Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa S ) Gwiździe już podziękowałem ...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamilo22

Czytelnik



Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Mercedes W220 S400 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Mar 2011, 21:25
Temat postu:

Gwiździe już podziękowałem ...


Panowie, wiem, że jedno zachwalają, a drudzy przeklinają ile wlezie, ale ja już Mercedesa nie chcę. Parę ładnych lat temu użytkowałem starego okulara w 2.0 benzyna 97r, chociaż był po zderzeniu z górą lodową i niezbyt dobrze wyklepany, to nic złego powiedieć nie mogłem bo śmigał bez problemów - gdyż był prosty w obsłudze i nie miał cholernych czujników, modułów, tysiąca bezpieczników i pieprzonejpneumatyki, o reszcie nie wspomnę, bo szoda czasu - jak moja była eSka, którą NA SZCZĘŚCIE udało mi się sprzedać, za psie pieniądze oczywiście. 400 CDI, niby skrzynia przez poprzedniego właściciela wymieniona, niby przy zakupie było wszystko w porządku, ale szybko się dobry humor sończył, kiedy to zaczęły się problemy. Dodam, że przez nicałe 2 lata zrobiłem nim 10 tys km, co jest oczywiście śmieszne. Dlaczego? bo non stop siedział na serwisie. Co miesiąc, a ostatnio nawet i częściej - awaaria! Psuło się wszystko praktycznie, alternator, rozrusznik, uwielbiany przez wszystkich Airmatic, moduł skrzyni, elektryka, elektryka, elektryka, ciągłe błędy, etc, esp, abs itp, nawet, kiedy był zalany nowym olejem i miał go tyle ile trzeba, to komp wyskakiwał z komunikatem, że trzeba dolć litr, dwa, już nawet o pozostałych usterkach nie piszę, bo nie chcę tu przynudzać ale jestem cholernie wściekły na to auto, o ładowałem wiecznie pieiądze i to grube - nawet sobie gaci porzdnych przez ten okres na [cenzura] ie kupiłem, bo eSka pochłaniała wszystko. Modliłem się, aby go ktoś kupił i aby to podzas jazdy próbnejnie opadło - na szczęście ci tam na górze wysłuchali mnie i chyba się zlitowali - i zesłali kolesia, który to wziął. reasuując - może i trafił mi się taki, a nie inny model, ale ja już Mercedesa nie chcę.
Pozdrawiam wszystkich, a właścicielom pneumatyki życzę dużo cierpliwości i pieniędzy.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Wto 01 Mar 2011, 21:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Gwiździe już podziękowałem ...


Witamy Ciebie "Zniechęcony" Kolego Confused
Trudno mi pisać jakiekolwiek banały w stylu: "masz pecha" - bo to nie byłaby prawda. Auto zdecydowanie ma jakąś historię o której nie wiesz. Mercedes to nie jest chińska zabawka robiona za grosze pod publiczkę, a to co opisujesz nasuwa nieodparte podejrzenia że po prostu zostałeś przy kupnie "nabity w butelkę" Shocked
Model 220 na pewno jest pełen elektroniki, na pewno ma wiele systemów mogących wymagać zwiększonej uwagi serwisowej (i oczywiście związanych z tym nakładów finansowych!) - ale tak duże nagromadzenie usterek w normalnej eksploatacji nie występuje w jednym momencie!
Albo auto było totalnie niedoinwestowane przez poprzedniego właściciela - albo faktycznie nabiłeś się na "minę" i auto ma znacznie przekroczony przebieg uważany zwyczajowo za "przyzwoity"
Pzdr. G
Powrót do góry
kamilo22

Czytelnik



Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Mercedes W220 S400 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Mar 2011, 07:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Gwiździe już podziękowałem ...


hmmm, cholera wie, oczywiście, że może faktycznie tak było, chociaż mam faktury od poprzedniego właściciele,który władował do niego około 20 tys i to w samym ASO, moje są cenowo porównywalne. Auto było nawet zadbane, często się mnie ludzie pytali czy to nówka czy może non stop siedział na polerce itd, środek podobnie, bardzo zadbany ect ect. Majster go oglądał, powiedział, że prócz lekkiego przetarcia 2 drzwi nie było nic robione, TO DO CHOLERY CZEGO MOŻNA JESZCZE WIĘCEJ CHCIEĆ ? po prostu bubel i dziadostwo. Czytając problemy innych użytkowników oraz wysłuchując opowiastek ludzi, których przez ten okres miałem przyjemność poznać w warszatach i serwisach jestem w 100% pewny, że te w220 to szajs i tandeta, może są dobre w okresie gwarancyjnym lub przez najbliższe 3,4,5l,ale potem to dajcie ludzi spokój. Mój był z 2002r. Cześć
Powrót do góry
RAPA

