Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) mycie silnika A170 CDI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MarcinWroc
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 547
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław / dolnośląskie
Posiadane auto: Fiat Grande Punto Dynamic z Blue&Me 1.4 8V (77KM) / 2009r. /
Piwa: 10/2
Wysłany: Pią 21 Sty 2011, 20:51
Temat postu:

mycie silnika A170 CDI


Witam.

Zamierzam pojechać moją gwiazdą do myjni zajmującej się myciem silników samochodowych. Muszę umyć cały silnik, ponieważ chcę coś sprawdzić.

Moja gwiazda : Long A170 CDI / 2002r. / Czarny / Full opcja z klimą, skrzynia manual / standardowo 4 furtki Wink

Czy mycie może zaszkodzić jakimś elementom pod maską, np. przepływomierzowi, czujnikowi spalin, alternatorowi, łańcuchowi rozrządu, wszystkim rolkom i kołom pasowym, paskowi pk, sprężarce klimy itp. itd Question To by było pytanie raz...

dwa... Czy ciśnienie z pistoletu myjki nie pozrywa jakiś przewodów Question

Proszę się wyspowiedzieć w tej kwestii. Dziękuję.
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Pią 21 Sty 2011, 20:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) mycie silnika A170 CDI


Nie zalej urządzeń elektrycznych i ostrożnie z wodą na alternator bo możesz nieświadomie zalać łożyska i po pewnym czasie zaczną hałasować, silnik do mycia musi być zimny aby nie nastąpił skurcz i nie popękał, uwaga na chłodnicę aby strumień wody nie powyginał żeberek
Powrót do góry
MarcinWroc
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 547
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław / dolnośląskie
Posiadane auto: Fiat Grande Punto Dynamic z Blue&Me 1.4 8V (77KM) / 2009r. /
Piwa: 10/2
Wysłany: Pią 21 Sty 2011, 21:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) mycie silnika A170 CDI


Mycie zimną wodą odpada... Jadę na myjnię, gdzie myją ciepłą wodą - to raz.

Dwa... Nie rozumiem jednej rzeczy. Chyba normalne jest, że jak będą mi myć silnik od dołu i od góry myjką, to poleci woda na alternator i na rolki z łożyskami, tak więc... nie wiem co o tym myśleć...

Trzy... Na chłodnicę, intercooler i skraplacz klimy sądzę że nie będą raczej kierować strumienia wody, zatem blaszki się nie powyginają Smile
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Pią 21 Sty 2011, 22:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) mycie silnika A170 CDI


Nic się kolego nie martw wszystkie elementy są odpowiednio zabezpieczone.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
MarcinWroc
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 547
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław / dolnośląskie
Posiadane auto: Fiat Grande Punto Dynamic z Blue&Me 1.4 8V (77KM) / 2009r. /
Piwa: 10/2
Wysłany: Sob 22 Sty 2011, 11:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) mycie silnika A170 CDI


Czy to 100% prawda ?

Nie chcę mieć później niemiłych niespodzianek, w sensie np. że alternator padnie, rolki zaczną klekotać, itp. itd. oraz, że coś zacznie rdzewieć...

(muszę wiedzieć na 100% - nie bez powodu myjnie zaznaczają "mycie na odpowiedzialność klienta")
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 22 Sty 2011, 11:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
grzegorzg

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tczew
Posiadane auto: A-klasa W168 1.7cdi 2001
Piwa: 24/0
Wysłany: Sob 22 Sty 2011, 15:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) mycie silnika A170 CDI


(muszę wiedzieć na 100% - nie bez powodu myjnie zaznaczają "mycie na odpowiedzialność klienta")[/quote]

Witam
Jeżeli myjnia nie gwarantuje tego iż podczas mycia silnika czegoś nie uszkodzi to omijaj takie zakłady.
Każdy podmiot który wykonuje jakąkolwiek usługę bierze za to odpowiedzialność chyba , że podpiszesz oświadczenie zrzekające się roszczeń wynikających z ewentualnie dokonanego uszkodzenia (usługa wykonywana jest na twoją wyłączną odpowiedzialność). Tak stanowią przepisy Kodeksu Cywilnego.
Sama kartka z tą informacją nie zwalnia zakładu z odpowiedzialności za ewentualne szkody
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Nie 23 Sty 2011, 19:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) mycie silnika A170 CDI


