Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) spadek mocy i dwa charakterystyczne objawy


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
toma$

Dyskutant



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poole, Dorset
Posiadane auto: Sprinter 313, CLK 320 conv.
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 10 Lis 2011, 11:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) spadek mocy i dwa charakterystyczne objawy


70zł gdzie ? kupie kilka Smile właśnie ma podobny problem z następnym sprinterem ale tutaj olej w rurach intercoolera tak ze dodatkowo turbo leży a może tylko turbo, chociaż nie wieże w to że ten zawór wytrzymałby 300tys.
_________________
Sprinter 313
CLK 320 cabrio
Powrót do góry
Pablo1_2010

Czytelnik



Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trzcinna
Posiadane auto: Mercedes 413 2,2CDI 2004R.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 03 Gru 2011, 23:12
Temat postu:

Sprinter


Witam posiadam sprintera 413 i mialem taz problem ze przy 100 a 120km lapal mula.Wymienilem czujniki podcisnienia i nic to nie dalo a wyszlo ze w turbinie blaszki sie przycinaly.Po tej naprawie mam jakies 40 tys km i jest ok.A na kompie wychodzil blad z podcisnieniem czyli to moze byc wszystko.Pozdrawiam.
Powrót do góry
grzybekprawdziwek

Dyskutant



Dołączył: 25 Cze 2011
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: Sprinter 313 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Cze 2016, 23:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) spadek mocy i dwa charakterystyczne objawy


Witam,

przepraszam za odgrzanie kotleta, ale nie ma sensu zakładać nowego tematu, a ten pasuje chyba do mojego przypadku. Mam Sprintera 313 CDI z 2003 roku, teraz ma przejechane 750 tys. W chwili kiedy go kupiłem mial przejechane 30 tys, od początku pojawiał się problem ze spadkiem mocy, jednak działo się to na tyle rzadko, że w ogóle mi to nie przeszkadzało. Od jakiś 3-4 lat problem pojawia się 2-3 razy na dzien, ale są też takie dni, że auto chodzi bez żadnego problemu. Sama skala tego zjawiska nie jest bardzo drażniąca, dlatego do tej pory nie robiłem nic w stronę diagnostyki.

Około 2 tygodni temu pojawił się dodatkowy objaw- auto na wolnych obrrotach dosyć nierówno chodzi, czasem przy ruszaniu pojawia się ciemny dym z wydechu, pomyślałem- wtrysk.

Ale z racji tego że samochód jest ciągle w ruchu nie miałem okazji jechać do mechanika. Dzisiaj natomiast byłem na trasie i z autkiem zaczęło się dziać coś dziwnego- gubił moc praktycznie co parę minut, zdarzyło się że ponowne odpalenie nic nie dawało, musiałem dać mu "odpocząć" kilka minut- a takiej sytuacji nie miałem nigdy.

Gdzieś na forum obcojęzycznym znalazłem temat, że problemy mogły się nałożyć (np wtrysk+czujnik+turbo), ale znalazłem też posty że problemem może być sam czujnik ciśnienia turbiny. Czy ktoś z Was może zna podobną historię? Dzięki i pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesA 180

13 990

2008r.

198 000 km

małopolskie

MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie

MercedesE 200

19 999

2003r.

233 000 km

dolnośląskie

MercedesC 220

36 900

2011r.

227 000 km

lubelskie

MercedesViano

25 000

2008r.

385 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System