Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes ) Zmieniarka oraz Radio


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Car audio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sardzent

Auto Maniak



Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 803
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: AMG S55
Piwa: 17/4
Wysłany: Pią 28 Sty 2011, 16:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Zmieniarka oraz Radio


co do sub'a ... sugeruje maly (do 15 cm wysokosci) pod siedzenie pasazera lub kierowcy lub szukac oryginalnego BOSE z wneki kola zapasowego i podmienic w nim naped na taki z lepsza membrana
Powrót do góry
MAZI_KPK

Dyskutant



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Mercedes A 140
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 28 Sty 2011, 16:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Zmieniarka oraz Radio


Powiedzcie mi jak wyciagnac te oryginalne radio ? bo wiem ze trzeba jakies blaszki miec zeby w te dziurki wsadzic ale dlugie je trzeba? albo zle mysle


I czy trzeba przemieniac jakos kable? zeby kazdy glosnik gral tak jak powinien czy wszystko raczej bedzie ustawione dobrze:)? bo cos ojciec mi tu gada ze kable moze bedzie trzeba zmieniac czy tam dobrze podlaczyc nie sluchalem go za bardzo;>
Powrót do góry
sardzent

Auto Maniak



Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 803
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: AMG S55
Piwa: 17/4
Wysłany: Pią 28 Sty 2011, 20:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Zmieniarka oraz Radio


zdecydowana większość radioodbiorników na rynku europejskim posiada standaryzowane wtyczki ISO, byc moze trzeba bedzie kilka przewodow zamienic (np GAL, zestaw glosnomowiacy czy zmieniarka)
Powrót do góry
MAZI_KPK

Dyskutant



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Mercedes A 140
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 28 Sty 2011, 21:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Zmieniarka oraz Radio


Czekalem wczesniej na odp i czekalem;D ale nie doczekalem sie i poszedlem na wlasna reke;D ale udalo sie pomogl mi od mojej kobiety szwagier i zesmy sobie poradzili, jedynym problemem ktory nas nekal bylo wyciagniecie panelu..;> bo blaszki ktore dostalem do nowego radia giely sie gdy chcialem wysunac radio;D

Ale troche sily i panel wyszedl:) a nowe radio pasuje jak ulal i gra wysmienicie:)

Pozdrawiam i Dziekuje ci sardzent za wypowiedzi w moim temacie:) takze mozesz liczyc na mnie w jakies sytuacji co bede mogl ci pomoc;)
Powrót do góry
MAZI_KPK

Dyskutant



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Mercedes A 140
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 29 Sty 2011, 22:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Zmieniarka oraz Radio


Jednak jeszcze temat sie nie konczy;D

Jaki wzmacniacz moge mniej wiecej kupic jakiej mocy pod tube 1000w (napiecie wejsciowe) a jakbym np podpial subufer z creativa to moge go bezposrednio puscic na radio czy musze tez pod wzmacniacz bo subufer z tego co wiem to tez ma osobny zasilacz do pradu, chodzi mi o subufer komputerowy;D bo chyba kazdy subufer musi dostac jeszcze osobne zasilenie, a jak jest z autem? nie znam sie za bardzo niechce niczego pokopac;)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 29 Sty 2011, 22:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sardzent

Auto Maniak



Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 803
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: AMG S55
Piwa: 17/4
Wysłany: Nie 30 Sty 2011, 21:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Zmieniarka oraz Radio


fajnie ze masz juz wybrane i wlozone radyjko ... tylko jakie ? Wink tego becker'a ?

co do subwoofera ... jesli chodzi o komputerowy ... to szkoda go robierac aby znalezc tor zasilajacy i nie wiem ale mozesz nie miec 12V a inna wartosc i wtedy znowu zabawa ... szczerze odradzam zostaw sobie calkiem niezly subwoofer komputerowy do komputera a jesli juz musisz i chcesz to uzyj przetwornicy 12DC->220AC i nie rozbieraj creative

subwoofer rodzial dwa ...
- sa glosniki niskotonowe (w skrzyni, tubie, zabudowane) do podpiecia bezposrednio do radio (sterowane tylko przez radio, badz w bardzo ograniczonym zakresie przy glosniku) <czesto spotykane w zabudowach fabrycznych>
- sa tez glosniki (tuby, skrzynie) z wbudowanym wzmacniaczem (mono) i filtrami do kupienia na rynku.

Odrzuc od razu subwoofery pasywne poniewaz jakosc ich dzwieku zalezy od jakosci kabli i ich dlugosci oraz sa bardzo wymagajace dla radia (jesli nie masz dodatkowego wzmacniacza)

Sugeruje podpiac subwoofer z filtrem dolnoprzepustowym i wbudowanym zasilaczem (mala skrzynka np pod siedzenie) podpiac pod wyjscie subwoofer w radio i nie zajmowac sie bez zmiany przewodow i fabrycznych glosnikow w zewnetrzne wzmacniacze typu 4xilestam_watow power super hiper edyszon

taniej i lepiej
Powrót do góry
MAZI_KPK

Dyskutant



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Mercedes A 140
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 30 Sty 2011, 21:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Zmieniarka oraz Radio