Grzegorzg ale bzdury piszesz.
No ale skąd mam wiedzieć czy Marcin sobie sam nie majstrował przy aucie bo po jego postach wynika że jest majsterkowicz co mu nie wszystko idzie. Może wymieniał sobie sam sprzęgło i wyciągał silnik i jak rozpinał kostki to mu gdzieś poginęły gumki uszczelniające i teraz ja wpadam do mycia i CIACH wszystko zalane i auto nie pojedzie.
Miałem takie cwane bestje co sobie sam wyciągały silnik i nie wiedział gdzie się kompa rozpina to poucinał całą wiązkę, a potem skręcił na elektryczne kostki takie na 220V. Auto zapaliło i zgasło. Oczywiście Oni nic nie robili wszystko było dobrze jak z fabryki.
Także proszę cię, o branie odpowiedzialności za obce auto to nigdy w życiu.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
MarcinWroc
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 547
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław / dolnośląskie
Posiadane auto: Fiat Grande Punto Dynamic z Blue&Me 1.4 8V (77KM) / 2009r. /
Piwa: 10/2
Wysłany: Nie 23 Sty 2011, 19:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) mycie silnika A170 CDI


holloww.


Może rzeczywiście grzegorz napisał nad wyraz o tej odpowiedzialności...
ale nie o to mi chodzi...

Akurat to co robie przy własnym aucie to pozwól - moja sprawa i nie myśl sobie, że mam dwie lewe ręce. Znam się na tym co robię. A to co opisuję w postach, to zupełnie inna sprawa. Do tych rzeczy, o których piszę się nie dotykam, dlatego chcę więdzieć ewentualnie co się dzieje... - to raz.

Dwa - stać mnie na naprawdę dobrych mechaników, ale zanim oddam im auto i mnie skasują, to chcę dla własnej satysfakcji chociać wiedzieć co jest przyczyną - myślałem, że to Forum od tego jest.
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 09:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) mycie silnika A170 CDI


Spoko jak kumam wszystko, chodzi tylko o to, że nie wiadomo co zostanie zalane podczas mycia silnika, może nic, a może CPW i auto nie odpali.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
grzegorzg

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tczew
Posiadane auto: A-klasa W168 1.7cdi 2001
Piwa: 24/0
Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 18:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) mycie silnika A170 CDI


holloww napisał:
Grzegorzg ale bzdury piszesz.
No ale skąd mam wiedzieć czy Marcin sobie sam nie majstrował przy aucie bo po jego postach wynika że jest majsterkowicz co mu nie wszystko idzie. Może wymieniał sobie sam sprzęgło i wyciągał silnik i jak rozpinał kostki to mu gdzieś poginęły gumki uszczelniające i teraz ja wpadam do mycia i CIACH wszystko zalane i auto nie pojedzie.
Miałem takie cwane bestje co sobie sam wyciągały silnik i nie wiedział gdzie się kompa rozpina to poucinał całą wiązkę, a potem skręcił na elektryczne kostki takie na 220V. Auto zapaliło i zgasło. Oczywiście Oni nic nie robili wszystko było dobrze jak z fabryki.
Także proszę cię, o branie odpowiedzialności za obce auto to nigdy w życiu.


Witam
Jeżeli mówisz że piszę bzdury to się mylisz.
Wystarczy , że zadzwonisz do Rzecznika Praw Konsumentów (jest w każdym większym mieście w Sosnowcu też jest ) i zapytasz o odpowiedzialność myjni samochodowej za wykonaną usługę to dowiesz się tego samego co napisałem w poprzednim poście.
Nieznajomość z Twojej strony przepisów Kodeksu Cywilnego nie upoważnia Cię do wydawania negatywnej opinii na mój post.
Jeżeli wstawisz na myjnie auto które normalnie tam przyjechało i potem wystąpi problem techniczny np. nie chce odpalić to niestety odpowiedzialność spada na wykonawcę usługi.
Druga sprawa to dochodzenie swoich praw w przypadku zaistnienia szkody . Tu niestety sam poszkodowany musi udowodnić bezpośrednią winę usługodawcy za zaistniałą szkodę. Wiąże się to z kosztami takimi jak opinia rzeczoznawcy i najczęściej skierowaniem sprawy na drogę sądową z powództwa cywilnego . I tylko dlatego spora grupa osób rezygnuje z dochodzenia odszkodowania za nierzetelnie wykonaną usługę.
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Wto 25 Sty 2011, 09:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) mycie silnika A170 CDI


