Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa S ) Awaryjne otwieranie klapy bagażnika - akumulator wyczerpany


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 09:40
Temat postu:

Re: xxxxx


RAPA napisał:
nie podpinamy prostownika do ładowania aku w aucie z podpientym akumulatorem

Wszystko trzeba brać "na rozum": jeżeli prostownik jest tzw. bezpieczny, z automatycznym odłącznikiem po naładowaniu - to nie ma najmniejszego problemu z ładowaniem podłączonego. Jeżeli prostownik to jakaś samoróbka - to lepiej nie ryzykować, bo ładowanie może się skończyć na poziomie 20 volt i katastrofa gotowa.
Proste wytłumaczenie: np. w modelu 210 akumulator jest pod siedzeniem. W nowym Sprinterze pod podłogą. Do celów rozruchu i ładowania pod maską są specjalne podłączenia. Uważasz że przed ładowaniem należy rozbebeszyć auto i odpiąć klemę? Zresztą opinia elektroników zajmujących się nowymi autami jest zgodna: bateria nie powinna być niepotrzebnie odłączana!
Powrót do góry
Karolczyk

Czytelnik



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: W220 S600 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 23 Mar 2011, 11:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Awaryjne otwieranie klapy bagażnika - akumulator wyczerpany


Witam

Dzięki wszystkim za rady - udało się! Zdjąłem wykładzinę pod nogami pasażera (nie była niczym przymocowana - po prostu ją wyszarpałem), odkręciłem blachę, podniosłem styropian i rzeczywiście jest tam czerwony kabel.

Początkowo chciałem podładować stary akumulator, ale dysponowałem tylko małym, słabym prostowniczkiem o maks. natężeniu 4A. Pracował prawie 12 h, śmierdział przy tym spalenizną, bo transformator w środku tak się zagrzał, że aż przetopił plastikową obudowę Very Happy . Auto w tym czasie wydawało popiskiwania, migały migacze w lusterku.

Po tych 12 h uznałem, że nic z tego nie będzie, bo akumulator wciąż dawał 4V napięcia. Przedzwoniłem do serwisu Merc Gal w Krakowie z pytaniem, co można zrobić. Poradzili mi, żebym podpiął nie prostownik, tylko bezpośrednio inny akumulator. Z duszą na ramieniu, żeby nie uszkodził się ten dobry podpiąłem plus do czerwonego kabla w kabinie, a minus do śruby pod maską.

Auto ożyło i posłusznie otworzyło klapę bagażnika z kluczyka. Pozostało tylko wymienić akumulator, co już nie było trudne.

Przy okazji wiem, czemu są ogromne problemy z reklamacjami Centry. Centra daje sklepom dodatkowy rabat za rozpatrywanie reklamacji. Niestety sklepy muszą w razie uznania reklamacji wymieniać akumulatory na własny koszt. To tłumaczy, dlaczego prawie każda reklamacja jest rozpatrywana negatywnie z podaniem powodu "z winy użytkownika". Zainwestowałem w zAP Silver za 430 zł. Nie znam tej marki zbyt dobrze - polecił mi ją sprzedawca. Jeśli nie będzie się dobrze sprawował - wiem już jak go (nawet awaryjnie) wymienić Smile.

Szczególne podziękowania dla RAPA za fachową poradę, z której skorzystałem!

