Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 00:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


Rozumiem napięcie, młody wiek (86?) i pierwszy samochód tej klasy w rozważaniu ( ja miałem to samo jak jechałem z lawetą po swój, po nocach nie mogłem spać Wink ) NIVO to także rodzaj pneumatycznego zawieszenia, ale tylko na tylną oś. Nie wiem dokładnie ile kosztuje, ale u wuja walnęło w E270 CDI i był wściekły, jeździł długo z popsutym. Jutro albo pojutrze może będę u swojego mechanika w Wawie to zapytam o ceny części. Co do cen w USA, tam samochody są tańsze w porównaniu z cenami EU ale tam serwis kosztuje majątek a benzyna jest tania, (chyba 3USD/ga) więc jeździ tam dużo silników 320, 350, 500.
_________________



Powrót do góry
boleń

Dyskutant



Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: W 207 250 CDi
Piwa: 7/1
Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 08:59
Temat postu:

asdfg


odwieczny problem czy to jest auto dla mnie ??? bezpieczne ? napewno jest .kosztowne ? napewno jest .paliwo 320 cdi miasto w koło "komina"ok 13L średnia to 10-11L trasa 7-8 L nieznacznie przekraczając to co dozwolone .Co kupić napewno nic taniego ( zniszczone egzemplarze-nawet jak wygladają)warto mieć niezależny warsztat -taki co nie ma do sprzedania aut ( swoich i znajomych) tam ci nie zrobią dobrej oceny-w każdym aucie jak się poszuka to coś znajdziemy.co do zawieszenia AIRMATIC błędne jest że jest awaryjne ,jest to zawieszenie bardzo wytrzymałe ( wymieniane jest po prze. 300 tyś do 450 tyś km ) ostatnio byłem przy rozmowie w warsztacie auto W 220 320 cdi rok 2000 PRZEBIEG 160 tyś km Very Happy ,amortyzatory 100% zużycia ? auto z uszkodzonym (zużytym kompresorem ) .jest to niemożliwe .Panowie eska nie opada w ciagu jednego dnia ani miesiaca JAK JEST SPRAWNA jeżeli opada jest to sygnał że należy poszukać nieszczelności i NAPRAWIĆ PRZECIEK Zaraz odezwą się sceptycy że to nie prawda .nowe kolumny zawieszenia to koszt serwis 4600 zł takie same u mojego mechaniora 2400 zł .Regenerowane 1400 zł ( jak regenerować coś co przejechało 400 tyś km ???) S classa jest jednym z bardziej wytrzymałych samochodów jak się o nią dba ,niestety części kosztują warsztaty też a samochody mają wielkie przebiegi ( co nie sprawia że są do niczego gdy były uczciwie naprawiane w odpowiednim czasie ) mam taki egzemplarz przebieg 600 tyś km po wymianie zawiechy na NOWE nie inne i nie zamierzam się z nim rozzstać przez następne 2 lata
Powrót do góry
Remi1986

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: pragnę Sklase z lat 2000-02
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 09:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


Bije sie z myślami- bo czytałem wczoraj do 2 w nocy i są rózne opinie, że jak ma sie popsuć to i nowe padnie. Może tego nie pochwalicie , ale zaryzykuje i powracam do Ski 320 lub 400. W sumie dużo bym nią nie jeździl, wiec odrazu paść nie powinna.A jak padnie to wstawie na otomoto i będe sprzedawał. Kurde wujo jeszcze 5 lat temu beczką z 1982 roku jeździch i chyba składakiem i ani razu nie zawiodla. Wiec będe dobrej myśli. Granatową skę w swoim typie na mobile znalazłem. Za kilka dni dam znać jak poszło. Najwyżej za 2 miesiace będe prosił o pomoc przy naprawie heh:) dziękuje za pomocne odpowiedzie Smile pozdrawiam miłego tygodnia
Powrót do góry
anylords

Debiutant



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: w220 3,2 2003
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 09:52
Temat postu:

