Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Remi1986

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: pragnę Sklase z lat 2000-02
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 22:30
Temat postu:

Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


Cześć
chciałbym prosić Was o poradę. Planuję kupić pierwszy własny samochód .Jestem czlowiekiem 25 letnim ale udało mi sie odłożyć już trochę pieniązków. I tu mój dylemat. Ojciec namawie mnie na opla corse 2, 3 letniego 1.3 cdti. Mi jednak po głowie od ładnych kilku lat chodzi S klasa. Ale ten modem z lat 2000-2002 .NOwsze raczej odpadają ze względu na cene. I tu moje pytania. BO musiałbym raczej na własną odpiwedizalność kupowac to auto , więc czy warto nabyć s klasę jako pierwszy samochód własny ? Generalnie zawsze jeździłem autami z dieslem ( ojciec miał passata , tourana TDI ) wiec ja tez lubie te silniki. Czyli chodzi w gre 320 lub 400 cdi. I teraz jakie są realne koszta utrzymania takiego pojazdu ? ile pali poszczególny model po mieście?(generalnie nie szukam auta dla szpanu ale dla własnego komfortu i bezpieczeńśtwa, wiec skrzyni automat i pedału gazu używałbym delikatnie) w zasadzie po mieśice jeżdze komunikacją miejską a auto używałbym na tygodniu tylko rekrecyjnie no i w weekendy do rodziców by jechac. Ale tak. Bo znalazłem takie modele w zasięgu mojego portfela, tyle że zarówno 320 i 400 mają ponad 250 000 km trachnięte. Co może sie tu popsuć i jakie koszta napraw ? bo ojcu w vw to jakies koło dwumasowe poszlo choc vw miało 3 lata. I jeszcze pompowtryski.Ale tu rozumie ze jest juz comonrail ? więc konkretnie czy warto to kupić ? z lat 2000-2002 z przebiegiem 250-300 000 ok ? cdi ? ile pali to autko i co może paśc i jakie koszta? bo tam widze masa elektroniki jest we wnętrzu ? jak z jakoscią tego ? nie pada.By nie było, że po 2 latach drugie tyle trzeba będzie włożyć . Sam od siebie wole okazyjnie s klasą jeździć niż corsa codzień Smile dlatego prosze o uwagi, porady.Dziękuję.pozdrawiam.
Powrót do góry
_amg_

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 167
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes S320 CDI W220 2004r
Piwa: 7/8
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 22:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


w samochodachy tych najczęściej psuje sie pompa airmaticu czyli zawieszenia,jednak ja osobiście posaidam Mercedesa S320CDI 2004r i jak dotąd nic prócz żarówek sie nie popsuła,przy spokojniej jeździe po za miastem pali mi 6,5-7,5l w mieście około8L na austostradzie przy ok 130km/h 7l
Powrót do góry
Remi1986

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: pragnę Sklase z lat 2000-02
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 22:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


rozumie że w tych silnikach nie było tego bagna typu DPF ? recyrkulacja spalin itd ? a maja te silniki jakiś zewnętrzne zaworki egr na których mógłby sie nagar osadzać co skutkowało by utrata mocy i palaniem sie lampek ? na autach sie dobrze nie znam.Tylko z autopsji ojcowych TDI vw pamiętam. A ile dłuższa jest ta wersja long ? czy w 320 tez jest long ? czy to lipa iz zwykłą wersje brac ? bo na mobile de znalazłem 2 egzemplarze. Na oto moto są tez jeszcze taniej ale z włoch i belgii więc raczej odpada.
Powrót do góry
_amg_

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 167
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes S320 CDI W220 2004r
Piwa: 7/8
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 23:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


mój samochód jak juz mówilem chodzi bez zarzutów,przyśpieszenia tez mam dobre,jak chcesz moge podesłać Ci instrukcje na maila po polsku zebys sobie poczytał
Powrót do góry
marcin1980

Debiutant



Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: mercedes w221 S500
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 23:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


remi wez pod uwagę że kolega amg posiada wersje po liftingu a Ty zamierzasz kupić wersję przed liftem w której to zdecydowanie częściej pada elektronika i przede wszystkim zawieszenie które nie należy do najtanszych a co do tego spalania to raczej nie słuchał bym osób które mówią że prawie dwu tonowe 200-stu konne auto pali 6,5 Very Happy
Od dłuższego czas wymieniam się poglądami na temat tego autka na forum w uk i jeszcze nikt nie pisał takich bajek także jeżeli spalanie ma dla Ciebie jakieś znaczenie to przyjmij 10l i jeżeli Ci to odpowiada to bierz śmiało
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 23:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Remi1986

