Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ProBuilders

Debiutant



Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: W220 S400CDI LONG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Cze 2011, 14:41
Temat postu:

400cdi


oto moja opinia (zresztą nie tylko) jako użytkownika 2002 w220 400cdi LONG:

- wiekszość info w sieci przynajmniej na temat 400cdi to info wyssane z palca

- zwłaszcza problemy ze skrzynią są fikcją! No chyba że ktoś "mieli" kołami z postoju non-stop, wtedy zarżnie każdego automata

- silnik 400cdi jest znacznie głośniejszy od 320, z nieco większą "wibracją" niż 320. zresztą spytaj na ASO

- spalanie w trasie to 8L (9L przy nieco cięższej nodze). Miasto zależy jakie i w jakich godzinach. do 14L weźmie

- zaletą S klasy jest m in to że nie jeżdził nią przedstawiciel handlowy tak więc licznik jeśli nawet kręcony to tylko nieznacznie. Ale uwaga na pojazdy taxi z zachodu - poznasz jednak po dużym wytarciu.

- jedną z większych bolączek S-ki jest zawieszenie, zarówno Airmaticj jak i droższy ABC. Bardzo drogie części przy wymianie, ale jak już chodzi to jest malina.

- ja kupiłem swój w maxs opcji i wrzuciłem w niego 11 tys zł aby doprowadzić do mechanicznej niemal perfekcji: wliczam w to m.in pełną profesjonalną regenerację wszytskich 8 wtrysków (3 tys), regenerację (uszczelnień) obu turbo sprężarek, wymiane kompresora klimy i osprzętu, całego układu chłodzącego (pompa wody, termostat, węże, czujniki) jako serwis zapobiegawczy. Przy czym dodam tylko że cała robota była własna a 400cdi do łatwych w serwisie nie należy.

- tak jak każde auto używane: przy zakupie mają one zapewne sporo problemów których chiał się "pozbyć" poprzedni właściciel, tak więc musisz mieć odłożone z 10tys na serwis
_________________
abcregeneracja.com
Powrót do góry
schottle

Czytelnik



Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: mercedes c30amg
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Cze 2011, 21:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


co do opla 1.3 ojciec ma rację
koleś ma pali mu na trasie ok.4l,miasto ok5,5l
miałem S 2001r 3.2cdi
skarbonka bez dna
zawieszenie standardowo sie sypie,stacyjka,w chłodnicy wody jest chłodnica oleju skrzyni która lubi się rozszczelnić w wyniku czego pada skrzynia (naprawa ok 5-6 tyś)
takie 10 letnie S będzie miało ok 400tys przebiegu
szczerze odradzam S
jak chcesz mietka to tylko po lifcie Very Happy
Powrót do góry
ProBuilders

Debiutant



Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: W220 S400CDI LONG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Cze 2011, 23:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


schottle napisał:
co do opla 1.3 ojciec ma rację
koleś ma pali mu na trasie ok.4l,miasto ok5,5l
miałem S 2001r 3.2cdi
skarbonka bez dna
zawieszenie standardowo sie sypie,stacyjka,w chłodnicy wody jest chłodnica oleju skrzyni która lubi się rozszczelnić w wyniku czego pada skrzynia (naprawa ok 5-6 tyś)
takie 10 letnie S będzie miało ok 400tys przebiegu
szczerze odradzam S
jak chcesz mietka to tylko po lifcie Very Happy


jaka będzie różnica w wydatkach w wersji przed i po lifcie? Żadna. Mniejszy przebieg, owszem, ale też wyższa cena.

Co do skarbonki bez dna to nasuwają mi się dwie rzeczy:

1. Do czego porównujesz te wydatki? Do auta typu opel corsa? właśnie takie myślenie wypacza rzeczywistość. Dobrze zrobione W220 98-02 to auto w okolicach 50tys zł i więcej. Ale jaka fura! Salonowo porównywana z autami za ponad 200tys. Jeśli ktoś woli mieć nowe auto z salonu za 50tys zł zamiast starej ale dobrze zrobionej S-ki za tę samą kwotę to już jego wybór i nie ma nad czym dyskutować.

