Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa B ) Wymiana świec żarowych w B180CDI


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mirek24

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pszczyna
Posiadane auto: B klasa
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Lut 2011, 22:28
Temat postu:

Wymiana świec żarowych w B180CDI


Jak wymienia się świece żarowe. Czy zrobie to sam czy mam się udać do mechanika. Po przekręceniu stacyjki świeci się żółta sprężynka, potem gaśnie i jak silnik odpali znowu się zapala na ok. 40s. i gaśnie. I potem już jest dobrze.

Ostatnio zmieniony przez mirek24 dnia Sro 30 Mar 2011, 17:31, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
dawidkrk

Debiutant



Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: B180CDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 13:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Wymiana świec żarowych w B180CDI


kontrolka świec żarowych nie musi oznaczać ich awarii, lepiej podjechać na komputer i sprawdzić.
Powrót do góry
mirek24

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pszczyna
Posiadane auto: B klasa
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Mar 2011, 17:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Wymiana świec żarowych w B180CDI


Byłem na komputerze mechanik stwierdził, że jedna ze świec jest uszkodzona. Więc oddałem mu auto wymienił wszystkie cztery świece. I Po miesiącu, zapalam auto jade ok. 2km zapala się kontrolka z świec żarowych na ok.30s i gaśnie , dodam, że temp. otoczenia dzisiaj w której zapaliłem auto to 18stopni. Na wyświetlaczu pokazywało mi 28stopni bo auto stało na słońcu. Więc co jest grane?
Powrót do góry
mirek24

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pszczyna
Posiadane auto: B klasa
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Kwi 2011, 15:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Wymiana świec żarowych w B180CDI


Problem nierozwiązany. Gdy jest ciepło zapala się kontrolka świec podczas jazdy na 1minute i gaśnie, natomiast gdy jest zimno czyli rano 5 00 to kontrolka niezapala się jest wszystko dobrze. Czy na diagnostyce komputerowej można stwierdzić, że uszkodzony jest przekaźnik świec.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pią 22 Kwi 2011, 10:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Wymiana świec żarowych w B180CDI


mirek24 napisał:
Czy na diagnostyce komputerowej można stwierdzić, że uszkodzony jest przekaźnik świec.

Możliwości diagnostyki komputerowej tego przekaźnika są dosyć mizerne.
Trzeba by zacząć od podstawowej diagnostyki - czyli dobrze sprawdzić świece (czy mają prawidłowy pobór prądu) oraz czy po włączeniu zapłonu prąd dociera do wszystkich świec. Jeżeli tak, to najlepiej "podmienić" przekaźnik na próbę.
Chociaż jeżeli będzie przerwa w dopływie prądu do świecy, to kontrolka zapalałaby się każdorazowo. Tak więc trochę trudno w ciemno wyrokować co go boli. Rolling Eyes
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 22 Kwi 2011, 10:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mirek24

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pszczyna
Posiadane auto: B klasa
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Lip 2011, 22:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Wymiana świec żarowych w B180CDI


Już wszystko jasne w warsztacie u pana Wiesia oszukano mnie. Zamiast wymienić mi cztery świece tak jak było wcześniej uzgodnione, to wymieniono tylko trzy a tą z czwartego cylindra próbowano odkręcić ale się niedało,więc podczas pruby odkręcania świeca dostała zwarcie i pan Wiesiu postanowił niezakładać na nią kapturka. Sprytny co? Zajechałem sobie do serwisu Mercedesa tam rozebrali i pokazali mi co ten mój mechanik zrobił, nawet porobili zdjęcia. Wszysko widziałem. I wten oto sposób wymiana świec kosztowała podwójnie najpierw u pana Wiesia a później w serwisie mercedesa. Cena w serwisie niebyła aż tak wygórowana dodatkowo mam 2lata gwarancji , z porównaniem do serwisu pana Wiesia. Moja opinia jest taka: Nienaprawiać aut w nieautoryzowanych serwisach bo suma sumarum zapłacisz więcej i stracisz dużo nerwów. Powiem więcej ten mój mechanik chciał mi wymienić zawór EGR niewiem poco.
Powrót do góry
zbyros

Debiutant



Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: W 245 B Klasa
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 02 Wrz 2011, 09:33
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Wymiana świec żarowych w B180CDI


czy można wiedzieć ile płaciłeś w ASO za wymianę tych świec ? Mam podobny problem i ciekawy jestem ile mogę zapłacić. A moja ciekawośc bierze się z tego że kiedyś pojechałem na wymianę 1 wtryskiwacza w ASO i zapłaciłem 2700 brutto w sumie !!! Miało być około 1400 a wyszło 2700. Tłumaczyli mi to że procedura wymiany wtrysku tyle kosztuje w MB bo trzeba demontować obudowę filtra powietrza itp Smile a w książkach serwisowych Mercedes tyle przewiduje na taką operację . Odkręcali świece żeby mierzyć ciśnienie ...chyba i jednej nie dali rady - zapieczona. Podejrzewam jak u Ciebie zwarcie bo skręcili ją. Zbliża się zima i muszę o tym pomyśleć. I tu ciekawe jakie koszty ?
Powrót do góry
mirek24

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pszczyna
Posiadane auto: B klasa
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Wrz 2011, 21:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Wymiana świec żarowych w B180CDI