Sory grzegorz, ale czy ty nie pracujesz gdzieś w urzędzie, albo nie chodzisz z teczką? Bo gdyby przyjechał do mnie klient, który by się spytał czy dam mu 100% gwarancji na jego auto, że jak umyje mu silnik to nic się nie stanie, to bym raczej sam bym mu powiedział żeby sobie poszukał innego naiwniaka. Bo Ty chyba nie wiesz co ludzie potrafią sobie sami robić w samochodzie żeby tylko nie dać zarobić.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
grzegorzg

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tczew
Posiadane auto: A-klasa W168 1.7cdi 2001
Piwa: 24/0
Wysłany: Wto 25 Sty 2011, 19:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) mycie silnika A170 CDI


Witam
Niestety Holloww ,ale nie pracuje w urzędzie i nie chodzę z teczką, a szkoda bo była by pensja za nic nierobienie.
Miałem kiedyś ostra przeprawę z serwisem Citroena w która oparła się o sąd (trwało to prawie pól roku) gdzie doszło do ugody i w końcu serwis uwzględnił uszkodzenia jakich dokonał podczas naprawy silnika.
Na początku serwis też wypierał się tego, że samochód opuścił warsztat w bardzo dobrym stanie , bez jakichkolwiek uszkodzeń.
Na drugi dzień gdy zajrzałem pod maskę okazało się , że są połamane plastiki osłony silnika i wiszą jakieś przewody.
Po telefonie do serwisu z reklamacją , miły szef powiedział mi krótko i na temat , że mam się odpier.... , bo oni samochody naprawiają ,a nie psują.
A tak to regulują przepisy:

Umowa o dokonanie naprawy/usługi jest umową o dzieło, przez którą przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania oznaczonego dzieła, a zamawiający do zapłaty wynagrodzenia. Istota umowy o dzieło jest osiągnięcie umówionego rezultatu, a nie tylko podjęcie przez wykonawcę starannego działania. Jeżeli umowa o dzieło została zawarta w zakresie działalności przedsiębiorstwa przyjmującego zamówienie z osobą fizyczną, która zamawia dzieło, będące rzeczą ruchomą, w celu niezwiązanym z jej działalnością gospodarczą ani zawodową, stosuje się odpowiednio przepisy o sprzedaży konsumenckiej. Roszczenia wynikające z tych przepisów przedstawia artykuł- Odpowiedzialność sprzedawcy wynikająca z ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej

Dłużnik (w tym przypadku warsztat) jest także obowiązany do naprawienia szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania, polegającej na uszkodzeniu innych części silnika. Dla dochodzenia tego typu roszczenia konieczne jest udowodnienie istnienia i rozmiaru poniesionej szkody oraz związku przyczynowego między nienależytym wykonaniem zobowiązania a powstaniem szkody.

Fakt zawarcia umowy, istnienie i wysokość szkody, a także związek przyczynowy można udowodnić za pomocą wszelkich dostępnych środków dowodowych. Będzie do nich należeć przede wszystkim faktura, wycena zniszczonych części, opinia biegłego w sprawie przyczyn awarii itp.

Tyler prawniczy bełkot.
Co do pomysłowości klientów ,to muszę Ci przyznać rację , że niektórzy potrafią ściemniać .

