdym razem musze jechać do warsztatu i usuwać błędy ktore sie pokazuja po odpięciu akumulatora. Moze ktos bedzie w stanie pomoc z tego co czytam w internecie to dużo ludzi ma problem z rozladowaniem akumulatora w s.
Powrót do góry
roger74

Debiutant



Dołączył: 24 Paź 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubliniec
Posiadane auto: mercedes w220 s400 cdi 2000r, w210 e420 1996r, w201 2.5 turbo 1991r
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 02 Sty 2011, 09:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) cos rozładowuje akumulator


Miałem ten sam problem. Okazało się, że to dogrzewacz silnika jest przyczyną. Po odłączeniu bezpiecznika problem zniknął. Co prawda silnik dłużej się nagrzewa, ale już wkrótce wymieniam gówniany canem sterowany podgrzewacz na zwykłe analogowe webasto.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 02 Sty 2011, 09:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ziem5

Debiutant



Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 20


Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 02 Sty 2011, 21:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) cos rozładowuje akumulator


Czy możesz mi powiedzieć w której skrzynce z bezpiecznikami jest bezpiecznik od podgrzewacza a najlepiej w której skrzynce i ktory bezpieczniki (może zdjęcie) z gory dziekuje i pozdrawiam.
Powrót do góry
biloowa

Czytelnik



Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorze
Posiadane auto: w220 s500 lift
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Sty 2011, 19:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) cos rozładowuje akumulator


Witam,

mam taki sam problem, auto po 2 dniach postoju rozładowuje akumulator, test wykazał pobor pradu rzedu 2,5 ampera , sciagajac po kolei bezpieczniki pobor nie zmalał.
Powrót do góry
gadu-gadu
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 05 Sty 2011, 21:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) cos rozładowuje akumulator


biloowa napisał:
Witam,

mam taki sam problem, auto po 2 dniach postoju rozładowuje akumulator, test wykazał pobor pradu rzedu 2,5 ampera , sciagajac po kolei bezpieczniki pobor nie zmalał.

Albo Ci się pomylił rząd jednostek - albo źle mierzysz!
Pomiar przy instalacji CAN przeprowadza się zupełnie inaczej niż w starych autach typu np. 124.
Przez pewien czas po wyłączeniu odbiorników pojazdu (typu lampki, radio itp.) większość sterowników jest jednak dalej w stanie gotowości - w oczekiwaniu na ewentualne rozkazy napływające z sieci CAN. Taki stan może trwać nawet do PÓŁ GODZINY! Co więcej - każde wyciągnięcie bezpiecznika i jego ponowne włożenie może spowodować ponowne wzbudzenie całej sieci i ponowne naliczanie czasu koniecznego do "uśpienia" sieci. Dopiero wtedy pomiar pobieranego prądu można uznać za miarodajny. Żeby nie wyciągać po kolei bezpieczników "Gebelsy" wymyśliły sposób pomiaru prądu poprzez pomiar spadku napięcia na każdym z bezpieczników.

Z podanego wzoru można sobie w prosty sposób wyliczyć "uciekający" prąd.
Jeżeli jednak nie masz doświadczenia z układami CAN - to może lepiej jednak zleć tą sprawę komuś bardziej doświadczonemu.
Powrót do góry
yareckii

Debiutant



Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 14


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Lut 2011, 22:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) cos rozładowuje akumulator


Gerri napisał:
biloowa napisał:
Witam,

mam taki sam problem, auto po 2 dniach postoju rozładowuje akumulator, test wykazał pobor pradu rzedu 2,5 ampera , sciagajac po kolei bezpieczniki pobor nie zmalał.

Albo Ci się pomylił rząd jednostek - albo źle mierzysz!
Pomiar przy instalacji CAN przeprowadza się zupełnie inaczej niż w starych autach typu np. 124.
Przez pewien czas po wyłączeniu odbiorników pojazdu (typu lampki, radio itp.) większość sterowników jest jednak dalej w stanie gotowości - w oczekiwaniu na ewentualne rozkazy napływające z sieci CAN. Taki stan może trwać nawet do PÓŁ GODZINY! Co więcej - każde wyciągnięcie bezpiecznika i jego ponowne włożenie może spowodować ponowne wzbudzenie całej sieci i ponowne naliczanie czasu koniecznego do "uśpienia" sieci. Dopiero wtedy pomiar pobieranego prądu można uznać za miarodajny. Żeby nie wyciągać po kolei bezpieczników "Gebelsy" wymyśliły sposób pomiaru prądu poprzez pomiar spadku napięcia na każdym z bezpieczników.

