Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes 200-500 (W124) ) Nie działa licznik kilometrów


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes 200-500 (W124) ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tunig Mercedes W124;)

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Garbno
Posiadane auto: Mercedes W124 Sedan 2.0 1991r
Piwa: 3/4
Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 19:50
Temat postu:

Nie działa licznik kilometrów


Witam.
Mam problem z licznikiem kilometrów przejechanych o to chodzi że w ogóle nie bije ile przejechałem...
Prędkościomierz działa oczywiście.
Czyżby wina leżała w tych kólkach zębatych plastikowych które napędzane są prędkościomierzem??
Licznika nie rozbierałem .
_________________
Benzyniak na 20Litrach przejechał 100Km....
Turbo Diesel ośmieszył Benzyniaka na 10Litrach przejechał 200km!!!!!
Turboooo Dieselll!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pią 04 Mar 2011, 12:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W124) ) Nie działa licznik kilometrów


Oba liczniki nie chodzą - czy tylko dzienny?
Powrót do góry
Tunig Mercedes W124;)

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Garbno
Posiadane auto: Mercedes W124 Sedan 2.0 1991r
Piwa: 3/4
Wysłany: Pią 04 Mar 2011, 13:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W124) ) Nie działa licznik kilometrów


Ogólny ten co przez caly jego żywot liczy km i ten drugi.
A przypomnę prędkościomierz działczy
_________________
Benzyniak na 20Litrach przejechał 100Km....
Turbo Diesel ośmieszył Benzyniaka na 10Litrach przejechał 200km!!!!!
Turboooo Dieselll!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
adziu7887

Debiutant



Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Binowo
Posiadane auto: mercedes w210 e220 cdi kombi
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 00:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W124) ) Nie działa licznik kilometrów


Miałem ten sam problem,musisz sprawdzic wszystkir bezpieczniki.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 08:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W124) ) Nie działa licznik kilometrów


Licznik w Twoim aucie działa na zupełnie innej zasadzie.
W modelu 124 licznik jest mechaniczny i sprawdzanie bezpieczników pomoże tyle, co umarłemu kadzidło.
Trzeba licznik wyjąć i rozłożyć na stole - innej rady nie ma.
Akurat diagnoza nie jest w tym przypadku sprawą skomplikowaną - licznik bardzo ładnie się rozbiera i po wykręceniu paru śrubek będziesz miał wszystko "jak na dłoni"
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 08:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Tunig Mercedes W124;)

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Garbno
Posiadane auto: Mercedes W124 Sedan 2.0 1991r
Piwa: 3/4
Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 18:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W124) ) Nie działa licznik kilometrów


Już znalazłem przyczynę nie działającego kilometromierza;)
Małe kółko zębate które zazębia się z tym ślimaczkiem małym plastikowym po prostu nie zazębiało sięWink teraz już ładnie bije KM;)
_________________
Benzyniak na 20Litrach przejechał 100Km....
Turbo Diesel ośmieszył Benzyniaka na 10Litrach przejechał 200km!!!!!
Turboooo Dieselll!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
texandream

Debiutant



Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/Gliwice
Posiadane auto: Mercedes, w124, 230TE z 1989 roku
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Mar 2011, 11:00
Temat postu:

poradźcie prosze


mam ten sam problem co kolega.
kupiłem ostatnio w124 kombi 2.0E z 1987 i nie działa kilometraż i wskaźnik paliwa. od poprzedniego właściciela wiem, że cały cyferblat był już wcześniej wymieniany.
wszedłem na allegro i okazało się, że mój cyferblat jest bardzo żadki! bo na moim nie ma obrotomierza, za to jest ogromny zegar.
moje pytanie, czy przypadkiem ktoś nie wmontował złego cyferblatu na którym nie ma obrotomierza i czy mógłbym wmontować taki który ma obrotomierz?
Powrót do góry
skype status
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 28 Mar 2011, 21:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W124) ) Nie działa licznik kilometrów


1.Witamy również
2. Czy zacięła Ci się opcja dużych liter w klawiaturze? Jesteś jedną z nielicznych osób na tym forum które olewają zaczynanie zdań od dużej litery.
texandream napisał:

wszedłem na allegro i okazało się, że mój cyferblat jest bardzo żadki!

Za "wszedłem " masz plusa. Za "żadki".... No nie wiem..
Określenie przedmiotów spotykanych nieczęsto to "rzadkie". Laughing
3. Twój licznik był popularny w pierwszych seriach tego auta. Można rozpoznać poprzez pneumatyczne sterowanie wolnych obrotów na pompie wtryskowej. Większe silniki miały do sterowania wolnych obrotów elektronikę i tylko wtedy podłączenie obrotomierza jest sensowne i możliwe. W latach późniejszych wszystkie miały elektronikę.
4. To co miałeś w aucie "z fabryki" jest proste do sprawdzenia przy pomocy programu EPC
5. Nie ma problemu, żeby w zestawie wskaźników wymienić tylko część środkową (szybkościomierz). Nie wiem po co nastawiasz się na całość skoro jak piszesz jest nie do zdobycia a wymiana środkowego panelu to parę śrubek.