Pozdrawiam
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Wto 25 Sty 2011, 22:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) mycie silnika A170 CDI


Można wiedzieć jak serwis uszkodził twoje autko? Pomimo wszystkich praw jakie obowiązują w naszym durnym kraju nie zgodzę się nigdy na to aby warsztat brał odpowiedzialność za sprawność auta klienta. Bo nikt nie wiem co się dzieje z autem, niejednokrotnie nawet sam właściciel nie wie.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
grzegorzg

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tczew
Posiadane auto: A-klasa W168 1.7cdi 2001
Piwa: 24/0
Wysłany: Sro 26 Sty 2011, 19:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) mycie silnika A170 CDI


holloww napisał:
Można wiedzieć jak serwis uszkodził twoje autko? Pomimo wszystkich praw jakie obowiązują w naszym durnym kraju nie zgodzę się nigdy na to aby warsztat brał odpowiedzialność za sprawność auta klienta. Bo nikt nie wiem co się dzieje z autem, niejednokrotnie nawet sam właściciel nie wie.


Witam
Mechaniory w serwisie wzięli się za wymianę uszczelki pod głowicą w Citroenie C-5 2,0HDI 2001r.
Auto odebrałem sprawne , jednak bez zaglądania pod maskę. Dopiero na drugi dzień sprawdziłem co tak stuka delikatnie pod maską i wtedy okazało się , że osłony na silniku są luźne i mają pourywane zaczepy .poza tym pourywane przewody od pompki spryskiwacza i świateł reflektora prawego , dodatkowo brakowało bagnetu od oleju.
Serwis odmówił mi naprawy tego co popsuli twierdząc ,że samochód odebrałem sprawny i podpisałem fakturę i dokument odbioru bez zastrzeżeń. Też myślałem ,że nic nie zdziałam ,ale podpytałem prawnika w naszej firmie który pomógł mi napisać pismo z żądaniem usunięcia szkody.Po wymianie pism która nic nie dała , serwis nadal odmawiał naprawy skierowałem sprawę do sądu.
Niestety koszty są dość spore, bo za samą opinię rzeczoznawcy ze szczegółowym opisem musiałem zapłacić prawie 1000zł . Zwykła opinia rzeczoznawcy jest dużo tańsza niż ta którą trzeba przedstawić w sądzie.
Oczywiście serwis nie zgodził się z tą opinią i sąd powołał innego rzeczoznawcę którego opinia była taka sama.
W sumie odbyły się cztery rozprawy i w końcu serwis poszedł na ugodę ( ich pełnomocnik stwierdziła ,że dbają o dobre imię marki Citroen) zgądzając się na wymianę zniszczonych elementów . Dodatkowo zapłacili za koszty sądowe .
Same elementy które zostały wymienione były oszacowane na kwotę
2700zł z jakimiś groszami.
Szczerze mówiąc gdybym nie był świadomy tego w jakim stanie oddaję samochód do serwisu nie walczył bym tak z nimi , ale wiedziałem że auto miało wszystkie te elementy całe i kompletne , dodatkowo wkurzył mnie tekst szefa serwisu który stwierdził ,że mam się odpier.... i mogę się skarżyć gdzie mi się tylko podoba.
Druga rzecz to czas jaki to wszystko zajmuje ,prawie pół roku to jednak dużo ,a naszym sądom się nie spieszy.
Myślę holloww , że trochę Ci wyjaśniłem , bo same przepisy dają możliwość obrony przed nieuczciwością tak i warsztatom jak i ich klientom.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
MarcinWroc
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 547
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław / dolnośląskie
Posiadane auto: Fiat Grande Punto Dynamic z Blue&Me 1.4 8V (77KM) / 2009r. /
Piwa: 10/2
Wysłany: Sro 26 Sty 2011, 19:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) mycie silnika A170 CDI


Wierzymy ci Grzegorz, naprawdę, ale ten elaborat wyżej nie miał sensu w tym temacie. Trzeba było napisać do kolegi holloww na mail'a PW i tam sobie takie sprawy wyjaśniać.

Pozdrawiam Cool
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla


MercedesE 220

65 990

2015r.

292 340 km

pomorskie

MercedesCitan

79 777

2019r.

43 000 km

pomorskie

MercedesGLA 180

96 900

2019r.

100 000 km

mazowieckie

MercedesE 270

14 500

2002r.

374 000 km

lubelskie

MercedesE 350

71 900

2013r.

252 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System