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: pragnę Sklase z lat 2000-02
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 23:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


no właśnie w tych danych na mobile de to bodajże przy 400 to jest że po miesice spalanie 14,5 litra ma. ALe ja dużo po mieście i szybko bym niejeździł. Heh naturalnie w marzeniach jest 65AMG ale to raczej może za 10 lat hehe. No ale zaniepokoiłes mnie z tym zawieszeniem. A ile taka przyjemnośc kosztuje w naprawie? można te pompę używaną zakupić ? jak poznac objawy że pada?JA bym prosił o podanie cen tych czesci i napraw. Choć z drugiej strony jak na tempomacie po niemczech jeżdzone po ich drogach to i na 300 000 przebiegu nie powinno być wygniecione zawieszene ? czy tam jest jakaś pełna pneumatyka tak jak w citroenach kiedyś?a odnośnie AMG to chyba nie było cdi AMG z tych lat 2000-2002? tylko benzyne chyba AMG robiło ? a jesli sie myle to czy technicznie jest jakas róznica czy tylko optyka ? bo nie widziałeż żadnego AMG w dieslu z tych lat na mobile
Powrót do góry
marcin1980

Debiutant



Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: mercedes w221 S500
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 23:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


sama pompa to ok 1200zł także nie ma tragedii, gorzej z amorami bo te to kosztują około 4000tys w salonie no ale chyba są jakieś zamienniki i można też regenerować.O zawieszeniu to napisaniu już setki postów jak nie na tym forum to na mercmani także czytaj czytaj i jeszcze raz czytaj żebyś pózniej nie płakał Smile
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 23:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


Generalnie wszystko do Ski jest droższe, jedziesz do serwisu to na hasło "S-klasa" już masz drożej. Zawsze można jechać do zaufanego mechanika od Mercedesów, o ile takiego masz w pobliżu. Co do elektroniki, jak walnie to masz wydatek i jak w serwisie to będziesz robił to zapłaczesz. Co do spalania, mój wujo ma S320 CDI W220, spalanie na trasie dość dynamicznie 130-150km/h spalanie poniżej 8.0l/100km (odczyt z komputera). Ale części i ewentualne naprawy to już inna historia. Lepiej na początek poszukaj W210 320CDI z końca produkcji ewentualnie jak masz więcej kasy to W211 lub W203. Nie szukaj niczego z początku lat produkcji bo możesz się wsadzić na minę. Widzę że u jesteś z Warszawy, więc mechaników i elektryków masz pod ręką.
_________________





Ostatnio zmieniony przez FiFi_Boss dnia Nie 13 Mar 2011, 23:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Remi1986

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: pragnę Sklase z lat 2000-02
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 23:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


Generalnie napaliłem sie na Ske , to jeszcze marzenia równo sprzed 10 lat Smile i mam szanse je zrealizowac, ale jakbym miał w naprawę wsadzić tyle co połowa samochodu to faktycznie głupio.Na wiki doczytałem że facelifting był w 2002 ale chyba techincznie nic nie ruszono ? parametry te same? A o co chodzi z biturbo przy 400 ? to 400 cdi na 2 sprężarkach była ? bo widze że w odmianie 250 i 260 KM. Ofiarnie zostaje BMW 520 lub Audi A6. TDI rzecz jasna ale wolałbym gwiazde Smile tyle że musze te koszta skalkulować. Wiec zawieszenie na pierwszą linie idzie. A poza tym? rozrząd ? cała ta elektryka fotele etc pada często ? bo chciałbym chociąz 5 lat tym pojeździc.Ale jakbym miał z 20 000zl włożyć w niego przez ten czas w remonty to chyba odpuscić musze Sad i poczekac jak na nowsza skę zarobię( choć uważam że te nowe brzydsze i zbyt kwadratowe!)
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 23:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


Jest duża szansa, że możesz tyle wsadzić, rozrządu nie wymienia się, jest łańcuch, który teoretycznie jest dożywotni.
_________________



Powrót do góry
Remi1986

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: pragnę Sklase z lat 2000-02
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 23:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


