Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) CDI 311 jaki olej i ile? jakie paliwo? wymiana lamp?


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
artt

Dyskutant



Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes Sprinter, Viano
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 09:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) CDI 311 jaki olej i ile? jakie paliwo? wymiana lamp?


Gerri napisał:
Powodem były źle przyjęte założenia konstrukcyjne dla układu chłodzenia które nie sprawdziły się we współdziałaniu z wysokosprawnymi silnikami CDI. Dogrzewacz to nie jest nasz wymysł, tylko rozwiązanie które zastosował producent nie widząc innej możliwości rozwiązania problemu.


heh nie rozumiem? dawali w standardzie czy sugerowali żeby sobie pan dokupił bo nasza konstrukcja jest nie udana i lepiej to wziąć bo będzie pan miał auto nie dogrzane.. ? Wink

skąd taka teoria?? Shocked
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 10:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) CDI 311 jaki olej i ile? jakie paliwo? wymiana lamp?


Odpowiedz mi na proste pytanie: skąd pomysł producenta na dogrzewacz?
Na pewno nie zakładaliby go do auta które się dobrze dogrzewa!
Skąd na większości for Mercedesa to samo pytanie: dlaczego mój motor w Sprinterze (Vito) się nie dogrzewa?
Może należałoby dokładniej napisać: nagrzewają się bardzo długo, a większość z nich (z uwagi na charakter użytkowania) temperatury pracy nie osiąga prawie nigdy.
Aktualnie w zasadzie problem jest zażegnany, jednak w niektórych typach (np. nowe Vito, osobówka model 211) w nagrzewnicy jest dodatkowy element grzewczy działający na prąd - żeby ciepłe powietrze leciało z nawiewów już po uruchomieniu silnika.
P.S.: NIEUDANA
NIEDOGRZANE
Powrót do góry
Grzes313cdi

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Sprinter313
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 17:58
Temat postu:

Termostat


Witam Kolego Gerri widze że lekture masz w jednym palcu ale z praktycznego to troszke gorzej! Jedyną usterką w sprinterze który nie osiąga normalnej temperatury pracy jest termostat! Przerabiałem już to nascie razy w tym moje 3 cdiki.Ktoś napisał ze winna jest wiskoza niestety nie bo jeżeli termostat nam się nie otworzy to co ona ma wychłodzić nawet jeżeli chodzi na maxa nonstop.Fakt że miałem przypadki spadającej temperatury po wymianie termostatu spowodowane ową wiskozą ale były to nieznaczne skoki temperatury miedzy 5 a 10 stopni (odczyt z komputera) ale po chwili wracała temperatura do normy nawet przy włączonym ogrzewaniu,jak wiecie 90% cdików jezdzi z kartonikiem na grilu bo wypisujecie tu głupoty że sprinter tak ma, a myśle ze wiecie o zasłonieciu przy okazji interculera a to już nie tędy droga bo myśle Gerri, że wiesz do czego ta chłodnica interculera służy> A webasto wymyślono żeby nabrzać tą wielką bude np sprintera osobówki!
Powrót do góry
ziomX

Debiutant



Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 39


Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 19:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) CDI 311 jaki olej i ile? jakie paliwo? wymiana lamp?


Kolego Grześ nie chcę się wdawać w Waszą nerwową dyskusję ale o niedogrzaniu tylko przez termostat to chyba trochę pomyłka. Znam magików co zmieniali po kilka razy ten termostat i dalej nic jeden nawet założył 2 (słownie dwa) i nie pomogło. Moim zdaniem uszkodzona wiskoza też ma duży wpływ na dogrzanie ponieważ schładza zimny silnik i nie pozwala mu na trzymanie swojej temperatury. A przesłona robi swoje w zimie. Tylko z UMIAREM nie na cały gril - szczególnie na pusto i na dość krótkich dystansach. I nie trzymam tu żadnej ze Stron są to moje uwagi i spostrzeżenia przy użytkowaniu tego pojazdu.

pozdrawiam
Powrót do góry
Grzes313cdi

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Sprinter313
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 20:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) CDI 311 jaki olej i ile? jakie paliwo? wymiana lamp?


Witam Kolego ziomX ja z nikim nie chce wchodzic w nerwowe dyskusje poprostu pisze co ja robie gdy silnik jest niedogrzany. A swoja drogą możesz mi wyjasnić jak wisko może schłdzić zimny silnik skoro termostat jeszcze sie nie otworzył ??? Ja w takich przypadkach niedogrzania silnika lub braku ogrzewania wymieniam termostat i poki co skutkuje, a karzdy niech robi co chyce,dokłada webasto lub stwierdzi że sprinter tak ma to niech tak jezdzi i spala 2 litry wiecej na 100 i marznie w kabinie nie moja sprawa!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 20:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Grzes313cdi

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Sprinter313
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 20:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) CDI 311 jaki olej i ile? jakie paliwo? wymiana lamp?


i powiedz mi jak ktoś wsadził dwa termostaty i gdzie???
EDIT
Proszę nie pisać jednego posta pod drugim - do tego służy opcja edycji posta (paragraf 20 regulaminu). Proszę również nie zamieszczać postów jedynie z emotikonami (bez treści) jak to miało miejsce dwukrotnie w tym wątku. Takie posty nic nie wnoszą do dyskusji i będą natychmiast usuwane.
GERRI
Powrót do góry
ziomX

Debiutant



Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 39


Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 23:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) CDI 311 jaki olej i ile? jakie paliwo? wymiana lamp?


