Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) dziwny klekot z przedziału silnika A180 W169



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
markal

Czytelnik



Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory
Posiadane auto: Mercedes A180 W169 2,0 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 01 Lut 2011, 00:17
Temat postu:

dziwny klekot z przedziału silnika A180 W169


Witam!
Mam problem dziwny klekot z przedziału silnika szczególnie zimnego i na wolnych obrotach.
Wymieniono mi olej, filtry- paliwa,oleju,powietrza, oraz stwierdzono że ponoć dziwny dźwięk jest powodem zatarcia rolek,łożyska na sprężarce lub sprzęgiełka alternatora ewentualnie paska wieloklinowego.
Wymieniono mi dzisiaj pasek wraz z rolkami i stwierdzono że sprężarka, alternator są OK. Podobno przyczyną może być sprzęgiełko wielomasowe? Proszę o pomoc. Autko A180 W169 2008r przebieg 170 000km.
Powrót do góry
skype status
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Wto 01 Lut 2011, 09:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dziwny klekot z przedziału silnika A180 W169


Może być jeszcze napinacz, trzeba sprawdzić czy pasek podczas pracy wibruje. Najlepiej zdjąć pasek i odpalić jeżeli dźwięku nie będzie to szukać po stronie napędu paska lub rolek lub alternatora itp.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
markal

Czytelnik



Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory
Posiadane auto: Mercedes A180 W169 2,0 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 01 Lut 2011, 10:01
Temat postu:

odpowiedź dla holloww


holloww napisał:
Może być jeszcze napinacz, trzeba sprawdzić czy pasek podczas pracy wibruje. Najlepiej zdjąć pasek i odpalić jeżeli dźwięku nie będzie to szukać po stronie napędu paska lub rolek lub alternatora itp.


Witaj holloww!
To właśnie w waszym warsztacie wymieniany miałem olej i filtry (28.01.br. srebrny metalik A klasa) i wasza diagnoza była że to coś z napędem paska. Wstępnie wolny termin na naprawę ustaliliśmy dopiero na 4.02.br. lecz nie dawało mi to spokoju i znalazłem warsztat który wykonał mi wymianę paska oraz rolek od ręki (pasek,rolki i cały napęd był sprawny) i stwierdzono że ze strony napędu paska (sprężarka,alternator) jest wszystko ok. i tak jak pisałem następna diagnoza to sprzęgło wielomasowe - i dalej nie wiem czy to jest to? czy nie okaże się że dalej coś innego? i co mam robić?
Powrót do góry
skype status
tommi300

Debiutant



Dołączył: 31 Lip 2008
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: MB A180CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Lut 2011, 14:13
Temat postu:

Re: dziwny klekot z przedziału silnika A180 W169


A co znaczy dziwny klekot?
Mam podobne auto ale o wiele mniejszy przebieg, rzędu 55000.
W moim autku tez obserwuje niepokojący glosny klekot gdy silnik jest zimny, na wolnych obrotach, szczegolnie w zimie. Zawsze wydawalo mi sie ze tak musi być, ze to jest sie włącza dogrzewanie silnika - webasto. (ale ja sie nie znam Smile, moją wiedze teoretyczna motoryzacyjna czerpie z forum i z literatury a nie z praktyki). Szczegolnie uciazliwe jest tej zimy, a może wczesniej nie zracalem na to uwagi...
Wydaje mi sie ze opisane przez Ciebie usterki typu zatarcie lozysk i rolek gdyby byly przyczyna halasu to nie ustepowaly by po rozgrzaniu silnika.
Moze ktos moje przypuszczenia potwierdzić ze w169 ma dogrzewanie silnika (wiem, że w168 ma napewno) i przyczyną glosnej pracy silnika na wolnych obrotach moze byc wlasnie webasto? I przy jakich temperaturach się załącza?
Powrót do góry
gadu-gadu
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sro 02 Lut 2011, 09:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dziwny klekot z przedziału silnika A180 W169


Trochę tych aklas, przejechało przez nasze bramy. Jeżeli napęd i pasek był sprawny to nie trzeba było go wymieniać. Jak już został wymieniony (szkoda że nie u nas) to będzie na zapas bo to się często psuje. Czyli mam rozumieć, że wizyta nadal aktualna?
Warsztat w którym zostało to zrobione nie bierze żadnej odpowiedzialności za naprawę? Czy wymienia w ciemno, to co klient sobie zażyczy?
W każdym razie zapraszam.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 02 Lut 2011, 09:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla


MercedesC 180

94 800

2019r.

50 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

44 900

2013r.

190 877 km

śląskie

MercedesA 180

109 850

2019r.

34 500 km

wielkopolskie

MercedesCitan

79 777

2019r.

43 000 km

pomorskie

MercedesML 320

48 990

2008r.

266 896 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System