Pozdrawiam
Karolczyk
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Czw 24 Mar 2011, 23:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Awaryjne otwieranie klapy bagażnika - akumulator wyczerpany


Wybrał Pan chyba najtrudniejszą z możliwych opcji. Grunt, że się udało.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
mercedesw220cdi

Czytelnik



Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: mercedes w 220 320cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Gru 2012, 21:08
Temat postu:

problem z otworzeniem bagażnika bez akumulatora


Witam chciał bym sie dowiedziec jak bezpiecznie otworzyc bagażnik jeżeli nie ma akumulatora bo przez przypadek przymknęła sie klapa i nie wiem gdzie sie znajduję ten czujnik sam bo przed chwila mi sie to przydarzyło ta informacja jest mi bardzo potrzebna bo jeszcze dzis musze zabrac samochod z tego miejsca w jakim sie znajduje
Powrót do góry
gadu-gadu
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pią 21 Gru 2012, 08:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Awaryjne otwieranie klapy bagażnika - akumulator wyczerpany


To nie jest czujnik SAM tylko skrzynka bezpiecznikowa tak się nazywa, jest ona po lewej i prawej stronie pod maską, trzeba ją unieść do góry i tam jest od tyłu gruby czerwony kabel, można go wypiąć od SAMa i podłączyć prostownik tylko na małym prądzie ładowania.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 21 Gru 2012, 08:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sebulaa

Czytelnik



Dołączył: 24 Sty 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): jadwisin/mazowieckie
Posiadane auto: w220 400cdi w210 e200 kompressor w210 e300 TD
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Sty 2013, 19:46
Temat postu:

podpinam się pod temat ze swoim bagażnikiem


witam
to teraz będzie trudniej.
pokrywa została zamknięta dosyć brutalnie, nie chciała się zamknąć i została dociśnięta i tak już zostało.
koledzy i co teraz ???
-pompka działa
-bezpieczniki ok, przed wyjęciem bezpieczników nie było żadnej reakcji na przyciski . Po jak by restarcie. Reaguje na przycisk w drzwiach, na piloty, na wciśniecie klamki w pokrywie ale ni kuta nie otwiera, słychać że pompka pompuje coś tak kliknie nic
-domykanie w drzwiach działa, centralny też furtki zamyka otwiera.
-kanapa tylna zdemontowana (zbiornik, tapicerka ciasno ) nie dostanie się chyba tędy.
Rozwalił bym lampę ale obawiam się że i tak nie dosięgnę zamka. Myślę też o wnęce koła zapasowego by wyciąć właz ( bo to chyba tworzywo.
Chyba że szanowne grono ma jakiś lepszy pomysł
_________________
części merc w210 i pewnie nie długo s400 cdi
Powrót do góry
sebulaa

Czytelnik



Dołączył: 24 Sty 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): jadwisin/mazowieckie
Posiadane auto: w220 400cdi w210 e200 kompressor w210 e300 TD
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Sty 2013, 16:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Awaryjne otwieranie klapy bagażnika - akumulator wyczerpany


witam
udało się pokazała tyłek Smile
podpięcie komputera i otwarcie awaryjne przy jednoczesnym popukiwaniu w klapę i się otworzyło.
Podgięło się jedno z zatrzasków zamka. Są 3 zamki i ten środkowy się zablokował.
_________________
części merc w210 i pewnie nie długo s400 cdi
Powrót do góry
marcin1980

Debiutant



Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: mercedes w221 S500
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Mar 2013, 11:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Awaryjne otwieranie klapy bagażnika - akumulator wyczerpany


witam, koledzy tez walcze aby otworzyć klapę bagażnika i zdjąłem wykładzinkę u pasażera, następnie styropian i tą blachę i oczom mym ukazał się taki widok

nie wygląda to na kabel prądowy, mam anglika ale chyba to nie ma znaczenia, kabel powinien być po tej samej stronie co u Was?
Powrót do góry
Rafi85

Czytelnik



Dołączył: 24 Gru 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaktorów
Posiadane auto: mercedes s w220 320 99
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Gru 2013, 12:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Awaryjne otwieranie klapy bagażnika - akumulator wyczerpany


Witam podłączyłem sie pod temat bo właśnie od awaryjnego otwierania klapy zaczął się mój problem chodzi o to ,ze jak już otworzyłem klapę auto odpala,ale nie chadza zegary deska się nie podświetla nie działają el. szyby,fotele,nawiewy,światła(za wyjątkiem pozycji prawej) za to palą się tylne działa szyber a nawet radio. Ma ktoś jakiś pomysł co mogło się stać ??pzdr
Powrót do góry
jacek1008

