Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa S ) [W220] Demontaż tapicerki drzwi tył - poradnik



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wasiliew

Czytelnik



Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: W220 S500L 00', W210 E200 97'
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Sty 2011, 20:57
Temat postu:

[W220] Demontaż tapicerki drzwi tył - poradnik


Witam, jako że szyba tylna wyszła mi z prowadnicy, opiszę jak zdjąć tapicerkę drzwi:

Odkręcamy śrubę od obwódki zamka, ściągamy obudowę rączki drzwi i wykręcamy śrubę dolną i górną (torx).

Podważamy plastkiową zaślepkę AIRBAG i wykręcamy śrubę.

Następnie podważamy listwę drewnianą - najlepiej zacząć od prawej strony - i spokojnie nic nie połamiemy. Pod drewienkiem są 2 śrubki torx trzymające obudowę z przełącznikami do siedzeń. Po zdjęciu obok klamki jest jeszcze jedna śruba.

Na dole drzwi odpinamy lampkę, i pociągamy tapicerkę - najlepiej zacząć od dołu. Na koniec podważamy tapicerkę u góry przy szybie, zejdzie razem z uszczelką i całość pociągamy lekko do góry, żeby zeszła z rygla.

Odpinamy linkę od klamki. Kabli od elektryki siedzeń i głośnika (gwizdka) nie odpinałem.

Mam nadzieję, że komuś się przyda.
Powrót do góry
yoorek

Debiutant



Dołączył: 21 Maj 2013
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): opolskie
Posiadane auto: w 220 3.2 cdi 2001 nissan almera 2.0 d
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Gru 2014, 22:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) [W220] Demontaż tapicerki drzwi tył - poradnik


Przydało się ,a jakże,ale w związku z nagłym ,,zniknięciem"centralnego zamka w tylnych ,lewych drzwiach.zdjąłem tapicerkę wg instrukcji z ,,góry" i wyszło szydło z worka-żółty wężyk z powietrzem całkowicie ułamany był w miejscu oryginalnego zgrzewu plastikowego węża powietrznego.Uciąłem całkowicie uszkodzony fragment rurki,lekko oszlifowałem i odtłuściłem dwa końce.Dopasowałem trzy cm fragment wkładu z długopisu,do wewnątrz wcisnąłem z przeciwnych stron dwa końce żółtego przewodu powietrznego,który uprzednio pokryłem szybkoschnącym klejem.Po chwili przetestowałem działanie zamka-z sukcesem.Złożyłem w odwrotnej kolejności tapicerkę-zamek zadziałał extra i ku mojemu zdumieniu ,wróciło również domykanie drzwi.Gdy sprawdzałem w sekretnym menu(przed naprawą)wyświetliło mi ,,uszkodzony sterownik",a jednak nie!2 godz. skrupulatnej pracy ,oraz jeden blachowkręt w nadmiarze Very Happy -to koszt naprawy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa S »

Opinie o samochodach Mercedes klasa S - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 180

39 900

2015r.

244 178 km

kujawsko-pomorskie

MercedesB 180

25 800

2010r.

229 057 km

pomorskie

MercedesE 200

29 990

2010r.

256 900 km

wielkopolskie

MercedesC 220

36 900

2011r.

227 000 km

lubelskie

MercedesE 200

19 999

2003r.

233 000 km

dolnośląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System