Re: asdfg


boleń napisał:
odwieczny problem czy to jest auto dla mnie ??? bezpieczne ? napewno jest .kosztowne ? napewno jest .paliwo 320 cdi miasto w koło "komina"ok 13L średnia to 10-11L trasa 7-8 L nieznacznie przekraczając to co dozwolone .Co kupić napewno nic taniego ( zniszczone egzemplarze-nawet jak wygladają)warto mieć niezależny warsztat -taki co nie ma do sprzedania aut ( swoich i znajomych) tam ci nie zrobią dobrej oceny-w każdym aucie jak się poszuka to coś znajdziemy.co do zawieszenia AIRMATIC błędne jest że jest awaryjne ,jest to zawieszenie bardzo wytrzymałe ( wymieniane jest po prze. 300 tyś do 450 tyś km ) ostatnio byłem przy rozmowie w warsztacie auto W 220 320 cdi rok 2000 PRZEBIEG 160 tyś km Very Happy ,amortyzatory 100% zużycia ? auto z uszkodzonym (zużytym kompresorem ) .jest to niemożliwe .Panowie eska nie opada w ciagu jednego dnia ani miesiaca JAK JEST SPRAWNA jeżeli opada jest to sygnał że należy poszukać nieszczelności i NAPRAWIĆ PRZECIEK Zaraz odezwą się sceptycy że to nie prawda .nowe kolumny zawieszenia to koszt serwis 4600 zł takie same u mojego mechaniora 2400 zł .Regenerowane 1400 zł ( jak regenerować coś co przejechało 400 tyś km ???) S classa jest jednym z bardziej wytrzymałych samochodów jak się o nią dba ,niestety części kosztują warsztaty też a samochody mają wielkie przebiegi ( co nie sprawia że są do niczego gdy były uczciwie naprawiane w odpowiednim czasie ) mam taki egzemplarz przebieg 600 tyś km po wymianie zawiechy na NOWE nie inne i nie zamierzam się z nim rozzstać przez następne 2 lata


niezły przebieg Smile

co do utrzymania to jak takie auto - można powiedzieć z najwyższej półki ma być tanie w eksploatacji?
To nieracjonalne pytanie.

Pozdr
Powrót do góry
sardzent

Auto Maniak



Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 803
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: AMG S55
Piwa: 17/4
Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 11:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


FiFi_Boss nie pisz prosze ze rozrzad jest dozywotni Smile to lancuch ale jak wszystko ma pewien rekurs i nie jest wieczne (poza glupota:) Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 11:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 22:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


Napisałem, że teoretycznie jest dożywotni, gdyż nie powinno się go wymieniać wcale, zdaję sobie sprawę z wytrzymałości materiałów dlatego nie raz się je wymienia.
_________________



Powrót do góry
piotrekkawa

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 130
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: mercedes S 400 CDI B200 W245
Piwa: 7/1
Wysłany: Wto 15 Mar 2011, 12:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


Odnosząc się do S400 to chodzą opinie,że ten silnik jest najbardziej nieudaną i niezrozumiałą dla mechaników jednostką.W Łodzi w dwóch warsztatach specjalizujących się w MB odmówiono mi jakiejkolwiek naprawy silnika. Po prostu nikt nie chce się do niego dotykać. Nie wiem ile w tym prawdy,ale ja mam S400 i nie narzekam. Ponoć właśnie rozrząd potrafi się zepsuć,ale co i jak to mi nie powiedziano.To samo dotyczy ML400 i Jeep-a gdzie są te same silniki. No i skrzynia biegów...podobno padają ze względu na słabe chłodzenie i zbyt duży moment obrotowy przekazywany z silnika. Ja już jedną wymieniłem Embarassed,ale jak kupowałem to autko to skrzynka była już walnięta więc wiedziałem w co się pchałem. Jeździłem S320 i szczerze piszę,że S400 jeździ o niebo lepiej. Turbinki podobno są niezniszczalne w tym silniku jeżeli oczywiście wie się jak postępować z turbodieslem.
Powrót do góry
Remi1986

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: pragnę Sklase z lat 2000-02
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Mar 2011, 11:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


Panowie dziękuje za odpowiedzi. ALe jednak zdecydowanie rezygnuję z pomysłu zakupy gwiazdy. Poczytałem, popytałem i wychodzi na to że jednak z tych modeli powyżej '98 roku to w stare nie warto sie pchac bo na czesci można niewyrobić. Kolega powiedział że dawne beczki, 190 i jakies z szeroką listwą to były prawdizwe mercedesy a w takie cudeńka niewarto sie pchać bo zbyt duże koszta.Ponoć sens tylko nowego jest brac poki gwarancje ma. Także zdecydowanie koniec pomysłu z gwiazdą. Ale ponieważ chciałem miec auto którym sie wyróznie i będzie prestiżowe w środku drewno skóre etc. już znalazłem. W przyszłym tygodniu powinno być już w Polsce. Jeep Grand Cheeroke 2.7 CRD 2004 180 000km, niby z książka serwisową. Do wymiany zderzak i lampa jedna, ale taniej udało sie wyrwać. Generalnie jestem zadowolony.Zobaczymy jak sie sprawdzi. Ale może lepiej niż na gwiażdzie wyjdzie. Raz jeszcze dziękuje za opinnie, ale na gwiazde jeszcze mnie nie stać Smile pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
Remi1986