No to zostaje Eklasa to będzie zdaje sie w211. Ten nowszy model ,ale z moim portfelem też poczatek czyli 2002-2003. We francji i we włoszech nawet na 2004 można wpaśc w mojej cenie ale szukam tylko niemcy. Więc mniej zawodna byłaby Eklasa z 2002-2003? bo napewno tańsza bo zdaje sie że chyba tam 220, 270 jest jest co w sumie tez wystarcza. Bo jednak troche przerażają mnie te koszta.BO w sumie auto 10 letnie a kłasc w niego tyle kasy ze względu na pneumatyczne zaiweszenie , tv i skóre to troche idiotyczne. E zresztą pneumatyki chyba nie ma, więc bardziej rozsądny wybór.
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 23:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


Każdy model z początku produkcji może potencjalnie mieć więcej awarii, W211 z początku produkcji nie uchodzi za zbyt udany. Elektronika siada. Czemu nie poszukasz C W203 np 270CDI? Może jest 320CDI ale osobiście powiem, że szkoda takiego silnika na przejażdżki po mieście, w trasę owszem.
_________________



Powrót do góry
Remi1986

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: pragnę Sklase z lat 2000-02
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 23:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


Ale c klasa ma te same silniki chyba co E. Najmniejszy diesel w c to 220 ? to samo co w E. A w E to napewno jest więcej miejsca w środku. E klase 270 z 2003 prowadziłem i super wrażenia. Tyle że jak E to chyba już w wersji T czyki kombiaka bym szukał. Mi silniki duże nie sa potrzebne bo nie ścigam sie spod świateł.I myśle że 220 by starczyło. Przejrze na mobile jak ceny sie ksztaltują i co jest. Najwyżej zagadam na forum /E jak jest tam z kosztami.Ale pneumatuki to raczej tam chyba nie było.Więc duży roblem z głowy.
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 00:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


W E W211 T było na pewno NIVO, i to też dużo kosztuje. Co do silnika, jak kupisz mały to po jakimś czasie zachce Ci się więcej. Ja jeżdżę już ponad 2 lata CLK W208 2.0 136hp i też mi mało, pojeżdżę jeszcze trochę i kupie może CLK W209 ale już powyżej 200hp, może diesel, może benzyna.
_________________



Powrót do góry
Remi1986

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: pragnę Sklase z lat 2000-02
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 00:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


No w moim zasięgu są e 270 cdi T w elegance lub avangarde z 2003roku. Mi to by wystarczało w zupelności.Więcej niż 200KM nie potrzebuje. Jutro przejrze dokładnie ogłoszenia to będe pytał w razie czego na forum Eklasy by tu nie smiecić.S muszę w tej sytuacji odpuscić. Dziękuje za ostrzeżenia.Bo jednak zbyt małopopularny i zbyt drogi model w ekspoloatacji jak na Polske.Zwłaszcza jako 10latek. Dziwi mnie tylko że te Ski co prawda w benzynie w USA na aukcjach wyjątkowo tanie sa. Tyle, tam połowa auta to transport do polski znów. I kółko sie zamyka.Konkretnie co z tym nivo ? to też jakies zawieszenie panumatyczne ?no i przede wszystkim czy przy przebiegu koło 250 000 może paśc i ile taka przyjemnośc ?:)przepraszam, że dręcze pytaniami ,ale przed wielkanoca chciałbym coś nabyc , najchętniej spod znaku gwiazdy ale by sie nie przejechac. Sad kurde bo czytam i bmw i audi starsze tez nieprzyjemnie drogie w remontach. Ostatecznie bede nudny , ale solidny : passat b5 ( bo po 2005 passat to już nie passat)TDI 130KM 2004 highline - 217 000, rozrząd wymienić, odłożyć na pompowtryski i kręcić do miliona Smile Bo MB jest lepszy ale jednak starsze modele zbyd drogie sa w tych naprawach.

Ostatnio zmieniony przez Remi1986 dnia Pon 14 Mar 2011, 00:29, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa S »

Opinie o samochodach Mercedes klasa S - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne


MercedesML 63 AMG

87 777

2008r.

119 000 km

pomorskie

MercedesVito

109 900

2017r.

92 000 km

mazowieckie

MercedesC 180

41 990

2011r.

156 000 km

wielkopolskie

MercedesA 180

95 900

2020r.

34 000 km

mazowieckie

MercedesE 270

14 500

2002r.

374 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System