Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) DMC na haku w sprinterze


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
artt

Dyskutant



Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes Sprinter, Viano
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Maj 2011, 13:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) DMC na haku w sprinterze


Przepraszam za pomyłkę wyżej.
Dokładnie tak jak piszesz, zestaw powyżej 3,5T kategoria C lub C+E gdy przyczepa cięższa niż 700kg.

Ale z tym był już problem niejednokrotnie poruszany w przypadku ciągnięcia przyczepy campingowej.

Powiedzmy Mitsubishi Pajero rzeczywista masa jakieś 2,8T + camping powyżej 700kg mamy zestaw powyżej 3,5T a kierowcy jeżdżą na kategorii B.. policja ich kontroluje i nic nie robi. Ciekawe jak będzie od lipca czy ITD będzie ścigać za boxy..
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 16 Maj 2011, 19:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) DMC na haku w sprinterze


greku napisał:

Prawo jazdy kategorii B pozwala jeździć pojazdem o masie całkowitej do 3.5t a ciągnięta przyczepa może mieć jedną oś i taki zespół pojazdów też nie może przekroczyć 3,5t.

Piszesz mało wyraźnie - można by z tego wnosić, że mogę z kategorią B jechać autem DMC 1500 z przyczepą DMC 2000 - a to całkowita nieprawda!
Zabrakło w tej wypowiedzi określenia "przyczepa lekka" (czyli o DMC do 750 kg) i tylko taką przyczepę wolno ciągać z kategorią B! Poza tym nie ma nic na temat ilości osi - przecież nie ma to związku z DMC przyczepy!
Może ktoś sobie poczyta - takie coś znalazłem w "Warunkach technicznych pojazdów" - może się przyda:
4) dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przez pojazd samochodowy przyczepy z hamulcem nie może
przekroczyć:
a) wartości znamionowej urządzenia sprzęgającego,
b) dopuszczalnej masy całkowitej tego pojazdu,
c) maksymalnej masy ciągniętej określonej dla tego pojazdu przez producenta,
d) 3.500 kg,
z tym że w przypadku samochodu terenowego, zgodnie z definicją zawartą w załączniku nr 1 do
rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 30 grudnia 2003 r. w sprawie homologacji pojazdów
samochodowych i przyczep (Dz. U. z 2004 r. Nr 5, poz. 30), masa ta może ulec zwiększeniu do 150
% wartości wynikającej z wartości znamionowej urządzenia sprzęgającego przy zachowaniu
pozostałych warunków.
5.
(15)
Dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przez samochód osobowy przyczepy bez hamulca nie
może przekroczyć:
a) maksymalnej masy ciągniętej określonej dla tego pojazdu przez producenta lub połowy
dopuszczalnej masy całkowitej tego pojazdu; należy zastosować mniejszą wartość,
b) 750 kg.
6. Minimalne statyczne obciążenie pionowe urządzenia sprzęgającego nie może być mniejsze niż 25
kg, przy czym producent pojazdu podaje w instrukcji obsługi następujące dane:
1) maksymalne obciążenie urządzenia sprzęgającego;
2) miejsce mocowania tego urządzenia do konstrukcji pojazdu;
3) maksymalną odległość punktu sprzęgnięcia od osi tylnej pojazdu.

Jak jeszcze coś znajdę to dopiszę Wink
Powrót do góry
robson_robson

Auto Maniak



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 971
Skąd jesteś (miejscowość / region): DZL(Złotoryja) / DJE(Jelenia Góra-Piechowice)
Posiadane auto: Alfa Romeo 147 1.9 JTD VOLVO S40, Citroen C5 3.0V6
Piwa: 160/29
Wysłany: Pon 23 Maj 2011, 01:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) DMC na haku w sprinterze


greku napisał:
Witam Panowie zacznijmy od tego co mówi kodeks drogowy.
Po pierwsze nie ważne jakie auto jaka przyczepa, ważne prawo jazdy.
Prawo jazdy kategorii B pozwala jeździć pojazdem o masie całkowitej do 3.5t a ciągnięta przyczepa może mieć jedną oś i taki zespół pojazdów też nie może przekroczyć 3,5t.
Kategoria B+E samochód do 3,5 t przyczepa dwu osiowa i taki zestaw też nie może przekroczyć 3,5t.
Sprawa się zmienia jeżeli mamy kategorie C.Wtedy możemy ciągnąć przyczepę jedno osiową i nie możemy przekroczyć jej dmc.
Kategoria C+E jeździmy ze wszystkim nie przekraczając dmc zestawu lub 24t