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: pragnę Sklase z lat 2000-02
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Mar 2011, 23:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


Panowie Cherokkee w Polsce w Warsztacie w Sulejówku. Ale dziś jechałem linia 130 i przed centalnym na parkingu stała S klasa , ta w pierszym wydaniu , czyli gdzieś 2000 -2003...nie no kurde ja chyba umre jak nie będe miał Ski . To nie ma racjonalnego wytłumaczenia ...to chyba miłośc poprostu..czuje że do listopada potrzymam jeepa i na otomoto.
Ja musze mieć S klasę, choćby 6 dni w tygodniu stała na parkingu strzezonym... Sad SadSad musze mieć S klase bo umre... :SadSad jednak bez gwiazdy nie ma jazdy Sad grand cherroke fajne wygląda ale to nie gwiazda Sad konretenie z 2003 ewentualnie z początku 2004
S z 320 czy 400 cdi z airmaticem tyle problemu nie powninna sprawiac ?ofiarnie myśle że koło 20 000 odłoże na ewentualne remonta do jesieni choć ojciec by mnie z domu wyrzucił jakby wiedział że tyle w ewentualne remonta wpuham w kilkuetnie auto,bo to prawie nowa corsa ale jednak musze miec eske Smile a może ktoś ma na zbyt ? ale tylko z cdi 320 lub 400 no i nie wiecej niż 3oo ooo km. A propos , ile może palić tak na polskie warunki wersja AMG coś tanm w benzynie ponad 400 KM powyżej 400 KM , czy to prawda że ponad 4o litrów jak po miesice>bo na mobile de zamiast 2003 cdi było amg 1999 też te kształty nowe już, ale ile to na serio pali ? bo łyso na gaz przerabiac. O E klase i C nie pytam, liczy sie Tylko S , albo nic. :)także o tamtych nie pisac prosze. Musze mieć S klass w cdi jak nie teraz to na wszystkich świętych, tak by pół roku mi zeszlo od jeepa. Ewentualnie gdzie szukac części od airmatica do s klasy proszę o linki? czy można używane wstawiac ? bo raczej na Zasade mnie nie stać. A S musze mieć . W giełdzie samochodowej widziałem ogłoszenia , że w wołominie mają sporo częscim chyba pokradzieżowe Smile ale czy czy to duże ryzyko kupowac ewentualnie zaiweszenie od używanego ? można jakoś sprawdzić ? proszę o szczere info, bo to wazne dla mnie Sad

aha Cherroke w razie czego będzie na sprzedaż w warszawie ajkby ktoś reflektował na cdi. nie wiem czy bede rejestrował na siebie , bo s klass nie daje mi spokoju.Ale jakby ktoś byś zainteresowany grand cherroki cdi z serwisem ,lub na wymiane z s klas cdi -pisać. ( najlepiej bezwyadkowe no i by pinad 300 kawałków nie miały0 Smile MUSZE MIEĆ S BO UMRE!
Powrót do góry
Remi1986

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: pragnę Sklase z lat 2000-02
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Mar 2011, 00:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


jeszcze jedna kwestia - ile by kosztowało przeobienie wydechu od CDI by był taki jak w AMG , czyli cztery rury , same tłumniki czy soś więcej pod autem trzeba zmienic. NO i koszta rzecz jasna.
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Pią 25 Mar 2011, 13:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


Jakbyś chciał kupić nowe tłumiki to cena by dobiła pewnie i do 10.000zł, za używkę trochę mniej. Na Allegro trzeba dać ok. 5.000zł. Montaż może się nieznacznie różnić ale zderzak będzie na pewno inny, ten z AMG ma na dole czarną listwę z wyprofilowanymi wcięciami na wydech.
_________________



Powrót do góry
lesinek

Debiutant



Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko -pomorskie
Posiadane auto: s-450
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 04 Kwi 2011, 21:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


Kolego ja jeżdżę S 320 z 2001 r i nie ma czego sie bac zadne 10 litrów nie pali a jeżdzilem i E klasa to odpowiedż jest prosta to jest lepsze Komfort jazdy dużo lepszy

Ostatnio zmieniony przez lesinek dnia Nie 10 Kwi 2011, 10:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
lesinek

