Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Remi1986

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: pragnę Sklase z lat 2000-02
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 22:30
Temat postu:

Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


Cześć
chciałbym prosić Was o poradę. Planuję kupić pierwszy własny samochód .Jestem czlowiekiem 25 letnim ale udało mi sie odłożyć już trochę pieniązków. I tu mój dylemat. Ojciec namawie mnie na opla corse 2, 3 letniego 1.3 cdti. Mi jednak po głowie od ładnych kilku lat chodzi S klasa. Ale ten modem z lat 2000-2002 .NOwsze raczej odpadają ze względu na cene. I tu moje pytania. BO musiałbym raczej na własną odpiwedizalność kupowac to auto , więc czy warto nabyć s klasę jako pierwszy samochód własny ? Generalnie zawsze jeździłem autami z dieslem ( ojciec miał passata , tourana TDI ) wiec ja tez lubie te silniki. Czyli chodzi w gre 320 lub 400 cdi. I teraz jakie są realne koszta utrzymania takiego pojazdu ? ile pali poszczególny model po mieście?(generalnie nie szukam auta dla szpanu ale dla własnego komfortu i bezpieczeńśtwa, wiec skrzyni automat i pedału gazu używałbym delikatnie) w zasadzie po mieśice jeżdze komunikacją miejską a auto używałbym na tygodniu tylko rekrecyjnie no i w weekendy do rodziców by jechac. Ale tak. Bo znalazłem takie modele w zasięgu mojego portfela, tyle że zarówno 320 i 400 mają ponad 250 000 km trachnięte. Co może sie tu popsuć i jakie koszta napraw ? bo ojcu w vw to jakies koło dwumasowe poszlo choc vw miało 3 lata. I jeszcze pompowtryski.Ale tu rozumie ze jest juz comonrail ? więc konkretnie czy warto to kupić ? z lat 2000-2002 z przebiegiem 250-300 000 ok ? cdi ? ile pali to autko i co może paśc i jakie koszta? bo tam widze masa elektroniki jest we wnętrzu ? jak z jakoscią tego ? nie pada.By nie było, że po 2 latach drugie tyle trzeba będzie włożyć . Sam od siebie wole okazyjnie s klasą jeździć niż corsa codzień Smile dlatego prosze o uwagi, porady.Dziękuję.pozdrawiam.
Powrót do góry
_amg_

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 167
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes S320 CDI W220 2004r
Piwa: 7/8
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 22:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


w samochodachy tych najczęściej psuje sie pompa airmaticu czyli zawieszenia,jednak ja osobiście posaidam Mercedesa S320CDI 2004r i jak dotąd nic prócz żarówek sie nie popsuła,przy spokojniej jeździe po za miastem pali mi 6,5-7,5l w mieście około8L na austostradzie przy ok 130km/h 7l
Powrót do góry
Remi1986

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: pragnę Sklase z lat 2000-02
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 22:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


rozumie że w tych silnikach nie było tego bagna typu DPF ? recyrkulacja spalin itd ? a maja te silniki jakiś zewnętrzne zaworki egr na których mógłby sie nagar osadzać co skutkowało by utrata mocy i palaniem sie lampek ? na autach sie dobrze nie znam.Tylko z autopsji ojcowych TDI vw pamiętam. A ile dłuższa jest ta wersja long ? czy w 320 tez jest long ? czy to lipa iz zwykłą wersje brac ? bo na mobile de znalazłem 2 egzemplarze. Na oto moto są tez jeszcze taniej ale z włoch i belgii więc raczej odpada.
Powrót do góry
_amg_

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 167
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes S320 CDI W220 2004r
Piwa: 7/8
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 23:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


mój samochód jak juz mówilem chodzi bez zarzutów,przyśpieszenia tez mam dobre,jak chcesz moge podesłać Ci instrukcje na maila po polsku zebys sobie poczytał
Powrót do góry
marcin1980

Debiutant



Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: mercedes w221 S500
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 23:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


remi wez pod uwagę że kolega amg posiada wersje po liftingu a Ty zamierzasz kupić wersję przed liftem w której to zdecydowanie częściej pada elektronika i przede wszystkim zawieszenie które nie należy do najtanszych a co do tego spalania to raczej nie słuchał bym osób które mówią że prawie dwu tonowe 200-stu konne auto pali 6,5 Very Happy
Od dłuższego czas wymieniam się poglądami na temat tego autka na forum w uk i jeszcze nikt nie pisał takich bajek także jeżeli spalanie ma dla Ciebie jakieś znaczenie to przyjmij 10l i jeżeli Ci to odpowiada to bierz śmiało
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 23:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Remi1986

