Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) DMC na haku w sprinterze


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
artt

Dyskutant



Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes Sprinter, Viano
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Maj 2011, 13:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) DMC na haku w sprinterze


Przepraszam za pomyłkę wyżej.
Dokładnie tak jak piszesz, zestaw powyżej 3,5T kategoria C lub C+E gdy przyczepa cięższa niż 700kg.

Ale z tym był już problem niejednokrotnie poruszany w przypadku ciągnięcia przyczepy campingowej.

Powiedzmy Mitsubishi Pajero rzeczywista masa jakieś 2,8T + camping powyżej 700kg mamy zestaw powyżej 3,5T a kierowcy jeżdżą na kategorii B.. policja ich kontroluje i nic nie robi. Ciekawe jak będzie od lipca czy ITD będzie ścigać za boxy..
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 16 Maj 2011, 19:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) DMC na haku w sprinterze


greku napisał:

Prawo jazdy kategorii B pozwala jeździć pojazdem o masie całkowitej do 3.5t a ciągnięta przyczepa może mieć jedną oś i taki zespół pojazdów też nie może przekroczyć 3,5t.

Piszesz mało wyraźnie - można by z tego wnosić, że mogę z kategorią B jechać autem DMC 1500 z przyczepą DMC 2000 - a to całkowita nieprawda!
Zabrakło w tej wypowiedzi określenia "przyczepa lekka" (czyli o DMC do 750 kg) i tylko taką przyczepę wolno ciągać z kategorią B! Poza tym nie ma nic na temat ilości osi - przecież nie ma to związku z DMC przyczepy!
Może ktoś sobie poczyta - takie coś znalazłem w "Warunkach technicznych pojazdów" - może się przyda:
4) dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przez pojazd samochodowy przyczepy z hamulcem nie może
przekroczyć:
a) wartości znamionowej urządzenia sprzęgającego,
b) dopuszczalnej masy całkowitej tego pojazdu,
c) maksymalnej masy ciągniętej określonej dla tego pojazdu przez producenta,
d) 3.500 kg,
z tym że w przypadku samochodu terenowego, zgodnie z definicją zawartą w załączniku nr 1 do
rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 30 grudnia 2003 r. w sprawie homologacji pojazdów
samochodowych i przyczep (Dz. U. z 2004 r. Nr 5, poz. 30), masa ta może ulec zwiększeniu do 150
% wartości wynikającej z wartości znamionowej urządzenia sprzęgającego przy zachowaniu
pozostałych warunków.
5.
(15)
Dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przez samochód osobowy przyczepy bez hamulca nie
może przekroczyć:
a) maksymalnej masy ciągniętej określonej dla tego pojazdu przez producenta lub połowy
dopuszczalnej masy całkowitej tego pojazdu; należy zastosować mniejszą wartość,
b) 750 kg.
6. Minimalne statyczne obciążenie pionowe urządzenia sprzęgającego nie może być mniejsze niż 25
kg, przy czym producent pojazdu podaje w instrukcji obsługi następujące dane:
1) maksymalne obciążenie urządzenia sprzęgającego;
2) miejsce mocowania tego urządzenia do konstrukcji pojazdu;
3) maksymalną odległość punktu sprzęgnięcia od osi tylnej pojazdu.

Jak jeszcze coś znajdę to dopiszę Wink
Powrót do góry
robson_robson

Auto Maniak



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 971
Skąd jesteś (miejscowość / region): DZL(Złotoryja) / DJE(Jelenia Góra-Piechowice)
Posiadane auto: Alfa Romeo 147 1.9 JTD VOLVO S40, Citroen C5 3.0V6
Piwa: 160/29
Wysłany: Pon 23 Maj 2011, 01:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) DMC na haku w sprinterze


greku napisał:
Witam Panowie zacznijmy od tego co mówi kodeks drogowy.
Po pierwsze nie ważne jakie auto jaka przyczepa, ważne prawo jazdy.
Prawo jazdy kategorii B pozwala jeździć pojazdem o masie całkowitej do 3.5t a ciągnięta przyczepa może mieć jedną oś i taki zespół pojazdów też nie może przekroczyć 3,5t.
Kategoria B+E samochód do 3,5 t przyczepa dwu osiowa i taki zestaw też nie może przekroczyć 3,5t.
Sprawa się zmienia jeżeli mamy kategorie C.Wtedy możemy ciągnąć przyczepę jedno osiową i nie możemy przekroczyć jej dmc.
Kategoria C+E jeździmy ze wszystkim nie przekraczając dmc zestawu lub 24t