Dyskutant



Dołączył: 29 Sie 2013
Posty: 77
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: W140, Galloper, ML W163 3,2, 2,7 C, 123, 124, 124ce, Opel Senator, BMW 320 ,518, 524, 520 E34, 525TDS, Opel Omega 2,5 TD, Alfa 146. Alfa 156, Mitsubishi Pajero, Jeep Cherokee 4,0 Ford Sierra1,8 1,6
Piwa: 3/3
Wysłany: Pon 30 Gru 2013, 03:08
Temat postu:

Awaryjne otwieranie klapy i problemy z elektryką


Rafi85 napisał:
Witam podłączyłem sie pod temat bo właśnie od awaryjnego otwierania klapy zaczął się mój problem chodzi o to ,ze jak już otworzyłem klapę auto odpala,ale nie chadza zegary deska się nie podświetla nie działają el. szyby,fotele,nawiewy,światła(za wyjątkiem pozycji prawej) za to palą się tylne działa szyber a nawet radio. Ma ktoś jakiś pomysł co mogło się stać ??pzdr


Możliwe że pomieszło się w bani komputera, mi pomogło odłącznie akku a następnie WSZYSTKICH komputerów i podłączenie ich z powrotem po godzinie. Acha, zanim odpiąłem reszte kompów,czy jak kto woli sterowników po odłączeniu akku zwarłem klemy na 5 sekund. Czasami tak bywa że lewy prąd unieruchomi starowniki.
_________________
Jeśli mogę to chętnie pomogę Smile
Powrót do góry
skype status
Rafi85

Czytelnik



Dołączył: 24 Gru 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaktorów
Posiadane auto: mercedes s w220 320 99
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Gru 2013, 09:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Awaryjne otwieranie klapy bagażnika - akumulator wyczerpany


DZIĘKI za rade zaraz spróbuje twoim sposobem,co prawda odłączałem komputery ale nigdy nie wszystkie na raz i nie razem z aku. Jeśli to nie pomoże muszę kogoś ogarnąć z kompem i odpowiednim programem(mam pewnych speców z wawy,ale mogą podjąć się dopiero 3.01 a mi potrzebne auto na 2) może ma ktoś namiar na konkretnych ludzi w okolicach Warszawy.
Powrót do góry
Qnisz

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 811
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: niegdyś Mercedes W140 S320 LPG; Mercedes W220 S500 306KM 2000; Chysler Grand Voyager LE 3,3 LPG 2000; Honda CBR 1100 XX 164KM
Piwa: 38/0
Wysłany: Wto 11 Lut 2014, 18:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Awaryjne otwieranie klapy bagażnika - akumulator wyczerpany


holloww napisał:
... nie ma żadnego problemu z podpinaniem do akku, wystarczy podnieść maskę otworzyć dekielek od sama lewego albo prawego otworzyć zatrzask podnieść go do góry i od tyłu jest gruby czerwony kabel tam podłączamy plusika i już...

Zdecydowanie polecam użyć prawego. Sprawdzałem i otwierałem awaryjne auto - łatwiej z prawej strony dostać się do tego plusowego przewodu.
_________________
www.qnisz.pl
Silniki Falowniki
Motoreduktory
Przekładnie
Wibratory Przemysłowe
'ZPA'
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa S »

Opinie o samochodach Mercedes klasa S - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne


MercedesA 170

15 490

2005r.

219 831 km

pomorskie

MercedesGL 450

102 700

2013r.

313 000 km

mazowieckie

MercedesE 280

24 990

2006r.

291 986 km

pomorskie

MercedesE 220

176 900

2020r.

97 000 km

mazowieckie

MercedesE 220

65 990

2015r.

292 340 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System