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: pragnę Sklase z lat 2000-02
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 23:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


no właśnie w tych danych na mobile de to bodajże przy 400 to jest że po miesice spalanie 14,5 litra ma. ALe ja dużo po mieście i szybko bym niejeździł. Heh naturalnie w marzeniach jest 65AMG ale to raczej może za 10 lat hehe. No ale zaniepokoiłes mnie z tym zawieszeniem. A ile taka przyjemnośc kosztuje w naprawie? można te pompę używaną zakupić ? jak poznac objawy że pada?JA bym prosił o podanie cen tych czesci i napraw. Choć z drugiej strony jak na tempomacie po niemczech jeżdzone po ich drogach to i na 300 000 przebiegu nie powinno być wygniecione zawieszene ? czy tam jest jakaś pełna pneumatyka tak jak w citroenach kiedyś?a odnośnie AMG to chyba nie było cdi AMG z tych lat 2000-2002? tylko benzyne chyba AMG robiło ? a jesli sie myle to czy technicznie jest jakas róznica czy tylko optyka ? bo nie widziałeż żadnego AMG w dieslu z tych lat na mobile
Powrót do góry
marcin1980

Debiutant



Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: mercedes w221 S500
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 23:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


sama pompa to ok 1200zł także nie ma tragedii, gorzej z amorami bo te to kosztują około 4000tys w salonie no ale chyba są jakieś zamienniki i można też regenerować.O zawieszeniu to napisaniu już setki postów jak nie na tym forum to na mercmani także czytaj czytaj i jeszcze raz czytaj żebyś pózniej nie płakał Smile
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 23:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


Generalnie wszystko do Ski jest droższe, jedziesz do serwisu to na hasło "S-klasa" już masz drożej. Zawsze można jechać do zaufanego mechanika od Mercedesów, o ile takiego masz w pobliżu. Co do elektroniki, jak walnie to masz wydatek i jak w serwisie to będziesz robił to zapłaczesz. Co do spalania, mój wujo ma S320 CDI W220, spalanie na trasie dość dynamicznie 130-150km/h spalanie poniżej 8.0l/100km (odczyt z komputera). Ale części i ewentualne naprawy to już inna historia. Lepiej na początek poszukaj W210 320CDI z końca produkcji ewentualnie jak masz więcej kasy to W211 lub W203. Nie szukaj niczego z początku lat produkcji bo możesz się wsadzić na minę. Widzę że u jesteś z Warszawy, więc mechaników i elektryków masz pod ręką.
_________________





Ostatnio zmieniony przez FiFi_Boss dnia Nie 13 Mar 2011, 23:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Remi1986

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: pragnę Sklase z lat 2000-02
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 23:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


Generalnie napaliłem sie na Ske , to jeszcze marzenia równo sprzed 10 lat Smile i mam szanse je zrealizowac, ale jakbym miał w naprawę wsadzić tyle co połowa samochodu to faktycznie głupio.Na wiki doczytałem że facelifting był w 2002 ale chyba techincznie nic nie ruszono ? parametry te same? A o co chodzi z biturbo przy 400 ? to 400 cdi na 2 sprężarkach była ? bo widze że w odmianie 250 i 260 KM. Ofiarnie zostaje BMW 520 lub Audi A6. TDI rzecz jasna ale wolałbym gwiazde Smile tyle że musze te koszta skalkulować. Wiec zawieszenie na pierwszą linie idzie. A poza tym? rozrząd ? cała ta elektryka fotele etc pada często ? bo chciałbym chociąz 5 lat tym pojeździc.Ale jakbym miał z 20 000zl włożyć w niego przez ten czas w remonty to chyba odpuscić musze Sad i poczekac jak na nowsza skę zarobię( choć uważam że te nowe brzydsze i zbyt kwadratowe!)
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 23:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


Jest duża szansa, że możesz tyle wsadzić, rozrządu nie wymienia się, jest łańcuch, który teoretycznie jest dożywotni.
_________________



Powrót do góry
Remi1986

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: pragnę Sklase z lat 2000-02
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 23:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