Ostatnio zmieniony przez Gerri dnia Wto 29 Mar 2011, 21:01, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
texandream

Debiutant



Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/Gliwice
Posiadane auto: Mercedes, w124, 230TE z 1989 roku
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Mar 2011, 22:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W124) ) Nie działa licznik kilometrów


Dziękuję za bogatą odpowiedź i przywitanie!
Od dawna przywykłem do rozpoczynania zdań z małej litery, ale na potrzeby forum mogę to zmienić. Niestety błędy językowe mi się zdarzają, choć 'rzadko' Wink ale pracuję nad tym.
Wymienie sam licznik i podzielę sie jak to zadziałało.
Na cyferblacie nie działa też wskaźnik poziomu paliwa. Czy to kwestia jakiegoś czujnika, czy cyferblatu?
Rozumiem, że by wyjąć cały element mam go pociągnąć do siebie podważając lekko od dołu po lewej stronie?
Pozdrawiam!
Powrót do góry
skype status
texandream

Debiutant



Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/Gliwice
Posiadane auto: Mercedes, w124, 230TE z 1989 roku
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Mar 2011, 22:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W124) ) Nie działa licznik kilometrów


Jeszcze jedno, wyczytałem na forum, że licznik powinien być odpowiednio wyskalowany i kiedy jest źle wyskalowany, to oszukuje prędkość o jakieś 10-15km/h. I u mnie właśnie tak oszukuje, a nie wiem jaki miałby być to licznik, bo wymieniał go inny właściciel. Patrzyłem w CPU, ale dla mnie to czarna magia i nie wiem gdzie tego szukać.
Czy mogę prosić o pomoc?
Powrót do góry
skype status
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 28 Mar 2011, 22:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W124) ) Nie działa licznik kilometrów


texandream napisał:
Od dawna przywykłem do rozpoczynania zdań z małej litery, ale na potrzeby forum mogę to zmienić. Niestety błędy językowe mi się zdarzają, choć 'rzadko' Wink ale pracuję nad tym.

No to pracuj. Bo jak gdzieś zaniesiesz "CV" to raczej nie licz na to, że za pisanie małymi literami będziesz miał punkty dodatnie. Tak jak nasz prezydenciunio - pełny obciach bo nie potrafi napisać "bulu" bez błędu. Zgadzasz się z tym? Czy jest Ci wszystko jedno?
Powrót do góry
texandream

Debiutant



Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/Gliwice
Posiadane auto: Mercedes, w124, 230TE z 1989 roku
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Mar 2011, 22:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W124) ) Nie działa licznik kilometrów


Zgadzam, wiem gdzie mogę pozwolić sobie na pisanie z dużej lub małej litery. Co do błędów ortograficznych - mam lekką dysortografie - nie widzę tych błędów nawet jak się staram...
Powrót do góry
skype status
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 28 Mar 2011, 22:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W124) ) Nie działa licznik kilometrów


OK. Chociaż prawdę mówiąc nie bardzo to do mnie dociera...
Kupę lat temu też chodziłem do podstawówki i nie było czegoś takiego jak "dysortografia", "dysgramatyka" czy (nie gniewaj się) inne "dysmózgowie".
Dziecinki tak długo się uczyły - aż się nauczyły. I nie miały różnych śmiesznych komputerów które potrafią same poprawiać błędy. Dzisiejszym leniuszkom nawet się nie chce zatwierdzić tego co komputer podkreśli na czerwono...O tempora, o mores!
To wróćmy do tematu.
Każdy licznik oszukuje. Oczywiście na plus. Czyli jak zasuwasz "stówką" to w rzeczywistości jest to ok. 95 km/h. I tak to się liczy. Błąd jest wyrażony w procentach i stanowi ok. 5% wskazania.
Odnośnie doboru licznika: do tego potrzebny jest numer podwozia - wtedy oryginalny program EPC dociera do wszystkich danych Twojego auta i na tej podstawie dobiera DOKŁADNIE taką część jak jest potrzebna.
Pzdr.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Wto 29 Mar 2011, 21:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W124) ) Nie działa licznik kilometrów


No więc moje śledztwo wygląda tak:
Gerri napisał:
3. Twój licznik był popularny w pierwszych seriach tego auta. Można rozpoznać poprzez pneumatyczne sterowanie wolnych obrotów na pompie wtryskowej. Większe silniki miały do sterowania wolnych obrotów elektronikę i tylko wtedy podłączenie obrotomierza jest sensowne i możliwe. W latach późniejszych wszystkie miały elektronikę.

