Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) dziwny klekot z przedziału silnika A180 W169



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
markal

Czytelnik



Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory
Posiadane auto: Mercedes A180 W169 2,0 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 01 Lut 2011, 00:17
Temat postu:

dziwny klekot z przedziału silnika A180 W169


Witam!
Mam problem dziwny klekot z przedziału silnika szczególnie zimnego i na wolnych obrotach.
Wymieniono mi olej, filtry- paliwa,oleju,powietrza, oraz stwierdzono że ponoć dziwny dźwięk jest powodem zatarcia rolek,łożyska na sprężarce lub sprzęgiełka alternatora ewentualnie paska wieloklinowego.
Wymieniono mi dzisiaj pasek wraz z rolkami i stwierdzono że sprężarka, alternator są OK. Podobno przyczyną może być sprzęgiełko wielomasowe? Proszę o pomoc. Autko A180 W169 2008r przebieg 170 000km.
Powrót do góry
skype status
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Wto 01 Lut 2011, 09:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dziwny klekot z przedziału silnika A180 W169


Może być jeszcze napinacz, trzeba sprawdzić czy pasek podczas pracy wibruje. Najlepiej zdjąć pasek i odpalić jeżeli dźwięku nie będzie to szukać po stronie napędu paska lub rolek lub alternatora itp.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
markal

Czytelnik



Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory
Posiadane auto: Mercedes A180 W169 2,0 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 01 Lut 2011, 10:01
Temat postu:

odpowiedź dla holloww


holloww napisał:
Może być jeszcze napinacz, trzeba sprawdzić czy pasek podczas pracy wibruje. Najlepiej zdjąć pasek i odpalić jeżeli dźwięku nie będzie to szukać po stronie napędu paska lub rolek lub alternatora itp.


Witaj holloww!
To właśnie w waszym warsztacie wymieniany miałem olej i filtry (28.01.br. srebrny metalik A klasa) i wasza diagnoza była że to coś z napędem paska. Wstępnie wolny termin na naprawę ustaliliśmy dopiero na 4.02.br. lecz nie dawało mi to spokoju i znalazłem warsztat który wykonał mi wymianę paska oraz rolek od ręki (pasek,rolki i cały napęd był sprawny) i stwierdzono że ze strony napędu paska (sprężarka,alternator) jest wszystko ok. i tak jak pisałem następna diagnoza to sprzęgło wielomasowe - i dalej nie wiem czy to jest to? czy nie okaże się że dalej coś innego? i co mam robić?
Powrót do góry
skype status
tommi300

Debiutant



Dołączył: 31 Lip 2008
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: MB A180CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Lut 2011, 14:13
Temat postu:

Re: dziwny klekot z przedziału silnika A180 W169


A co znaczy dziwny klekot?
Mam podobne auto ale o wiele mniejszy przebieg, rzędu 55000.
W moim autku tez obserwuje niepokojący glosny klekot gdy silnik jest zimny, na wolnych obrotach, szczegolnie w zimie. Zawsze wydawalo mi sie ze tak musi być, ze to jest sie włącza dogrzewanie silnika - webasto. (ale ja sie nie znam Smile, moją wiedze teoretyczna motoryzacyjna czerpie z forum i z literatury a nie z praktyki). Szczegolnie uciazliwe jest tej zimy, a może wczesniej nie zracalem na to uwagi...
Wydaje mi sie ze opisane przez Ciebie usterki typu zatarcie lozysk i rolek gdyby byly przyczyna halasu to nie ustepowaly by po rozgrzaniu silnika.
Moze ktos moje przypuszczenia potwierdzić ze w169 ma dogrzewanie silnika (wiem, że w168 ma napewno) i przyczyną glosnej pracy silnika na wolnych obrotach moze byc wlasnie webasto? I przy jakich temperaturach się załącza?
Powrót do góry
gadu-gadu
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sro 02 Lut 2011, 09:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dziwny klekot z przedziału silnika A180 W169


Trochę tych aklas, przejechało przez nasze bramy. Jeżeli napęd i pasek był sprawny to nie trzeba było go wymieniać. Jak już został wymieniony (szkoda że nie u nas) to będzie na zapas bo to się często psuje. Czyli mam rozumieć, że wizyta nadal aktualna?
Warsztat w którym zostało to zrobione nie bierze żadnej odpowiedzialności za naprawę? Czy wymienia w ciemno, to co klient sobie zażyczy?
W każdym razie zapraszam.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 02 Lut 2011, 09:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla


MercedesE 220

176 900

2020r.

97 000 km

mazowieckie

MercedesC 180

18 000

1996r.

296 000 km

śląskie

MercedesC 43 AMG

159 900

2016r.

126 826 km

kujawsko-pomorskie

MercedesA 150

12 490

2004r.

166 333 km

pomorskie

MercedesA 170

15 490

2005r.

219 831 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System