No to zostaje Eklasa to będzie zdaje sie w211. Ten nowszy model ,ale z moim portfelem też poczatek czyli 2002-2003. We francji i we włoszech nawet na 2004 można wpaśc w mojej cenie ale szukam tylko niemcy. Więc mniej zawodna byłaby Eklasa z 2002-2003? bo napewno tańsza bo zdaje sie że chyba tam 220, 270 jest jest co w sumie tez wystarcza. Bo jednak troche przerażają mnie te koszta.BO w sumie auto 10 letnie a kłasc w niego tyle kasy ze względu na pneumatyczne zaiweszenie , tv i skóre to troche idiotyczne. E zresztą pneumatyki chyba nie ma, więc bardziej rozsądny wybór.
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 23:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


Każdy model z początku produkcji może potencjalnie mieć więcej awarii, W211 z początku produkcji nie uchodzi za zbyt udany. Elektronika siada. Czemu nie poszukasz C W203 np 270CDI? Może jest 320CDI ale osobiście powiem, że szkoda takiego silnika na przejażdżki po mieście, w trasę owszem.
_________________



Powrót do góry
Remi1986

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: pragnę Sklase z lat 2000-02
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 23:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


Ale c klasa ma te same silniki chyba co E. Najmniejszy diesel w c to 220 ? to samo co w E. A w E to napewno jest więcej miejsca w środku. E klase 270 z 2003 prowadziłem i super wrażenia. Tyle że jak E to chyba już w wersji T czyki kombiaka bym szukał. Mi silniki duże nie sa potrzebne bo nie ścigam sie spod świateł.I myśle że 220 by starczyło. Przejrze na mobile jak ceny sie ksztaltują i co jest. Najwyżej zagadam na forum /E jak jest tam z kosztami.Ale pneumatuki to raczej tam chyba nie było.Więc duży roblem z głowy.
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 00:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


W E W211 T było na pewno NIVO, i to też dużo kosztuje. Co do silnika, jak kupisz mały to po jakimś czasie zachce Ci się więcej. Ja jeżdżę już ponad 2 lata CLK W208 2.0 136hp i też mi mało, pojeżdżę jeszcze trochę i kupie może CLK W209 ale już powyżej 200hp, może diesel, może benzyna.
_________________



Powrót do góry
Remi1986

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: pragnę Sklase z lat 2000-02
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 00:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Czy S klasa CDI nadaje się na pierwsze auto ? (koszta)


No w moim zasięgu są e 270 cdi T w elegance lub avangarde z 2003roku. Mi to by wystarczało w zupelności.Więcej niż 200KM nie potrzebuje. Jutro przejrze dokładnie ogłoszenia to będe pytał w razie czego na forum Eklasy by tu nie smiecić.S muszę w tej sytuacji odpuscić. Dziękuje za ostrzeżenia.Bo jednak zbyt małopopularny i zbyt drogi model w ekspoloatacji jak na Polske.Zwłaszcza jako 10latek. Dziwi mnie tylko że te Ski co prawda w benzynie w USA na aukcjach wyjątkowo tanie sa. Tyle, tam połowa auta to transport do polski znów. I kółko sie zamyka.Konkretnie co z tym nivo ? to też jakies zawieszenie panumatyczne ?no i przede wszystkim czy przy przebiegu koło 250 000 może paśc i ile taka przyjemnośc ?:)przepraszam, że dręcze pytaniami ,ale przed wielkanoca chciałbym coś nabyc , najchętniej spod znaku gwiazdy ale by sie nie przejechac. Sad kurde bo czytam i bmw i audi starsze tez nieprzyjemnie drogie w remontach. Ostatecznie bede nudny , ale solidny : passat b5 ( bo po 2005 passat to już nie passat)TDI 130KM 2004 highline - 217 000, rozrząd wymienić, odłożyć na pompowtryski i kręcić do miliona Smile Bo MB jest lepszy ale jednak starsze modele zbyd drogie sa w tych naprawach.

Ostatnio zmieniony przez Remi1986 dnia Pon 14 Mar 2011, 00:29, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa S »

Opinie o samochodach Mercedes klasa S - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne


MercedesVito

109 900

2017r.

92 000 km

mazowieckie

MercedesGLS Klasa

322 000

2018r.

86 000 km

mazowieckie

MercedesCLS 350

214 900

2018r.

140 408 km

kujawsko-pomorskie

MercedesGLC 220

178 900

2018r.

68 000 km

mazowieckie

MercedesA 170

15 490

2005r.

219 831 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System