Dyskutant



Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: e 212 220 cdi 2011
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 02 Mar 2011, 09:07
Temat postu:

totalne nieporozumienie


witam .na wstepie informuje mam s class W 220 320 CDI przejechane ma 600 tyś km ,od 2 lat serwisuje tylko w jednym warsztacie !!!! do żeczy -wielokrotnie widziałem jak do mojego mechanika przywożą auto na lawecie (bo umarło)po wymianie jednego z elementów samochód ożył ! iii coo właściciel stwierdza że dalsza naprawa nie potrzebna bo da się jechać ,na sugestie że nie ma gwarancji na naprawę -jest bardzo zbulwersowany ,przecież zapłacił za naprawę ,lecz nie naprawił do końca .jeszcze nie słyszałem aby od mojego mechanika wyjechał samochód z niesprawnym AIRMATIC (zawieszenie pneumatyczne)naprawy są dokonywane w ciągu jednego dnia ( niesprawny na życzenie własciciela -czytaj wyzej) gwarancja sprawności .Panowie zawieszenie przejeżdża w tych autach od 300 do 450 tyś bez wymiany !!!!!! w jakim innym aucie tak będzie ??? to co piszesz o cenach jakie zostały wydane na naprawę tego auta to chyba tylko w serwisie ( naprawa alternatora w 400 CDI to kwota robocizny ok 2000 zł serwis ) zresztą 400 CDI jest najdroższy jeżeli chodzi o naprawy .Może wartało pokusić się o zmianę warsztatu ? nie jeździć tam gdzie S class widzieli pierwszy raz twoją sztukę i uczyli się na niej !!! czasami warto pojechać daleko jak ja do mojego mechaniora mam 200 km i wymieniam to co zaleci ---jeżdzę ,jeżdżę , jeżdżę .Teraz następny (bo sprzedałeś ) bedzie szczęśliwy i będzie psy wieszal na mercu-bo przecież ma rachunki ,zapewnienia i tak dalej -tylko współczuć . Polecam szukajcie naprawa mercedesa Oława ,dalej auto serwis Sikora , może skończą się wasze udręki z marką mercedes
Powrót do góry
_amg_

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 167
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes S320 CDI W220 2004r
Piwa: 7/8
Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 22:49
Temat postu:

Re: Gwiździe już podziękowałem ...


kamilo22 napisał:
Panowie, wiem, że jedno zachwalają, a drudzy przeklinają ile wlezie, ale ja już Mercedesa nie chcę. Parę ładnych lat temu użytkowałem starego okulara w 2.0 benzyna 97r, chociaż był po zderzeniu z górą lodową i niezbyt dobrze wyklepany, to nic złego powiedieć nie mogłem bo śmigał bez problemów - gdyż był prosty w obsłudze i nie miał cholernych czujników, modułów, tysiąca bezpieczników i pieprzonejpneumatyki, o reszcie nie wspomnę, bo szoda czasu - jak moja była eSka, którą NA SZCZĘŚCIE udało mi się sprzedać, za psie pieniądze oczywiście. 400 CDI, niby skrzynia przez poprzedniego właściciela wymieniona, niby przy zakupie było wszystko w porządku, ale szybko się dobry humor sończył, kiedy to zaczęły się problemy. Dodam, że przez nicałe 2 lata zrobiłem nim 10 tys km, co jest oczywiście śmieszne. Dlaczego? bo non stop siedział na serwisie. Co miesiąc, a ostatnio nawet i częściej - awaaria! Psuło się wszystko praktycznie, alternator, rozrusznik, uwielbiany przez wszystkich Airmatic, moduł skrzyni, elektryka, elektryka, elektryka, ciągłe błędy, etc, esp, abs itp, nawet, kiedy był zalany nowym olejem i miał go tyle ile trzeba, to komp wyskakiwał z komunikatem, że trzeba dolć litr, dwa, już nawet o pozostałych usterkach nie piszę, bo nie chcę tu przynudzać ale jestem cholernie wściekły na to auto, o ładowałem wiecznie pieiądze i to grube - nawet sobie gaci porzdnych przez ten okres na [cenzura] ie kupiłem, bo eSka pochłaniała wszystko. Modliłem się, aby go ktoś kupił i aby to podzas jazdy próbnejnie opadło - na szczęście ci tam na górze wysłuchali mnie i chyba się zlitowali - i zesłali kolesia, który to wziął. reasuując - może i trafił mi się taki, a nie inny model, ale ja już Mercedesa nie chcę.
Pozdrawiam wszystkich, a właścicielom pneumatyki życzę dużo cierpliwości i pieniędzy.



Drogi kolego,trzeba było kupić sobie dwu letnią eske i tyle.A jak nie to inny nowy samochód za porównywalne pieniądze do tego twojego.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 22:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pią 04 Mar 2011, 09:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Gwiździe już podziękowałem ...


Też dodam swoje trzy słowa o s400 cdi przebieg około 240k. Osobiście odwiedza mnie taka jedna jak dotąd naprawiłem już w niej sprzęgło kinetyczne, wymieniona tuleja 3 cylindra (pękła od temperatury), wymiana sterownika silnika, airmatic przednie amorki, teraz poleciała zmieniarka i radio. Z tego co wiem wcześniej ten sam właściciel naprawiał już jedną turbinę i wymiana paska klinowego, a ostatnio dzwonił że ma chyba wyciek ropy z webasta.
Można powiedzieć że coś z tym modelem jest nie tak bo osobiście mam s600 i fakt popsuło się kilka rzeczy takich jak cewka, uszczelka pod chłodnicą oleju i 4 sondy, ale ogólnie auto nie cierpi tak jak 400cdi.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa S »

Opinie o samochodach Mercedes klasa S - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa S ) Oceń swoje auto

19) Piekna »

MercedesB 170

24 900

2009r.

193 125 km

mazowieckie

MercedesVito

155 900

2020r.

87 000 km

mazowieckie

MercedesA 250

69 700

2013r.

250 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

77 960

2020r.

55 230 km

mazowieckie

MercedesC 43 AMG

159 900

2016r.

126 826 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System