Kolego słyszaleś,że dzwoni ale nie słyszałeś w którym kościele:)
Powrót do góry
MAXDAR

Dyskutant



Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): CZĘSTOCHOWA
Posiadane auto: MERCEDES SPRINTER MAX 313 2003R. Ford Focus 1,6 2000r.
Piwa: 4/1
Wysłany: Pon 23 Maj 2011, 21:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) DMC na haku w sprinterze


jeśli nasze auto przekroczy masę 3,5 tony to oprócz tzn winiety musimy posiadać prwojazdy kat. c , to samo nas dotyczy jesli mamy zestaw , wtedy musimy posiadać c+e . jedyny plus to że nie musimy posiadać certifikatu na przwóz rzeczy.
Powrót do góry
gadu-gadu
robson_robson

Auto Maniak



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 971
Skąd jesteś (miejscowość / region): DZL(Złotoryja) / DJE(Jelenia Góra-Piechowice)
Posiadane auto: Alfa Romeo 147 1.9 JTD VOLVO S40, Citroen C5 3.0V6
Piwa: 160/29
Wysłany: Wto 24 Maj 2011, 10:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) DMC na haku w sprinterze


MAXDAR napisał:
jeśli nasze auto przekroczy masę 3,5 tony to oprócz tzn winiety musimy posiadać prwojazdy kat. c , to samo nas dotyczy jesli mamy zestaw , wtedy musimy posiadać c+e . jedyny plus to że nie musimy posiadać certifikatu na przwóz rzeczy.

Na kategorii B możesz jechać każdym autem które jest zarejestrowane do 3499DMC czyli np.twoim Sprinterem,i nie ma takiego przepisu który mówi,że jak przeładujesz auto i waży powyżej 3500DMC to,że musisz posiadać mieć kategorie C.Jeśli cię zatrzymają i cie zważą czy dojdą po WZce czy CMRce dostaniesz mandat za przeładowanie auta i to tyle w temacie.Kategorie C musisz posiadać jeśli jedziesz autem zarejestrowanym powyżej 3500DMC i do tego musisz posiadać poza prawem jazdy kurs na przewóz rzeczy(po nowemu kwalifikacja wstępna),badania lekarskie i psychologiczne i wymagane ustawą o transporcie drogowym dokumenty w które musi wyposażyć cie pracodawca przed wypuszczeniem w trase.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 24 Maj 2011, 10:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bartikacper

Czytelnik



Dołączył: 04 Mar 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): stąd
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Mar 2013, 23:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) DMC na haku w sprinterze


Zgadza się kolego, ale tylko po części.Kursy itp. tylko jak ktoś powozi zawodowo.Pozdrawiam i życzę szerokości.
Powrót do góry
jasiu226

Czytelnik



Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oborniki
Posiadane auto: 313 CDI 2.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Mar 2013, 20:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) DMC na haku w sprinterze


Dorzucę swoje 3 grosze. Mam sprintera autolawetę i przerabiałem temat haka i jego DMC. U mnie na haku jest 2800kg i 3.5t Sprinter, więc 6300 zestaw. Zdarza mi się jechać z przyczepą o DMC 3.5t więc zestaw waży 7 ton, co jest złamaniem przepisów... Byłem na Stacji Kontroli Pojazdów, bo chciałem się dowiedzieć czy mogę mieć na haku 3.5t ( zmieniając hak na mocniejszy) to mi sprawdzili i okazało się, że homologacja dopuszcza max 2800 na haku i ani kg więcej... Mówię o 313 CDI z 2005r. Podobno (ale to tylko pogłoski) Sprinter w nowej budzie ma już 3.5t na haku....

Co do prawka B+E. Jest to różnie interpretowane... Zależy od Policjanta, bo przepisy nie mówią jasno jak jest. Wielu mówi, że jak mamy B+E to ZESTAW nie może przekraczać 3.5t co jest bez sensu całkowicie, bo jadąc busem do 3.5t na B można, a jak mam przyczepę to też musi być 3.5t razem... Brak sensu kategorii prawka. Wg mnie i mojej interpretacji ustawy jest tak, że mając B+E zestaw nie może przekroczyć ( w przypadku sprintera) 6300kg z przyczepą... W niektórych autach typu Iveco Daily - 7 ton. I tyle.

Pozdrawiam Cool
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesGL 450

62 990

2007r.

205 106 km

pomorskie

MercedesA 180

91 780

2021r.

58 000 km

mazowieckie

MercedesE 350

69 900

2013r.

252 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesE 220

249 777

2022r.

68 000 km

pomorskie

MercedesC 180

14 500

2004r.

273 893 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System