2. Jak ktoś kupuje auto obojętnie jakiej marki, które nie jest zadbane, bez właściwego serwisu, to oczywiście potem tylko "płacze" na forum o studni bez dna, zwłaszcza jak dotyczy S klasy. Ale tak to jest jak się kupuje niby "okazje". Jeśli kupisz przed lifitngową w220 w okolicach 30 tys zł to musisz się liczyć z kolejnymi 15 tys na doprowadzenie jej do stanu poprawności. Inaczej po co porywać się z motyką na słońce? Lepiej od razu szukać corsy.
_________________
abcregeneracja.com
Powrót do góry
anylords

Debiutant



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: w220 3,2 2003
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 04 Cze 2011, 14:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


Tak zawsze będzie, będą kupować zdezelowane wraki z milionowymi przebiegami skręconymi koniecznie na 190.000 i narzekać że się sypie.
A no że części droższe niż w innych autach to problem Smile

Ludzie jeździłem naprawdę różnymi autami, ale nic, Naprawdę NIC nie dorówna wygodzie w Esce. Tutaj płacisz za wygodę, podróż w luksusie, idealnym wybieraniem nierówności HEH o czym Wy w ogólne mówicie Smile Jakiś Opel czy inne coś nie ma szans dorównać w najmniejszym stopniu.
Ale znowu to coś za coś - eksploatacja w/g mojej oceny 2/3x droższa niż w Oplu. A jazda w luksusie 1000x lepsza niż w Oplu.
Podstawowa zasada, jak nie stać Cię na serwis np. 2/3 tys złotych tak nagle to zapomnij o Esce.
Powrót do góry
arturo10

Czytelnik



Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starogard Gdański
Posiadane auto: mercedes w220 400cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Wrz 2011, 23:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


witaj kolego ja mam trzeciego merca teraz posiadam s400cdi i jestem zadowolony ale troche pali ale wkacu to 8 zaworowiec a jak masz wybierac miedzy 3,2 to tylko 400 pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 07 Wrz 2011, 23:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
motodawid

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): Iława Olsztyn
Posiadane auto: Honda Accord VII 2.0 155km, Honda Accord VII 2.4 190km USA
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 20 Paź 2011, 18:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


Witam!
Mam W203 z 2000r 2.2CDI 143KM i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Spalanie w rzeczywistości wyższe od tego co pokazuje komputer. Przy dynamicznej trasie wypił mi prawie 7l/100km. Następny też będzie Mercedes tylko jeszcze sam nie wiem co bym kupił. Zastanawiam się nad 3.2 CDI S klasą W220 ale boję się kosztów napraw(liczę się z spalaniem trasa 7-9 , a miasto 13). W 211 też wchodzi w grę ale silnik 2.7CDI(słyszałem że nie pali wiele więcej niż 2.2CDI). Znając życie będzie to co się trafi w danej chwili i będzie to w 203 2.7cdi w automacie( byłby to pierwszy mój automat).
Powrót do góry
gadu-gadu
anylords

Debiutant



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: w220 3,2 2003
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 20 Paź 2011, 19:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


motodawid napisał:
Witam!
Mam W203 z 2000r 2.2CDI 143KM i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Spalanie w rzeczywistości wyższe od tego co pokazuje komputer. Przy dynamicznej trasie wypił mi prawie 7l/100km. Następny też będzie Mercedes tylko jeszcze sam nie wiem co bym kupił. Zastanawiam się nad 3.2 CDI S klasą W220 ale boję się kosztów napraw(liczę się z spalaniem trasa 7-9 , a miasto 13). W 211 też wchodzi w grę ale silnik 2.7CDI(słyszałem że nie pali wiele więcej niż 2.2CDI). Znając życie będzie to co się trafi w danej chwili i będzie to w 203 2.7cdi w automacie( byłby to pierwszy mój automat).


Kup S, a Nigdy nie wysiądziesz... Smile
Powrót do góry
motodawid

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): Iława Olsztyn
Posiadane auto: Honda Accord VII 2.0 155km, Honda Accord VII 2.4 190km USA
Piwa: 2/1
Wysłany: Sob 22 Paź 2011, 12:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


Napisz jakie masz spalanie trasa, miasto, dynamiczna i spokojna jazda. Ja myślę o modelu z pierwszych lat produkcji. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu takiego pojazdu.
Powrót do góry
gadu-gadu
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Sob 22 Paź 2011, 12:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


Lepiej poczekaj, odłóż więcej kasy i kup po liftingu. Raz, że modele z początku produkcji są generalnie bardziej awaryjne, dwa że model po liftingu wygląda o wiele lepiej i młodziej niż przez liftingiem.
_________________



Powrót do góry
anylords

Debiutant



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: w220 3,2 2003
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 23 Paź 2011, 14:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


Mam 3,2 CDI 2003 rok po lifcie, i tak..
Co do różnic przed liftem i po koledzy opisali.
Spalanie trasa (nie autostrada) ze średnią prędkością do 140 km/h spalanie rzędu 8,5 - 9,5 litra
Spalanie na autobanie prędkość powyżej 200 km/h spalanie około 11 litrów
Spalanie w mieście przy średnim bucie - zawsze nieco szybciej niż inni ale bez szaleństw około 11 - 12 litrów
Spalanie takie chwilowe przy -15 stopni jak jedziesz 1 km to 20 litrów.
Sądzę że to naprawdę niewiele, auto jest naprawdę bardzo oszczędne, jak na 500 Nm to żart Smile

Na trasy Mega wygodne, płyniesz - słyszałem opinię że w komforcie pomiędzy w221 a w220 nie ma różnicy tylko wyglądem się różnią.