U pana Wiesia zapłaciłem 1400 bez gwarancji na świece i robocizne dodatkowo rozłożył ręce i skierował mnie do serwisu - porażka (powinien oddać pieniądze), w serwisie 1800 z gwarancją 2lata na wszystkie cztery świece +sterownik jeżeli zostały zakupione i zamontowane w serwisie MB.
Powrót do góry
kubaa83

Czytelnik



Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Gru 2011, 11:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Wymiana świec żarowych w B180CDI


Witam, służę pomocą przy wykręcaniu urwanych świec żarowych w Lublinie (bez zdejmowania głowicy), w razie pytań piszcie na...............pl


------------------
Pkt 22 regulaminu forum.
Keram
Powrót do góry
exfireman

Debiutant



Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: B200,gsxr600
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 09:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Wymiana świec żarowych w B180CDI


Witam
Moja b200 jest po wymianie świec żarowych.Nie polecam zakladow typu Pan Tadek,oddalem swoje auto do autoryzowanego serwisu,koszt to 1120zl,gwarancja na 2 lata,mialem jeszcze uszkodzony dolot do zaworu egr,tez zostal wymieniony.Gdy zobaczylem komore silnika po rozebraniu celem wymiany swiec dziekowalem Bogu ze nie dalem auta do swojego,,Pana Tadka"Sprawdzony serwis w Poznaniu to Styl Auto.POLECAM!!
_________________
ŻYCIE JEST PO TO BY ZAP.......Ć NA MOTO!!!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
kubaa83

Czytelnik



Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 10:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Wymiana świec żarowych w B180CDI


Witam,
trochę się nie zgodzę z przedmówca, gdyż problem polega na tym że mało osób się zna na wykręcaniu świec żarowych, a wymaga to precyzji i doświadczenia, a taki Pan Tadek myśli że to łatwa sprawa za dobrą kase i próbuje to zrobić własnymi sposobami. Jednak to wcale nie jest taka prosta robota. Z drugiej strony są specjaliści którzy nie są autoryzowanymi serwiasami i zrobią to nie wcale gorzej za napewno dużo mniejsze pieniądze. Sam się tym zajmuje, mam doświadczenie i jakoś nigdy nikt nie narzekał a cene mam 250 za świece. Oczywiście nie zawsze da się wykręcić urwaną świece, bo jeżeli ktoś wcześniej przy świecy grzebał a nie miał pojęcia i spartolił robote to później trzeba zdejmować głowice. Taka jest moja opinia.
Powrót do góry
exfireman

Debiutant



Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: B200,gsxr600
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 06 Lut 2012, 07:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Wymiana świec żarowych w B180CDI


Jesli sie tym zajmujesz to napewno masz grono klientow,ja mowie o przydomowych warsztatach Panow Tadkow,Wieskow i innych Henkow.Z drugiej strony 250 za wymiane swiec juz daje 1000,do tego swiece,i wychodzi drozej niz w serwisie,a mnie przy okazji sprawdzono historie auta i na dzien dzisiejszy mam juz pewnosc ze moje 124000 przebiegu jest prawdziwe.
_________________
ŻYCIE JEST PO TO BY ZAP.......Ć NA MOTO!!!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
marwyk

Dyskutant



Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes Sprinter 312 2.9 Tdi 122Km
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 03 Cze 2013, 13:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Wymiana świec żarowych w B180CDI


A czy do wymiany świec trzeba opuszczać czy wyciągać silnik?
Bo mój mechanik jak się dowiedział że te świece nie są na wierzchu to stracił wenę do naprawy
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Wto 24 Wrz 2013, 20:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Wymiana świec żarowych w B180CDI


wirtam - PYTNIE ma ktoś "praktyczna" wiedze jak zabrac sie do wymiany swiec żarowych w B-klasie ?? Inf. w zakresie kierowania do ASO Mercedesa nie sa dla tego forum - to kazdy wie .

Mało na forach inf.. w przedmiocie .. zaś duzo uwag w zakesie problematyki z wymianami swiec .. ale nie zmienia to problemu.

Dostac sie mozna :
- od góry ? zdemontowac wczesniej co nieco ?
- od dołu ? opuszczac silnik ?
Słyszałem ,że 2 szt. od góry a dwie od dołu ?

ale w ten sposób mozemy polemizować do mrozów

Ktoś robił wymiane, widział ?? podziel sie na forum pisz na pw.
Powrót do góry
marwyk

Dyskutant



Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes Sprinter 312 2.9 Tdi 122Km
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 25 Wrz 2013, 08:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Wymiana świec żarowych w B180CDI


Sporo rozbierania od góry, dojście jest do wszystkich świec nawet dobre tak 3-4 godzinki dla wprawnego mechanika jak będą chciały się odkręcić + składanie. Masa kabli, egr-ów i innych urządzeń do ściągnięcia.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa B »

Opinie o samochodach Mercedes klasa B - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne


MercedesCL 55 AMG

129 999

2012r.

183 000 km

pomorskie

MercedesGLA 180

96 900

2019r.

100 000 km

mazowieckie

MercedesE 320

19 900

2004r.

282 000 km

mazowieckie

MercedesC 32 AMG

41 000

2001r.

247 000 km

śląskie

MercedesR 350

69 700

2012r.

260 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System