No zimnego silnika nie schłodzi za bardzo bo nie ma z czego hehe( mój błąd pisałem na szybko) . No wisko "wieje" w stronę silnika a więc schładza blok i co za tym idzie cały silnik. No i właśnie gdy płyn krąży w "małym obiegu" schładza się przez walniętą wiskoze. U mnie mam chyba walnięte ją właśnie bo nie idzie go zatrzymać ręką na zimnym silniku ale to już mój problem hehe. A te dwa termostaty to nie powiem ci gdzie ten drugi bo rozmawiałem tylko z właścicielem owego rozwiązania. Nie wiem czy miało to sens bo się już z gostkiem nie widziałem po założeniu
Powrót do góry
Mariusz1980

Debiutant



Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Sprinter
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Lut 2011, 13:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) CDI 311 jaki olej i ile? jakie paliwo? wymiana lamp?


Hej Panowie,
nie chciałem wprowadzać zamętu swoimi pytaniami choć to prawda że mój Sprinter długo się nagrzewa chyba nawet ma webasto ale nie wiem jak to uruchomić i sprawdzić...
Światła kupiłem po lifcie (jeszcze nie mierzyłem podobno pasują), olej wlałem full syntetic, zmieniłem świece żarowe ale jest coś nie tak...

Chodzi o to że lampka od świec żarowych gaśnie po zapaleniu ale 2 minuty i się znowu włącza co jest...? Potem jak auto się nagrzeje lampka gaśnie... (błąd komputera?)

Dodatkowo coś długo rozrusznikiem kręci aby go odpalić, pali równo i chodzi równo ale dość długo kręci co to może być (nieszczelny zawór i paliwo się cofa czy coś innego?).

Ps. Mechanik powiedział, że silnik zadbany i z rzetelnym przebiegiem czyli około 250K więc powinien chyba jeszcze trochę polatać?
Powrót do góry
rzekus

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brodnica & UK
Posiadane auto: Sprinter 310 MAX 2.9 1998 a wczesniej inne 310 311 tylko MAX
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Lut 2011, 14:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) CDI 311 jaki olej i ile? jakie paliwo? wymiana lamp?


Osobiscie bym polaczyl fakt utrudnionego uruchamiania i lampki od swiec i przyjrzal sie ponownie swiecom i ewentualnie ich sterowaniu (przekaznik czy jakby go tam zwal). Czasem nowe moga okazac sie uszkodzone.. tymbardziej tanie zamienniki, a moze jak miales wczesniej uszkodzona swiece ta uszkodzila sterowanie?
W kilku sprinterach mialem problem z odpalaniem i zawsze problem byl w swieczkach choc wtedy lamka zachowuje sie inaczej - swieci jakisz czas po uruchomieniu silnika
Powodzenia
Powrót do góry
Mariusz1980

Debiutant



Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Sprinter
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Lut 2011, 16:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) CDI 311 jaki olej i ile? jakie paliwo? wymiana lamp?


Ratunku!!!!
Kolesie w warsztacie wymienili świece przejrzeli sterownik nic nie pomogło co więcej silnik zaczą "cykać" stwierdzili, że uszczelka pod wtryskiem do wymiany.
Wyciągneli wszystkie wtryski (nie wiem po co? chyba nie powinni) poza oczywiście tym jednym cykającym bo stwierdzili, ze się nie da. Co gorsza dali mi propozycję, że połamią jakąś osłonę zdejmą głowicę i wtedy go odkręcą i naprawią!!! Cały koszt jakieś 2,5 tys. o co chodzi czy rzecywiście trzeba coś tał łamać wyciągać głowicę a potem ją planować aby wyciągnąć wtrysk???
Moim zdaniem to coś spier... i teraz szukają dziury w całym, choć może mają rację ja na CDI się nie znam ale żeby wyciągnąć wtrysk to tyle zachodu?
Co mam zrobić teraz kazałem im to poskładać policzyli 600PLN ale co dalej?
Pozdrawiam
Mariusz

Ps. Przeniosę temat na główne forum proszę tam o porady.
Powrót do góry
Grzes313cdi

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Sprinter313
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 23 Lut 2011, 16:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) CDI 311 jaki olej i ile? jakie paliwo? wymiana lamp?


Witam ! A czy przypadkiem "fachowcy" nie ukręcili jednej ze świec?
Widziałeś je wszystkie wykręcone?A teraz mówią ze wtryski nie rozumiem , po wymianie świec poszła uszczelka pod wtryskiem no troche dziwne!
Powrót do góry
Mariusz1980

Debiutant



Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Sprinter
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 15:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) CDI 311 jaki olej i ile? jakie paliwo? wymiana lamp?


Hej,
dla mnie tez to dziwne bo kupilem auto do pracy i zamiast pracowac stoi a magicy-mechanicy co raz to wynajduja cos nowego.
Juz im sie zmienila koncepcja prosze zajrzyj na strone glówna tam umiescilem temat.
Pozdr
Mariusz 1980
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 20:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) CDI 311 jaki olej i ile? jakie paliwo? wymiana lamp?


Olej ich w cholerę, zabierz samochód, jedź na Czeremchową 17 w Warszawie, tam powinni pomóc.
_________________



Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesGLC 220

169 900

2018r.

47 000 km

mazowieckie

MercedesGLC 200

182 900

2020r.

58 900 km

wielkopolskie

MercedesA 180

77 960

2020r.

55 230 km

mazowieckie

MercedesB 180

105 990

2019r.

39 000 km

śląskie

MercedesGL 450

102 700

2013r.

313 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System