Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie reaguje rozrusznik, po wymianie...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
petek20

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: A 140 99rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Sty 2011, 18:06
Temat postu:

Nie reaguje rozrusznik, po wymianie...


Witam,
mam problem z moim A 140 z 1999 roku, automat.
Przed 2 tygodniami wyładował mi się akumulator w aucie, mróz na zewnątrz, a aku od poprzedniego właściciela, kupiłem tydzień temu nowe aku i po tygodniu stania auta bez odpalania okazało się że akumulator wyładowany, naładowałem go prostownikiem do pełna, i po zamontowaniu auto nie reaguje na przekręcenie kluczykiem.
Czytałem na forach że to moze być kostka stacyjki, wymontowałem kostkę , kupiłęm nowa w mercedesie i zamontowałem i dalej nic, nie reaguje auto na przekrecenie kluczyka, nie ma żadnego odezwu od rozrusznika, tylko podczas przekrecenie a kluczyka włącza się wentylator od silnika.
Co to może być ,
prosze o pomoc.
Powrót do góry
gadu-gadu
grzegorzg

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tczew
Posiadane auto: A-klasa W168 1.7cdi 2001
Piwa: 24/0
Wysłany: Pon 31 Sty 2011, 19:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie reaguje rozrusznik, po wymianie...


Witam
A lewarek biegów ustawiłeś na P ? Bo jak na R lub D to nie odpalisz.
Powrót do góry
petek20

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: A 140 99rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Sty 2011, 21:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie reaguje rozrusznik, po wymianie...


grzegorzg napisał:
Witam
A lewarek biegów ustawiłeś na P ? Bo jak na R lub D to nie odpalisz.



lewarek jest ustawiony na P...
Powrót do góry
gadu-gadu
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Wto 01 Lut 2011, 09:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie reaguje rozrusznik, po wymianie...


Jeżeli włącza się wentylator to znaczy że nie ma zasilania do sterownika. Na pewno dobrze podłączyłeś akku? Masa od strony drzwi? Sprawdź duże bezpieczniki jak nie to do dobrego speca od mercków. Miałem taki przypadek jak jeden Pan na sekundę źle podłączył bieguny.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
petek20

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: A 140 99rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Lut 2011, 15:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie reaguje rozrusznik, po wymianie...


holloww napisał:
Jeżeli włącza się wentylator to znaczy że nie ma zasilania do sterownika. Na pewno dobrze podłączyłeś akku? Masa od strony drzwi? Sprawdź duże bezpieczniki jak nie to do dobrego speca od mercków. Miałem taki przypadek jak jeden Pan na sekundę źle podłączył bieguny.



akumulator dobrze podłaczony, bo jush jechał na tym akku, jak go kupiłem, plus po lewej a minus po prawej od drzwi, do jakiego sterownika?bezpieczniki wszystkie przejrzałem łacznie z dużymi, wszystkie oki :(
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 01 Lut 2011, 15:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sro 02 Lut 2011, 09:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie reaguje rozrusznik, po wymianie...


Po przekręceniu zapłonu 90% bezpieczników ma zasilanie, sprawdź w rozpisce te odpowiedzialne za zapłon, sterowniki itp i sprawdź czy jest na nich 12V.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
piter.p

Czytelnik



Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: A190 W168
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Lut 2011, 00:22
Temat postu:

Podobny Problem z A190


Witam, mam podobny problem z A190 z 2002 roku. Z początku powiedziano mi, że to akumulator - został wymieniony. Wymieniono też kostkę przy stacyjce. Instalacja elektryczna była sprawdzana komputerem w ASO (najbardziej bezużyteczne miejsce jakie spotkałem) i jedyny komunikat to , że "akumulatorek syreny alarmu jest do sprawdzenia".

Generalnie samochód po jednym zakręceniu rozrusznikiem dalej nie odpala. Tak jak wcześniej pisaliście - włącza się wentylator silnika i tyle. Stan taki trwa od 10 minut do 2 godzin, po czym odpala normalnie. Wydaje się, że częściej dochodzi do tego gdy jest zimno i wilgotno.

Mechanik od rozruszników zarzeka się że rozrusznik jest OK, nie ma przerwy między stacyjką a rozrusznikiem, kluczyk i immobilizer ok, aku wymieniony. Nie odpala raz na 10 razy (im bardziej gdzieś się spieszę tym większa szansa że nie odpali Smile

W ASO powiedziano mi że jedyny sposób to wymiana rozrusznika z elektronicznego (taki tam jest) na mechaniczny i przeróbka instalacji elektrycznej w samochodzie za marne 3 tys PLN. Fachowiec od rozruszników natomiast twierdzi że zrobienie tego jest niemożliwe.

Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł? Wygląda na to że aku, rozrusznik i stacyjka są dobre.

Pozdrawiam,

piter.p
_________________
piter.p
Powrót do góry
sardzent

Auto Maniak



Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 803
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: AMG S55
Piwa: 17/4
Wysłany: Czw 10 Lut 2011, 08:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie reaguje rozrusznik, po wymianie...


@piter.p

a mozesz sperecyzowac ... czy 1 na 10 gdy nie odpala to wogole kreci czy nic ... czy wtedy jest napiecie na rozrusznic czy 0V, czy kontroli / swiatla wtedy przygasaja? gdy wlaczysz radio wsiadajac i potem dopiero uruchamiasz silnik to jak zachowuje sie w przypadku poprawnego startu i tych nieudanych
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Czw 10 Lut 2011, 09:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie reaguje rozrusznik, po wymianie...


Mam podobnego pacjenta, wczoraj zawitał, z tym że Pan sam wymieniał sobie rozrusznik i zamontował używany nie wiadomego pochodzenia, automatycznie auto teraz nie kręci rozrusznikiem. Pan po wsadzeniu przyznał się że zwarł styki na rozruszniku celem sprawdzenia czy rozrusznik kręci, ale po tym zabiegu komp siadł i teraz jest problem x2
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
piter.p

Czytelnik



Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: A190 W168
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Lut 2011, 13:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie reaguje rozrusznik, po wymianie...


Nie odpala np z rana, po dłuższym postoju na zewnątrz, szczególnie gdy jest zimno / wilgotno. Wygląda to tak - zakręci raz rozrusznikiem i potem cisza, włącza się tylko wentylator silnika. Żadne światełka nie przygasają, jest to zupełnie niezależne od włączania radia czy czegokolwiek innego. Po ponownej próbie przekręcenia kluczyka już wcale nie kręci rozrusznikiem, tylko zapalają się kontrolki jak po przekręceniu kluczyka. Najlepsze jest jednak to że po 15 minutach do godziny odpala bez problemu i w ciągu dnia przy krótszych przerwach nie ma problemu z odpalaniem. Nie sprawdzałem napięcia na rozruszniku.

Dzięki za zainteresowanie problemem

Pozdrawiam

Piter.p

a mozesz sperecyzowac ... czy 1 na 10 gdy nie odpala to wogole kreci czy nic ... czy wtedy jest napiecie na rozrusznic czy 0V, czy kontroli / swiatla wtedy przygasaja? gdy wlaczysz radio wsiadajac i potem dopiero uruchamiasz silnik to jak zachowuje sie w przypadku poprawnego startu i tych nieudanych[/quote]
_________________
piter.p
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala


MercedesB 170

26 900

2009r.

98 700 km

mazowieckie

MercedesA 180

73 900

2016r.

148 000 km

wielkopolskie

MercedesA 160

12 900

2006r.

290 100 km

mazowieckie

MercedesB 180

25 800

2010r.

229 057 km

pomorskie

MercedesC 180

41 990

2011r.

156 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System