Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa S ) [W220] Demontaż tapicerki drzwi tył - poradnik



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wasiliew

Czytelnik



Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: W220 S500L 00', W210 E200 97'
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Sty 2011, 20:57
Temat postu:

[W220] Demontaż tapicerki drzwi tył - poradnik


Witam, jako że szyba tylna wyszła mi z prowadnicy, opiszę jak zdjąć tapicerkę drzwi:

Odkręcamy śrubę od obwódki zamka, ściągamy obudowę rączki drzwi i wykręcamy śrubę dolną i górną (torx).

Podważamy plastkiową zaślepkę AIRBAG i wykręcamy śrubę.

Następnie podważamy listwę drewnianą - najlepiej zacząć od prawej strony - i spokojnie nic nie połamiemy. Pod drewienkiem są 2 śrubki torx trzymające obudowę z przełącznikami do siedzeń. Po zdjęciu obok klamki jest jeszcze jedna śruba.

Na dole drzwi odpinamy lampkę, i pociągamy tapicerkę - najlepiej zacząć od dołu. Na koniec podważamy tapicerkę u góry przy szybie, zejdzie razem z uszczelką i całość pociągamy lekko do góry, żeby zeszła z rygla.

Odpinamy linkę od klamki. Kabli od elektryki siedzeń i głośnika (gwizdka) nie odpinałem.

Mam nadzieję, że komuś się przyda.
Powrót do góry
yoorek

Debiutant



Dołączył: 21 Maj 2013
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): opolskie
Posiadane auto: w 220 3.2 cdi 2001 nissan almera 2.0 d
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Gru 2014, 22:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) [W220] Demontaż tapicerki drzwi tył - poradnik


Przydało się ,a jakże,ale w związku z nagłym ,,zniknięciem"centralnego zamka w tylnych ,lewych drzwiach.zdjąłem tapicerkę wg instrukcji z ,,góry" i wyszło szydło z worka-żółty wężyk z powietrzem całkowicie ułamany był w miejscu oryginalnego zgrzewu plastikowego węża powietrznego.Uciąłem całkowicie uszkodzony fragment rurki,lekko oszlifowałem i odtłuściłem dwa końce.Dopasowałem trzy cm fragment wkładu z długopisu,do wewnątrz wcisnąłem z przeciwnych stron dwa końce żółtego przewodu powietrznego,który uprzednio pokryłem szybkoschnącym klejem.Po chwili przetestowałem działanie zamka-z sukcesem.Złożyłem w odwrotnej kolejności tapicerkę-zamek zadziałał extra i ku mojemu zdumieniu ,wróciło również domykanie drzwi.Gdy sprawdzałem w sekretnym menu(przed naprawą)wyświetliło mi ,,uszkodzony sterownik",a jednak nie!2 godz. skrupulatnej pracy ,oraz jeden blachowkręt w nadmiarze Very Happy -to koszt naprawy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa S »

Opinie o samochodach Mercedes klasa S - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 170

24 900

2009r.

193 125 km

mazowieckie

MercedesGLE 350

166 000

2018r.

51 000 km

pomorskie

MercedesE 350

69 900

2013r.

252 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesGLC 300

139 990

2017r.

139 077 km

pomorskie

MercedesB 180

105 990

2019r.

39 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System