Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Denaturat a silnik?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Azureus89

Debiutant



Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Mercedes A 140 w168
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Sty 2011, 11:13
Temat postu:

Denaturat a silnik?


Usłyszałem wczoraj od mechanika, że w czasie zimy woda może się skraplać w samochodzie, a dokładniej w układzie paliwa(chyba tak powiedział) ale doradził mi dolać do benzyny raz w roku trochę denaturatu żeby usunąć całą wodę. Słyszeliście o takich metodach? Czy jest to bezpieczne?
Powrót do góry
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Sob 08 Sty 2011, 12:03
Temat postu:

Re: Denaturat a silnik?


Witam.
Czy bezpieczne dla silnika to na 100% nie jestem pewien, ale słyszałem o takiej metodzie. Ma ona na celu nie tyle usuwanie wody co mieszanie jej z alkoholem a to powoduje, że podnosimy przez to temperature zamarzania wody..... a przez to nie zamarzają nam w zimie układy gdzie może zgromadzić się woda.
Woda nie łączy się z paliwem i może zalegać w układzie zasilania paliwem i przy niskich temperaturach może zamarzać.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Azureus89

Debiutant



Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Mercedes A 140 w168
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Sty 2011, 14:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Denaturat a silnik?


Czyli jak sądzisz warto by spróbować nie wiem jakieś 0,5l na pełen bak wlać?
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sob 08 Sty 2011, 16:38
Temat postu:

Re: Denaturat a silnik?


culmen napisał:
a to powoduje, że podnosimy przez to temperature zamarzania wody..

Myślałeś chyba: "obniżamy" ?
Zresztą temperatura zamarzania wody jest stała (prawie) - obniżeniu ulegnie temperatura zamarzania mieszanki wody z alkoholem. Wink
Z dodatkami bym raczej jednak uważał. Instrukcja obsługi zakazuje dodawania czegokolwiek - z dwojga złego jednak lepiej nie dopuszczać do powstania korków lodowych w przewodach paliwa.
Otóż silniki z czujnikami zapłonu stukowego są w stanie wychwycić zanik poszczególnych zapłonów spowodowanych pojawieniem się w komorze spalania niepalnej mieszanki. (niestety - mieszanka spirytusu z wodą jest dalej niepalna!) Dolanie spirytusu do baku spowoduje, że tej mieszanki będzie w układzie paliwowym więcej i większe będzie prawdopodobieństwo wypadania zapłonów. Tak więc owszem - dolej, ale bez przesady.
Powrót do góry
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Sob 08 Sty 2011, 20:24
Temat postu:

Re: Denaturat a silnik?


Masz rację Kolego Gerri, wyraziłem sie mało precyzyjnie, ale mam nadzieje że Autor wątku zrozumiał co miałem na myśli.... tyle że dalej nie wie ile ma wlać tego denaturatu. Napisze więc że ja bym nie wlał wiecej jak 0,25l......... ale nie będę uzasadniał dlaczego bo znowu mogę narazić się na filozoficzne wywody Wink
Pozdrwiam.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Reklama








Wysłany: Sob 08 Sty 2011, 20:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sob 08 Sty 2011, 21:22
Temat postu:

Re: Denaturat a silnik?


culmen napisał:
ale nie będę uzasadniał dlaczego bo znowu mogę narazić się na filozoficzne wywody

Dobre słowo zawsze w cenie Wink
Otóż nie będzie filozoficznych wywodów tylko zwykłe wyliczenie: A klasa jest autem dosyć krótkim - czyli przewodów paliwowych nie ma zbyt dużo "po długości". Ponieważ rurka zasysająca paliwo do silnika jest umieszczona w najniższej części baku, to jest duże prawdopodobieństwo że woda została z baku wyssana (ewentualnie pozostały niewielkie ilości). Tak więc ta wyssana woda wylądowała w filtrze paliwa (jednak w przeciwieństwie do silników diesla one w silnikach benzynowych rzadko ulegają zatkaniu) Troszkę może być w przewodach paliwowych - w ich najniższych miejscach. Tak więc ilość wody mogącą stanowić problemy oceniam na ok. 100 mililitrów (w porywach) W konsekwencji mniej więcej taka sama pojemność denaturatu powinna rozwiązać problem. Dla niewtajemniczonych w jednostki: 100 mililitrów to gastronomicznie mówiąc tzw. "luneta". Shocked
I nie ma tu specjalnie znaczenia, czy lejesz do baku pustego czy pełnego, bo denaturat nie miesza się z paliwem. To nie jest dodatek uszlachetniający który powinien być stosowany w określonym stężeniu!
Powrót do góry
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Sob 08 Sty 2011, 21:38
Temat postu:

Re: Denaturat a silnik?


Cytat:
.....Tak więc ilość wody mogącą stanowić problemy oceniam na ok. 100 mililitrów (w porywach) W konsekwencji mniej więcej taka sama pojemność denaturatu powinna rozwiązać problem. Dla niewtajemniczonych w jednostki: 100 mililitrów to gastronomicznie mówiąc tzw. "luneta".
I nie ma tu specjalnie znaczenia, czy lejesz do baku pustego czy pełnego, bo denaturat nie miesza się z paliwem.

No własnie nie miesza sie z paliwem... co więc się stanie po wlaniu denaturatu do zbiornika?
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Azureus89

Debiutant



Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Mercedes A 140 w168
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Sty 2011, 21:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Denaturat a silnik?


To się nazywają fachowe odpowiedzi Wink zobaczymy jak będę mieć denaturat to walnę 100 i zobaczymy co się będzie działo.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sob 08 Sty 2011, 22:19
Temat postu:

Re: Denaturat a silnik?


culmen napisał:

No własnie nie miesza sie z paliwem... co więc się stanie po wlaniu denaturatu do zbiornika?

No i tu jest niewielki problem - bo jeżeli auto cały czas jest na mrozie to wlanie denaturatu do baku nic nie da. Woda która jest w instalacji i tak jest zamarznięta i denaturat nie tylko z paliwem - ale nawet z taką zamarzniętą wodą się nie wymiesza (aż do wiosny!), a skoro auto jeździ to widać woda jest w takich punktach układu które nie powodują "zaczopowania" przelotu.
Powrót do góry
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Sob 08 Sty 2011, 22:40
Temat postu:

Re: Denaturat a silnik?


Gerri napisał:
No i tu jest niewielki problem - bo jeżeli auto cały czas jest na mrozie to wlanie denaturatu do baku nic nie da. Woda która jest w instalacji i tak jest zamarznięta i denaturat nie tylko z paliwem - ale nawet z taką zamarzniętą wodą się nie wymiesza

No to może whiski Wink ta zawsze mi rozpuszacza ...nawet dużo lodu Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sob 08 Sty 2011, 23:01
Temat postu:

Re: Denaturat a silnik?


culmen napisał:

No to może whiski Wink ta zawsze mi rozpuszacza ...nawet dużo lodu Very Happy

Musiałbym przeprowadzić stosowne badania - prawdopodobnie jednak masz rację Laughing
Aktualnie zagustowałem w WHISKEY (bo irlandzka właśnie tak się nazywa) i spożywam bez lodu (coby się procenty nie ulatniały) Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe


MercedesS 400

720 744

2023r.

27 252 km

kujawsko-pomorskie

MercedesE 280

24 990

2006r.

291 986 km

pomorskie

MercedesA 170

15 490

2005r.

219 831 km

pomorskie

MercedesA 160

29 700

2010r.

142 000 km

śląskie

MercedesA 180

95 900

2020r.

34 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System