Przy zakupie zwróć uwagę na:
- najlepiej umów się z rana tak by auto stało na parkingu przez zimną noc, jak przyjedziesz i nie będzie siedział na oponach to masz 60 % że amory są ok Smile
- jak znajdziesz Skę z np. 2000 roku gdzie jest 195 tysięcy km to strzeż się bo te są kręcone z 500 - 600 tysięcy Smile
- szukaj auta które ma "pełną" historię w serwisie Merca - bez problemu Ci podadzą jak powiesz że będziesz u nich serwisował
- jak blacha jest bez choćby kropki rdzy - auto było malowane Smile
- wydaj z 200 zł i jedź do aso merca - niech zbadają wszystko, nie żałuj 200zł...
- jak kupisz auto tańsze od innych o 10 tysięcy to wydasz na remonty 20...

to tyle ile sam bym na 100% sprawdził

Pozdrawiam i powodzenia!
Powrót do góry
motodawid

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): Iława Olsztyn
Posiadane auto: Honda Accord VII 2.0 155km, Honda Accord VII 2.4 190km USA
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 23 Paź 2011, 19:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


Dzięki za cenne informacje!(nie ma jak to popisać na forum fanów Mercedesa;]).
Oglądam eS-ki takie w granicach do 27tysł.
Nie chciałbym więcej wydać.
Niedawno widziałem na "otomoto" ciekawa ofertę cenową 3.2CDI z 2000r sprowadzony z Belgi za 20.900zł już opłacony w kraju do lekkiej kosmetyki. Nie będę ukrywać że cena była bardzo atrakcyjna i auto wyglądało też "zdrowo" poza tym że było do lekkiej kosmetyki.
Powrót do góry
gadu-gadu
Sonny

Debiutant



Dołączył: 11 Lis 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): wROCŁAW
Posiadane auto: 319 cdI sPRINTER
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Lis 2011, 21:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


Ja szukam esy max do 100 i nie znalazłem takiego auta które mi by w 100% odpowiadało lub nie miało podejrzen...ostani egzemplarz w kraju oglądałem w Pruszczu Gdanskim...430, 4matic,long,skórka piekna i gładka-czysty jak łza...skonczyłem rozmowy z typem jak wyszło na jaw,że auto serwis ASO merca w kraju przez 7 lat widziało 2 razy
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Sob 12 Lis 2011, 02:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


W pewnych przypadkach serwisowanie w ASO nie jest najlepszym rozwiązaniem i jedynym wykładnikiem...ja mam swojego mechanika, jeździ tam każdy znajomy, każdy z rodziny który ma Mercedesa i powiem Ci kolego krótko. Pojęcie mają chłopaki takie, że niejedno ASO mogłoby się od nich uczyć, ceny....wymiana oleju i filtrów w moim przypadku w ASO w Bydgoszczy to ok 350zł a u nich może z 60-70zł Wink Fakt, że nie każdy ma takie możliwości i pozostaje ASO. Trzeba jednak dogadać, bo może nic się w aucie nie działo przez te 7 lat albo człowiek miał swojego mechanika.
_________________



Powrót do góry
Sonny

Debiutant



Dołączył: 11 Lis 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): wROCŁAW
Posiadane auto: 319 cdI sPRINTER
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Lis 2011, 11:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


gdyby miał swojego mechanika czy warsztat to by powiedział a gośc zacząl sie zachowywać na zasadzie "Niemcy w lesie" poza tym około tygodnia póżniej gdy przerzucałem ogłoszenia w internecie to mając VIN tegoż merca znalazłem to samo auto na innym portalu ogłoszeniowym i tam miało ponad 20.000km mniej i był 1500pln droższy Rolling Eyes ..myslałem,że zbieg okoliczności..dzwonie z zastrzezonej komórki - prosze o VIN...i ten sam
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Sob 12 Lis 2011, 14:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


To rzeczywiście jakaś lipa. Szukać w Niemczech, byle nie od turka Wink
_________________



Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa S »

Opinie o samochodach Mercedes klasa S - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne


MercedesVito

124 999

2018r.

335 000 km

pomorskie

MercedesCL 55 AMG

129 999

2012r.

183 000 km

pomorskie

MercedesGLC 220

136 500

2019r.

49 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

109 850

2019r.

34 500 km

wielkopolskie

MercedesC 320

30 900

2008r.

263 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System