JVC kupilem juz pisalem chyba wczesniej model albo i nie;D a co do subufera, wzialem z komputerka mojego subufer poszedlem podlaczyc i co sie okazalo ;D nie poradzilem sobie bo mam chyba zly kabel. Pozyczylem kabel z dvd o kolorach bialy czerwony i zolty a z tego co slyszalem to potrzebuje kabel bialy i czerwony a ten wczesniej co wypisalem ma inne wartosci i przez to subufer mi tez nie odpalil. Choc nie wiem jak z zasilaniem czy nie potrzebuje zasilenia przez jakis zasilacz? jak podepne go pod radio to zacznie tez dzialac? bo kombinowalem tez zabrac z kina domowego subufer bo tam sa normalne kable konczace sie drutami nie wtyczkami i poprostu chcialem podpiac go do wzmacniacza.
Powrót do góry
sardzent

Auto Maniak



Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 803
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: AMG S55
Piwa: 17/4
Wysłany: Pon 31 Sty 2011, 10:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Zmieniarka oraz Radio


podsumowanie

1. masz JVC nie Becker
2. masz jakis wzmacniacz
3. masz tube pasywna bez wbudowanego zasilacza

jesli wzmacniacz ma wyjscie dedykowane na subwoofer to tam to podepnij (to jest sygnal mono)

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic901085.html
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1481335.html

tutaj bardzo porzadnie opisane
Powrót do góry
MAZI_KPK

Dyskutant



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Mercedes A 140
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 31 Sty 2011, 16:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Zmieniarka oraz Radio


No tylko ja sie na elektryce zbytnio nie znam i to co oni tam pisza to ja jestem zielony;D

Ja chcialbym poprostu podpiac zwykyl komputerowy sub. do auta mam 2 wejscia na glosnik potem jedno wejscie na zwiekszanie glosnosci ale to nie potrzebne w aucie no i jedno wejscie na zasilacz ale nie wiem jak zasilic ten sub. w aucie.. bo jak podepde go bezposrednio do radia tym kablem 2 na 2 wepne 2 wtyczki biala i czerwona do radia i to samo robie do suba 2 wtyczki co wchodza tam glosniki to wkladam tam te wtyczki biala i czerwona a do zasilania nie wiem .. moze mam zly kabel znow;D nie ma takiego 2 na 1? np ze 2 w radio wchodza a jeden w zasilanie?;>

Dokladnie mam ten subwoofer http://allegro.pl/creative-subwoofer-2-glosniki-i1428884393.html

Tyle ze nie widac mu tylu;>
Powrót do góry
sardzent

Auto Maniak



Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 803
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: AMG S55
Piwa: 17/4
Wysłany: Wto 01 Lut 2011, 10:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Zmieniarka oraz Radio


wybacz ale opis 2 w 1 do 2 na 2 raczej wprowadza zamieszanie a nie wyjasnia wiele Smile



tutaj jest tyl 'sub'a (?) z tego zestawu ... nie wiem


wybacz ale kombinowanie w subem z kina domowego w mercedesie jest i rzezba i obciachem ... lepiej sprzedaj butelki, makulature Smile nie wiem i kup nawet najtanszy ale samochodowy pasywny sufwoofer czy skrzynie i juz Smile
Powrót do góry
MAZI_KPK

Dyskutant



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Mercedes A 140
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 01 Lut 2011, 21:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Zmieniarka oraz Radio


Jeszcze mam inne wejscie:> dobra mniejsza juz z tym moze poszukam tube z wzmacniaczem ale jakies innej firmy widzialem ze 1000W sa na allegro z wzmacniaczem po 120zl ale ciekawe jaka jakos dzwieku bd:> o to sie tylko boje;p a na JBL itp narazie mnie nie stac;) i na wzmacniacze mocniejsze;>

np cos takiego

http://allegro.pl/tuba-basowa-spx-wzmacniacz-kable-ok-28cm1000watss-i1420927839.html

Masa ludzi kupuje..:>
Powrót do góry
sardzent

Auto Maniak



Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 803
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: AMG S55
Piwa: 17/4
Wysłany: Wto 01 Lut 2011, 23:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Zmieniarka oraz Radio


ciezko z Toba podjac temat CarAudio na forum technicznym MB ;]

generalnie Smile to ze ludzie cos kupuja nie znaczy ze jest dobre a to nie jest ... masz natomiast gwarancje ze bedzie dudnilo Smile i to zapewne glosno Smile

wyznaje prosty przepis na dobrze dla mnie grajace auto ... dobry przod (glosniki i wytlumienie) plus dobry tyl plus sredniej kasy radio / sub / wzmacniacz

moze glosne nie jest ale mozna nie tylko zagluszac ped powietrza a i posluchac Smile

odradzam voicekraft Smile poszukaj moze uzywek ??
przyzwoity sprzet ma u-dimension / helix
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Car audio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes ) Car audio, nawigacja, alarmy, komputery

15) radio »

MercedesA 250

69 700

2013r.

250 000 km

mazowieckie

MercedesML 320

48 990

2008r.

266 896 km

pomorskie

MercedesA 150

12 490

2004r.

166 333 km

pomorskie

MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie

MercedesGLS Klasa

322 000

2018r.

86 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System