Debiutant



Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko -pomorskie
Posiadane auto: s-450
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 10 Kwi 2011, 10:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


lesinek napisał:
Kolego ja jeżdżę S 320 z 2001 r i nie ma czego sie bac zadne 10 litrów nie pali a jeżdzilem i E klasa to odpowiedż jest prosta to jest lepsze Komfort jazdy dużo lepszy
Powrót do góry
dziubas14

Debiutant



Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: mercedes A160 W169
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 20 Kwi 2011, 21:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


Kolego Remi1986 wg mnie jak mówisz że mało jeździsz auto miałoby stać 6/7 dni na parkingu strzeżonym i jeździsz na niewielkie odległości to ci z własnego doświadczenia odradzam zakupu tego samochodu. spalanie 6-7litrów? wg mnie kpina... może na trasie te 8l sie zmiesci ale jeśli jeździsz na miejscu to 10 nawet do 11-12l/100km sie musisz liczyć oczywiście mówię o silniku 320cdi rok 2002 autko przed liftem, wszystko ładnie wygląda na komputerze ale w praktyce jakoś więcej wychodzi... Nie chce ci psuć zamiarów ale sam zobaczysz jak to jest z S-ką jak ją kupisz. Różne są poglądy co do awaryjności ale wiem że mozesz miec problemy z elektroniką, ciągle coś nie tak, jakiś bład, jakas [cenzura]ółka, nie wiedomo z czego się to bierze... Jak masz znajomego dobrego elektronika to ok - więcej nie trzeba. W innym wypadku tylko serwis. Wiem że ci wszyscy "dobrzy mechanicy" pokopią w aucie i nie zawsze wiedzą jak to poskładac do kupy aby to jeździło. Tak więc !!!dobry elektronik!!!, byle komu nie daj się uczyć na S-ce.
Powrót do góry
anylords

Debiutant



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: w220 3,2 2003
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 21 Kwi 2011, 09:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


dziubas14 napisał:
Kolego Remi1986 wg mnie jak mówisz że mało jeździsz auto miałoby stać 6/7 dni na parkingu strzeżonym i jeździsz na niewielkie odległości to ci z własnego doświadczenia odradzam zakupu tego samochodu. spalanie 6-7litrów? wg mnie kpina... może na trasie te 8l sie zmiesci ale jeśli jeździsz na miejscu to 10 nawet do 11-12l/100km sie musisz liczyć oczywiście mówię o silniku 320cdi rok 2002 autko przed liftem, wszystko ładnie wygląda na komputerze ale w praktyce jakoś więcej wychodzi... Nie chce ci psuć zamiarów ale sam zobaczysz jak to jest z S-ką jak ją kupisz. Różne są poglądy co do awaryjności ale wiem że mozesz miec problemy z elektroniką, ciągle coś nie tak, jakiś bład, jakas [cenzura]ółka, nie wiedomo z czego się to bierze... Jak masz znajomego dobrego elektronika to ok - więcej nie trzeba. W innym wypadku tylko serwis. Wiem że ci wszyscy "dobrzy mechanicy" pokopią w aucie i nie zawsze wiedzą jak to poskładac do kupy aby to jeździło. Tak więc !!!dobry elektronik!!!, byle komu nie daj się uczyć na S-ce.


Co do spalania tak jak piszesz, w trasie około 7,5-8l, w mieście 10-12 trzeba liczyć. Panie i Panowie to ma 6 garów to jak miałoby być mniej?
Co do elektroniki - TYLKO serwis, żadnych "indian".
U mnie, mam 270.000zł przebiegu prowadzona książka od 1 dnia (często żałuję bo przy sprzedaży chętnie skręciłbym do 150.000, bo przyjedzie Polaczek i powie Panie 270? dużo Smile ) i nie mam akurat z nią problemów, ale takie rzeczy często słyszę lub czytam na forum, pewnie ci co piszą kupuję Eski od handlarzy z przebiegami 150 tys Smile skręcane z 600.000zł, sam widziałem kiedyś na mobile Eskę z przebiegiem 890.000zł na Bank ktoś w Polsce już nią jeździ z przebiegiem 190.000 i pewnie narzeka na elektronikę. No ale cóż tak to jest w naszym przepięknym kraju.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa S »

Opinie o samochodach Mercedes klasa S - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne


MercedesA 160

18 900

2009r.

189 217 km

mazowieckie

MercedesC 320

30 900

2008r.

263 000 km

mazowieckie

MercedesB 180

16 900

2007r.

212 463 km

pomorskie

MercedesGLC 250

143 900

2018r.

95 000 km

mazowieckie

MercedesR 350

69 700

2012r.

260 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System