Kolego słyszaleś,że dzwoni ale nie słyszałeś w którym kościele:)
Powrót do góry
MAXDAR

Dyskutant



Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): CZĘSTOCHOWA
Posiadane auto: MERCEDES SPRINTER MAX 313 2003R. Ford Focus 1,6 2000r.
Piwa: 4/1
Wysłany: Pon 23 Maj 2011, 21:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) DMC na haku w sprinterze


jeśli nasze auto przekroczy masę 3,5 tony to oprócz tzn winiety musimy posiadać prwojazdy kat. c , to samo nas dotyczy jesli mamy zestaw , wtedy musimy posiadać c+e . jedyny plus to że nie musimy posiadać certifikatu na przwóz rzeczy.
Powrót do góry
gadu-gadu
robson_robson

Auto Maniak



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 971
Skąd jesteś (miejscowość / region): DZL(Złotoryja) / DJE(Jelenia Góra-Piechowice)
Posiadane auto: Alfa Romeo 147 1.9 JTD VOLVO S40, Citroen C5 3.0V6
Piwa: 160/29
Wysłany: Wto 24 Maj 2011, 10:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) DMC na haku w sprinterze


MAXDAR napisał:
jeśli nasze auto przekroczy masę 3,5 tony to oprócz tzn winiety musimy posiadać prwojazdy kat. c , to samo nas dotyczy jesli mamy zestaw , wtedy musimy posiadać c+e . jedyny plus to że nie musimy posiadać certifikatu na przwóz rzeczy.

Na kategorii B możesz jechać każdym autem które jest zarejestrowane do 3499DMC czyli np.twoim Sprinterem,i nie ma takiego przepisu który mówi,że jak przeładujesz auto i waży powyżej 3500DMC to,że musisz posiadać mieć kategorie C.Jeśli cię zatrzymają i cie zważą czy dojdą po WZce czy CMRce dostaniesz mandat za przeładowanie auta i to tyle w temacie.Kategorie C musisz posiadać jeśli jedziesz autem zarejestrowanym powyżej 3500DMC i do tego musisz posiadać poza prawem jazdy kurs na przewóz rzeczy(po nowemu kwalifikacja wstępna),badania lekarskie i psychologiczne i wymagane ustawą o transporcie drogowym dokumenty w które musi wyposażyć cie pracodawca przed wypuszczeniem w trase.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 24 Maj 2011, 10:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bartikacper

Czytelnik



Dołączył: 04 Mar 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): stąd
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Mar 2013, 23:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) DMC na haku w sprinterze


Zgadza się kolego, ale tylko po części.Kursy itp. tylko jak ktoś powozi zawodowo.Pozdrawiam i życzę szerokości.
Powrót do góry
jasiu226

Czytelnik



Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oborniki
Posiadane auto: 313 CDI 2.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Mar 2013, 20:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) DMC na haku w sprinterze


Dorzucę swoje 3 grosze. Mam sprintera autolawetę i przerabiałem temat haka i jego DMC. U mnie na haku jest 2800kg i 3.5t Sprinter, więc 6300 zestaw. Zdarza mi się jechać z przyczepą o DMC 3.5t więc zestaw waży 7 ton, co jest złamaniem przepisów... Byłem na Stacji Kontroli Pojazdów, bo chciałem się dowiedzieć czy mogę mieć na haku 3.5t ( zmieniając hak na mocniejszy) to mi sprawdzili i okazało się, że homologacja dopuszcza max 2800 na haku i ani kg więcej... Mówię o 313 CDI z 2005r. Podobno (ale to tylko pogłoski) Sprinter w nowej budzie ma już 3.5t na haku....

Co do prawka B+E. Jest to różnie interpretowane... Zależy od Policjanta, bo przepisy nie mówią jasno jak jest. Wielu mówi, że jak mamy B+E to ZESTAW nie może przekraczać 3.5t co jest bez sensu całkowicie, bo jadąc busem do 3.5t na B można, a jak mam przyczepę to też musi być 3.5t razem... Brak sensu kategorii prawka. Wg mnie i mojej interpretacji ustawy jest tak, że mając B+E zestaw nie może przekroczyć ( w przypadku sprintera) 6300kg z przyczepą... W niektórych autach typu Iveco Daily - 7 ton. I tyle.

Pozdrawiam Cool
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 180

94 800

2019r.

50 000 km

mazowieckie

MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie

MercedesB 170

19 900

2006r.

179 513 km

mazowieckie

MercedesS 350

82 990

2010r.

211 398 km

pomorskie

MercedesC 200

67 500

2014r.

239 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System