Z podanego wzoru można sobie w prosty sposób wyliczyć "uciekający" prąd.
Jeżeli jednak nie masz doświadczenia z układami CAN - to może lepiej jednak zleć tą sprawę komuś bardziej doświadczonemu.


ja mam ten sam problem co poprzednik.. Upieralbym sie jednak,ze pobor pradu krazy ok 2,5 A. Odczekiwalem nawet i godzine i pobor nie spada. Po jednej nocy akumulator nie zyjr
Powrót do góry
yareckii

Debiutant



Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 14


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 17:19
Temat postu:

rozładowywanie akumulatora


Witajcie. Ja swoj problem rozwiazalem sam.. W koncu znalazlem bezpiecznik przez ktory auto pobierało 2,5A. Okazalo sie, nie uwierzycie,ze swith od otwierania bagaznika powoduje wlaczanie niektorych urzadzen w samochodzie robiac przywarcie. Po wyjeciu go i wymianie samochod po 2 dobach postoju trzyma 12,6v Laughing
Powrót do góry
arcade90

Czytelnik



Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): malbork
Posiadane auto: Mercedes S500 98r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Cze 2012, 11:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) cos rozładowuje akumulator


Witam, posiadam Mercedesa S500 w220 1998r. Auto po nocnym postoju nie odpala. Za każdym razem muszę odpalać od kabli innego aku albo ładować prostownikiem. Myślałem że to może wina akumulatora, więc wymieniłem na inny dobry ale nic to nie dało. Ciągle to samo.. po nocnym postoju nie odpala. Miał ktoś podobny problem z rozładowywaniem akumulatora ? Co może go rozładowywać ? Dodam że wszystko wyłączone.
Powrót do góry
Arkady70

Debiutant



Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Łodzi
Posiadane auto: Citroen, C5, 2.0 HDI 163KM Tourer Exclusive, 2012
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 22 Gru 2013, 14:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) cos rozładowuje akumulator


Mam (miałem?) podobny problem. Zauważyłem, ale jeszcze będę prowadził doświadczenia, że jak samochód jest otwarty (nie zaryglowany z kluczyka)to akumulator z prostownika nie może się doładować na full. Jeżeli tylko zostanie zaryglowany to akumulator zaraz zostaje doładowany na maksa. Oczywiście dalej będę obserwował bo już dwa razy auto mnie rano zawiodło.
Powrót do góry
wiko225

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: S400 CDI 2001, B245 CDI 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 22 Lut 2014, 09:16
Temat postu:

coś rozładowuje akumulator


Witam.
Zobacz moje wpisy pod tytułem "moduł stacyjki". Wszystko będzie jasne.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Qnisz

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 811
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: niegdyś Mercedes W140 S320 LPG; Mercedes W220 S500 306KM 2000; Chysler Grand Voyager LE 3,3 LPG 2000; Honda CBR 1100 XX 164KM
Piwa: 38/0
Wysłany: Pon 25 Kwi 2016, 16:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) cos rozładowuje akumulator


Temat stary ale nikt nie napisał jaki jest normalny pobór prądu na postoju. Więc u mnie W220 S500 2000rok po 30min nie zależnie czy zamknę zamki czy nie pobór prądu wynosi 30-40mA (0,03-0,04A).
_________________
www.qnisz.pl
Silniki Falowniki
Motoreduktory
Przekładnie
Wibratory Przemysłowe
'ZPA'
Powrót do góry
skype status
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 25 Kwi 2016, 23:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) cos rozładowuje akumulator


Mniej-więcej taki jest. Piszę "mniej-więcej" bo jest tu dosyć ścisła zależność prądu z wyposażeniem - a nie z pojemnością silnika.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa S »

Opinie o samochodach Mercedes klasa S - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 180

79 900

2014r.

103 000 km

śląskie

MercedesA 160

12 900

2006r.

290 100 km

mazowieckie

MercedesCitan

79 777

2019r.

43 000 km

pomorskie

MercedesE 220

249 777

2022r.

68 000 km

pomorskie

MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System