Nie wiem, czemu się zasugerowałem, że masz diesla. Oczywiście w benzynie nie ma problemu z podłączeniem obrotomierza, bo sygnał jest w 124 ZAWSZE - niezależnie od modelu silnika.
texandream napisał:
wyczytałem na forum, że licznik powinien być odpowiednio wyskalowany i kiedy jest źle wyskalowany, to oszukuje prędkość o jakieś 10-15km/h. I u mnie właśnie tak oszukuje

Tutaj zależy: czy oszukuje tylko szybkościomierz - czy szybkościomierz i drogomierz. Jeżeli drogomierz pokazuje kilometry dobrze, to szybkościomierz może przekłamywać ok. 5% jak napisałem powyżej. Jeżeli kłamie więcej (a drogomierz jest OK) - to ktoś wsadzał tam łapy. Pewnie zdejmował wskazówkę, żeby "skorygować" przebieg. W celu sprawdzenia najlepiej skorzystać z nawigacji GPS (dla prędkości) i słupków kilometrowych (dla przejechanego dystansu)
Oprócz tego sprawdź, czy nie była zmieniana skrzynia (powinna mieć numer 716216 00 730325). Oprócz tego sprawdź przełożenie tylnego mostu - powinno być 1: 3,64 i jest wytłoczone na tylnej płaszczyźnie obudowy dyferencjału, w dolnym rogu, na fragmencie powierzchni którego nie zakrywa "dekiel"
Jeżeli chodzi o numer katalogowy licznika do numeru VIN który mi podałeś:
Cały licznik nie jest w ASO dostępny. Osobno jest obudowa, osobno panel z obrotomierzem (lub zegar), osobno prędkościomierz i osobno "trzy wskaźniki"
Jeżeli chodzi o prędkościomierz to EPC podaje numer 124 542 09 66. Numer ten jest widoczny na cyferblacie, pod wskazówką prędkościomierza. Licznik oryginalnie był wyskalowany do 220 km/h, jednak nie można się tym sugerować przy zakupie - bo ważne jest wewnętrzne PRZEŁOŻENIE LICZNIKA a nie prędkość maksymalna. Jeżeli dwa liczniki (jeden wyskalowany do 100 km/h, a drugi do 300 km/h) będą mieć takie samo przełożenie wewnętrzne - to oba będą pokazywać prędkość i dystans prawidłowo.
Należy jednak wziąć pod uwagę, że EPC podaje jedynie numer części dostępnych aktualnie. Jest możliwe, że auto dostało w fabryce szybkościomierz z innym numerem, ale z jakiegoś powodu (zmiany konstrukcyjne, ulepszenia, zmiana dostawcy) część z tym numerem nie jest już dostępna. Ale na to niestety nie mam wpływu i EPC numerów wycofanych ze sprzedaży nie podaje. Oprócz podanego powyżej możesz również zastosować szybkościomierz o nrze. 124 542 74 68. Ma on te same parametry, jest jednak przeznaczony do aut z ASD i ma na środku (powyżej wskazówki) trójkącik który po prostu u Ciebie nie będzie wykorzystany.
Możesz kupić do tego auta prawy panel z obrotomierzem, żeby prawidłowo wskazywał musi jednak pochodzić z auta z silnikiem 102 (czyli czterocylindrowym) Obrotomierze z benzyniaków charakteryzują się tym, że zakres niebezpieczny obrotów mają zabarwiony na czerwono. W dieslach cały cyferblat jest nieoznaczony czerwoną farbą.
Instalacja elektryczna jest w sumie prosta i łatwa do wykonania nawet przez osobę "nieelektryczną"
Dzięki za pozdrowienia - pozdrawiam również Wink
Powrót do góry
texandream

Debiutant



Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/Gliwice
Posiadane auto: Mercedes, w124, 230TE z 1989 roku
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Kwi 2011, 10:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W124) ) Nie działa licznik kilometrów


Bardzo dziękuje za wyczerpującą odpowiedź!

Udało mi się wyciągnąć pudełko zegarów. Czekam na żaróweczki. No i poszukuje odpowiedniego licznika kilometrów. Niezły misz-masz, bo poprzedni właściciel wymienił ten licznik i dał mi z samochodem pudełko zegarów z którego wyciągnął licznik. Po numerze licznika stwierdziłem, że nie pasuje do mojego modelu. Numer, który mam na pudełku zegarów znam, więc moge poszukać odpowiedniego licznika.

Dam znać jak uda mi się coś zdziałać!
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes 200-500 (W124) ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes 200-500 (W124) »

Opinie o samochodach Mercedes 200-500 (W124) - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes 200-500 (W124) ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 180

25 800

2010r.

229 057 km

pomorskie

MercedesA 180

73 900

2016r.

148 000 km

wielkopolskie

MercedesC 32 AMG

41 000

2001r.

247 000 km

śląskie

MercedesA 180

77 960

2020r.

55 230 km

mazowieckie

MercedesE 220

65 990

2015r.

292 340 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System